Patologie

Pathology

Patológia

Thriller / Horor / Krimi

USA, 2008, 93 min

Fěťáci, soulože v pitevně a sadomaso... to vše tu je, ale náznak nějakého napětí... Vůbec. Jak už tu bylo zmiňováno konec je dobrej, dokonce jsem přestal koukat okolo a soustředil se na film. Dál se povedlo už jen řezání do těl, to vypadalo opravdu věrohodně. Hodnocení 3, jen proto, že mam rád Mila Ventimiglia jako hrdinu 45%(5.7.2008)

Žalúdok mám síce silný a nechutnosti vo filmoch ma len tak nerozhádžu, ale Pathology je už poriadne silná káva. Našťastie Pathology nespolieha len na to a doktorská hra, ktorú rozohrali rezidenti ma udržala v napätí až do konca. Síce ku koncu to už bolo dosť predvídateľné a celkovo zvraty vo filme veľmi nefungujú, lenže štýl natočenia(v jednej scéne potešila kamera ala Requiem za sen) aj sympatickí herci fungujú, takže po skončení filmu u mňa prevládali spokojné pocity a tak to má byť.(11.10.2008)

Ať se to tváří sebe líp, to co se z toho vyklube, není zas taková bomba. Ani Milo a jeho úžasněj zadeček, kterej se objeví několikrát, při ehm, jsem slušné děvče milostných, no dobrá při dost žhavých šukačkách, to nemůže zachránit. Od začátku jsem věděla do čeho půjdu, že mrtvoly a vnitřnosti budou na denním pořádku, ale to nebyl hlavní problém mého opovržení. Nápadu tleskám, ale copak můži dát takovým zvrhlostem vysoké hodnocení?? To mi moje morálka nedovolí :oD Jak může člověk, který složí Hippokratovu přísahu dělat to co oni?? Vzali si příklad z hesla: "Škola hrou." Thriller je to ucházející, nenudil, ale vidět znovu už to nechci. Nu dobrá, prokoukli jste mě, kvůli tomu zadku se na to někdy ještě kouknu :o)(26.5.2009)

• Mi Nü-Chai

Tady se někdo mocinky moc snažil být šokující a neuvědomil si, že je ve skutečnosti krotký, slabý a bezbranný jako čerstvě vylíhlé kuře. Nic moc herci (zejména hlavní hrdina, neskutečný to kus ohavného dřeva), überstupidní dialogy, vyčpěle klipovitý střih, trocha umělé krve, nahoty a quasicynických hlášek prostě ten cool film, o který všichni tak stáli, neudělají.(29.3.2009)

Nemám rád, když mě tvůrci filmu považují za idiota - během tohoto filmu mi to přitom bylo naznačováno průběžně. Film má přitom nápad, zajímavé prostředí, zajímavý vývoj, barevné filtry jsou sice v tomto žánru notně zprofanované, ale tady většinou fungují. Nevadila mi ani očividná inspirace Sedm (tuším, že jeden z nebožtíků se dokonce jmenoval John Doe). Takže toto všechno by mohlo Patologii hravě vyhoupnout na čtyřhvězdičkové hodnocení, ale bohužel ... Dojem kazí nejen někteří herci (v čele s Ventimigliem), které režisér povytahoval z bůhvijakých seriálů a na výsledku je to hodně vidět - bolestivé bylo hlavně sledovat pitvořícího se Bena. Na jeho obranu ale musím zmínit, že samotný scénář pravděpodobně nepředkládal kdovíjak propracované postavy, ale spíš až karikaturně groteskní bytosti. Ale zpět ke mně, k idiotovi - mám rád prostor pro vlastní úvahy, skládání dílků a trochu nejistoty. Schválně - podívejte se, jak snaživě scénárista vysvětluje, proč by první vražda nebyla až tak strašný zločin. Takže nakonec to dopadlo tak, že všichni tlačili na pilu - mělo to být morbidní - ale sexy, překvapivé - ale jednoduše pochopitelné, vizuálně šmrncovní - ale bez experimentů. A ještě tam bylo třeba narvat neprovařené tváře, které by ale měly nějakou hereckou zkušenost. No a výsledkem je taková trochu krvavější Nemocnice Chicago Hope. Na kraji města.(3.7.2008)

• - Někteří účinkující se museli před natáčením dívat na opravdovou pitvu, kvůli přípravě na své role. (Musak)

• - Většina orgánů viděných ve filmu pochází z prasat a krav. (Mrs.Blue)

• - Když je Gwen nalezena mrtvá za neznámých okolností, tak je Tedovi dovoleno, aby udělal její pitvu, přesto že on objevil její tělo a může tak být podezřelý. Ve skutečnosti pitvu nesmí provádět patolog, který by jakkoliv znal mrtvou osobu. (Musak)