Proč lékařské univerzity praskají ve švech? Co vede lidi studovat medicínu? Konkrétněji pak obory jako je patologie a soudní lékařství? Že by chuť nořit prsty do mrtvého masa? Láká je přítomnost smrti? U party nadaných mladých patologů z Philadelphia's University Hospital tomu tak už nejspíš bude. No a uznejte. Kdo by tak skvělé postavení nevyužil ke zkoumání čerstvých vzorků? Nehody se přece stávají každý den a když jste tím, kdo určuje zda to opravdu nehoda byla nebo ne, máte jedinečnou šanci rozřezat si, jen tak ze zvědavosti, i živého človíčka. Do téhle fajn party si to napochoduje i vynikající student Ted Gray (Milo Ventimiglia), který měl díky svým skvělým výsledkům možnost, zapsat se do tohoto speciálního programu pro mladé patology. A protože je Ted sympaťák, vezme ho „parta" téměř okamžitě mezi sebe. Hned na to mu samozřejmě vysvětlí, jaké jedinečné možnosti mu členství v téhle speciální skupině nabízí. Ted bohužel udělá tu fatální chybu, že couvne a z ničeho nic se tak dostává na první místo žebříčku hitparády s názvem „tomuhle se brzo stane nehoda". Zbývá mu proto jediné. Porazit mladé patology ve vlastní hře a dostat je tam kam patří. Do márnice. (3DD!3)

Trailer

Malarkey

Původní nápad vypadá hodně zajímavě, ale ono zpracování s tím samotným teen pozadím děsně moc přehání. A nakonec za to taky zaplatí, protože se do toho zvláštně zamotá a nakonci vyplyne v celku logické ale na druhou stranu zvláštní zakončení. Furt ale pozor na film samotný, už z názvu je znát, že krve tu zde protoče dost, a když už ne krve, tak vnitřností divák uvidí víc, než by Rambo rozstřílel v posledním filmu. Když nechuťárna, tak pořádná a tady se tím vším snaží zapůsobit nejvíc jak to jde, ale já si myslim, že příběh tím vším předčí a zas tak hnusné to v tu chvíli divákovi zase nepříjde, vždyť je to práce jako každá jiná, a někdo to prostě udělat musí. Kdyby to nebylo moc nahrané a trošku více reálné, možná by ta myšlenka stála za pomyšlení, takhle je to jen obyčejný film, který v sobě NĚCO měl, ale nedokázal to naplno využít. ()

Dever

Soundtrack Robb Williamson a Johannes Kobilke: 1. The List - Renholder [3:58] ,2. Unintended Consequences - The Legion of Doom/Triune [2:07] ,3. Parade Of The Horribles - Circle Jerks [1:28] ,4. F*** Me, Please/Meeting The Interns [4:37] ,5. We don't like you... [1:27] ,6. Harper Johnson? [0:55] ,7. Disagreement [7:56] ,8. Ohrenschmerz [6:18] ,9. Dr. Crack [2:54] ,10. Killing Daddy [2:07] ,11. Who is the Best [1:08] ,12. Juliette and Ted [1:11] ,13. Liebeszauber [1:33] ,14. Smoking Kills [1:17] ,15. The Morgue [3:58] ,16. Confrontation [2:10] ,17. Meeting at the Morgue [2:33] ,18. Ted Runs [1:23] ,19. Gwen's Theme [2:12] ,20. Final Meeting [4:56] ,21. Bibo No Aozora - Selectracks Studio Ensemble [2:56], ()

Blizzard

Někdo má rád vdolky, jiný zase holky a v případě Pathology si tamní protagonisté potrpí především na mrtvolky. Nutno podotknout, že když do sebe při pitvě Griffin Cavenaugh pral hamburgera, dostal jsem hlad a šel si udělat tousty. Slabším povahám jíst při film ale nedoporučuji, mohlo by se jim z té cákající krve a vnitřností udělat malinko nevolno. "We're animals. It's our nature to kill.", pronesl Jake Gallo a v tomto duchu se nese i celý film. Zabíjíme pro lepší svět, protože nás to baví a je to vlastně jen hra, ve které se ale nehraje podle pravidel. A jak už to tak bývá, když se v něčem soutěží, člověk chce být nejlepší. K tomu si přičtěte masochistické sexuální orgie, násilí páchané na mrtvých tělech spolu s morbidním humorem a dostanete Pathology. Jen díky nepředvídatelnému konci se film vymanil ze smetiště průměru ve svém žánru. (5/10) ()

Matty

Jsou mladí, jsou vzdělaní, jsou bohatí, jsou úchylní. Rádi si hrají s mrtvolami. Asi je těžké odolat, když s nimi přicházejí do kontaktu dennodenně, což neospravedlňuje jejich počínání. Ospravedlňují jej akademické debaty, kterým stejně jako celému filmu chybí sjednocující myšlenka? Zabij jednoho, zachráníš tisíce. Bojuj proti předepsanému osudu. Staň se Bohem. Snažení tvůrců natočit v dnešní superotrlé době šokující film, oceňuji, jenže snaha, pár souloží v pitevním sále, pár minut exkurze do lidských útrob a nejednoznačný závěr nestačí. Patologie stejně nese znaky konvenčního hororu (nebo spíše jeho odnože, které odborníci říkají kdovíjak, já „kzblití filmy“), kterému moc nepomáhá ani místy patrná řemeslná zručnost režiséra. Fanoušci poprsí Lauren Lee Smith každopádně nebudou zklamáni. 45% ()

J*A*S*M

Některé filmu jsou odsouzeny k tomu, aby byly srovnávány s některým jiným filmem, již podle svého názvu (viz nedávný Waz). No a u Pathology srovnání nedopadlo vůbec špatně, neboť jeho soupeřem je mimořádně nudný snímek Anatomie. Ale na druhou stranu nemohu říci, že bych z této lehce hororové kriminálky zůstal nějak odvařený, neboť námět a trailer slibovaly víc, výsledek je docela nezáživný. Brutální a krvavé scény snímek obsahuje, takže ti, co je nemají rádi, nechť se mu vyhnou, ale nemají vůbec žádný styl, jsou tuctové a nezajímavé. Tudíž si tento film nemusí shánět ani ti, kteří se v těchto scénách naopak vyžívají. Dějová linka je dost slabá a nepříliš uvěřitelná, k čemuž "dopomáhají" i herecké výkony hlavních postav - Milo Ventimiglia by měl raději setrvat v televizních seriálech. Jako thriller je Pathology průměrný, jako horor velice slabý. Pro mě tedy zklamání a 50%. ()

• Většina orgánů viděných ve filmu pochází z prasat a krav. (Mrs.Blue)
  • Když je Gwen nalezena mrtvá za neznámých okolností, tak je Tedovi dovoleno, aby udělal její pitvu, přesto že on objevil její tělo a může tak být podezřelý. Ve skutečnosti pitvu nesmí provádět patolog, který by jakkoliv znal mrtvou osobu. (Musak)