Proč lékařské univerzity praskají ve švech? Co vede lidi studovat medicínu? Konkrétněji pak obory jako je patologie a soudní lékařství? Že by chuť nořit prsty do mrtvého masa? Láká je přítomnost smrti? U party nadaných mladých patologů z Philadelphia's University Hospital tomu tak už nejspíš bude. No a uznejte. Kdo by tak skvělé postavení nevyužil ke zkoumání čerstvých vzorků? Nehody se přece stávají každý den a když jste tím, kdo určuje zda to opravdu nehoda byla nebo ne, máte jedinečnou šanci rozřezat si, jen tak ze zvědavosti, i živého človíčka. Do téhle fajn party si to napochoduje i vynikající student Ted Gray (Milo Ventimiglia), který měl díky svým skvělým výsledkům možnost, zapsat se do tohoto speciálního programu pro mladé patology. A protože je Ted sympaťák, vezme ho „parta" téměř okamžitě mezi sebe. Hned na to mu samozřejmě vysvětlí, jaké jedinečné možnosti mu členství v téhle speciální skupině nabízí. Ted bohužel udělá tu fatální chybu, že couvne a z ničeho nic se tak dostává na první místo žebříčku hitparády s názvem „tomuhle se brzo stane nehoda". Zbývá mu proto jediné. Porazit mladé patology ve vlastní hře a dostat je tam kam patří. Do márnice. (3DD!3)

BoPo

Kvalitné béčko. Príbeh s lepším obsadením a režisérom mohol smerovať k skutočne kvalitným snímkom. Takto je to len pokus, ktorý však v pamäti dlho nevydrží. ()

Terva

Scénář : Mark Neveldine a Brian Taylor. Kamera : Ekkehart Pollack. Hudba : Johannes Kobilke a Robb Williamson. Jinak patologická blbost. Jedna hvězda za hudbu. ()

moviesfan

Patologové, kteří se vyžívají v orgiích. Tedy pitevních samozřejmě. Pro někoho to bude absurdní podívaná (a ta pro mě často byla) a někdo se naopak ve zvrácenostech bude vyžívat. Já za tu občasnou absurdní podívanou dávám 3*. Ale těsně. ()

JohnCZ

Taková celkem úsměvná hnusárna, která si trochu prvoplánově lebedí v šokujících scénách - od vrtání se v nahých tělech až po divoké sexuální orgie. Snaží se to bejt až moc cool a dekadentní a funguje to jen místy. Pro otrlejšího filmového diváka nejde i nijak extrémně nechutnou podívanou. Partička hlavních postav je trochu plochá, ale Milo Ventimiglia jako takovej antihrdina je dobrej. Závěr poměrně překvapivej a ráznej, film jako celek zábavnej. ()

Suzie05

Přišlo mi to jako mix kriminálek Miami, New York, Las Vegas a samozřejmě doktora House (a jako bonus okořeněné špetkou zvrhlosti). I přes to se mi to ale dost libilo. ()

Crazer

Až moc perverzní záběry, až moc nechutných scén. Můžete tu vidět, svačinové pauzy odehrávající se během zkoumání obsahu lidského žaludku .. a já nevím jaké další všelijaké zvrácenosti ... no, pro slabší povahy docela mňamka. Zfetovaná banda vyšinutých doktorů, kteří studují Philadelphia's University Hostpital, hrají psychopatickou hru, kdo jak koho nejoriginálnějším způsobem urdousí či podřeže. Malým bonusem je následná nekontrolovatelná dávka sexu nad svým dílem. Soulože na pitevních stolech a před samotnými mrtvými těly nejsou výjimkou. Jedná se o pervezrní verzi Chirurgů .. nic víc v tom nevidím :)) Nebýt závěrečné scény, tak dávám slabé dvě hvězdy. ()

corpsy

Podobne, ako v nemeckej ANATÓMII, aj tu sú na patológii spletité cestičky, medzi tým ako naložiť s mocou danou a ako ju využiť. Pre ciele. Dobré? Pár skvelých scén ( pitva miláčika a záver ), ale ešte nerobí film nepostrádateľným. Je to produkt béčkový a tak sa na to zrejme pozerali aj samotný tvorcovia. ()

Astaroth12

Pozerať sa na tých arogantných hajzlov mi nebolo dvakrát po chuti. Ale príbeh si to vyžadoval, tak som to preglgol. Postavy boli nevýrazné, a vobec som im neveril, tú ich zákernosť a herci tiež neboli presvedčivý. Film je jeden veľký nezmysel, ale u ktorého aj ten nezmysel, vyznel veľmi dobre. O koľkých filmoch toto môžem povedať? Skoro o žiadnom, lebo ja nezmyselnosti vo filme neznášam, ale tu boli aspoň zaujímavé a v príbehu hrali zvrátenú stránku filmu. Je to veľká šou do sveta mŕtvol a ich vrahov, aj keď scenár je jedno veľké fiasko, no film mi ubehol, ani som nevedel ako, a vonkoncom nenudil. A finálny ojeb na hlavného kinga, môžem len povedať super vyvrcholenie. ()

ladko

Žalúdok mám síce silný a nechutnosti vo filmoch ma len tak nerozhádžu, ale Pathology je už poriadne silná káva. Našťastie Pathology nespolieha len na to a doktorská hra, ktorú rozohrali rezidenti ma udržala v napätí až do konca. Síce ku koncu to už bolo dosť predvídateľné a celkovo zvraty vo filme veľmi nefungujú, lenže štýl natočenia(v jednej scéne potešila kamera ala Requiem za sen) aj sympatickí herci fungujú, takže po skončení filmu u mňa prevládali spokojné pocity a tak to má byť. ()

Krissty

Film, který mě kdysi nadchnul, jsem si připomněla a musím říct, že tentokrát už to nebyla taková sláva jako tehdy. Asi se moje požadavky na kvalitní film posunuly přecejen někam jinam. Michael Weston byl super a Alyssu Milano jsem moc ráda viděla i někde jinde než v Čarodějkách. Zápletka dobrá, i zpracování se mi líbilo, ale prostě mi tam něco chybělo. Hodnocení mi pořád vrtá hlavou, snad kvůli nepředvídatelnému konci by Patologie zasloužila i 4*... Uvidím, třeba se mi to časem rozleží v hlavě. Zatím zůstanu u velmi silných 3*. ()

E..

Velice zajímavý náměť..příběh z prostředí patologie je dost vyzývavé a kontroverzní téma..ale bohužel tohle pojetí mě docela zklamalo. Možná jsem čekala víc nechutných záběrů mrtvých těl..s rozevřeným hrudníkem a vyndanými vnitřnostmi..ne, že bych se tady toho nedočkala, jen mi to přišlo jako vedlejší produkt, ketrý je tam jen tak mimochodem. Spíš se jedná o partičku zfetovaných a zvrhlých doktorů..tím zvrhlý myslim taky hlavně sexuálně.. a jejich hru. Nemůžu říct, že jsem nudila..to ne..jen mi to přijde jako nevyužitá šance na skvělý horor, ve kterém stojí za řeč jen poslední scéna. ()

mysiak

Milo Ventimiglia je hustý...ako aj tento film. Je tam cítiť nadhľad, a vynikajúci scenár autorov Cranku, ktorý majú plno nápadov a vedia ich aj uskutočniť...je to príjemná brutalita, na ktorú sa ešte dlho budem pozerať... ()

Freemind

Nemám rád, když mě tvůrci filmu považují za idiota - během tohoto filmu mi to přitom bylo naznačováno průběžně. Film má přitom nápad, zajímavé prostředí, zajímavý vývoj, barevné filtry jsou sice v tomto žánru notně zprofanované, ale tady většinou fungují. Nevadila mi ani očividná inspirace Sedm (tuším, že jeden z nebožtíků se dokonce jmenoval John Doe). Takže toto všechno by mohlo Patologii hravě vyhoupnout na čtyřhvězdičkové hodnocení, ale bohužel ... Dojem kazí nejen někteří herci (v čele s Ventimigliem), které režisér povytahoval z bůhvijakých seriálů a na výsledku je to hodně vidět - bolestivé bylo hlavně sledovat pitvořícího se Bena. Na jeho obranu ale musím zmínit, že samotný scénář pravděpodobně nepředkládal kdovíjak propracované postavy, ale spíš až karikaturně groteskní bytosti. Ale zpět ke mně, k idiotovi - mám rád prostor pro vlastní úvahy, skládání dílků a trochu nejistoty. Schválně - podívejte se, jak snaživě scénárista vysvětluje, proč by první vražda nebyla až tak strašný zločin. Takže nakonec to dopadlo tak, že všichni tlačili na pilu - mělo to být morbidní - ale sexy, překvapivé - ale jednoduše pochopitelné, vizuálně šmrncovní - ale bez experimentů. A ještě tam bylo třeba narvat neprovařené tváře, které by ale měly nějakou hereckou zkušenost. No a výsledkem je taková trochu krvavější Nemocnice Chicago Hope. Na kraji města. ()

kaylin

Americký snímek „Patologie“ má dobrou atmosféru, ale má i svoje negativa. Z patologické činnosti jsou tu skvělé scény, ale v kontrastu s tím jsou naprosto otravné postavy, které byste zabili už v první minutě. Milo hraje svou klasiku, moc se nepřemáhá, za to Alyssa Milano je tu jen na ozdobu a skoro zbytečná. A tak spolu s atmosférou film vyhrává i na skvělém gore, z kterého vás může poctít návštěvou dávivý reflex. ()

slunicko2

Náborový film pro zájemce o studium patologie. 1) Laciná a nelogická pointa jinak docela zajímavý thriller sráží dolů. 2) Zaujali mě pěkný 31letý Milo Ventimiglia (nováček Ted, hlavní postava) a 35letý Michael Weston (šéf party Jake). ()

stration

Velice nechutné. Schválně nechutné. Kdyby se radši autoři trochu víc zamysleli nad potenciálem nakousnutýma myšlenkama. ... ()

FilmFan24

Taková nedodělaná pitva. Ne zcela využitý nápad o povedené partě mladých patologů, kteří hrají úchylnou hru kterak provést dokonalou vraždu aniž by se na to přišlo. A to všichni přísahali Hippokratovi! Což o to, námět přímo hodný Hitche, ale v tomto případě myšlenku zabíjí stále víc a víc šokujících scén z patologie či sexuálních orgií na pitevním stole. Hlavní hrdina Dr. Ted Grey (Milo Ventimiglia) tak místo lukrativní stáže, která mu má pomoci rozšířit si vědní obzory, upisuje souhlasem hrát smrtící hru svoji duši "ďáblu" Dr. Gallovi (Michael Weston). Když si uvědomí nemorálnost svého počínání už nejde vzít rozhodnutí zpět, to by se sám stal obětí zvrácených patologů. Závěrečné vyhrocené finále trochu vylepšuje jinak průměrný kriminální thriller s horrorovou skalpelovou příchutí . ()

Kangax

Šokovať to môže iba tak nejakého teenegera, ale mňa rozhodne nie. Nudná sračka plná feťákov a samoúčelných morbídnich scén. Hororový fanúšik, nenechaj sa zlákať názvom, od tohto "skvostu" ruky preč ! ()

*Elfík*

Zajímavý příbeh i když jsem se chvílemi ztrácela. Herci mi moc sympatičtí nepřišli, až na Alyssu. Kvůli ní jsem se na to vlastně dívala. Film je zřejmě vhodný jen pro večer, kdy se strašně nudíte a nechcete se dívat na krvák, ale trochu krve byste ocenili :). Aspoň jsem si potvrdila, že patologii dělat nebudu...:) 47% ()

Skip

Když se sejde parta poněkud vyšinutých patologů, není to žádná prdel, zvlášť když mají zálibu v dosti morbidní hře. No ale herecké výkony teda nic moc a film jako celek také nijak extra, i když námět byl zajímavý. ()