Monstra vs. Vetřelci

Monštrá vs. Votrelci

Monštrá verzus votrelci

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2009, 90 min

Odhlédnu pro začátek od přidané hodnoty 3D efektu, který tento film, jako jeden z prvních v našich kinech využívá. Sám o sobě totiž trochu klame tělem... Monstra versus Vetřelci? Už název člověka připraví a natěší na akční jízdu - epickou bitvu o planetu Zemi... jenže místo toho na nás čeká jen jedna větší Bitva o Golden Gate Bridge a několik komorních mlátiček v podstatě jeden proti jednomu... Téměř stejný prostor tak dostává příšerně otravná, zbytečná a nezajímavá "manželská linie". Hodinu a půl dlouhý animák se tak překvapivě protahuje... přestože monstra jsou fajn, jsou vtipná a vypiplaná. Narozdíl od vetřelců... ehm.. vetřelce, který byl na první pohled dodatečně vymyšlen jako protivník k mnohem lépe propracovaným monstrům, jež jsou základním kamenem celého konceptu filmu. Samotný 3D efekt nechci brát jako nějaké plus v celkovém hodnocení - promítá se i klasická verze a tudíž by měl film zaujmout sám o sobě a nesnažit se diváky chvilkově opít záběry, které tuto technologii využívají. Každopádně potěší milé detaily, kterých bych ale ocenil klidně více na úkor klasických lekacích - z plátna vystřelovacích věcí. 6.5/10(3.4.2009)

Neviem, kam sa ešte dá stupňovať kvalita animácie, ale tu som toho bol znova svedkom. Pravda, samotný scenár kráča len podľa osvedčenej rutiny, a z mnohých gagov vyniká asi len ich polovica. Jednalo by sa tak o prostý priemer, ale scéna, v ktorej prezident namastí alienom hudobnú tému z Beverly Hills Cop na Yamaha synťáku, je prinajmenšiom Kultová záležitosť ;)(8.11.2009)

Nemůžu porovnávat kvalitu 3D provedení s ostatními filmy, protože jde o mojí úplně první návštěvu 3D kina, takže co se týče efeektu, přišlo mi to jednoduše skvělé (i když nějaké rezervy ve zpracování by se našly). Monstra ale nebodují jen technologií, ale i nápadem. Příběh je prostinký, ale nadupaný a prošpikovaný odkazy, hláškami, parodiemi, vtipy a je výborně "akční", jak jen to můžete o animáku pro děti říct. Blízká setkáni třetího druhu (podle mě nejvtipnější moment filmu), E.T., Goddzila, Moucha, Den nezávistlosti a mohli bychom parodované nebo vtipně citované filmy vypisovat ještě hodně dlouho... Prostě film, který rozhodně pobaví.(27.5.2009)

Nenechal jsem se zviklat mravuchtivými komentáři tamní elity a dávám beze zbytku plnej počet. Název sám o sobě věstí leda tak snůšku hloupých keců bez pořádného nápadu, kterou stěží ocení i takové nenáročné batole, avšak podobné předsudky jsem byl donucen polknout ihned po startu. Třebaže je příběh až děsivě jednoduchý, díky schopnému štábu dostává nevídané rozměry a rozhodně nenudí. Monstra jsou obdivuhodně vtipná, odkazy fungují a slizoun? Toho jsem si zamiloval jako doteď žádnou animovanou postavičku. Spolu s Toy Story a Shrekem nejlepší animák pod sluncem, vážení, a ne že ne!(22.5.2009)

Co se týče zábavy a vtípků, je to z mého pohledu nečekaně slabé. Rozhodně nemůžu nic vytknout animaci ani příběhu, který zase přináší něco nového a překvapivě se hodně snaží tlačit i na akční pilu. Bohužel si ale nemůžu vybavit, že by mě v průběhu filmu něco výrazněji zaujalo a pobavilo nebo že by mi nějaká postava vyloženě přirostla k srdci, což vnímám u těchto animáků jako velký nedostatek. O třídu slabší než Zataženo, občas trakaře.(9.6.2012)

• - Všechna monstra jsou inspirována klasickými hororovými monstry. Doktor Cockroach zmutoval stejným způsobem, jako hlavní hrdina filmu Moucha (1958), Missing Link je založen na monstru z filmu Netvor z Černé laguny (1954), inspirací pro B.O.B.a je film The Blob (1958) a Susan zmutuje stejně jako postava z filmu Attack of the 50 Foot Woman (1958). (HellFire)

• - Generál Bomba má na hrudi spoustu vyznamenání, ale na pravé části hrudi nosí označení jednotky, a tím je hlava známého zlobra Shreka...což je monstrum z jiného animáku od Dreamworks (salamandrr)

• - Na obřího robota pálí stíhačky typu F-14 Tomcat a helikoptéry AH-64 Apache. (HellFire)