poster

Monstra vs. Vetřelci

 • USA

  Monsters vs. Aliens

 • Slovensko

  Monštrá vs. Votrelci

 • Slovensko

  Monštrá verzus votrelci

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2009, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hellboy
  ***

  V záplavě popkulturních narážek na nejrůznější americké sci-fi filmy převážně z 50. let má očividně mnohý divák tendenci zapomínat na příběh, který je zde opravdu slabý - jen na aluzích film nepostavíš. Sice jsem se také bavil u "odhalování" nejrůznějších odkazů a rádoby chytrého pomrkávání na "zasvěceného" diváka, ale zároveň jsem se nedokázal odpoutat od chatrné základní dějové linie, v níž se Susan snaží vyrovnat se sebestředností svého manžela... a kromě toho mi mnohé vtípky přišly až příliš laciné, za všechny například scéna vypnutí počítače s Dance Dance Revolution, nebo i zbytečně doslovné klávesy z Blízkých setkání. Zapomenutelný průměr.(6.3.2012)

 • Stanislaus
  ****

  Dobře udělaný film se skvělou animací, kde vás rozesměje modrý Bob (který ikdyž má místo mozku želatinu, chrlí vtipné hlášky jak na běžícím pásu) či bezobratlý příbuzný Godzilly. Ikdyž jde v mnohých směrech o parodování jiných filmů, zachoval si tento příjemný snímek svou originalitu a důstojnost - 75%.(20.1.2010)

 • Tuax
  ****

  Ne tolik dobrý jako mnozí jeho předchůdci, ale pořád slušně zábavný animovaný snímek. Mix monster, je docela povedený i včetně charakterů, jen ta Susan, na které to celé stojí na mě nepůsobila tolik úchvatně, ostatně ani Derek a general Bomba. Některé momenty mi přišly spíše stupidní, nežli vtipné, ale to je subjektivní. Celkový dojem je i tak hodně slušný. 7/10(20.7.2010)

 • Silence
  ***

  Odhlédnu pro začátek od přidané hodnoty 3D efektu, který tento film, jako jeden z prvních v našich kinech využívá. Sám o sobě totiž trochu klame tělem... Monstra versus Vetřelci? Už název člověka připraví a natěší na akční jízdu - epickou bitvu o planetu Zemi... jenže místo toho na nás čeká jen jedna větší Bitva o Golden Gate Bridge a několik komorních mlátiček v podstatě jeden proti jednomu... Téměř stejný prostor tak dostává příšerně otravná, zbytečná a nezajímavá "manželská linie". Hodinu a půl dlouhý animák se tak překvapivě protahuje... přestože monstra jsou fajn, jsou vtipná a vypiplaná. Narozdíl od vetřelců... ehm.. vetřelce, který byl na první pohled dodatečně vymyšlen jako protivník k mnohem lépe propracovaným monstrům, jež jsou základním kamenem celého konceptu filmu. Samotný 3D efekt nechci brát jako nějaké plus v celkovém hodnocení - promítá se i klasická verze a tudíž by měl film zaujmout sám o sobě a nesnažit se diváky chvilkově opít záběry, které tuto technologii využívají. Každopádně potěší milé detaily, kterých bych ale ocenil klidně více na úkor klasických lekacích - z plátna vystřelovacích věcí. 6.5/10(3.4.2009)

 • Madison
  **

  Za filmové odkazy a niektoré vtipné hlášky dávam 2*, ale inak je to tak chaotické, divné a vizuálne odpudivé, že som sa takmer zbláznila od nudy. Aj pri animákoch potrebujem najmä komplexný ucelený príbeh, ktorý vo mne vyvolá záujem aspoň o niektoré postavy a nejaký ten dej a dramatické vyvrcholenie. Viem, že nie všetko by sa malo brať vážne a že tu ide len o snahu preukázať poctu všetkým možným sci-fi béčkam minulého storočia, no mňa to minulo oblúkom. Na zažehnanie negatívnych dojmov si idem radšej okamžite pustiť Tangled a rozplývať sa nad disneyovskou nebeskou romantikou...(11.6.2012)

 • - Film měl mít původně premiéru ve stejný den jako Avatar Jamese Camerona. (reqiuem)

 • - Generál Bomba má na hrudi spoustu vyznamenání, ale na pravé části hrudi nosí označení jednotky, a tím je hlava známého zlobra Shreka...což je monstrum z jiného animáku od Dreamworks (salamandrr)

 • - Scéna v úvodu, kdy kamarádky jdou chodbou k Susan do pokoje a fotí bleskem obrázky na chodbě, je odkazem na slavný film Starman (1984) od Johna Carpentera. (Maark)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace