Patologie

Patológia

Thriller / Horor / Krimi

USA, 2008, 93 min

• Faustka

Pořádná medicínská úchylárna.Páni doktoři si myslí,že mají moc brát životy druhých,když ví jak na to. Rozehrajou hru,kdo z nich spáchá dokonalejší vraždu a pak si pořádně zapitvají. A američtí puritáni by si už mohli odpustit ukazovat přikryté mrtvé tělo rouškou přes určité partie. Je to nevěrohodný, až to bije do očí.(4.10.2008)

• becki_tu

Tak nevím. Co se týče hodnocení, jsem na rozpacích. Patologie je plná zvrhlých scén, zvrácených hrátek s mrtvolami a s jejich orgány, sexuálních orgií na pitevním stole, nejrůznějších morbidních narážek a tu a tam mezi tím vším prosvítá jakýsi náznak příběhu. Pochopil bych, kdyby zvrhlé scény sloužily jen pro navození atmosféry, ale bohužel v několika případech nechali tvůrci hranici vkusu daleko za sebou. Celé je to herecky nevýrazné, logicky děravé, příběhově nedomyšlené a i na mě to působí celkově dost podivným dojmem. Ačkoliv je z Patologie patrné, že její ambice byly poměrně vysoké, nedosahuje výš něž na slabší průměr svého žánru. Nemůžu si pomoct, ale Patologie je typickým filmem zahraným především na efekt, ale jinak prázdno, nuda a šeď. Ikdyž uznávám, že celkem povedený závěr mé zklamání přeci jen trochu zmírnil. 50%(21.7.2008)

Soundtrack Robb Williamson a Johannes Kobilke: 1. The List - Renholder [3:58] ,2. Unintended Consequences - The Legion of Doom/Triune [2:07] ,3. Parade Of The Horribles - Circle Jerks [1:28] ,4. F*** Me, Please/Meeting The Interns [4:37] ,5. We don't like you... [1:27] ,6. Harper Johnson? [0:55] ,7. Disagreement [7:56] ,8. Ohrenschmerz [6:18] ,9. Dr. Crack [2:54] ,10. Killing Daddy [2:07] ,11. Who is the Best [1:08] ,12. Juliette and Ted [1:11] ,13. Liebeszauber [1:33] ,14. Smoking Kills [1:17] ,15. The Morgue [3:58] ,16. Confrontation [2:10] ,17. Meeting at the Morgue [2:33] ,18. Ted Runs [1:23] ,19. Gwen's Theme [2:12] ,20. Final Meeting [4:56] ,21. Bibo No Aozora - Selectracks Studio Ensemble [2:56],(10.5.2011)

• Marqta

Ze začátku mi nebylo jasné o co jde a vypadalo to jen jako další lehce podprůměrná slátanina. Ale nakonec mě to celkem mile překvapilo, přes to , že se nejedná o nijak vyjímečné ani strhující dílo. Aby jsem film nějak shrnula- tak si můžete představit hromadu mrtvol se kterými se zachází jak s kusem hadru, trochu černého humoru,drogy, pár masochistů, sex a vnitřnosti to vše s tragickou love story na pozadí. Ale není to tak zlé jak to zní ;) , jen bych film nedoporučila slabším povahám.(24.11.2012)

• *Elfík*

Zajímavý příbeh i když jsem se chvílemi ztrácela. Herci mi moc sympatičtí nepřišli, až na Alyssu. Kvůli ní jsem se na to vlastně dívala. Film je zřejmě vhodný jen pro večer, kdy se strašně nudíte a nechcete se dívat na krvák, ale trochu krve byste ocenili :). Aspoň jsem si potvrdila, že patologii dělat nebudu...:) 47%(10.2.2010)

• - Když je Gwen nalezena mrtvá za neznámých okolností, tak je Tedovi dovoleno, aby udělal její pitvu, přesto že on objevil její tělo a může tak být podezřelý. Ve skutečnosti pitvu nesmí provádět patolog, který by jakkoliv znal mrtvou osobu. (Musak)

• - Většina orgánů viděných ve filmu pochází z prasat a krav. (Mrs.Blue)

• - Někteří účinkující se museli před natáčením dívat na opravdovou pitvu, kvůli přípravě na své role. (Musak)