Život novináře Stevea Lopeze se ocitl ve slepé uličce. Novinový průmysl je vzhůru nohama a jeho manželství je v troskách. Nedokáže si vybavit, co že to vlastně miloval na své práci. Jednoho dne se prochází po losangeleských ulicích, když vtom spatří muže, který podmanivě hraje na housle. Muž se jmenuje Nathaniel Ayers a je evidentní, že trpí psychickou poruchou. Během rozhovoru se Lopez od něj dozvídá, že studoval na slavné hudební škole Juilliard. Stevea zajímá, proč student prestižní školy skončil na ulici. Zjistí, že Ayers po dvou letech studia zanechal, protože u něj v raném věku propukla schizofrenie a sen o velkých koncertních síních se brzy rozplynul. Další den Steve Ayerse vyhledá a znovu mu řekne, že by o něm chtěl napsat sérii článků. Rozhodne se, že se pokusí změnit hudebníkův život, a vydává se do boje s větrnými mlýny. (TV Nova)

Kreeki

Nedokázal jsem dokoukat do konce. Tenhle film mě nedokázal ničím udržet. Přesun tématu do současnosti evidentně Joe Wrightovi neprospěl, tak snad příště. ()

Philcze

Příjemné, lidské, brilantně odehrané, přesně zrežírované. Dohromady? Výborné. Tento koncert si určitě vychutnám znovu. ()

FilmFan24

"Sólista" je skutečným příběhem plným velkých emocí, síle hudby a především síle opravdového přátelství. Roztroušené kouskovité vyprávění přibližuje stav schizofrenní mysli velkého milovníka hudby Nathaniela Anthonyho Ayerse a paradoxně bezdomovce, kterého náhodně potkává v ulicích LA novinář Steve Lopez. Z prvotního novinářova zájmu námětu pro svůj novinový sloupek se vyklube mnohem víc, než si je ochotný zprvu připustit...Oku a uchu ladící filmové zpracování jednoho neobyčejného lidského osudu vévodí především civilní herecké výkony Roberta Downeyho Jr a Jamieho Foxxe a...Beethovenova hudba. ()

Parlay

Joe Wright = úchvatná "Pýcha a přesudek" + famózní a mému srdci nesmírně blízké "Pokání". Co jiného jsem tedy mohl očekávat nežli další nezapomenutelný filmový zážitek? Inu... Nestalo se. Vývoj snímku jsem průběžně sledoval již od oznámení jeho vzniku a samotná zápletka mně dávala tušit, že tentokráte to nemusí dopadnout dobře. Poté se ovšem objevil skvělý a mnohé slibující trailer, který mě patřičně namlsal... Dlouho jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, avšak díky skvělému Downeymu Jr. a z úcty k Joeovi Wrightovi jsem zamhouřil obě oči. Jeho režisérské práce si velmi vážím, vždyť i zde by se našlo pár scén hodných zapamatování (sekvence, kdy Nathaniel hraje své první violoncellové sólo) a problém snímku tak spíše vidím ve zvoleném námětu, který Joeovi neumožnil popusit uzdu jeho filmové poetice, díky které mě tak oslnil v jeho předchozích snímcích, a také ve slabším scénaři. Ale příště, Joe, čekám mnohem více :-) ()

fallangell

Krásně umělecky ztvárněný obraz jednoho neobvyklého přátelství, jehož plný potenciál bohužel zůstal daleko za možnostmi režiséra i hlavních protagonistů, hlavně kvůli nimž sem se na snímek díval. Promarněná šance na dalšího rain mana. ()

kalap

Neopisujem, len sa pripájam k larelay a keď sa vžijete do filmu plným dúškom, tak ste niekde inde aj keď nie ste schizofrenik. ()

Sheldra

Nechápu, jak tohle někdo může nazvat tuctovým. Downey a Foxx jsou úchvatní, hudba překrásná a kamera všechno jen ne obyčejná. Je fakt, že emoce trochu převládají nad příběhem, ale má to příjemnou atmosféru a chytlo mě to za srdce. Trošku mě štval rozháraný scénář, což je tady asi největší slabina. Ale jinak fajn film. ()

Martpod

Nepatří sice k nejlepšímu, co Wright kdy natočil, ale má v sobě něco, čím se mi ten film hrozně zalíbil. Výborný příběh, pokulhávající zpracování, plus za obsazení Downeyho. ()

maverick10

viz. Isherwood. Bohuzel jsem si jednou precetl nazor nekoho jineho driv nez jsem ho napsal sam. A ted vim, ze bych se opakoval. A tak to nenapsiu a jen napisu co jsem napsal tedy to ze pisu o tom co bych napsal ale nenapsal. ()

lioncel

souhlasím, že je to dost okatě hnané na city .. ale já jsem někdy (nebo spíše teď už pořád) pěkná měkota, takže jsem tomu lehce a vcelku rád podlehl .. popravdě, hodně však k tomu napomohla i nepřeslechnutelná přítomnost geniálního Ludwiga van Beethovena a potom také ty zajímavé kouzelné záběry z výšky na město, na jeho dopravní tepnu .. tohle podkreslené tou úžasnou hudbou = jedna velká poetická filmová báseň … ()

Martin741

Nudna, spatna podivana, kde reziser Joe Wright /Pokani, pycha a Predsudek/ dohromady nic nepredviedol. Ma to uspavajuce tempo, slabe herecke vykony. Nic viac nez plany povrchny vyvar a zbytocny film : 20 % ()

Flynn

Na tenhle film jsem se hrozně dlouho těšil, ale bohužel zdaleka nenaplnil má očekávání. Hlavní hrdinové sice hrajou hodně dobře, ale ten příběh mě nijak moc neuchvátil ani nevtáhl, nevím proč, ale prostě jsem to jenom tak viděl. Žádné extra emoce ani nic podobného. Což je škoda, protože tenhle film potenciál určitě měl. Postava Jamieho Foxxe byla určitě dosti složitá, možná až trošku moc. ()

c.tucker

Robert byl opět a to se zase a zase opakuji senzační. Jamie by mohl trochu do téhle role něco přidat, ale i tak to bylo dobré. Občas mě znepokojoval průběh děje, ale mělo to své kouzlo a získalo si mě to. ()

papaJA21

Není to špatné, ale bohužel je tady spousta klišé příznačná pro tento žánr. Celé je to moc načančané, na to že je to příběh z ulice to mělo být mnohem syrovější. ()

Loki81

JF v roli psychickeho homeless kastrata a RDJr jako jeho mecenas... Tohle spojeni pusobi stejne neduveryhodne jako nalez kraviho lejna na mesici. Tak trochu promrhana prilezitost k realizaci nadejneho nametu... ()

tom88

Pekná dráma s fajn hercami. Foxxov prejav bol síce fajn, ale jeho postava mi prišla príliš nesympatická. Naopak postava Downeyho veľmi fajn. Réžia je celkom dobrá, vizuálne veľmi pekný film. Zaujímavé charaktery postáv. Bohužiaľ mi tu chýbalo niečo, kvôli čomu by som prisypal viacej percent. Viacej dramatizácie, citlivejšie herecké výkony a väčší drajv. Inak je to pekný film, niečim určite výnimočný. 75% ()

Režisér Pokání a indická móda

Režisér Pokání a indická móda

15.03.2009

Indie je v kurzu. Kdo by se tomu po diváckém i oscarovém úspěchu Milionáře z chatrče divil, že? V šlépějích Dannyho Boylea se vydá Joe Wright, který se po „současněji laděném“ Sólistovi vrátí ke svým… (více)