Život novináře Stevea Lopeze se ocitl ve slepé uličce. Novinový průmysl je vzhůru nohama a jeho manželství je v troskách. Nedokáže si vybavit, co že to vlastně miloval na své práci. Jednoho dne se prochází po losangeleských ulicích, když vtom spatří muže, který podmanivě hraje na housle. Muž se jmenuje Nathaniel Ayers a je evidentní, že trpí psychickou poruchou. Během rozhovoru se Lopez od něj dozvídá, že studoval na slavné hudební škole Juilliard. Stevea zajímá, proč student prestižní školy skončil na ulici. Zjistí, že Ayers po dvou letech studia zanechal, protože u něj v raném věku propukla schizofrenie a sen o velkých koncertních síních se brzy rozplynul. Další den Steve Ayerse vyhledá a znovu mu řekne, že by o něm chtěl napsat sérii článků. Rozhodne se, že se pokusí změnit hudebníkův život, a vydává se do boje s větrnými mlýny. (TV Nova)

Patr1k

Zaujímavá réžia podopretá hereckým koncertom oboch protagonistov, hudbu netreba komentovať (jednoducho skvelá), životný príbeh "ludwiga van" je krutý a smutný, niekedy film pôsobí dosť depresívne, až by som povedal strašidelne...prakticky nemám čo vytknúť, po filmárskej stránke je film rutinérsky zvládnutý, no samotný dej ma moc nechytil, preto "len" TRISTAR :P ()

zitush

Je obdivuhodné, aké priateľstvo môže vzniknúť tam, kde ho vôbec nečakáte. Som dojatá...Foxx a Downey výborní... ()

janulin123

Myslela jsem si až do této chvíle, že nízké hodnocení většiny uživatelů je poněkud neopodstatněné- tedy až do chvíle, kdy jsem snímek Solista skutečně viděla. Hrát na lítost může být dobrou stránkou filmu,ale i jeho prokletím. Solista se chtěl tvářit tak neuvěřitelně dojemně, že naprosto přehlížel všechno ostatní. Nevyužitý potenciál herců, neocípající příběh, slabý scénář a neuvěřitelná rozvlečenost filmu. Robert Downey je jeden z mých nejoblíbenějších herců, ale ani ten nedokázal zachránit tuhle trosku potápějící se už od samého začátku ke dnu. ()

Amaranta

Co to je za volovinu? Nemohla jsem se na to ani dodívat; netušila jsem, že je to Wright a docela šok, ale nic se samozřejmě nemění, blábol. ()

fafejt001

Uvažoval jsem , že dám tři , ale za tu krásnou hudbu jsem přidal jednu hvězdu navíc . A Těžké to mají lidé bez domova , opravdu jo . ()

metztlimoon

Videla som už ďaleko lepšie hudobné filmy, ktoré ma oveľa viac vzali za srcco. Obsadenie bolo super, páni rozhodne hrať vedia. Páčilo sa mi, že hrali svoje postavy a ani jedného z nich som si nepredstavovala ako Ironmana alebo Djanga, ale ako charaktery, čo majú napísané. Tretia hviezda ide Ludwigovi, lebo on je moja srdcovka. Filmu by možno neubralo na kráse, kebyže tam od neho počuť aj niečo známejšie. No a posledná vec: akú duševnú poruchu to má Ayers? Nie som psychiater, aby som sama hádala diagnózu. Je to tá schiza? Čo to boli za hlasy v jeho hlave? Mohli to tam nejak objasniť, celá tá linka bola mimo mňa... ()

Arehanah

Tak nevím. Film celkově špatný rozhodně nebyl, teda hlavně díky dvojici Robert Downey Jr. + Jamie Foxx, ale tohle nebyl můj šálek kávy. Po Pride & Prejudice a Atonement jsem čekala něco zcela jiného. Wright by měl zůstat u romantických dramat, to mu jde nejlíp, v tom je prostě mistr. Dávám 2* za již dva zmíněné herce. ()

bureman

Nevím, možná že se na ten film budu muset podívat znovu při jiné náladě. Třeba není tolik špatný, ale mě prostě nebavil. Nudil jsem se u něj. Kdyby snímek byl o půl hodiny kratší, vůbec bych se nezlobil. ()

ariari

SKvost ....naša liečba týmto filmom môže začať. je hlboká a jemná , takmer nepostrehnuteľná, ako homeopatia, a predsa sa deje. Temno v nás, strachy, ktoré vedú k deštrukcii kvality nášho života a ostro stvárnená "špina ", nie je dielom žiadnych démonov,ako rôzne náboženstvá tak radi vymýšľajú, je to naša polievka aj so všetkými ingredienciami, Sami sme ich tam dali..,sami varíme. . Toľko nám temno slúži, a teraz by sme mali žiť bez toho? nakoniec sa táto energia sama strávi a z popola zas klíči iná časť.Viem, že krajšia. Jamie Foxx bol excelentný, Robert Downey ..no paráda, na záver, tí, ktorí dávate jednu hviezdu ..máte strach z hnevu a zloby, ktorú ste cítili ,alebo cítiť nedokázali a niečo vo vás to bojkotovalo. nevadí, ale nabudúce slúste hodnotiť nie svoje pocity, ale atribúty, filmu. ()

kolodej1

Nebylo to špatné, ale taky žádný zázrak. Nějak mi nesedla soustředěnost pouze na vztah Lopez - Nathaniel, nic jiného se do filmu už nevešlo. Vypadalo to tedy, že pan Lopez pomoci Nathanielovi zasvětil svůj život a nic jiného ho už nezajímalo. Přitom se nemohu zbavit dojmu, že celý příběh je tak na Bakaláře, ale celovečerní film tohle téma zkrátka neutáhne. Takže projev Nathaniela mi postupem času začal připadat dost otravný a film pro mě ztrácel na zajímavosti. 50% ()

PTuranyi

Silný príbeh novinára Steva Lopeza, ktorý objaví talentovaného hudobníka Nathaniela Ayersa na ulici bez domova a stane sa jeho priateľom aby sa mu pokúsil pomôcť. Tento príbeh však nie je len o Nathanielovom prípade, ale približuje príbehy ľudí, ktorí či už kvôli psychickým alebo iným problémom skončili na ulici. Film má pokojnú atmosféru sprevádzanú Beethovenovou hudbou, ktorú Nathaniel miluje. Produkcia je výborná a nič prehnane nedramatizuje ani netlačí na city, takže príbeh je prirodzený a uveriteľný, čomu výdatne napomáha aj výborný herecký výkon Jamieho Foxxa a Roberta Downeyho Jr. 75% ()

gonzo

Jsem zklamaný. Předchozí řežisérovy filmy miluju, ale Sólista mne nedokázál za celou svou délku pořádně vtáhnout do děje. Herecké výkony jsou špičkové. ()

adamm90

Bohužel musím vyjádřit určité zklamání z tohoto filmu. Jamie Foxx mě nijak extra neosilnil, film nebyl tak silný a já jsem od něho prostě nedostal to, co jsem čekal. Od tohoto filmu jsem si hodně sliboval, ale bohužel, žádná senzace se nekonala. Dialogy jakoby úplně bez jiskry. Kdybych tento film měl srovnávat, tak bych ho přirovnal k Šílencovi v podání Samuela L. Jacksona a rozhodně by u mě Šílenec vyhrál na plné čáře. Rozhodně ale věc, co musím pozvednout, je hudba, jenž z tohoto filmu dělala alepoň trošku to, na co se tvářil. Myslím, že z tohoto příběhu se dalo vydolovat mnohem více. ()

garten

Musím priznať že film ma sklamal, hodnotenie je také váhavé...Ale dám 4. Downey je vynikajúci, Jamie Foxx samozrejme tiež. Ale film nemá svojho ducha. Niečo mu chýba... Wright mal ostať Wrightom a nie bábkou producentov. ()

panic25

super film Jamie Foxx je pro mě pan herec opět prokázal svoje nesporné kvality tentokrát v podobě duševně nemocného muže, jehož jedinou láskou je hudba a hra kontrabas velice zdatně mu sekunduje jako vždy svůj Robert Downey,Jr, film podle skutečné údalosti musí potěšit každého dávám 5 hvězd především za herecké výkony ()

Fordik

Nádherný příběh o jednom novináři, který objevil mezi bezdomovci úžasného hudebníka. Umí skvěle hrát na čelo (a další nástroje) a miluje Beethovena, ale postupně s příběhem zjišťujeme, proč se vlastně tento muž zůstal bez přátel a domova. Silný příběh s krásnou hudbou a především dvěma skvělými herci. Joe Wright prostě tyto příběhy umí. 80%. ()

FunTomCZ

Downey je prostě nejlepší. Jemu musíte věřit vše. Když k tomu přidáte fakt, že je tento film "based on true story", vypadá to vše opravdu opravdově. Sledovat životní cestu geniálního blázna mě společně s novinářem Downeym prostě bavilo. ()

pavont

Dalsi pokus Joe Wright ako z bestselleru vytrieskat maximum. Tentokrat si vybral udajny skutocny pribeh bezdomovca a ten sa mu rozsypal pod rukami. Hollywoodsky kalkul kuka z kazdej sceny co by nemuselo byt nutne zle. Ale nuda, prvoplanove sceny a pokus o superdramu skoncil na polceste. Takze aj napriek hereckej dvojici asi uz nikdy viac. ()

Režisér Pokání a indická móda

Režisér Pokání a indická móda

15.03.2009

Indie je v kurzu. Kdo by se tomu po diváckém i oscarovém úspěchu Milionáře z chatrče divil, že? V šlépějích Dannyho Boylea se vydá Joe Wright, který se po „současněji laděném“ Sólistovi vrátí ke svým… (více)