Patologie

Pathology

Patológia

Thriller / Horor / Krimi

USA, 2008, 93 min

Velice zvláštní, zvrácený snímek. Už začátek naznačuje, že tady se na cenzuru hrát nebude. Výborný thriller ze zajímavého prostředí, kde se to jen hemží orgány a mrtvolami. Příběh velice povedený a hra pánů doktorů byla vážně divná, ale celkem vzato originální. Nechybí zde také gore, které je výborně zpracováno. Postava hlavního zmetka byla vážně dokonale zahraná a herec by měl dostat Oscara (ten týpek byl vážně magor). Doporučuji, protože to je vážně masakr.(28.6.2014)

Fěťáci, soulože v pitevně a sadomaso... to vše tu je, ale náznak nějakého napětí... Vůbec. Jak už tu bylo zmiňováno konec je dobrej, dokonce jsem přestal koukat okolo a soustředil se na film. Dál se povedlo už jen řezání do těl, to vypadalo opravdu věrohodně. Hodnocení 3, jen proto, že mam rád Mila Ventimiglia jako hrdinu 45%(5.7.2008)

• Faustka

Pořádná medicínská úchylárna.Páni doktoři si myslí,že mají moc brát životy druhých,když ví jak na to. Rozehrajou hru,kdo z nich spáchá dokonalejší vraždu a pak si pořádně zapitvají. A američtí puritáni by si už mohli odpustit ukazovat přikryté mrtvé tělo rouškou přes určité partie. Je to nevěrohodný, až to bije do očí.(4.10.2008)

Nechutné a povrchné... asi tak! Pathology je sexisticko - šovinistická krimi, ktorá je maximálne bezduchá a jednotvárna. Zopár známych tvári, realisticko - utopický scenár + "nechutné" scény, ktorých je tuna dostatok. Pathology mi tak trochu pripomínalo Saw (game, pain...) - v svojom žánri nič nové, avšak nie zlé... Musím uznať, že koniec ma trochu prekvapil... 6/10(5.7.2008)

• Marqta

Ze začátku mi nebylo jasné o co jde a vypadalo to jen jako další lehce podprůměrná slátanina. Ale nakonec mě to celkem mile překvapilo, přes to , že se nejedná o nijak vyjímečné ani strhující dílo. Aby jsem film nějak shrnula- tak si můžete představit hromadu mrtvol se kterými se zachází jak s kusem hadru, trochu černého humoru,drogy, pár masochistů, sex a vnitřnosti to vše s tragickou love story na pozadí. Ale není to tak zlé jak to zní ;) , jen bych film nedoporučila slabším povahám.(24.11.2012)

• - Když je Gwen nalezena mrtvá za neznámých okolností, tak je Tedovi dovoleno, aby udělal její pitvu, přesto že on objevil její tělo a může tak být podezřelý. Ve skutečnosti pitvu nesmí provádět patolog, který by jakkoliv znal mrtvou osobu. (Musak)

• - Někteří účinkující se museli před natáčením dívat na opravdovou pitvu, kvůli přípravě na své role. (Musak)

• - Většina orgánů viděných ve filmu pochází z prasat a krav. (Mrs.Blue)