Ačkoli mám výhrady ke zpracování (třeba některý z písničkových vsuvek se podle mě do filmu moc nehodily, stejně tak pojetí několika jiných scén mi moc nesedělo), ale humor a nadhled, se kterým je film natočenej, na těchhle pár nedostatků dává zapomenout. Výbornej film plnej hlášek a skvělých herců, kteří si svý role očividně užívají.(13.5.2007)

Decentní ukázka toho, že v šedesátkách měli Češi (a smozřejmě, pro místní patrioty - i Moravané, Slizané, Židi, cikorky a Maďar) smysl pro humor, který se nemusel zcela nutně mísit s útoky na první signální. My máme Trošku, Poledňákovou, Novu, dvě degenerace Novotných a Kazmu. Jsme na nejlepší cestě státi se komparzem pro remake filmu Idiocracy.(14.5.2012)

Jedna z najlepsich Ceskoslovenskych komedii. Brodský, Sovák a Libíček su proste zohrana trojka. ,,To vzdy musi horet, kdyz se my tri setkame?" A o Janžurovej a Bohdalovej ani nehovorim, na nich som sa nasmial prinajmensom rovnako a este ako bonus si tu zahral aj moj oblubeny Vladimír Menšík. Tato komedia sa u mna urcite zapise, ako jedna z najoblubenejsich... 05.10.2009 ______ Vlastimil Brodský - (Prouza) +++ Jiří Sovák - (Skopec) +++ Jan Libíček - (Petrtýl) +++ Jiřina Bohdalová - (Božka) +++ Jiřina Jirásková - (Marcela) +++ Iva Janžurová - (Zuzana) +++ Oldřich Nový - (Dvorský) +++ Jiřina Šejbalová - (Trčková) +++ Vladimír Menšík - (Novák) +++ Hudba: Evžen Illín, Vlastimil Hála +++(5.10.2009)

Kdyby někoho zajímalo, jak si představuji poctivou, nefalšovanou a zábavnou komedii, která odráží českou náturu, pak prosím pěkně takhle. Nepotřebuji, aby někdo v jednom kuse šišlal nebo aby každá druhá věta končila volem k tomu, abych se upřímně zasmál. A nepotřebuji za každých okolností plout proti proudu, jen abych si snad něco dokázal. Nedávno jsem Světáky viděl i v neméně povedeném divadelním provedení, což mi podalo ten nejlepší důkaz o tom, kterak chytře a úderně je celý příběh napsán. Noblesní film s noblesními herci.(2.4.2012)

Český fasádník vs česká kurva v realitě ČSSR. Nápad je to hezký, ty výstřelky z dobové reality a hudební vložky vytvářejí vysloveně dadaistickou koláž. Leč nebýt emeritního Oldřicha Nového a Jiřiny Šejbalové, která se ex post v zákulisí zamilovala do Menšíkova humoru, neocenila bych ani ty retro frky směrem na první republiku. "Hřešíš, hřešíš, hřešíš...!" #zlutelazne(25.7.2016)

• - Vo filme sa mala objaviť i jedna scéna z plavárne. Nakoniec sa doň nedostala, pretože celá skončila v strižni. (dyfur)

• - Jiřina Šejbalová ze začátku Vladimíra Menšíka pro jeho osobitý humor nemohla vystát  Během čtrnáctidenního natáčení v něm však našla velké zalíbení. (kenny.h)

• - Scenárista filmu Vratislav Blažek výsledný snímek nikdy neviděl. Po srpnu 1968 emigroval do Německa. (mchnk)