Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

kennyzero

Bobule je film, kterej rozhodně stojí za shlédnutí.. nikoho neurazí a většina lidí potěší a naplní dobrou náladou... z plátna přímo sálá ta vyhlášená moravská pohoda a radost ze života. ()

Camp_nou

Na české komedie hodně zábavné. Scénky s policií ČR nemají chybu, ale tím sme asi u konce veškeré snahy o chválu na tuhle ochutnávku z moravských vinic. Po odchodu z kina se ve mě držel pocit, že sem si přivoněl k něčemu hodně zajimavému a příjemnému, bohužel sem si ani "necuc" a už přede mnou běželi závěrečné titulky. Je to škoda, odehrává se zde hned několik příběhů, které ale nejsou přeneseny na plátno dostatečně tak, aby to diváka oslovilo a něco v něm probudilo. Honzův velký sen ? Vztah mezi Honzou a postavou Terezy Voříškové ? To byl snad vtip. Bobule by se dala shrnout do několik pasáží humorných scén (burčák v petkách, nasávající policisté, ...) a několik vtipných dialogů. Bez příjemného doprovodu ale trochu ztráta času. ()

mikul

Slyšel jsem, že když se to tady natáčelo, jeden z těch, co se podíleli na vzniku tohoto filmu se ptal, jestli se ty kroje nosí aji do školy:-)...ale přesto všechno, že někteří vůbec neví o co jde, dokázali vytvořit film se správnou atmosférou u kterého není čas se nudit...Honzíku, pamatuješ, v tomhle autě ses málem narodil?...Nepamatuju:-) ()

RomanL

Lehký odpočinkový příběh s trochou romantiky o tom, že "Ve víně je pravda.". Hlubší myšlenku v tom ovšem nehledejte, tady na Moravě je to normální... ;-) ()

Išak

Konečně vydařený český film.Po Venkovském učiteli jsem si říkal, že jestli tenhle snímek bude stejná hovadina, tak na české filmy do kina už nepáchnu.Nic takového se ale nestane, teda alespoň na nějaký čas.U tohoto dílka jsem se nasmál až až a určitě to nebylo rumem co my koloval v žilách, jelikož zbytek osazenstva reagoval stejně jako má maličkost a nevěřím tomu, že by měli přihnuté všichni.A tak s nesmírnou radostí dávám plný počet a na předchozí ubohosti z hlav českých "mistrů" pomaličky zapomínám. ()

Ofi7

Podle mě jde o dost přechválený kousek. Až na pár povedených scének, které ale můj celkový dojem nijak výrazně neovlnily. ** ()

R.Drson

Filmový kritici a někteří ,,cinefilové" (tento strašný výraz jsem zde opravdu našel) úpí bolestí. Velkým nešvarem současného českého filmu je jeho kritika. Ať už ta oficiální či ta tvářící se nezávisle, tak se jejich styl příliš neliší. To co bylo kdysi docela povedeným filmovým záběrem je dnes automaticky hodnoceno jako umělohmotná reklama a všeobecně se poslední dobou měří přísnými měřítky a ideálem se stává film, na který přijde co nejmenší počet diváků. Z negativních recenzí se stávají recenze zaujaté a neobjektivní (opravdu nejsem členem výroby filmu ani PR, prezentuji pouze svůj názor). Zdá se mi, že v hodnocení filmu s uměleckými ambicemi a filmu s ambicemi komerčními není rozdíl. Já jsem jako divák přistoupil na pravidla hry daná žánrem mainstreamové komedie, nic víc jsem za filmem nehledal. ()

danio odpad!

Na tento film jsem se vydržela dívat asi 20 minut a pak jsem to odsoudila jako ztrátu času. Hádek jako největší frajer, nad kterého není, v rádobykomedii, kde hlavní hrdina ze všech dělá pitomce... Dialogy podle mě stupidní. Možná až to vydýchám, podívám se na to znova a třeba přehodnotím, ale nevím, jestli to budu chtít vidět znovu. Asi největší zklamání současného českého filmu, co jsem viděla. ()

ujo_chmel

Viac-menej podpriemerná komédia (naozaj to moc vtipné nie je) s prenádhernými zábermi moravskej prírody a s potenciálom prinútiť diváka uliať si aspoň pohárik bieleho :) Celkovo je to priíemné na pozeranie, dej je jednoduchý, predvídateľný, no napriek tomu to človeka nenudí. Vinice, hrozno, víno...naozaj relaxujúce. cca 50% ()

badett

Odpočinkový film na nedělní odpoledne. Pěkná hudba, prostředí, ale to je tak vše. Děj jednoduchý i bych si přál se více zasmát u komedie. Jinak si myslím, že je to na český poměr povedený kousek. O to že jsem dal 3* se zasloužili scénky s burčákem, které byli velmi povedené. ()

2men

Takový český Dobrý ročník. Vydařený film, celou dobu jsem se parádně bavil. Oceňuju moderní kamerové filtry, kvalitní ftipy, hudbu a filmové vymalování prosluněné Moravy. Mezi 4 a 5 *. PS: Terka Voříšková je buchta ze všech nejbuchtovatější :) ()

lele

nebylo to úplně blbý, ale tak nesympatickou hlavní postavu jsem už dlouho neviděla. A ten jeho kamarád byl taky trotl. ()

Mike2005

Po dlouhé době semi líbil českáý film. I když mi občas připadlo, že tam je málo dialogů a film tak jakoby běží, ale v celkovém dojmu to byl velice dobrý počin. Velice mě překvapil (pro mě do té doby neznámý) Lukáš Langmajer. A jít na to do kina, nelitoval bych. (což bohužel u spousty českých filmů říct nemůžu). ()

montel

Honza a Jirka, jsou dva podvodníčci, kteří v Praze kšeftují s byty. V patách je jim ale dvojice policistů a tak se Honza rozhodne, že se na čas ukryjí u jeho dědy, v jihomoravských vinicích. Zde se Honza zamiluje do Klárky, která je dcerou místního vinaře. Ale i zde, je neúnavná dvojice policistů vypátrá... Příjemná letní komedie, z prostředí moravských vinic, určitě neurazí a příjemně pohladí na duši,musím říct, že od českého filmu,jsem takový relax nečekal. Hezkých 60% ()

milada008

Při sledování filmu jsem si hlavně odpočinul, "vypnul" hlavu a nechal se unášet dějem filmu. Navíc umocněno krásnou krajinou, kterou, dovolím si tvrdit málokdo zná. Prostě jen jsem seděl a bavil se. ()

Warapeidza

Pohodová letní komedie, která si na nic nehraje... A tak to mají mazlíčci rádi... Ideální na výlet do kina ve dvou, opravdu povedené dílko... Jasné je, že postavy to dost přehrávají, některé "vtípky" jsou na úrovni žáka zvláštní školy apod. Ale koho to zajímá? U mě rozhoduje celkový dojem z filmu a ten je prostě hodně kladný... Rozmezí třech a čtyřech hvězdiček, nakonec čtyři, ale bylo to o prsa :).. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček