Patologie

Pathology

Patológia

Thriller / Horor / Krimi

USA, 2008, 93 min

Nó , nevím, film o tom, jak někdo dokáže být úchylný. Vás by to vyděsit nemělo, spíš byste měli být svědky toho, jak v pohodě se někdo dokáže rejpat v lidským těle. Jde o určitý pohled na to, co v dnešní době už dokáže lidem připadat normání a čím vším se dokáží bavit - sex mezi mrtvolami apod. Špatný film to není, ale nic zvláštního také ne.(23.8.2008)

Já nad tím filmem musim pořád přemýšlet, a to už něco znamená. Proto lehce nadsadím, a dávám čtyři. Řekl bych, že tohle je lehce podceněný film, protože ta atmosféra tam prostě je. HUDBA: Johannes Kobilke, Robb Williamson - Lehce nadprůměrná, ale nic nového, nejlepší byly převzaté skladby (např. ta od Santaollaly či od koho)(23.10.2008)

Divný, ale dobrý hororový triler. Nečakal som vela, ale ani málo a som rád, že som dostal niečo v rozmedzí toho čo som čakal :) Takého mierne psycho trilery s hororovými prvkami môžem a síce Pathology nie vôbec dokonalý film a má dosť múch dobre sa naň pozeralo a mám s neho dobrý dojem. Hlavný námet je podľa mňa slabo využitý a zdalo sa mi, že všetko je prvoradejšie než tá ich hra, ktorá vlastne mala byť hlavným aspektom filmu. Ku koncu bol film hrozne predvídatelný a narýchlo zosmolený bol aj samotný záver. Ešte že gore bolo na dobrej úrovni... suma sumárom: jednoduchý, mierne nadpriemerný film, ktoprý nemusí sadnúť každému a viem pochopiť ludí čo tomu dajú 50% aj 90% je to otázka vkusu a aj ja film hodnotím pomerne vysoko aj napriek tomu, že je tak jednoduchý, predvídatelný a miestami plytký. U mňa 70%(5.7.2008)

Film, který mě kdysi nadchnul, jsem si připomněla a musím říct, že tentokrát už to nebyla taková sláva jako tehdy. Asi se moje požadavky na kvalitní film posunuly přecejen někam jinam. Michael Weston byl super a Alyssu Milano jsem moc ráda viděla i někde jinde než v Čarodějkách. Zápletka dobrá, i zpracování se mi líbilo, ale prostě mi tam něco chybělo. Hodnocení mi pořád vrtá hlavou, snad kvůli nepředvídatelnému konci by Patologie zasloužila i 4*... Uvidím, třeba se mi to časem rozleží v hlavě. Zatím zůstanu u velmi silných 3*.(13.11.2013)

Žalúdok mám síce silný a nechutnosti vo filmoch ma len tak nerozhádžu, ale Pathology je už poriadne silná káva. Našťastie Pathology nespolieha len na to a doktorská hra, ktorú rozohrali rezidenti ma udržala v napätí až do konca. Síce ku koncu to už bolo dosť predvídateľné a celkovo zvraty vo filme veľmi nefungujú, lenže štýl natočenia(v jednej scéne potešila kamera ala Requiem za sen) aj sympatickí herci fungujú, takže po skončení filmu u mňa prevládali spokojné pocity a tak to má byť.(11.10.2008)

• - Když je Gwen nalezena mrtvá za neznámých okolností, tak je Tedovi dovoleno, aby udělal její pitvu, přesto že on objevil její tělo a může tak být podezřelý. Ve skutečnosti pitvu nesmí provádět patolog, který by jakkoliv znal mrtvou osobu. (Musak)

• - Většina orgánů viděných ve filmu pochází z prasat a krav. (Mrs.Blue)

• - Někteří účinkující se museli před natáčením dívat na opravdovou pitvu, kvůli přípravě na své role. (Musak)