Patologie

Patológia

Thriller / Horor / Krimi

USA, 2008, 93 min

• Hrabka

Co to jako mělo být? Hodně úchylná záležitost. Hra o tom, že někdo někoho zabije a ostatní kolegové z branže patologů pak musí příjít na to, jak k vraždě došlo, je tedy pro pořádně silné žaludky a je to více méně humus. Konec se vybarvil celkem slušně, tak nakonec dávám dvě hvězdy, ale jinak to stálo teda za velký kulový. Samotný nápad je vskutku nic moc a i děj na mě nepůsobí nijak zajímavě. To už asi nikdy více. 35%(30.1.2009)

Skupina patologů má zvláštní zábavu. Rafinovanými způsoby zabíjejí lidi a při večerních dýcháncích jejich těla předkládají svým kolegům, aby zjistili, jakou smrtí postižení sešli ze světa. Že se tohle nedá dělat věčeně a že patologové nejsou normální, to je celkem jasné. Nebyla tu sice žádná koňská dávka napětí, vzdor patologickému tématu mrtvoly ani vnitřnosti nepůsobily nechutným dojmem, ale ta atmosféra pitevny a vůbec nápad, to se mi líbilo. A sedli mi i herci, pro mě vesměs neznámí. Jako celovečerní debut víc než dobré. 70%(14.1.2014)

Tohle se hodně točí na hraně kdy už jsem tomu místy nevěřil. Pár nápadů tam však bylo zajímavých a konec celkem ušel. Pathology je vlastně takový mírně okopčený Dexter z pro někoho atraktivního prostředí patologie. Více psát nebudu abych nevyzradil pointu. Pár zářezů do těl mrtváků divák uvidí, nicméně spíše než o horor či thriller se jedná o krimi, které neurazí, když nad ním moc nebudete přemýšlet. Tři skalpely. * * *(21.8.2012)

• Xmilden

Horor? To snad ne, je to sice místy nechutné, ale napětí a nervy drásající scény zde nehledejte ani náhodou. Je to v podstatě takový výpravný film o partě rozmazlených a znuděných patologů, kteří si moc rádi přidávají práci. Někdy mi svými bezchybnými a pohotovými diagnózami připadali jako novodobí supermani. Prosím netočit druhý díl.(15.10.2008)

• LIVINGDEAD

HORROR? V žádném připadě! THRILLER? V žádném případě. Je to pouze perverzní příběh o bandě psychicky narušených feťáků !!!!!!!!Dávám 1 * pouze za dobrý konec. Jinak jsou ve filmu pouze kecy, kecy a kecy, 1 x scéna s výbuchem plynu během pitvy a to je vše! Jinak je to sadisticko-masochistický hnus! 1) nechutné soulože při mrtvole hraničící s nekrofilii 2) fet, fet, feťáci a zase fet - prostě reklama na FET! 3) Napětí - ŽÁDNÉ, AKCE - NULOVÁ, ...... NUDA, NUDA a ještě jednou NUDA. Má sestra u tohoto filmu usnula a já jsem se tak nudil, že jsem litoval, že jsem se raději nedíval na ČT 1 na Všechnopárty! Už NIKDY VÍCE PATHOLOGY!(1.7.2008)

• - Chloe Sevigny bola zvažovaná do úlohy Gwen, ktorú odmietla kvôli pracovnej vyťaženosti. Nakoniec ju nahradila herečka Alyssa Milano. (pancoyote)

• - Někteří účinkující se museli před natáčením dívat na opravdovou pitvu, kvůli přípravě na své role. (Musak)

• - Když je Gwen nalezena mrtvá za neznámých okolností, tak je Tedovi dovoleno, aby udělal její pitvu, přesto že on objevil její tělo a může tak být podezřelý. Ve skutečnosti pitvu nesmí provádět patolog, který by jakkoliv znal mrtvou osobu. (Musak)