Patologie

Pathology

Patológia

Thriller / Horor / Krimi

USA, 2008, 93 min

Mírně zvrhlé, ale hlavně zatraceně zábavné. Jeden z nejsympatičtějších snímků poslední doby, kterému se daří držet po celou dobu strhující tempo a bavit diváka. Navíc soudě dle zdejších (přehnaných?) rekací se tomuto filmu podařilo překročit jisté meze a dokáže některé diváky znechutit. Pathology je snímek, který mě vrátil do dětství, kdy jsem přimo toužil být soudním patologem. Zahrajeme si hru?(25.6.2008)

Soundtrack Robb Williamson a Johannes Kobilke: 1. The List - Renholder [3:58] ,2. Unintended Consequences - The Legion of Doom/Triune [2:07] ,3. Parade Of The Horribles - Circle Jerks [1:28] ,4. F*** Me, Please/Meeting The Interns [4:37] ,5. We don't like you... [1:27] ,6. Harper Johnson? [0:55] ,7. Disagreement [7:56] ,8. Ohrenschmerz [6:18] ,9. Dr. Crack [2:54] ,10. Killing Daddy [2:07] ,11. Who is the Best [1:08] ,12. Juliette and Ted [1:11] ,13. Liebeszauber [1:33] ,14. Smoking Kills [1:17] ,15. The Morgue [3:58] ,16. Confrontation [2:10] ,17. Meeting at the Morgue [2:33] ,18. Ted Runs [1:23] ,19. Gwen's Theme [2:12] ,20. Final Meeting [4:56] ,21. Bibo No Aozora - Selectracks Studio Ensemble [2:56],(10.5.2011)

• Mi Nü-Chai

Tady se někdo mocinky moc snažil být šokující a neuvědomil si, že je ve skutečnosti krotký, slabý a bezbranný jako čerstvě vylíhlé kuře. Nic moc herci (zejména hlavní hrdina, neskutečný to kus ohavného dřeva), überstupidní dialogy, vyčpěle klipovitý střih, trocha umělé krve, nahoty a quasicynických hlášek prostě ten cool film, o který všichni tak stáli, neudělají.(29.3.2009)

• Faustka

Pořádná medicínská úchylárna.Páni doktoři si myslí,že mají moc brát životy druhých,když ví jak na to. Rozehrajou hru,kdo z nich spáchá dokonalejší vraždu a pak si pořádně zapitvají. A američtí puritáni by si už mohli odpustit ukazovat přikryté mrtvé tělo rouškou přes určité partie. Je to nevěrohodný, až to bije do očí.(4.10.2008)

Taková nedodělaná pitva. Ne zcela využitý nápad o povedené partě mladých patologů, kteří hrají úchylnou hru kterak provést dokonalou vraždu aniž by se na to přišlo. A to všichni přísahali Hippokratovi! Což o to, námět přímo hodný Hitche, ale v tomto případě myšlenku zabíjí stále víc a víc šokujících scén z patologie či sexuálních orgií na pitevním stole. Hlavní hrdina Dr. Ted Grey (Milo Ventimiglia) tak místo lukrativní stáže, která mu má pomoci rozšířit si vědní obzory, upisuje souhlasem hrát smrtící hru svoji duši "ďáblu" Dr. Gallovi (Michael Weston). Když si uvědomí nemorálnost svého počínání už nejde vzít rozhodnutí zpět, to by se sám stal obětí zvrácených patologů. Závěrečné vyhrocené finále trochu vylepšuje jinak průměrný kriminální thriller s horrorovou skalpelovou příchutí .(10.4.2009)

• - Chloe Sevigny bola zvažovaná do úlohy Gwen, ktorú odmietla kvôli pracovnej vyťaženosti. Nakoniec ju nahradila herečka Alyssa Milano. (pancoyote)

• - Když je Gwen nalezena mrtvá za neznámých okolností, tak je Tedovi dovoleno, aby udělal její pitvu, přesto že on objevil její tělo a může tak být podezřelý. Ve skutečnosti pitvu nesmí provádět patolog, který by jakkoliv znal mrtvou osobu. (Musak)

• - Většina orgánů viděných ve filmu pochází z prasat a krav. (Mrs.Blue)