Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

Psycho.R

Jsou tu dvě zásadní věci, které musím vypíchnout 1)Než jsem zkouknul, čekal jsem tradiční tuctovej scénář, kde předvídáte mnoho zvratů dopředu a budete je čekat až do konce, ale ve skutečnosti se postavy chovají jako v realu, čímž nedávají nepravděpodobným zvratům možnost a to je osvěžující. 2) Herectví - většina herců hraje civilně, takže vypadají přirozeně a funguje to, naopak Jennifer Garner skutečně hraje výborně a Funguje to. Ten kontrast, který se snažil zřejmě režísér zvýraznit vyšel. Nepříjde mi, že by to byl majštrštyk jak se říká, ale dobrej film to je určo. ()

perutman

Jason Reitman natočil film, který není ničím zajímavý, ale vlastně je zajímavý naprosto vším. Slovy jedné z postav, která Juno hodnotí: "Juno ty jsi jiná". Skutečně mladá dívka, která se dostane do jiného stavu je velmi ohrané téma, nicméně v Reitmanově podání vyznívá naprosto fantasticky. Film se nestaví do role mravokárce a vyhýbá se obezřetně mnoha klišé, které jsme mohli vidět ve filmech s podobnou tématikou. Například rodiče, kteří nebudou souhlasit s názorem své dcery jsme viděli stokrát. V tomto filmu je tomu naopak, ale není třeba se obávat rodičů Brandona a Brendy z BH. Film má navíc velmi silnou příchuť Reitmanova humoru, čímž odsuzuje například Zbouchnutou do naprostého zapomnění. Opravdu v porovnání se snímkem Apatowa vypadá Juno velmi svěže, nejen díky lepšímu scénaristickému umění, ale i díky hlavní hrdince. Pokud jsem psal o výborném hereckém ztvárnění postav ve filmu Zbouchnutá, Ellen Page nastavuje laťku mnohem výše, protože její postava vyznívá neskutečně přirozeně. Film bývá v poslední době hodně zmiňován v souvislosti se svou oscarovou nominací. Podle mého názoru jde o nafouknutou bublinu, tento film by neměl dostat oscara, protože je výborný. Na druhé straně, když už ho dostaly kraviny typu Návratu krále, má na něj Juno nárok stoprocentně a spíše by mohla vylepšit pánům z asociace skóre, pošramocené za poslední roky neskutečným množstvím kravin, které zvolili. ()

Lichty

Jděte se se všemi těmi Juddy Apatowy a podobnými kreaturami vycpat. Jason Reitman totiž předkládá důkaz, že Zbouchnout holku můžete i bez hromady buranských vtipů a trapností. ()

Wolf

Komedie? Ani jednou jsem neměl chuť se pousmát Drama? Nevzpomínám si na žádné napínavé chvíle, bohužel mě tenhle film docela zklamal ()

Tamdydam

Čekal jsem ( ze záhadných důvodů dobře hodnocenou ) pubertální komedii. Takže jsem byl mile překvapen. Je to opravdu milý a inteligentní snímek. Mimochodem, nevím, jestli je Ellen Page tak dobrá herečka, nebo hraje sama sebe, ale pusa jí jede jak Woody Allenovi ()

D.awi.d

Ze začátku to vypadalo na děsnou kravinu, potom se objevilo aspoň pár záblesků, jako jeden hezkej song (so nice,so smart), dobře naznačené "něco" mezi Juno a tim chlapem (Mark se jmenoval ?) a celkově zajímavá atmosféra a film nakonec nevypadal tak špatně.Ale Juno mi moc sympatická nebyla, takže vyšší to hodnocení nebude. ()

husoko

JUNO je dokaz toho, ze moze vzniknut americky film na danu temu bez mnozstva klise... Na konci nebudete plakat, nebudete sa smiat, nebudete ohureni, ale nebudete pri odchode z kina ani nadavat. Mozno sa po ceste domov zastavite v obchode po par prezervativov- len tak preistotu (z coho vyplyva nenapadne poucna myslienka filmu :) ()

LakiyL

Príjemná komédia o strastiach tehotnej školáčky menom Juno. Keď otehotnie, zverí sa rodičom (ktorí zareagujú veľmi zaujímavo) a rieši problém, čo s dieťaťom. Komédia, ktorá je zaujímavá už svojou témou, určite pobaví aj tých, ktorí tomuto žánru príliš nefandia. ()

majesty

nooooo.. komedia / drama.. podla mna ani komedia a ani drama.. taky priteply teenagersky film nieco ako jedna cast beverly hills 90210, co nevravim ze je nieco hrozne..mierne som sokovany ako sa zrazu na ten film kazdy diva. kde su tie kritiky ktore bezne chrlia k ostatnym filmom - ze NIC NOVE, NENAPADITE, NEORIGINALNE, KLASICKE, KLISOVITE, kde to vsetko je? niekedy mam pocit ze hodnotenie niektorych filmov nieje ani tak z pohladu skusenosti, ale skor podla toho, ake je vonku pocasie.. TENTO film - priemer. nic hrozne, niz uzasne. ()

matynka

I když jsem měla zpočátku strach, na co jsem to po dlouhé době za drahý peníz do kina zašla, na konci jsem byla mile překvapená. Ellen Page kraluje svojí prostořekostí a stylem, který jí prostě musíte uvěřit, a vypadá to, že vůbec nehraje, jen prostě je sama sebou. Sympatie k mladému páru, kterému se rozhodne hlavní hrdinka dát k adopci své ještě nenarozené dítě, se mění až nečekaně. Zpočátku příšerná Vanessa, které máte chuť málem jednu vrazit za její afektované úsměvy, nakonec příjemně překvapí, zatímco její partner Mark se mění v přesně opačném sledu. Otec i nevlastní matka hlavní hrdinky byli taky dokonalými a uvěřitelnými charaktery. Ale na pět hvězdiček to není. Něco málo tomu chybělo. ()

TSZ

Příjemně nahořklá komedie o šestnáctileté studentce, která při svém prvním sexu otěhotní. Nejsympatičtější na celém filmu mi bylo (kromě krátké stopáže, samozřejmě :-)) jak realisticky a dobře všichni zúčastnění hrají a jednají. U mě za hodně silné tři body, což je na nezávisle se tvářící komedii s velice podezřelým hudebním doprovodem docela dost. Vlastně se dá říct, že víc bodů bych snímku asi dal jedině pokud se hlavní hrdince např. narodil mutant, který by začal požírat všechny ze svého okolí (zřejmě nespoileruji, když napíšu že tohle se opravdu nestane). Zkrátka a dobře, tento druh komedií je mi mnohonásobně bližší a sympatičtější než všichni uřvaní Sandlerové a Carryové s fekálním "rádobyhumorem". ()

playboy_05

popravdě čekal jsem spíš komedii...ale ve finále to spíš hraničilo s dramatem...bylo to silně realistické a Ellen Page byla taky skvělá...povedený snímek ()

merlik

Film působí jako pohlazení na duši, představitelka hlavní role Elen Page je nádherným středem rozehraných vtipných situací, všichni nakonec dostanou díky výbornému scénáři to, co chtějí. Juno a Paulie objeví svoji lásku, miminko dostane maminku Vanessu a maminka dostane miminko, budoucí náhradní otec Mark získá odvahu k řešení situace a odchází. Na notu tvůrců diváka naladí už zajímavě řešené titulky, scény jsou za sebou řazeny nápaditě a celý scénář drží příběh pohromadě. Režie i hudba na jedničku. Povedený junofilm. ()

j.o.j.o.

Film, který zůstal před branami dokonalosti (hudba, Ellen Page, námět, zlaté trenýrky...) právě díky těm několika momentům jimiž se chtěl zavděčit i širšímu publiku (dokonalá rodinka, happyend,...). ()

MadCaddy

'You should've gone to China, you know, 'cause I hear they give away babies like free iPods. You know, they pretty much just put them in those t-shirt guns and shoot them out at sporting events.' ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009