Monstra vs. Vetřelci

Monštrá vs. Votrelci

Monštrá verzus votrelci

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2009, 90 min

Neviem, kam sa ešte dá stupňovať kvalita animácie, ale tu som toho bol znova svedkom. Pravda, samotný scenár kráča len podľa osvedčenej rutiny, a z mnohých gagov vyniká asi len ich polovica. Jednalo by sa tak o prostý priemer, ale scéna, v ktorej prezident namastí alienom hudobnú tému z Beverly Hills Cop na Yamaha synťáku, je prinajmenšiom Kultová záležitosť ;)(8.11.2009)

Rozpočet $175miliónovTržby USA $198,351,526Tržby Celosvetovo $379,882,019Tržby za predaj DVD v USA $69,265,302 //počet predaných kusov 4,009,913║ Štúdio DreamWorks opäť milo prekvapuje, minimálne tak ako to bolo u Kung Fu Pandy. Tiež mi spočiatku neprišiel trailer na túto rozprávku zrovna moc lákavý a opak sa stal pravdou a tvorcovia ponúkajú dobrodružnú jazdu z neskutočne čudnou uletenou partiou monštier na čele z obrovitou Súú-zaan. Príjemná oddychovka. /videl v kine: 95%/ (videl na festivale Comics Salon 2009)(16.9.2009)

Holky, co se jim tampóny tvarují ve formě z cisterny a které si palmovité chloupky na holeních zastřihují vrtulníkem, jsou velice hot. Vůbec nechápu, proč jí ten mudla dal kopačky. Vždyť se mohl stát vaginálním speleologem! Jak si teď slečna přijde na své? Jsou americké jaderné nosiče v ohrožení? Že je zablemcá? Považme.(13.9.2018)

Nenechal jsem se zviklat mravuchtivými komentáři tamní elity a dávám beze zbytku plnej počet. Název sám o sobě věstí leda tak snůšku hloupých keců bez pořádného nápadu, kterou stěží ocení i takové nenáročné batole, avšak podobné předsudky jsem byl donucen polknout ihned po startu. Třebaže je příběh až děsivě jednoduchý, díky schopnému štábu dostává nevídané rozměry a rozhodně nenudí. Monstra jsou obdivuhodně vtipná, odkazy fungují a slizoun? Toho jsem si zamiloval jako doteď žádnou animovanou postavičku. Spolu s Toy Story a Shrekem nejlepší animák pod sluncem, vážení, a ne že ne!(22.5.2009)

Slušný leč ne tolik povedený animák, který v obrovské konkurenci dost zaostává. Rozhodně se jedná o dobrý nápad, který však nebyl ani zdaleka tak vytěžen jak mohl být v rukou zkušenějšího týmu. Díky krátké délce a několika opravdu povedeným scénám film nenudí ale bohužel se ani na chvíli nerozjede natolik jak by si divák zasloužil.(8.11.2009)

• - Film měl mít původně premiéru ve stejný den jako Avatar Jamese Camerona. (reqiuem)

• - Všechna monstra jsou inspirována klasickými hororovými monstry. Doktor Cockroach zmutoval stejným způsobem, jako hlavní hrdina filmu Moucha (1958), Missing Link je založen na monstru z filmu Netvor z Černé laguny (1954), inspirací pro B.O.B.a je film The Blob (1958) a Susan zmutuje stejně jako postava z filmu Attack of the 50 Foot Woman (1958). (HellFire)

• - Na obřího robota pálí stíhačky typu F-14 Tomcat a helikoptéry AH-64 Apache. (HellFire)