Život novináře Stevea Lopeze se ocitl ve slepé uličce. Novinový průmysl je vzhůru nohama a jeho manželství je v troskách. Nedokáže si vybavit, co že to vlastně miloval na své práci. Jednoho dne se prochází po losangeleských ulicích, když vtom spatří muže, který podmanivě hraje na housle. Muž se jmenuje Nathaniel Ayers a je evidentní, že trpí psychickou poruchou. Během rozhovoru se Lopez od něj dozvídá, že studoval na slavné hudební škole Juilliard. Stevea zajímá, proč student prestižní školy skončil na ulici. Zjistí, že Ayers po dvou letech studia zanechal, protože u něj v raném věku propukla schizofrenie a sen o velkých koncertních síních se brzy rozplynul. Další den Steve Ayerse vyhledá a znovu mu řekne, že by o něm chtěl napsat sérii článků. Rozhodne se, že se pokusí změnit hudebníkův život, a vydává se do boje s větrnými mlýny. (TV Nova)

MadMax3

Nejednalo sa o až tak dobrý film ako som podľa obsadenia, mena režiséra a námetu očakával. Možno mi tam niečo chýbalo, možno sa mi zdalo, že to tu už všetko niekoľkokrát bolo, aj keď tento film nie je vykrádačka lebo sa jedná o skutočný príbeh, ale aj tak sa zdal film stokrát videný. Ľahký nadpriemer niekde okolo 60% za výbornú vážnu hudbu a čoraz lepšie hrajúceho Downeyho. ()

pekas

Rozhodně jsem od tohoto filmu čekal víc. Downey Jr. je opět výbornej, ale celý děj je takový zmatený a divný, ani ta hra na city se moc nepovedla. Hudební doprovod je příjemný, pár lepších chvilek by se našlo, např. když dostane po letech violoncello do ruky. Jenže to mi nestačilo, film jako celek nefunguje. 55%. ()

Marrianna

Robert Downey mě opět nezklamal, je to výborný herec, který svým postavám dodává ten pravý šmrnc. Ani námět filmu mě nezklamal, jen se nedovedu zbavit dojmu, že přes své krásné a hluboké téma se film chvílemi neuvěřitelně vleče. Každopádně za herecké výkony si určitě zaslouží nadprůměrné hodnocení. ()

MarsVl

Tak tohle byla paráda. Krasný, citlivý snímek. Downey zahrál pěkně, řekl bych, že takový průměr ale hvězdou tu byl pochopitelně Foxx , který si opět zahrál muzikanta jako ve snímku Ray (2004) a bylo to úžasné. Přemýšlel jsem o 5* ale zase to nemůžu porovnávat s ostatními filmy, kterým jsme dal 5*, takže opravdu hodně hodně dobré 4*. ()

DoubleJo

Velmi pekny pribeh o tom, ako sa vam moze stastie otocit chrbom kedykolvek v zivote a vam neostane nic. Teda okrem toho co mijulete najviac, pokial ste ako Nathaniel. Pribeh o empatii, o ludskosti o priatelstve. Jamie Foxx predviedol oscarovy vykon a Robert Downey ako vzdy takisto velmi dobry. Vzdy sa mi pacili filmy o muzikantoch, pre ktorych je hudba tym najvacsim darom vesmiru. Velmi silny pribeh, na ktory sa krasne pozeralo. ()

yaqwsx

Po prvních 3 minutách jsem z filmu měl pocit, jakoby se někdo pokoušel napodobit Aronofskyho - kamerou, hudbou a dokonce i příběhem (jednoduchý příběh, osobní drama, snaha být nejlepší, někomu pomoci). Jenže ten někdo se snažil, ale nepovedlo se mu to. Film ve mě nezanechal žádnou emoci, nevyvolal v mé hlavě bouři myšlenek - byl prostě chladně a jasně (někdy i možná lehce kýčovitě) vyprávěn. ()

ostravak30

Myslím, že každý druhý bezdomovec by se mohl pochlubit nějakým pozoruhodným životním příběhem. Ale asi jen málo z nich hraje na nějaký nástroj. V ulicích L.A. je to o to pozoruhodnější, že problematika bezdomovců dělá tomuhle městu nelichotivou, ale známou pověst. Nathaniel ovšem trpěl nemocí a je škoda, že sám s ní nic moc nedělal. Smutná podívaná, líbil se mi celkový vizuál, soucítil jsem s příběhem talentovaného muže, jelikož je vždy škoda, když je talent promarněn, ale větší emoce to ve mě nezanechalo... ()

Humprt Pum

Nadějnej začátek, ale rapidní sešup až na samé dno. Kýč + mraky nesmyslů. Ale dobrá kamera, střih, a nádherná hudba. ()

yatan

myslim ze kazdy je trosku zdrzanlivy na konci tohto filmu lebo predsa len citliva tema..mlady talentovany reziser a tri filmove supertalenty v podobe Downeyho, Foxxa a Keener predsa len maju niaku vahu..skoda vsak ze tento film sa podla mna Wrightovi vobec nepodaril..Foxx nemal s violoncelom ocividne nic spolocne..Downing mi prisiel skor ako socialny pracovnik ako novinar a Wright mi prisiel ze by sa mal drzat co vie zatial najlepsie a to je anglicka konzervativna hrabienkovska tematika a nie poulicny hudobny genius..film nema vazny dej..vlecie sa..postavy nie su niak prepracovane do hlbky a chyba tomu stava..je to skor herecky koncert ako rezisersky..sklamanie 6/10 ()

Goodmen

Talentovaný Joe Wright nezvládl potenciál tohoto filmu, který jen plyne a místy hodně nudí. Nezachrání jej ani opět skvěle hrající Downey jr. Naopak Foxx je se svou postavou hodně otravný. Místo toho, aby film byl o hudbě a o pomoci bližnímu v nouzi se stává spíše snímkem o bezdomovcích. Snímek i hodně připomíná Reportéra v ringu. ()

Achab

Většina režisérů chce nějakým způsobem oslovit, zasáhnout naše city a nechat něco přesahujího stopáž samotného filmu. - tady mi to vůbec nepřišlo prvoplánové a filmových ocenění chtivé. Robret Downey Jr., Jamie Foxx a Beethoven - trojice která prostupuje celým příběhem. Výborně zahrané (zejména R.Downey), místami až dokumentární pohled na okraj velkoměsta, kde se skrývá houslista s dvoustrunnými houslemi, duševní nemocí a nesmírnou oddaností hudbě a svému polobohu Lopezovi. ()

mgerlich

Souhlasím s tím, že je to oscarovka druhé kategorie. Ničím originální story a schéma z průměru nevytáhnou ani nadprůměrní heci, ani režisér. Abdonement je úplně jiná liga filmařiny. ()

Miloško

Skvelý režisér(Pokánie),skvelo natočený film,skvelý herci.Novinár R.Downey a hlavne "houmlesák" Nathaniel. N-A-T-H-A-N-I-E-L. Žral som jeho postavu bezdomovca,je to neuveritelné,ako J.Fox dokáže zahrať rozne typy postáv tak presvedčivo. Príbeh je možno až moc jednoduchý,komorný,ale plný citu a emócií,ktoré títo dvaja skvele zahrali. a ešte tá klasická hudba moj zážitok len umocnila. 9/10 ()

Umpa-loomp

Silný námet o neobyčajnom človeku a jeho príbehu rozhodne má čo ponúknuť, avšak jeho spracovanie je (aspoň u mňa) nevýrazné a zdĺhavé... Hoci film vo svojej podstate obsahuje všetky potrebné ingrediencie (dobrý námet, dobrí herci), namiesto precíteného zážitku som na jeho konci zíval nudou... ()

Gand_alf

Nedoceneny film! Strhujuci herecky vykon Jamie Foxxa. Robert Downey Jr., vyborny. Silny pribeh o neobycajnom zivote hudobneho genia. ()

x_ander

Docela mě udivují negativní hodnocení na The soloist. Je to sice jen "obyčejné" drama o duševně narušeném muzikantovi a novináři, kteří se spolu zpřátelí, a ve finále jde o klasický americký společenský patos, ale pořád tu je výborný Jamie Foxx a neméně dobrý Robert Downey Jr., kterým to spolu na plátně neskutečně šlape a ženou úroveň filmu o třídu výš. Joe Wright natočil už lepší filmy, ale ani za tento se nemusí stydět. ()

Madeleine.o

Nemůžu si pomoct, ale z mýho laickýho hlediska by to mnohem líp vypadalo jako opravdový dokument. Celou dobu mě trapně napadalo, že je to na takový námět moc ''americký''. Chvilkama trošku kýč, emočně mě to zkrátka nezasáhlo. ()

Režisér Pokání a indická móda

Režisér Pokání a indická móda

15.03.2009

Indie je v kurzu. Kdo by se tomu po diváckém i oscarovém úspěchu Milionáře z chatrče divil, že? V šlépějích Dannyho Boylea se vydá Joe Wright, který se po „současněji laděném“ Sólistovi vrátí ke svým… (více)