Proč lékařské univerzity praskají ve švech? Co vede lidi studovat medicínu? Konkrétněji pak obory jako je patologie a soudní lékařství? Že by chuť nořit prsty do mrtvého masa? Láká je přítomnost smrti? U party nadaných mladých patologů z Philadelphia's University Hospital tomu tak už nejspíš bude. No a uznejte. Kdo by tak skvělé postavení nevyužil ke zkoumání čerstvých vzorků? Nehody se přece stávají každý den a když jste tím, kdo určuje zda to opravdu nehoda byla nebo ne, máte jedinečnou šanci rozřezat si, jen tak ze zvědavosti, i živého človíčka. Do téhle fajn party si to napochoduje i vynikající student Ted Gray (Milo Ventimiglia), který měl díky svým skvělým výsledkům možnost, zapsat se do tohoto speciálního programu pro mladé patology. A protože je Ted sympaťák, vezme ho „parta" téměř okamžitě mezi sebe. Hned na to mu samozřejmě vysvětlí, jaké jedinečné možnosti mu členství v téhle speciální skupině nabízí. Ted bohužel udělá tu fatální chybu, že couvne a z ničeho nic se tak dostává na první místo žebříčku hitparády s názvem „tomuhle se brzo stane nehoda". Zbývá mu proto jediné. Porazit mladé patology ve vlastní hře a dostat je tam kam patří. Do márnice. (3DD!3)

baroko16857 odpad!

Nechutná kravina! Zabývám se Patologií a Forenzní medicínou. Z etického i lékařského hlediska je tento film odporným výsměchem. Tajemství těchto speciálních medicínských disciplín vůbec nespočívá ve strašidelných sklepních prostorách, arogantním neetickém přístupu lékařů, zneužívání pravomoci a úchylných sadistických praktikách. Naštěstí pro všechny živé lidi tkví význam výzkumu zemřelých tvorů (tedy nejen lidí) v "něčem" docela jiném. A výhody tohoto bádání usnadňují dennodenně zdravý život na celé planetě. Anatomickými atlasy a důležitými vakcínami počínaje a usvědčenými delikventy konče. Jistě, že profese patologa vyžaduje značnou psychickou otrlost a vědecký entuziazmus; zatím jsem ovšem nepoznal jediného kolegu, který by (byť jen vzdáleně) připomínal psychopatologicky karikované postavy (rádoby) patologů v tomto filmu. A já se rovněž k podobným úchylákům nepočítám. O hrubých chybách tohoto filmu z oblasti Klinické a Soudní Patologie, Genetiky a Biochemie raději ani nemluvím. Herci zkrátka mnohdy zneužívají faktu, že ne každý divák zná vždy všechny souvislosti z dané vědecké oblasti. Potom je ale o to směšnější pozorovat, jak si tito diletanti "hrají" na něco, čemu nejsou ve skutečnosti schopni ani zdaleka porozumět. ()

uprchlice

Tentokrát z lékařkého prostředí. "Patologie" může nadchnout, ale i převrátit žaludek naruby, což neni to pravé ořechové. Každopádně pro ty, kteří se nebojí "jen" vnitřností to může být krásně strávený večer, což je právě můj případ Myslím si ale, že několik stovek mrtvol nemůže přece diváka od filmu odradit, nebo se mýlím? No řekněme, že název odpovídá tomu, co člověk očekává. To znamená. Nečekejte nic jiného, než mrtvoly, protože to z filmu přímo vyplývá, že všude budou jen mrtvoly Pokud to chcete opravdu risknout, můžu Vám jen říct, že to stojí za to a nebudete nijak zvlášť zklamaní. To znamená, že film určitě nebudete proklínat a obviňovat za jeho vznik, protože vlastně není z čeho ho obviňovat Mrtvol se to na pitevním stole bude jen hemžit. No a samotná pitva zavražděné dívky je opravdu jak skutečná Samozřejmě musím ještě nakousnout konec, který byl opravdu šokující a následná další pitva to jen potvrzuje Takže, co napsat závěrem? Milovníci mrtvol vrhňete se na Pitevnu! Další mrtvola čeká jen a jen na Vás... ;) ()

TOPmoovie

tento nenapadny film prekvapuje kazdou dalsou minutou. nieje to horror , ale predci najkrvavejsie horrory. je to detektivka, ale nikto tam nic nevysetruje. ale patologia je dobry nazov :)!) ()

rotas

Výborný nápad, který zevšední a závěr filmu lehce předvídatelný. Nicméně rozhodně to stojí za to vidět ()

ZeroX

U snímku Patologie se musí nejvíce ocenit přesnost a pohled na detaily,které vás až doslova vyděsí a hlavně znechutí (neni pro slabé žalůdky).Film je hodně o psychyce,neboť příběh je trochu zvláštní jak chováním postav,tak dějěm.Jde až mráz po zádech když se tam obejvují scény kdy mladíci (jakoby úchylně) pitvají mrtvá těla.Tento film se mi patrně líbil,neboť nutí diváka se nad filmem zamyslet aby ho pochopil z obou stránek . ()

milatko81

Pod dlhej dobe krimi thriller s hororovou zapletkou! Myslim si ze je to dobry snimok a kto ma rad zvrhle veci ako napr. Saw tak sa vcelku dost pobavi! Mne sa to v kazdom pripade pacilo. ()

BulkaNeAsi

potenciál......obrovskej...jenze tenhle film je az moc rozkouskovanej...na konci si nepamatuji skoro nic...az na par vykukujicich bradavek, jehel, vnitrnosti, starsiho doktora - mentora, kteremu jsem celou dobu fandil, aby byl aspon otcem jejich zvracene hry a par zachvevu hudebniho doprovodu....ale neprislo nic..hlavni zaporak byl super...mrtva snoubenka na konci..hmm radoby vyvrcholeni, ktere ovsem smutek vyvolat nemohlo ptz behem filmu jsem si k ni nevytvoril zadny vztah...zrzka ji zastinila...dejove...i herecky...poučit se z chyb a natočit znovu...s pořadnou dejovou linkou ktera alespon v naznaku graduje....nebo nekam smeruje...nestaci pouze odvrtět oněch 90 minut...doufal jsem...byl jsem zklaman...50% ()

bee.el

Asi jsem čekala příliš, Patologie mě prostě zklamala... pouštěla jsem si to jen kvůli M. Ventimigliovi, který ovšem nebyl tak sympatický, aby mě to donutilo film znuděně nepřetáčet. Z tohoto tématu se dalo vytřískat mnohem víc, těšila jsem se i na Alyssu Milano, na kterou se vždycky ráda podívám ať hraje kdekoli, ale její úloha v tomhle filmu byla smutně naivní a pitomá... 40% a víc ani ťuk. ()

Stephora

Perfektní souboj dvou eg - Ventimigliova a Westonova. Weston je velmi chytrý, drzý, znuděný a vyzývavý, Ventimiglia je neméně chytrý, hodný kluk od vedle, co v sobě rychle najde temnou stránku. Jak neodolatelná a lákavá je hra na boha? Nechybí Ventimigliovy šukací scény - pěkné tělo se musí ukázat a Milovi to my holky věříme :) Ostatní herci (bohužel i Alyssa Milano) jsou spíš na ozdobu, Ventimiglia s Westonem ale projdou během filmu zajímavým vývojem, který nenudí. Vše kořeněné drogovými a sexuálními orgiemi, úchylárničkami, sem tam nějaká ta vraždička, jen tak ze zvědavosti - vždyť na to přece nikdo nepřijde. Je ale jasné, že všechno má svou cenu...4* bez uzardění, k tomuhle filmu se ráda vracím. ()

andy60

Občas jsem odvracel hlavu - ty lidské vnitřnosti zrovna v detailech vidět nemusím, ale jako celek ucházející. Na patologii se člověk hned tak nepodívá a tahle exkurze mě ani trochu nenudila. Na druhou stranu, úplně jsem nepochopil, co ta jejich hra měla znamenat. Čekal jsem třeba něco o obchodování s lidskými orgány, ale hrát si jen tak pro zábavu? ()

evelouch

Začínala jsem se koukat s pocitem , že se dívám na horor. Jenže pak to vyústilo v kriminálku , erotické drama a nakonec zase v horor. Poslední půlhodina mi vynahradila nudu předchozích scén. Originální, divoké a lehce bláznivé. ()

Martin29

Když to tehdy vyšlo tak se mě to líbilo a dal bych 80 procent nyní s odstupem času už mě to tak nebere. Je to v podstatě o tom jak skupina patologů zabíjí lidi a pak tipují jak zemřeli.Ze začátku to ještě jde zabijou jakéhosi vraha,pedofila, kuplíře, ale pak už se z toho stane rutina a jde to do háje. Jeden z nich se pak rozhodne odejít a oni ho nechtějí nechat. Pochválit se tak dá jen prostředí (nemocničních hororů moc není vzpomněl bych si maximálně na podobnou Anatomii) jedna krvavá vražda 3 prostitutek a závěr. ()

Kaylar

Film se odehrává, jak už lze z názvu soudit, mezi patology. Navíc mezi mladými patology, kteří si vymysleli mimořádně morálně odpudivou "hru" s nebožtíky. Jak už to tak bývá, s jídlem roste chuť. A s příchodem nového nadaného kolegy dochází k předhánění se, kdo se v rámci prapodivných hrátek přičiní o zajímavější způsob smrti... Horor to podle mě není, jen je film místy nechutný, protože explicitně ukazuje propriety, které patologové používají a rovněž se nezdráhá ukázat to, co obvykle v lidském těle zůstává neviděno. ()

LoneLion

A jéje, tohle mi zase nevyšlo. Podle obsahu docela nadějný, ale... Dalo se z tématu vytěžit víc, chvilkama mi to připadalo jako červená knihovna (3/4 filmu se otáčí kolem souloží v márnici v obležení mrtvol). Posledních 15 minut mě film docela zaujal a změnil mé hodnocení o 1* nahoru :-) ()