Agent CIA Osborne Cox (John Malkovich) se od nadřízených dozví,  že už s ním nepočítají. Kvůli problémům s pitím  má přejít na ministerstvo zahraničí. Je rozčarován a rozhodne se, že napíše memoáry. Doma to také nemá lehké. Paní Coxová ho totiž podvádí s bývalým osobním strážcem Harrym Pfarrerem (George Clooney) a je rozhodnuta rozvést se a Osborna oškubat. Jenže netuší, že má Harry milenek vícero. Včetně manželky… Paní Coxová se obrátí na rozvodového právníka. Slíbí, že zjistí stav Osbornova konta. Kdosi z jeho kanceláře stáhne obsah Osbornova počítače na CD. (Omylem včetně jeho rozepsaných memoárů.) Disk se ocitne ve skříňce v posilovně, kam chodí právníkova sekretářka cvičit. A co čert nechtěl – narazí na něj vykutálení pracovníci posilovny – mladíček Chad Feldheimer (Brad Pitt) a Linda Litzkeová (Frances McDormand). Zavětří, že by mohli přijít k velkým penězům. Jsou „špionážními kecy“, jak CD Chad nazývá, přímo očarováni a plánují je za tučné výkupné vrátit Osbornovi. Ten však vůbec netuší, že mu někdo ukradl memoáry, a tak Chada posílá k šípku. Linda je ale žena činu, která chce peníze na své vytoužené plastické operace. Proto Chada pošle na ruskou ambasádu, aby tu „špionážní kecy“ prodal. Rusové jsou z nich mírně řečeno v šoku a dávají si čas na rozmyšlenou. Mezitím se Chad rozhodne zjistit o Osbornovi více… (TV Prima)

PROROK14

Celkom príjemný film, ktorý ma zaujal hlavne vďaka Johnovi Malkovichovi. Tu ani nie je vlastne čo vytknúť takže som spokojný. ()

Caszidy

Pozor, komentář obsahuje spoilery (jelikož je ale film jedna velká ptákovina (myšleno v dobrém), tak vám jejich přečtení zřejmě ve filmovém zážitku neuškodí. Hodně, ale opravdu hodně ujetej film. Coenovci jsou samozřejmě značně osobití tvůrci, ale tady jsem občas jen nevěřícně zíral. Panoptikum exotů, které pro tenhle film stvořili je totiž opravdu výjimečné a naprosto mu kraluje postava George Clooney, která si vždy po sexu jde zaběhnout půlmaraton, doma ve sklepě staví své manželce, kterou podvádí na každém rohu, ale přitom ji zároveň vroucně miluje, "sex-stroj/křeslo" a všude s sebou tahá "sexpolštář/podložku". Hlavně díky originálně pojaté smrti postavy Brada Pitta (jenž tu hraje totální "gumu") ovšem stojí za zhlédnutí i zbytek filmu, jelikož si říkáte "tak co příjde dál". Ono toho ovšem už až tolik nepřišlo. Jako taková jednorázovka, ale Po přečtení spalte poslouží dobře. ()

Tommassi3

"Komu jsem jen, kurva, zapomněl vlézt do prdele ??" ;) Co to sakra je ?? ;) Je to komedie ?? Je to existencionální drama ?? Kritika Ameriky ?? Vlastně ob(tr)ojí, zkrátka další skvostný biják bratří Coenů.. Biják o loozerech a idiotech vycházející z naopak tak inteligentního scénáře, že ostatní můžou jen tiše závidět.. Velmi zajímavý herecký výkon odvádí zejména Brad Pitt, jinak velmi jemný herec, když předvádí jednoznačně nejpodivnější kreaci své kariéry.. Překvapivě velmi suverénní.. Kdo mě osobně však herecky stále nepřestává překvapovat, to je naopak chameleon George Clooney.. V tomto směru jej předčí už jen Woody Harrelson.. ()

malylada

Zápletka s mnoha hrdiny mapuje jejich momentální životní trable a shodou náhod se navzájem prolnou do blázní zápletky, kolem ztracených memoárů bývalého agenta. Postavy jsou typy lidí, které v životě neradi potkáváte. Někteří herci nedostávají tolik prostoru, ale taškařice ve většině filmu funguje. Trošku mi chyběl nějaký moment, který by člověka vytrhl a tempo je příliš pozvolné až do konce. Čekal bych rozhodně více od režisérské dvojky.......6/10 ()

bouncer

Přijde mi, že bratři Coenové mají po posledních úspěších (Oscary za Tahle země není pro starý) pocit, že můžou cokoliv...a ono by to bylo dobře, kdyby to samolibé nabylo "natočíme co chceme, lidem se to bude líbit". Tak za prvé přivedli do jednoho filmu herecké osobnosti, o kterých si většina autorů může jen nechat zdát i v menším počtu (nejsou to jen profláklé jména jako Pitt, ale i opravdové herecké osobnosti jako Tilda Swinton nebo John Malkovich). Pak napíšou scénář, který osciluje mezi mnoha žánry a ty známé herce staví většinou do hodně nečekaných rolí (např. Pitt v roli vygumovaného sporťáka). Pořád to zní ještě dobře, ale výsledkem je ne úplně zdařilý mix, který trvá hodinu a půl, za kterou se skoro nic nestane a postavy nemají moc času na vývoj... Takže po částech to je hezká podívaná, ale ve výsledku povrchní, nemastné-neslané. ()

BigDeal

Ja Coenovcov proste nemusím a nezískali si ma ani touto komédiou skladajúcou sa z absurdít a čierneho humoru, ktorý ma bohužiaľ tiež minul. Treba ale uznať, že herci sú fajn, technicky je to tiež dobre natočené (hlavne zvuk), ale mňa už nebaví pozerať film o tom, ako sa nejaký človek zaplietol do niečoho o čom nemal šajnu a rozpútal sa kolotoč, ktorý mal katastrofálne následky...čo tí Coenovci fakt nevedia nič iné natočiť? ()

BoPo

Ironický pohľad na fungovanie tajných služieb. Pitt si tu strihol totálneho blbouna z fitka, Clooney nadržaného, roztekaného kutila a John Malkovich vzteklého alkoholika. Ultra jednoduchá zápletka, ktorú na vyšší level povyšujú práve s chuťou hrajúci herci. Vďaka obsadeniu som samozrejme čakal oveľa viac, ale ako vtipná oddychovka poslúži viac než dobre. Len je veľká škoda, že Chad nedostal viac priestoru. Ten by si rozhodne zaslúžil svoj vlastný film. ()

st.ranger

Vraťte se, až to bude dávat smysl. Tahle věta definuje celý film, protože to nedává smysl. Coenovský nesmysl, který nikam nevede, něco se v něm děje, ale smysl? Ten mi utekl. ()

JohnCZ

Klasická coenovská absurdní satira, která ale měla na víc. Oceňuji fakt, že se scénář oprošťuje od jakýchkoli šablon a film je všechno, jen ne předvídatelný, ale přes tu hromadu šíleností se tak nějak zapomnělo na to hlavní: příběh. Má to pár fajn hlášek, má to skvělého Pitta, ale k lepšímu hodnocení tomu něco chybělo. ()

Johny_fork

Typická absurdní komedie od Coenů, která stojí na vynikajících hereckých výkonech, mě nejvíc dostával Brad Pitt v roli typického debílka z fitka, který přijede na vyděračskou schůzku na kole:)... Ano, párkrát jsem se upřímně ironicky pousmál, ale žádný zázrak se nekoná, po úvodní půlhodince se film začíná nepříjemně opakovat. ()

Silence

Dotaženo do absurdna. Absurdita automaticky originalitu a zábavu nepřináší. Mezi "překvapivými" zvraty překvapivě předvídatelné. Brad a George vyvažují Francesinu úmornou nesnesitelnost. John správně naštván. Stopáž příjemná. Dozvuk žádný. ()

Terva

Brad Pitt hraje slušného blbečka, George Cloney hraje blbého slušňáka a John Malkovich hraje sám sebe. Toto prohlášení není žádné hanobení herců, všechny tři mám rád, je to pouze můj názor k tomuto filmu. Scéna ze sekyrou mně zvedla v kině ze sedačky....dala se skoro očekávat, ale nakonec byla nečekaná. John Malkovich má úžasné grimasy. Jeho obličej při mluvení neustále vyzařuje své pocity. Film je o tom, co se stane, když se alkoholik a agent CIA rozhodne napsat memoáry. Ve filmu zazní píseň CIA Man skupiny The Fugs ()

Hwaelos

Vím, že to tentokrát nebude žádný relevantní příspěvek do filmové diskuze, ale jediné, co se na tohle dá říct je parafrázovat mého kamaráda: "Ty vole, na napsání tohohle by nestačily všechny známé drogy světa". ()

moviesfan

Tento film se povedl. Ne, že by něčím vynikal, ale je dobrý. Brad Pitt se zhostil své role opravdu skvěle, které se musíte smát. Jistou dávku humoru ve snímku najdete. Já jí našel a byl jsem s ní spokojený. Herecké obsazení je samozřejmě velmi kvalitní. Příběhu bych moc věcí nevytýkal, ale chyběl mi nějaký závěr nebo alespoň zodpovězení několika otázek. ()

Tyler:D

Momentálne moja najobľúbenejšia komédia s fantastickými hercami a mnohými absurdnými coenovskými scénkami. Najmä tie rozhovory Pitta s Malkovichom sú dokonalé. Takýto typ humoru mi skrátka sedí. ()

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021

25.12.2008

Clooney v tom lítá

Clooney v tom lítá

29.08.2008

George Clooneyho ještě letos uvidíme v nové coenovce Po přečtení spalte (tedy pokud si jí všimne nějaký tuzemský distributor) a pak má naplánováno tolik projektů, že i super-vytížený Nicolas Cage je… (více)