Patologie

Patológia

Thriller / Horor / Krimi

USA, 2008, 93 min

• *Elfík*

Zajímavý příbeh i když jsem se chvílemi ztrácela. Herci mi moc sympatičtí nepřišli, až na Alyssu. Kvůli ní jsem se na to vlastně dívala. Film je zřejmě vhodný jen pro večer, kdy se strašně nudíte a nechcete se dívat na krvák, ale trochu krve byste ocenili :). Aspoň jsem si potvrdila, že patologii dělat nebudu...:) 47%(10.2.2010)

Je to dosť dobrý thriller. Má vydarený príbeh o mladom mužovi, ktorý si žije úplne ideálnym životom, má ženu, ktorú miluje, správne kontakty, vďaka ktorým ho neminie skvelá budúcnosť, ale zároveň sa aj skutočne vyzná v oblasti, ktorej sa venuje, patológii, kde patrí medzi najväčšie talenty. Práve prichádza na novú lekársku fakultu, kde sa zoznamuje so zvláštnou partiou študentov, ktorá to berie inak, než je bežné, zisťuje, že hrajú hru, kde zabíjajú ľudí rôznymi inteligentnými spôsobmi a ostatní sa snažia zistiť pravdu a do hry sa zapojí aj sám. Ale čoskoro si uvedomuje, že to nebol dobrý nápad, jeho noví priatelia sa nezastavia pred ničím a začína sa obávať nielen o svoju budúcnosť, ale hlavne o životy seba a svojich najbližších. Spracovanie sa mi páči, tématika patológie nie je až tak bežná a pritom ponúka slušný potenciál až v niekoľkých ohľadoch a myslím, že tentoraz sa ho podarilo využiť takmer naplno. Chválim výborne podaného hlavného hrdinu, ktorý síce má všetko, ale zase je to inteligentný človek a skutočný odborník vo svojom odbore, takže som mu fandil a pritom to tiež nie je žiadna čiernobiela postava, niektoré prípady síce mohli byť aj o trochu lepšie, ale aj tak mi samotná hra príde dostatočne zaujímavá, kvôli čomu som bol zvedavý, ako sa to vyvinie a určite oceňujem aj to, dá sa povedať, že až úchylné prevedenie, či už prístup postáv, romantická pitva, sex pri mŕtvolách alebo aj iné scény, film to zaujímavo oživilo. Jedine ma trochu mrzí ten mladícky štýl, takže častý alkohol a zábava tohto typu a aj tá posledná fáza mi tiež neprišla úplne ideálna, ale zase aj tu mi sadol nekompromisný úplný záver, takže aj tak rozhodne prevláda veľmi dobrý dojem. Čo sa týka tých potenciálnych hororovejších prvkov, o atmosféru tu vôbec nejde a ani napätie som skôro vôbec nepociťoval, ale zase všetko ohľadom patológie je tu zvládnuté perfektne, občas to pôsobí aj drsne, hlavne to odstraňovanie rebier, takže tvorcom ich zámer nepochybne vyšiel. Herecké obsadenie je celkom slušné, hlavný hrdina Milo Ventimiglia sa tu presne hodí, viacero zaujímavých vedľajších postáv, jedine tý výraznejší študenti mohli byť aj trochu charizmatickejší, ale aj takto mi to vyhovuje. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, kvalitný vizuál, skvelé efekty ohľadom ľudských tiel a ich orgánov, tu nemám problém. Takže Patológia určite nie je film, ktorý by sa mi chcelo pozerávať častejšie, ale aj tak som veľmi spokojný, podobných filmov moc nie je a tento sa až prekvapivo vydaril. 74%(27.4.2014)

Pozerať sa na tých arogantných hajzlov mi nebolo dvakrát po chuti. Ale príbeh si to vyžadoval, tak som to preglgol. Postavy boli nevýrazné, a vobec som im neveril, tú ich zákernosť a herci tiež neboli presvedčivý. Film je jeden veľký nezmysel, ale u ktorého aj ten nezmysel, vyznel veľmi dobre. O koľkých filmoch toto môžem povedať? Skoro o žiadnom, lebo ja nezmyselnosti vo filme neznášam, ale tu boli aspoň zaujímavé a v príbehu hrali zvrátenú stránku filmu. Je to veľká šou do sveta mŕtvol a ich vrahov, aj keď scenár je jedno veľké fiasko, no film mi ubehol, ani som nevedel ako, a vonkoncom nenudil. A finálny ojeb na hlavného kinga, môžem len povedať super vyvrcholenie.(27.4.2015)

• Faustka

Pořádná medicínská úchylárna.Páni doktoři si myslí,že mají moc brát životy druhých,když ví jak na to. Rozehrajou hru,kdo z nich spáchá dokonalejší vraždu a pak si pořádně zapitvají. A američtí puritáni by si už mohli odpustit ukazovat přikryté mrtvé tělo rouškou přes určité partie. Je to nevěrohodný, až to bije do očí.(4.10.2008)

• J*A*S*M

Některé filmu jsou odsouzeny k tomu, aby byly srovnávány s některým jiným filmem, již podle svého názvu (viz nedávný Waz). No a u Pathology srovnání nedopadlo vůbec špatně, neboť jeho soupeřem je mimořádně nudný snímek Anatomie. Ale na druhou stranu nemohu říci, že bych z této lehce hororové kriminálky zůstal nějak odvařený, neboť námět a trailer slibovaly víc, výsledek je docela nezáživný. Brutální a krvavé scény snímek obsahuje, takže ti, co je nemají rádi, nechť se mu vyhnou, ale nemají vůbec žádný styl, jsou tuctové a nezajímavé. Tudíž si tento film nemusí shánět ani ti, kteří se v těchto scénách naopak vyžívají. Dějová linka je dost slabá a nepříliš uvěřitelná, k čemuž "dopomáhají" i herecké výkony hlavních postav - Milo Ventimiglia by měl raději setrvat v televizních seriálech. Jako thriller je Pathology průměrný, jako horor velice slabý. Pro mě tedy zklamání a 50%.(22.6.2008)

• - Většina orgánů viděných ve filmu pochází z prasat a krav. (Mrs.Blue)

• - Někteří účinkující se museli před natáčením dívat na opravdovou pitvu, kvůli přípravě na své role. (Musak)

• - Chloe Sevigny bola zvažovaná do úlohy Gwen, ktorú odmietla kvôli pracovnej vyťaženosti. Nakoniec ju nahradila herečka Alyssa Milano. (pancoyote)