Patologie

Pathology

Patológia

Thriller / Horor / Krimi

USA, 2008, 93 min

Tento film mě hodně překvapil. Čekal jsem laciné efekty, nudný děj i otřesné herecké výkony nepříliš známých herců. Po skončení jsem však zůstal velice mile překvapený a určitě se na něj zase brzy mrknu. Pokud máte rádi trochu ujeté a zvrácené hororové krimi thrillery, tak tenhle film si nenechejte určitě ujít. Atmosféra filmu se špatně popisuje (je děsivá? nechutná? zvrácená?), protože film se přece jenom odehrává v prostředí, které navštívit moc často nechceme. Mrtvá rozřezaná těla, vylézající střeva, tekoucí výkaly či lámání kostí však stojí za podívanou. Tento film však není jen o mrtvolách. Jde především o postavy stážistů, kteří jsou nechutně zvrhlí, brutální a hlavně věčně nadržení. Jelikož jsem vášnivým posluchačem tvrdší muziky, tak rockové melodie lahodily mému uchu. Skvěle doplnily právě probíhající scény a většinou se hudba objevila vždy ve scénách, kdy se vraždilo, protože na co jsou slova, když se stačí jen dívat. 7/10(3.5.2010)

Podle názvu by se mohlo zdát, že se bude jednat o další z řady vyvražďovaček odehrávající se na oddělení patalogie. To by nebylo níc nového jelikož jsme se do tohoto prostředí mohli podívat už ve filmu Anatomie avšak toto je něco úplně jiného. Je těžké o filmu napsat, jestli je dobrý nebo špatný protože každý v něm uvidí něco jiného. Určitě se najdou tací, kteří budou ujíždět na hrabání se mrtvolách a nebo při souložích přímo na pitevně ve společnosti čerstvých mrtvol ale na druhou stranu tu bude druhá skupina diváků, která bude film považovat za sbírku perverzních a nechutných scén a nejspíš budou mít i pravdu protože o tom film je. Já se docela dobře bavil jelikož se po dlouhé době jedná o snímek, který alespoň trochu vybočuje z řad klasických schématických hororů a thrillerů jakých je teď spousta.(16.9.2008)

Nechutné a povrchné... asi tak! Pathology je sexisticko - šovinistická krimi, ktorá je maximálne bezduchá a jednotvárna. Zopár známych tvári, realisticko - utopický scenár + "nechutné" scény, ktorých je tuna dostatok. Pathology mi tak trochu pripomínalo Saw (game, pain...) - v svojom žánri nič nové, avšak nie zlé... Musím uznať, že koniec ma trochu prekvapil... 6/10(5.7.2008)

• Sobis87

Obyčejný a fádní thriller, který se snaží vybočit z řady prostřednictvím přemíry brutality a animálního sexu. To je ale vše. Jinak to je zase ta samá ohraná písnička o mladých a neklidných, kteří si své životy tentokrát zpestřují se skalpelem v ruce a s mrtvolami na pitevním stole, jejichž orgány dokáží rozebrat ještě dřív, než stačí vychladnout. Víc k filmu netřeba dodávat, scénář je tradičně plný logických děr, postavy občas reagují jako opice po lobotomii a...a krev stříká a stříká, střeva vyhřezávají, mozky se kutálejí a bradavky tvrdnou...klasika, přesně tak, jak to mají mladí dneska rádi. Ale abych jen nekritizoval, tak musím přiznat, že režie není nejhorší, gore efekty dokonce perfektní a závěrečná "romantická pitva za doprovodu teskného klavíru mi upřímně udělala radost. Na kvalitní filmový zážitek to ale pořád málo. 40%(21.7.2008)

• becki_tu

Tak nevím. Co se týče hodnocení, jsem na rozpacích. Patologie je plná zvrhlých scén, zvrácených hrátek s mrtvolami a s jejich orgány, sexuálních orgií na pitevním stole, nejrůznějších morbidních narážek a tu a tam mezi tím vším prosvítá jakýsi náznak příběhu. Pochopil bych, kdyby zvrhlé scény sloužily jen pro navození atmosféry, ale bohužel v několika případech nechali tvůrci hranici vkusu daleko za sebou. Celé je to herecky nevýrazné, logicky děravé, příběhově nedomyšlené a i na mě to působí celkově dost podivným dojmem. Ačkoliv je z Patologie patrné, že její ambice byly poměrně vysoké, nedosahuje výš něž na slabší průměr svého žánru. Nemůžu si pomoct, ale Patologie je typickým filmem zahraným především na efekt, ale jinak prázdno, nuda a šeď. Ikdyž uznávám, že celkem povedený závěr mé zklamání přeci jen trochu zmírnil. 50%(21.7.2008)

• - Někteří účinkující se museli před natáčením dívat na opravdovou pitvu, kvůli přípravě na své role. (Musak)

• - Chloe Sevigny bola zvažovaná do úlohy Gwen, ktorú odmietla kvôli pracovnej vyťaženosti. Nakoniec ju nahradila herečka Alyssa Milano. (pancoyote)

• - Když je Gwen nalezena mrtvá za neznámých okolností, tak je Tedovi dovoleno, aby udělal její pitvu, přesto že on objevil její tělo a může tak být podezřelý. Ve skutečnosti pitvu nesmí provádět patolog, který by jakkoliv znal mrtvou osobu. (Musak)