Patologie

Patológia

Thriller / Horor / Krimi

USA, 2008, 93 min

• Pumiiix

Milo Ventimiglia je v tomto „hororu“ naprosto nevýrazný a nudný, vůbec mi do role nesedl, mnohem radši jsem ho měl jako Petera v Heroes…O horor se nejedná, po docela kladných ohlasech a trošku nadprůměrném hodnocení jsem čekal daleko nabitější a komplexnější film. Bohužel - pitev, stříhaní kostí, vytahování vnitřností, mozků atd. je tady dost, ale spíš jako přítěž – protože je to jediná hororová složka v celém filmu. Děj je slabý, stejně jako scénář a herecké výkony. Naprosto nezáživné, zklamání….3-4/10*(12.8.2008)

Čekal jsem něco víc, scény v krematoriu byly fajn ale scény mimo za moc nestály. Ale na scénář Taylora a Neveldiho je to celkem dobrý. Gore scény nebyly moc dobré a nebyly ani moc dobře vidět(mě ta krev přišla děsně černá). Herci stály celkem za hovno. No na jedno zkouknutí je to dobré, ale víckrát se na to nepodívám.(4.2.2010)

Žánrově docela povedený kousek. Děj sice nepřichází s ničím novým a vůbec ničím vás nepřekvapí. Narozdíl ale třeba od takové Anatomie, která měla podobný námět, je aspoň na co se dívat. Scénaristé Neveldine a Taylor (režiséři mnohem lepšího Cranku) si totiž neberou servítky a proto si zde užijeme dostatek tělních tekutin, rozpitvaných mrtvých těl nebo třeba sexu mezi mrtvolami. Je ale pravda, že nebýt toho a charizmatického Mila Ventimiglia, tak by nemělo moc na co se koukat. Režie má totiž svoje slabší chvilky,místy to docela drhne a někdy jsou některé scény plně využity. Ale i tak je to celkem příjemné pokoukání.(5.9.2008)

Dost nelogické a bez motivací, ale Taylor s Neveldinem mají obrovský talent na to, vytěžit z prostředí co možná nejvíc. Házení s mozky, podřezávání krků, štípání hrudních kostí... to jsou věci, které vážně nemám na stole každý den, a v kombinaci s charismatickým Milem to všechno překvapivě docela funguje. A Schoelermann se jako režisér nemá vůbec za co stydět. Je vidět, že si s praštěnou "crankovskou dvojkou" padnul do oka a trocha toho nekorektního násilí mu nedělá sebemenší problémy. Škoda, že Patologie míří na DVD, zatímco částečně spřízněné (a dnes již úplně vyčpělé) Saw i nadále straší v kinosálech.(18.7.2008)

Taková nedodělaná pitva. Ne zcela využitý nápad o povedené partě mladých patologů, kteří hrají úchylnou hru kterak provést dokonalou vraždu aniž by se na to přišlo. A to všichni přísahali Hippokratovi! Což o to, námět přímo hodný Hitche, ale v tomto případě myšlenku zabíjí stále víc a víc šokujících scén z patologie či sexuálních orgií na pitevním stole. Hlavní hrdina Dr. Ted Grey (Milo Ventimiglia) tak místo lukrativní stáže, která mu má pomoci rozšířit si vědní obzory, upisuje souhlasem hrát smrtící hru svoji duši "ďáblu" Dr. Gallovi (Michael Weston). Když si uvědomí nemorálnost svého počínání už nejde vzít rozhodnutí zpět, to by se sám stal obětí zvrácených patologů. Závěrečné vyhrocené finále trochu vylepšuje jinak průměrný kriminální thriller s horrorovou skalpelovou příchutí .(10.4.2009)

• - Chloe Sevigny bola zvažovaná do úlohy Gwen, ktorú odmietla kvôli pracovnej vyťaženosti. Nakoniec ju nahradila herečka Alyssa Milano. (pancoyote)

• - Když je Gwen nalezena mrtvá za neznámých okolností, tak je Tedovi dovoleno, aby udělal její pitvu, přesto že on objevil její tělo a může tak být podezřelý. Ve skutečnosti pitvu nesmí provádět patolog, který by jakkoliv znal mrtvou osobu. (Musak)

• - Někteří účinkující se museli před natáčením dívat na opravdovou pitvu, kvůli přípravě na své role. (Musak)