VOD (1)

Proč lékařské univerzity praskají ve švech? Co vede lidi studovat medicínu? Konkrétněji pak obory jako je patologie a soudní lékařství? Že by chuť nořit prsty do mrtvého masa? Láká je přítomnost smrti? U party nadaných mladých patologů z Philadelphia's University Hospital tomu tak už nejspíš bude. No a uznejte. Kdo by tak skvělé postavení nevyužil ke zkoumání čerstvých vzorků? Nehody se přece stávají každý den a když jste tím, kdo určuje zda to opravdu nehoda byla nebo ne, máte jedinečnou šanci rozřezat si, jen tak ze zvědavosti, i živého človíčka. Do téhle fajn party si to napochoduje i vynikající student Ted Gray (Milo Ventimiglia), který měl díky svým skvělým výsledkům možnost, zapsat se do tohoto speciálního programu pro mladé patology. A protože je Ted sympaťák, vezme ho „parta" téměř okamžitě mezi sebe. Hned na to mu samozřejmě vysvětlí, jaké jedinečné možnosti mu členství v téhle speciální skupině nabízí. Ted bohužel udělá tu fatální chybu, že couvne a z ničeho nic se tak dostává na první místo žebříčku hitparády s názvem „tomuhle se brzo stane nehoda". Zbývá mu proto jediné. Porazit mladé patology ve vlastní hře a dostat je tam kam patří. Do márnice. (3DD!3)

Trailer

SOLOM.

Tento film mě hodně překvapil. Čekal jsem laciné efekty, nudný děj i otřesné herecké výkony nepříliš známých herců. Po skončení jsem však zůstal velice mile překvapený a určitě se na něj zase brzy mrknu. Pokud máte rádi trochu ujeté a zvrácené hororové krimi thrillery, tak tenhle film si nenechejte určitě ujít. Atmosféra filmu se špatně popisuje (je děsivá? nechutná? zvrácená?), protože film se přece jenom odehrává v prostředí, které navštívit moc často nechceme. Mrtvá rozřezaná těla, vylézající střeva, tekoucí výkaly či lámání kostí však stojí za podívanou. Tento film však není jen o mrtvolách. Jde především o postavy stážistů, kteří jsou nechutně zvrhlí, brutální a hlavně věčně nadržení. Jelikož jsem vášnivým posluchačem tvrdší muziky, tak rockové melodie lahodily mému uchu. Skvěle doplnily právě probíhající scény a většinou se hudba objevila vždy ve scénách, kdy se vraždilo, protože na co jsou slova, když se stačí jen dívat. 7/10 ()

Crazer

Až moc perverzní záběry, až moc nechutných scén. Můžete tu vidět, svačinové pauzy odehrávající se během zkoumání obsahu lidského žaludku .. a já nevím jaké další všelijaké zvrácenosti ... no, pro slabší povahy docela mňamka. Zfetovaná banda vyšinutých doktorů, kteří studují Philadelphia's University Hostpital, hrají psychopatickou hru, kdo jak koho nejoriginálnějším způsobem urdousí či podřeže. Malým bonusem je následná nekontrolovatelná dávka sexu nad svým dílem. Soulože na pitevních stolech a před samotnými mrtvými těly nejsou výjimkou. Jedná se o pervezrní verzi Chirurgů .. nic víc v tom nevidím :)) Nebýt závěrečné scény, tak dávám slabé dvě hvězdy. ()

becki_tu

Tak nevím. Co se týče hodnocení, jsem na rozpacích. Patologie je plná zvrhlých scén, zvrácených hrátek s mrtvolami a s jejich orgány, sexuálních orgií na pitevním stole, nejrůznějších morbidních narážek a tu a tam mezi tím vším prosvítá jakýsi náznak příběhu. Pochopil bych, kdyby zvrhlé scény sloužily jen pro navození atmosféry, ale bohužel v několika případech nechali tvůrci hranici vkusu daleko za sebou. Celé je to herecky nevýrazné, logicky děravé, příběhově nedomyšlené a i na mě to působí celkově dost podivným dojmem. Ačkoliv je z Patologie patrné, že její ambice byly poměrně vysoké, nedosahuje výš něž na slabší průměr svého žánru. Nemůžu si pomoct, ale Patologie je typickým filmem zahraným především na efekt, ale jinak prázdno, nuda a šeď. Ikdyž uznávám, že celkem povedený závěr mé zklamání přeci jen trochu zmírnil. 50% ()

petero

Hollywoodske objavy Mark Neveldine a Brian Taylor (CRANK) nám z pozície scenáristov prinášajú ďalšiu svižnú jazdu, ktorá na úkor spádu postráda hororové momenty no rozhodne nie atmosféru. Zaujme tým ako sa mladý patológovia predbiehajú v určení tej správnej diagnózy nebožtíka, pričom vo väčšine prípadoch to niektorý z kolegov vie úplne presne. Neviem ako má kto zafixovaného Mila Ventimiglia, ale podľa mňa sa sem úplne hodil a aj to zahral najlepšie zo všetkých zúčastnených. Najlepšie scény: návšteva brlohu pod vplyvom drog a rozbitie dusíkom schladených pľúc. 70% ()

Big Bear

Tohle se hodně točí na hraně kdy už jsem tomu místy nevěřil. Pár nápadů tam však bylo zajímavých a konec celkem ušel. Pathology je vlastně takový mírně okopčený Dexter z pro někoho atraktivního prostředí patologie. Více psát nebudu abych nevyzradil pointu. Pár zářezů do těl mrtváků divák uvidí, nicméně spíše než o horor či thriller se jedná o krimi, které neurazí, když nad ním moc nebudete přemýšlet. Tři skalpely. * * * ()

• Někteří účinkující se museli před natáčením dívat na opravdovou pitvu, kvůli přípravě na své role. (Musak)
  • Většina orgánů viděných ve filmu pochází z prasat a krav. (Mrs.Blue)