Proč lékařské univerzity praskají ve švech? Co vede lidi studovat medicínu? Konkrétněji pak obory jako je patologie a soudní lékařství? Že by chuť nořit prsty do mrtvého masa? Láká je přítomnost smrti? U party nadaných mladých patologů z Philadelphia's University Hospital tomu tak už nejspíš bude. No a uznejte. Kdo by tak skvělé postavení nevyužil ke zkoumání čerstvých vzorků? Nehody se přece stávají každý den a když jste tím, kdo určuje zda to opravdu nehoda byla nebo ne, máte jedinečnou šanci rozřezat si, jen tak ze zvědavosti, i živého človíčka. Do téhle fajn party si to napochoduje i vynikající student Ted Gray (Milo Ventimiglia), který měl díky svým skvělým výsledkům možnost, zapsat se do tohoto speciálního programu pro mladé patology. A protože je Ted sympaťák, vezme ho „parta" téměř okamžitě mezi sebe. Hned na to mu samozřejmě vysvětlí, jaké jedinečné možnosti mu členství v téhle speciální skupině nabízí. Ted bohužel udělá tu fatální chybu, že couvne a z ničeho nic se tak dostává na první místo žebříčku hitparády s názvem „tomuhle se brzo stane nehoda". Zbývá mu proto jediné. Porazit mladé patology ve vlastní hře a dostat je tam kam patří. Do márnice. (3DD!3)

molcan2

Keď som si požičal Paológiu, očakával som niečo naozaj hrozné, alebo niečo čo by zaplnilo hodinu a pol môjho života. Po pozeraní filmu som si uvedomil, že mi to nezabralo hodinu a pol života ale čo sa týka kvalít, bolo ot nad moje očakávania. Áno, sú tu bezdôvodne sexuálne scény a zbytočný gore, ale film skúma niekoľko naozaj zaujímavých tém, predovšetkým nebezpečenstvo génia. ()

Prolog

Netuším proč tu všichni argumentují kdejakým gorem. Film mi přišel úplně normální. Podívejte na Begotten a pak mluvte. Zápletka mi přišla docela zajímavá a od filmu jsem se prostě nemohl jen tak odtrhnout. Když bude víc takových relativně nízkorozpočtových filmů tak budu jen rád! Navíc některé záběry jsou prostě skvělé...výborná práce s kamerou, světlem a stínem... +poznámka: Naprosto smrtící konec! Doctor Stravinski, let's have a look inside... ()

Puol

Jedná sa o riadnu zvrhlosť, ale hlavne o zábavnú zvrhlosť. Trochu sa za seba hanbím, ale celkom sa pri tom pobavil. Film samotný sa neberie príliš vážne a i samotný scénar je pritiahnutý za vlasy. Vela zachraňujú sympatickí herci a krásne herečky s vysokou úmrtnosťou odpovedajúcou danému filmovému žánru. Ako sa asi pri sledovaní tohto filmu pobavia skutoční patológovia? ()

Wargoo

Dávam tak málo, lebo už si ani nepamätám, o čom presne to bolo... A Milo Ventimiglia je definitívne a navždy u mňa Peter Petrelli... ;) 1* 15,091 ()

MickeyStuma

Příběh z prostředí patologie hodně vzývá ke vstupu do hororového žánru, ale zde jde pouze o obyčejný thriller, jehož šablona byla zpracována v různých prostředích již mnohokrát. Lékařští studenti si kromě studia vymýšlí svůj přístup k dané věci a jak už to většinou bývá, vždy se najde někdo, kdo setsakramentsky ulítne. Atmosféra dějství je takřka bez napětí, temnosti a vůbec nějaké perspektivy k zaujetí. Vyobrazení studentů jako podivínu bez respektu a téměř k fanatickému přístupu k touze rozřezání lidí nějak nefunguje, což ztrácí zřejmě svůj toužebný potenciál. Snímek se tak stává naprosto oddychovým, který v paměti nijak zvlášť neutkne. ()

P.J.2

Nápad rozhodně zajímavý ale ten potenciál se nepodařilo plně proměnit, neustále jsem si říkal že tomu chybí "třešnička na dortu", něco co mě zanechá s údivem ve tváři ale scénář byl předvídatelnej s nulovým překvapením. Škoda. ()

darkreider

Tento thriller má zaujímavý nápad, ale nedokáže ho dobre podať. Dej plynie a veci sa dejú, pretože My, Tvorcovia, sme to tak povedali a Ty, divák, to proste musíš vstrebať. Dejovo je to dosť plytké, žiadne prepracovanie detailov a zameranie sa na zvraty a logické poskladanie nechať na diváka. Alkohol, drogy, pološialené lesbické ženy a sex medzi mŕtvolami, to je to, čo z človeka zo dňa na deň urobí člena bizarného klubu vrahov. Tak to Vám teda nežerem. Moc si to tvorcovia zjednodušili a zadupali myšlienku do prachu. Filmový zážitok mizerný a atmosféra skoro žiadna. ()

Narayan

Tak tenhle film je fakt úplně jetej, nejdřiv je to nuda vcelku o ničem, ale ke konci to má pár hodně silnejch momentů, obzvlášť poslední a předposlední pitva byla celkem drsná, vezmu-li v úvahu kdo/koho a jak pitvá :D. Rozhodně zajímavý vyvrcholení, kterym si takhle podivnost zasloužila svý tři hvězdy. ()

Johny M.

O nic jinýho, než o pitvání (a pí**ní) v tomhle snímku nejde, ale neznamená to, že je to tak špatně. Docela zvláštní atmosféra a ty pitvy?.... fakt chuťovka. ()

bolf!k

Při sledování jsem měl hodně rozporuplné pocity. Patologie totiž není tradiční horor, ale ani krimi. Je to naprostá jednorázovka, která prostě začne, chvíli se vás snaží bavit zvrhlýma scénama(a chvílema se jí to i daří) a pak najednou zase skončí. Nápad měl podle mě potenciál, ale realizace se už tak nepovedla. Škoda. 50% ()

RobLord

V klasickýh hororech se často objevovalo téma: shánění čerstvých těl pro účely pitvy. Film Patologie toto téma zpracovává moderně: promyšlené vraždy pro pobavení kroužku geniálních šílenců. Prostředí pitevny, zvrácenost hlavních postav - to je důvod, proč k původně zamýšleným dvěma hvězdičkám přidávám třetí. Ovšem objektivně napsáno je film vyprávěný poměrně nepoutavě, což je ohromná škoda. Z tohoto tématu by se dalo vytěžit mnohem více, stačí srovnat s thrillerem Nightwatch, kde je napětí vskutku přítomno. Ono srovnání navíc dokazuje, že Patologii chybí pár charizmatičtějších herců. ()

Katcat

Doufala jsem v pěkný, neurážející béčko na večer. Tohle je trochu urážející céčko. Ale co už...)) ()

dainio

Slabší tři. Dalo se z toho vytěžit daleko více - přesto má Patologie nějaké osobité kouzlo, které mi nedovoluje jej hanit. Tak hlavně, samotné místo, márnice. Je to prostě lákavé, né že né. Navíc mám slabost pro ty doktorské mundúry, jednobarevnost a styl s tričkem pod. Zvrácenost, zvrhlost a úchylnost studentů medicíny, je zde dohnána dost do extrémů. Prakticky je zde vše. Možná je to nějaká "message", že patologové mají své temné stránky. Nevím, netuším. Jen zkouším. Hudebně je to nevyvážené, aspoň pro mě. O.S.T. možná v blízké době prubnu a změním názor, ale momentálně mi to ve smyslu scén s hudebním motivem, přišlo tak nějak "na náhodu". Obsazení je fajn. Michael Weston je dobrej magor a scéna, kdy se vyřádí na třech prostitutkách je má oblíbená. Milo Ventimiglia - nevíte, kdy mu fandit nebo jestli vůbec...prakticky člověk bez emocí, který ale nějakou zásadu pro lidskost má, jen je trošku víc hlouběji. Film rychle utíká a tím, že se odehrává, kde se odehrává - scény Vás dokážou zaujmout. Gore je na dobré úrovni, vypadá to velmi reálně. Někdo asi bude odvracet oči. Rozhodně nedoporučuji slabým povahám. Trošku mě mrzí, že o postavách toho až tak moc nevím. Chtělo by to větší propracovanost. Hra, která se na patologii koná, je důvtipná a nápaditá...i tak by to chtělo vědět, kdy to vůbec a jak začalo. Atmosféricky by se s tím taky dalo ještě pohrát. Resumé. Dobrý film na noční projekci. Nenadchne ale ani nezklame. Je to někde mezi prostě. A už kvůli některým podařeným scénám je fajn to vidět. ()

marshall

Ve chvíli, kdy před seriálovým "Hrdinou" leží na pitevním stole jeho překrásná snoubenka, si uvědomíte, že tato poněkud netradiční hra party mladých mediků se vám nenávratně vpije, přese všechny (Francouzi tomu říkají perplexní) dialogy zbrázděné rádoby odbornou lékařskou terminologíí i lehce postradatelné dějové kličky, pod epidermis. ()