Monstra vs. Vetřelci

Monštrá vs. Votrelci

Monštrá verzus votrelci

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2009, 90 min

V záplavě popkulturních narážek na nejrůznější americké sci-fi filmy převážně z 50. let má očividně mnohý divák tendenci zapomínat na příběh, který je zde opravdu slabý - jen na aluzích film nepostavíš. Sice jsem se také bavil u "odhalování" nejrůznějších odkazů a rádoby chytrého pomrkávání na "zasvěceného" diváka, ale zároveň jsem se nedokázal odpoutat od chatrné základní dějové linie, v níž se Susan snaží vyrovnat se sebestředností svého manžela... a kromě toho mi mnohé vtípky přišly až příliš laciné, za všechny například scéna vypnutí počítače s Dance Dance Revolution, nebo i zbytečně doslovné klávesy z Blízkých setkání. Zapomenutelný průměr.(6.3.2012)

Dobře udělaný film se skvělou animací, kde vás rozesměje modrý Bob (který ikdyž má místo mozku želatinu, chrlí vtipné hlášky jak na běžícím pásu) či bezobratlý příbuzný Godzilly. Ikdyž jde v mnohých směrech o parodování jiných filmů, zachoval si tento příjemný snímek svou originalitu a důstojnost - 75%.(20.1.2010)

Ne tolik dobrý jako mnozí jeho předchůdci, ale pořád slušně zábavný animovaný snímek. Mix monster, je docela povedený i včetně charakterů, jen ta Susan, na které to celé stojí na mě nepůsobila tolik úchvatně, ostatně ani Derek a general Bomba. Některé momenty mi přišly spíše stupidní, nežli vtipné, ale to je subjektivní. Celkový dojem je i tak hodně slušný. 7/10(20.7.2010)

Odhlédnu pro začátek od přidané hodnoty 3D efektu, který tento film, jako jeden z prvních v našich kinech využívá. Sám o sobě totiž trochu klame tělem... Monstra versus Vetřelci? Už název člověka připraví a natěší na akční jízdu - epickou bitvu o planetu Zemi... jenže místo toho na nás čeká jen jedna větší Bitva o Golden Gate Bridge a několik komorních mlátiček v podstatě jeden proti jednomu... Téměř stejný prostor tak dostává příšerně otravná, zbytečná a nezajímavá "manželská linie". Hodinu a půl dlouhý animák se tak překvapivě protahuje... přestože monstra jsou fajn, jsou vtipná a vypiplaná. Narozdíl od vetřelců... ehm.. vetřelce, který byl na první pohled dodatečně vymyšlen jako protivník k mnohem lépe propracovaným monstrům, jež jsou základním kamenem celého konceptu filmu. Samotný 3D efekt nechci brát jako nějaké plus v celkovém hodnocení - promítá se i klasická verze a tudíž by měl film zaujmout sám o sobě a nesnažit se diváky chvilkově opít záběry, které tuto technologii využívají. Každopádně potěší milé detaily, kterých bych ale ocenil klidně více na úkor klasických lekacích - z plátna vystřelovacích věcí. 6.5/10(3.4.2009)

• Madison

Za filmové odkazy a niektoré vtipné hlášky dávam 2*, ale inak je to tak chaotické, divné a vizuálne odpudivé, že som sa takmer zbláznila od nudy. Aj pri animákoch potrebujem najmä komplexný ucelený príbeh, ktorý vo mne vyvolá záujem aspoň o niektoré postavy a nejaký ten dej a dramatické vyvrcholenie. Viem, že nie všetko by sa malo brať vážne a že tu ide len o snahu preukázať poctu všetkým možným sci-fi béčkam minulého storočia, no mňa to minulo oblúkom. Na zažehnanie negatívnych dojmov si idem radšej okamžite pustiť Tangled a rozplývať sa nad disneyovskou nebeskou romantikou...(11.6.2012)

• - Film měl mít původně premiéru ve stejný den jako Avatar Jamese Camerona. (reqiuem)

• - Generál Bomba má na hrudi spoustu vyznamenání, ale na pravé části hrudi nosí označení jednotky, a tím je hlava známého zlobra Shreka...což je monstrum z jiného animáku od Dreamworks (salamandrr)

• - Scéna v úvodu, kdy kamarádky jdou chodbou k Susan do pokoje a fotí bleskem obrázky na chodbě, je odkazem na slavný film Starman (1984) od Johna Carpentera. (Maark)