Patologie

Patológia

Thriller / Horor / Krimi

USA, 2008, 93 min

• Marqta

Ze začátku mi nebylo jasné o co jde a vypadalo to jen jako další lehce podprůměrná slátanina. Ale nakonec mě to celkem mile překvapilo, přes to , že se nejedná o nijak vyjímečné ani strhující dílo. Aby jsem film nějak shrnula- tak si můžete představit hromadu mrtvol se kterými se zachází jak s kusem hadru, trochu černého humoru,drogy, pár masochistů, sex a vnitřnosti to vše s tragickou love story na pozadí. Ale není to tak zlé jak to zní ;) , jen bych film nedoporučila slabším povahám.(24.11.2012)

Mark Neveldine a Brian Taylor po druhý rát znásiľňujú medicínu, ale zďaleka nie tak zábavne ako u Crank. Nemajú ťahača (Ventimiglia nie je Combs aj keď sa snaží), čo kompenzujú úchylnosťou a odvahou (prsia, krv). Čo je určite plus, teda vlastne jediné koli čomu sa oplatí pri Pathology zrelaxovať. 55%(13.10.2008)

Pozerať sa na tých arogantných hajzlov mi nebolo dvakrát po chuti. Ale príbeh si to vyžadoval, tak som to preglgol. Postavy boli nevýrazné, a vobec som im neveril, tú ich zákernosť a herci tiež neboli presvedčivý. Film je jeden veľký nezmysel, ale u ktorého aj ten nezmysel, vyznel veľmi dobre. O koľkých filmoch toto môžem povedať? Skoro o žiadnom, lebo ja nezmyselnosti vo filme neznášam, ale tu boli aspoň zaujímavé a v príbehu hrali zvrátenú stránku filmu. Je to veľká šou do sveta mŕtvol a ich vrahov, aj keď scenár je jedno veľké fiasko, no film mi ubehol, ani som nevedel ako, a vonkoncom nenudil. A finálny ojeb na hlavného kinga, môžem len povedať super vyvrcholenie.(27.4.2015)

• AngelAngie

A sakra .. a já si naivně myslela, že to bude horor .. že se budu aspoň trošku bát a ono ne, on je to krimi thriller, kterej nejen, že je plný absolutně nevýrazných herců, ale celkově tam není nic, co by člověka upoutalo. A že by prostředí márnice bylo nějak zajímavé? Taková nuda, že bych raději koukala na bizardně odpornej Aftermath pořád dokola.(1.12.2008)

Tohle se hodně točí na hraně kdy už jsem tomu místy nevěřil. Pár nápadů tam však bylo zajímavých a konec celkem ušel. Pathology je vlastně takový mírně okopčený Dexter z pro někoho atraktivního prostředí patologie. Více psát nebudu abych nevyzradil pointu. Pár zářezů do těl mrtváků divák uvidí, nicméně spíše než o horor či thriller se jedná o krimi, které neurazí, když nad ním moc nebudete přemýšlet. Tři skalpely. * * *(21.8.2012)

• - Když je Gwen nalezena mrtvá za neznámých okolností, tak je Tedovi dovoleno, aby udělal její pitvu, přesto že on objevil její tělo a může tak být podezřelý. Ve skutečnosti pitvu nesmí provádět patolog, který by jakkoliv znal mrtvou osobu. (Musak)

• - Většina orgánů viděných ve filmu pochází z prasat a krav. (Mrs.Blue)

• - Někteří účinkující se museli před natáčením dívat na opravdovou pitvu, kvůli přípravě na své role. (Musak)