Život novináře Stevea Lopeze se ocitl ve slepé uličce. Novinový průmysl je vzhůru nohama a jeho manželství je v troskách. Nedokáže si vybavit, co že to vlastně miloval na své práci. Jednoho dne se prochází po losangeleských ulicích, když vtom spatří muže, který podmanivě hraje na housle. Muž se jmenuje Nathaniel Ayers a je evidentní, že trpí psychickou poruchou. Během rozhovoru se Lopez od něj dozvídá, že studoval na slavné hudební škole Juilliard. Stevea zajímá, proč student prestižní školy skončil na ulici. Zjistí, že Ayers po dvou letech studia zanechal, protože u něj v raném věku propukla schizofrenie a sen o velkých koncertních síních se brzy rozplynul. Další den Steve Ayerse vyhledá a znovu mu řekne, že by o něm chtěl napsat sérii článků. Rozhodne se, že se pokusí změnit hudebníkův život, a vydává se do boje s větrnými mlýny. (TV Nova)

Hanys_

Průměrný biják ne nepřipomínající nedávného Reportéra v ringu, který se mi ale líbil o dost více. Tady je sice lepší obsazení + lákadlo Wright, ale ani oni nezabránili tomu, abych se většinu času nenudil. 5/10 ()

cab

Lacine pusobici brnkani na struny akademiku a touha po zisku nejakych cen srsi z celeho projektu, protoze herci se snazit mohou jak chteji, ale zmatene vyznejici charaktery a nemastne tapajici provedeni chodici od nikud nikam za tonu klasicke hudby se povedlo tak akorat na prumer s velkym otaznikem a vykricnikem na konci. (Robert Downey Jr.) znovu vyborne a chudakovi (Jamie Foxx) nezavidim jeho prazvlastni roli. 55% ()

Holina

tento druh filmu prostě není pro mě. Dvě hvězdy dávám za herecké výkony, protože Foxxovi byste prostě dali pětikorunu, když ho vidíte ... ()

666Carnage

Jamie Foxx a Robert Downey Jr. se fakt snažili a hráli velice dobře. Bohužel to ale nestačilo. Čekal jsem od filmu trochu něoc jinýho, že to bude mít atmosféru co mě vtáhne že budu s hlavními hrdiny sympatizovat ale ono to nějak nepřišlo. Jede to ve stejnym tempu. Poznáte hrdiny, hádka, poznají se hlavní hrdinové a hádka a pak hádka a pak happyend. Nic jsem z toho filmu necítil, fakt jsem si to představoval jinak. 55% ()

tokyno

Pustil jsem si to kvůli Jamiemu, kterého ho mám v oblibě. Film mě příběhem nezaujal, ale Jamie svojí roli zahrál bravůrně! Na druhou stranu je ve filmu po celou dobu velmi přijemná hudba. ()

Lionheart

Vysloveně emociální hollywoodské téma (tzv. citová vydíračka), ale díky Downeymu a Beethovenově hudbě dostatečně přijatelná. ()

bloodcountes

Hlavní dojem: nudila jsem se. Na to, aby mě to chytlo, tam bylo málo hudby a mnoho sociálního dokumentu z ulice a komunitního centra. Jakoli námět mohl vibrovat napětím a strhávat k silným emocím, tak to prostě nefungovalo. Nevím vůbec proč vlastně, ale nefungovalo to vůbec. Robert potěšil, ale jako by do toho nedal všechno a ten violista...na toho se mi fakt dost blbě koukalo, nezískal si mě a v tom to možná celý bylo. ()

KatRi

Sázka na skutečný jímavý osud v tomto případě žádný jackpot nepřináší a bohužel nedosáhne ani na žádnou z dalších cen "filmové loterie". A o čem, že to vlastně je? Jeden velký talent se sesune až na okraj společnosti, jíž sám pohrdá, ale zároveň se nechce vymanit. A jeden sebevědomý novinář si umane, že mu zařídí osud podle vlastních představ. Jenže jakkoli zpočátku k oběma hrdinům chováte sympatie (protože Nathaniel měl prostě smůlu a protože Lopéz ho po napsání článku sobecky neponechal vlastnímu osudu), přichází vystřízlivění - pro Downeyho v dobrém slova smyslu, v případě Jamieho Foxxe už nikoli. Zatímco z novináře se stává skvěle zahraný umanutý týpek, který si chce prosadit svou (a nutně tím v divákovi vyvolává emoce - ve mně tedy velmi negativní), homeless muzikant zůstává jen trpěným hlavním hrdinou bez jiskry. Skvělá hudba (Bethoveen přeciž!), skvělá kamera, leč někdy nepochopitelné dějové skoky a střihy. Sólista je dobrý příběh, ale špatný film. ()

LBsmoke

mělo a mohlo to být lepší .. ale nevím jak by to šlo udělat .. příběh je to slibný se správným koncem , herce měl k tomu výborné.. jen z nich měl mermomocí vymáčknout o trochu víc.. a celkově ten film probudit.. mno každé dílo nemůže být stěžejní !) ()

22matelko

Príbeh svojim zmyslom zaujímavý, herecké obsadenie skvelé a Jamie foxx bol bezchybný, klobúk dole. Jednoznačne prebil hereckým výkonom Downeyho Jr. Myslým že on bol v tomto filme hlavnou postavou. Tak ako dokázal zahrať psyhycky narušeného génia a mylovníka hutby bol skvelý. Nebyť vo filme jeho je to len béčková sračka. ()

lareinna

Hej, život píše aj také príbehy. Chcelo by to trochu skrátiť, pretože film strácal tempo už v polovici, ale nenudil. Rozhodne to nie je priemerný film a ľudí, ktorých zaujíma klasická hudba si to užijú určite ešte viac.. ()

Sundance23

Chtěl jsem dát o hvězdičku méně protože jsem se do půlky filmu šíleně nudil.Film který opět zachranují herecké výkony. ()

Furmi

Za toľko očakávaní a potenciálu trochu málo muziky. Ehm, no na jeden film tej muziky bolo až až ale sám som i s tochto smeru čakal hudobné orgie. Nemastné, neslané, na duši nezahreje a i celkový dej je trochu fádny a bežný bez nápadu. Sólista ani nenadchne ale ani veľmi neurazí. Odomňa má 75% ()

martalini

Když jsem zjistil, že režíruje Joe Wright, tak jsem se hodně těšil...Bohužel (a teď se omlouvám, že budu opakovat, co už to bylo tolikrát řečeno a snad i trochu vykrádat cizí komentáře) i přes silnou předlohu ho svazující scénář nenechal vypiplati si film naplno a tak krásný poetický momenty, který Wright opravdu umí, vyznívaj tak trochu do prázdna...Nebejt koncertu Downeyho a Foxxe by film asi zůstal někde vespod vozíku Nathaniela Anthony Ayerse Juniora... ()

Phillo

Amatérsky scenár v rukách profesionálov zhmotnený hereckými esami, ktoré sa snažia čo sa dá, ale vôbec to nestačí. Akademická nuda, ktorá neuspeje ani u akadémie. A to je najsmutnejšie. ()

Režisér Pokání a indická móda

Režisér Pokání a indická móda

15.03.2009

Indie je v kurzu. Kdo by se tomu po diváckém i oscarovém úspěchu Milionáře z chatrče divil, že? V šlépějích Dannyho Boylea se vydá Joe Wright, který se po „současněji laděném“ Sólistovi vrátí ke svým… (více)