Život novináře Stevea Lopeze se ocitl ve slepé uličce. Novinový průmysl je vzhůru nohama a jeho manželství je v troskách. Nedokáže si vybavit, co že to vlastně miloval na své práci. Jednoho dne se prochází po losangeleských ulicích, když vtom spatří muže, který podmanivě hraje na housle. Muž se jmenuje Nathaniel Ayers a je evidentní, že trpí psychickou poruchou. Během rozhovoru se Lopez od něj dozvídá, že studoval na slavné hudební škole Juilliard. Stevea zajímá, proč student prestižní školy skončil na ulici. Zjistí, že Ayers po dvou letech studia zanechal, protože u něj v raném věku propukla schizofrenie a sen o velkých koncertních síních se brzy rozplynul. Další den Steve Ayerse vyhledá a znovu mu řekne, že by o něm chtěl napsat sérii článků. Rozhodne se, že se pokusí změnit hudebníkův život, a vydává se do boje s větrnými mlýny. (TV Nova)

pan Spock

Zajímavý příběh ze života lidí, kterým svět hodil pod nohy nějaká ta polena. Dobře obsazené, dobře zahrané. Ovšem ani zdaleka to ve mě nevyvolalo nějakou emociální odezvu, a to je u tohohle žánru asi chyba. Je to takové nemastné, neslané. Od kvalitního režiséra, kterým Joe Wright určitě je, jsem čekal podstatně víc. ()

SvaPepina

Film jsem bohužel viděla s dabingem, což byla čirá hrůza (obzvlášť princ Trávníček jako jeden z hlasů), ale to je spíš náš problém. Také mám bohužel zkušenosti s touto "diagnózou", takže mě Nathaniel zas tak úplně nepřesvědčil. Ale to by taky nebylo to nejhorší. Ale co ti holubi? Co ten závěrečný taneček? Co ty některé skvělé momenty, které nikam nevedly? Nápad dobrý, škoda té úporné snahy udělat z toho za každou cenu doják... ()

crossfy

Film, který dokáže pohnout asi každým.Prostřédí ve, kterém se odehrávali jednotlivé scény bylo dokonale skutečné. ()

Kathleena

Tomuhle filmu vládne silný příběh, který mě oslovil rozpolceností mezi sociálním pracovníkem a novinářem, který z nich má ten správný pohled na věc? Chtěli byste pomoct za každou cenu, nebo se dá najít kompromis? Jde sebrat člověku právo nad vlastním životem a zavřít ho do klece i kdyby zlaté? Tenhle film způsobil, že jsem se do něho vžila a prožila ho od začátku do konce. A herecké výkony jamieho a roberta jen podtrhly sílu filmu. Doporučuju!!! ()

JerryPilsen

Dobře postaveno na hereckých výkonech,ovšem velmi pomalé tempo může leckoho unudit k smrti.Emoce ani moc ne,spíš lítost.Pěkná ukázka toho jek to v emerice ve skutečnosti vypadá. ()

Valtrik27

Proč se to současnému divákovi nelíbí? Akčňák v tom má jen jedno podivné přeběhnutí ulice, milovník hloupého humoru, zase pouhé dva gagy s močí a erotoman osamocenou sepranou košilku. Sentimentalistům v tom bude chybět nějaké přehnané srdcervoucí drama (i když ta mrtvá moucha už je na hraně) a průměrný intelektuál tam nenajde žádný pseudomoudrý žvásty u kterých by si mohl poonanovat ego. My ostatní oceníme, že ještě neumřely civilní a uvěřitelné filmy o obyčejných příbězích, které nemají za cíl vytvářet emoce za každou cenu. Že existují filmy u kterých se dá vcelku dobře přežít 112 minut bez jediný vystřelený kulky, kapky krve nebo dementních glos hlavních hrdinů. A skoro neuvěřitelné je, že se najde film podle skutečné události, který odolal nájezdům šílených dramaturgů a u nějž můžete na konci říct: "ano, takhle nějak to opravdu mohlo být." 83% ()

RonnieR

Tri roky mi trvalo kým som tento film zohnal! A teraz som veľmi sklamaný! Slabučké vo všetkých ohľadoch...41%. ()

peproch

Opravdu vynikající oslava města LA, města bezdomovců, kteří mohou soužít s domovci. Jsou to báječní lidé. Jen jsou nemocní nebo miomořádní a tedy nepřizůsobiví většinovým představám o pořádném životě. Z potřeby článku do novin se stane stimul k opravě Steveova života, když tento je ovlivněn Nathanielem. ()

Režisér Pokání a indická móda

Režisér Pokání a indická móda

15.03.2009

Indie je v kurzu. Kdo by se tomu po diváckém i oscarovém úspěchu Milionáře z chatrče divil, že? V šlépějích Dannyho Boylea se vydá Joe Wright, který se po „současněji laděném“ Sólistovi vrátí ke svým… (více)