Patologie

Pathology

Patológia

Thriller / Horor / Krimi

USA, 2008, 93 min

Čekal jsem něco víc, scény v krematoriu byly fajn ale scény mimo za moc nestály. Ale na scénář Taylora a Neveldiho je to celkem dobrý. Gore scény nebyly moc dobré a nebyly ani moc dobře vidět(mě ta krev přišla děsně černá). Herci stály celkem za hovno. No na jedno zkouknutí je to dobré, ale víckrát se na to nepodívám.(4.2.2010)

Mark Neveldine a Brian Taylor po druhý rát znásiľňujú medicínu, ale zďaleka nie tak zábavne ako u Crank. Nemajú ťahača (Ventimiglia nie je Combs aj keď sa snaží), čo kompenzujú úchylnosťou a odvahou (prsia, krv). Čo je určite plus, teda vlastne jediné koli čomu sa oplatí pri Pathology zrelaxovať. 55%(13.10.2008)

• Malarkey

Původní nápad vypadá hodně zajímavě, ale ono zpracování s tím samotným teen pozadím děsně moc přehání. A nakonec za to taky zaplatí, protože se do toho zvláštně zamotá a nakonci vyplyne v celku logické ale na druhou stranu zvláštní zakončení. Furt ale pozor na film samotný, už z názvu je znát, že krve tu zde protoče dost, a když už ne krve, tak vnitřností divák uvidí víc, než by Rambo rozstřílel v posledním filmu. Když nechuťárna, tak pořádná a tady se tím vším snaží zapůsobit nejvíc jak to jde, ale já si myslim, že příběh tím vším předčí a zas tak hnusné to v tu chvíli divákovi zase nepříjde, vždyť je to práce jako každá jiná, a někdo to prostě udělat musí. Kdyby to nebylo moc nahrané a trošku více reálné, možná by ta myšlenka stála za pomyšlení, takhle je to jen obyčejný film, který v sobě NĚCO měl, ale nedokázal to naplno využít.(27.3.2009)

Škoda toho zavádějícího označení horor. Natěšení uživatelé se neposerou strachy, tak tomu hned dvě hvězdy sundají z principu, ačkoli je to jinak zábavný a originální thriller s príma černohumorným finále. Byla jsme překvapená, že se s mrtvolami takhle pobavím, aniž by to tvůrci vygradovali k nekrofilii. Stačí si jen hrát na hádej hádej doktore, proč ti skončil na stole, sem tam si v márnici ohnout sjetou, zvrácenou stážistku a život patologa je hned větší kabaret, než jen hrabání se v hromadě smradlavýho tělního odpadu.(18.3.2014)

Nó , nevím, film o tom, jak někdo dokáže být úchylný. Vás by to vyděsit nemělo, spíš byste měli být svědky toho, jak v pohodě se někdo dokáže rejpat v lidským těle. Jde o určitý pohled na to, co v dnešní době už dokáže lidem připadat normání a čím vším se dokáží bavit - sex mezi mrtvolami apod. Špatný film to není, ale nic zvláštního také ne.(23.8.2008)

• - Když je Gwen nalezena mrtvá za neznámých okolností, tak je Tedovi dovoleno, aby udělal její pitvu, přesto že on objevil její tělo a může tak být podezřelý. Ve skutečnosti pitvu nesmí provádět patolog, který by jakkoliv znal mrtvou osobu. (Musak)

• - Někteří účinkující se museli před natáčením dívat na opravdovou pitvu, kvůli přípravě na své role. (Musak)

• - Většina orgánů viděných ve filmu pochází z prasat a krav. (Mrs.Blue)