Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

Lockeroom

Na českou produkci lepší průměr, ale je to takový nic proti ničemu. Nemám rád, když pražšti herci přehrávají a pronáší bodré moudrosti o pravdě ve víně v rolích moravských "strýců" a "šohajů". Kladem je Tereza Voříšková za kterou je dávám jednu hvězdičku a Kryštof Hádek je taky O.K. ()

St@B

Vcelku příjemná nenáročná komedie se spoustou chyb, které však člověk rád promine při záběrech na vinice a Terezu Voříškovou :) 2,5 hvězdy ()

Tina.T

Nemůžu si pomoct, tenhle film něco hledal a ne úplně to našel. Chápu myšlenku (Bokovka, Dobrý ročník, atd.. se ke srovnání přímo nabízejí), ale pro mě prostě přerod z "pražského hajzlíka" v "moravského správňáka" byl málo uvěřitelný. Totéž láska Klárky, která Pražáky nemusí a vzápětí je s jedním z nich v posteli.. no, nevím. Bylo dobře nakročeno, neokoukaní herci, krásné vinohrady a příroda.... ale to prozření, kde jsou věci správné a kde špatné, to mi tam připadlo příliš idealistické a rychlé, než aby to byla pravda. ()

ondrab

Rozhodne jeden z lepsich ceskych filmu posledni doby. Minutaz pomalu plyne a prijemne utika. Film misty vtipny, misty vazny. ()

bernau84

prostě nuda - hádek mluví jak kdyby mutoval - zápletka ubohá - děj nic moc - snižuji o bod své hodnocení o víkendu sem to viděl po třetí... alespoň ta ořechová tam stojí za to - a mimochodem ten L. Langmajer je syn starýho langáče? to je hrůza celej film sem si myslel že ho daboval ale asi má fakt stejnej hlas jak von ()

Ludva

[2009-10-28] * Úžasná reklama na jižní Moravu. Příběh, logika, postavy i herecké výkony oscilují kolem průměru, ale za kameru je hvězdička navíc. ()

Liquigas

Na tenhle film jsem se dlouho těšil, a dočkal jsem se přesně toho, co jsem od něj očekával. Svěží letní komedie se spoustou kvalitního, neotřelého humoru, kde jedna skvělá hláška střídá druhou. Ústřední pár pohledné Terezy Voříškové s K. Hádkem ukazuje, že nastupující generace herců není o nic horší, než ta současná, a svými výkony trochu zastiňují ostatní poněkud nevýrazné herce. Film občas působí téměř jako reklama na Jihomoravský kraj, ale dlouhé záběry malebné, prosluněné krajiny ještě umocňují atmosféru pohodového léta. Myslím, že i zatvrzelí pivaři dostanou po Bobulích chuť na víno. Jeden z mála českých filmů poslední doby, který rozhodně stojí za shlédnutí. Jen jedno varování: Asi se vám bude stýskat po létu ;-) ()

Trillian

Dalsi bezduchej film, kterej jsem ani nedokoukala... Cekala jsem zhruba pul hodiny, jestli se neco zacne dit, nebo jestli se alespon zasmeju, ale nic krome pocitu studu za autory se nedostavilo. Pribeh je vazne o nicem. ()

Shameeka

Moc se mi líbila hudba, jižní Morava, víno, Hádek i Voříšková. Koneckonců ani ten scénář nebyl úplně špatný... :) letní pohodovka. ()

corax8

No nebylo to špatné. čekal jsem něco strašného, co snad ani nedokoukám. a byl jsme překvapen, že jsem se občas i zasmál. Prostě taková oddechová komedie. ()

mombasamomo

Velice příjemná česká komedie, která si na nic nehraje a je jen sama sebou. Žádné velké dílo, ale spíše film, který si pustíte, když budete unavení, nebudete chtít přemýšlet a budete se chtít pobavit. ()

altumm

Příjemný film, s pohodovou atmosférou. Nám moravákům může připomenout proč máme náš kraj tak rádi a "cizince" nabádá k návštěvě těchto končin. Ale jak píše Cival, tak trochu střik z Dobrého ročníku. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček