Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

TrebleClef

Wooďáka miluju, ale poslední film, kterej se mi od něj hodně líbil, je Hollywood ending, a od tý doby bohužel jeho nový filmy za moc nestojej. Sekat jeden film ročně za každou cenu není úplně to pravé… Noví mladý herci se snažej kopírovat jeho osobitej styl, a někdy to až bolí, jak je to umělý. Tady jsem čekala nějakou vtipnou zápletku, ale celou dobu šlo jen o to, jak se tři ženský honěj za jednim chlapem! Nuda. Scény jsou na sebe nalepené bez plynulosti děje. Občas jsem se trochu zasmála, ale Wooďák holt má laťku vysoko z předešlé tvorby. Hezká byla úvodní písnička, která dobře doplňovala atmosféru letní Barcelony, ale snímek se hodí spíš do cestovních kanceláří, než do filmotéky Woodoholiků. ()

Richie24

Woody Allen mě zde (např. oproti Půlnoci v Paříži, ale podobně jako v Match Pointu) zcela nepřesvědčil, ale díky psychologicky slušně zpracované omamnosti prázdninových nevázaností, kráse všech tří žen milostného čtyřúhelníku a fantastické hudební kulise noční Barcelony, dávám tentokráte 4 ****. ()

hazaba

Už první tóny úvodní písně na vás zakřičí: pozor! to, co Allen předvedl v Match Point, bylo způsobeno jeho dočasným zatměním mysli, skvrnami na Slunci či několika vteřinami, kdy se přestala točit Země - prostě se jednalo o úchylku. Zato tento film je už zase "starý dobrý Allen a jeho neurotikové", třebaže je zasazen do žhavého Španělska a ne do uplakaného New Yorku. Takže, pokud milujete Allenova předchozí dílka (s výjimkou již zmíněného Match Point), budete při sledování tohoto filmu "chrochtat blahem". Mno, není to můj případ.... Ano, Javier Bardem je opravdu velice charismatický, Penélope Cruz vyšinutá a fakt to mezi nima jiskří; ano, Rebecca Hall hraje docela uvěřitelně přerod z postoje "vím, co chci" do postoje "opravdu vím, co chci? a je to to nejlepší pro mě?", i postava Scarlet Johansson je typická Allenovská (nevím, co chci, ale vím, co nechci); ano, je tam pár dobrých záseků, ale. Už jen ten hlas vypravěče je na můj vkus rušivý, ostatní postavy nevýrazné a prostě... Allenovy neurotiky fakt nemusím. ()

merigieren

Sem mírně zklamán, čekal sem komedii a místo toho mi bylo předloženo zamyšlení se nad láskou. Simbiózou několika lidí najednou. Kupodivu jsem po celou dobu neodtrhl oči od monitoru, asi mě tam něco zaujalo, čekal sem jak tohle může dopadnout, a po 1,5 hodině se film vrátil na počátek. horší 4* ale ne(po)vím proč... ()

Axident

Milý, příjemný Woody, v němž dostanete dostatečnou porci lidských příběhů, poctivých výkonů a pak to skončí a můžete si zase jít po svých - jako v životě... Jak tady píše kleopatra, spíše než klasický Allen to zavání Almodóvarem, ale možná to je díky těm španělským reáliím. Španělské hádky Bardema a Cruz byly velmi pěknou ukázkou temperamentu, který není vlastní v této podobě všem národům :o) ()

gumbo

Sakra, tak dobře rozjetý film a končí v polovině...WTF...rozjeto na hodnocení přes 80% a pak přijde cutt, konec a jsme na průměru...škoda...60% Existuje spousta příběhů s otevřeným koncem, kterým tento nadmíru sluší, ale tady se prostě nedopovědělo co mělo být dopovězeno a proto jsem velmi rozloben... ()

amarth

Allen mne zajímá a hlavně poutá stále více. Jako vhodné přirovnání mne napadá, že zraje jako víno. Odprostil se od toliko komických situací a začal točit život. S touto filosofií se vždy alespoň na moment ztotožním a v každém z jeho posledních filmů vidím kousek sebe samého. Je lidštější, než dříve a lehkost, s jakou tento příběh "štěstí vs. neštěstí" vybrousil je hodna jen mistrova pera. Jsem rád, že vidím ve filmu něco nového, a přesto to mám denně na očích. Bez debat dávám pěticíp. ()

misa_laska

Opravdu supr. Sice nevim proč se mi to tak líbilo, když v podstatě celá myšlenka o tom zapleteném čtyřúhelníku mě nijak nenadchla a rovněž všude jen vášeň a sex a oproti tomu tak málo Vickiini racionality. Ale konečný ortel je hvězdiček... Navíc tu písničku nemůžu dostat z hlavy.. ()

Matthew01

Film, který se mi velmi líbil. A jsem rád, že jsem ho mohl vidět v Modřanském biografu, pěkně na velkém plátně. Penélope Cruz v tomto snímku exceluje, vůbec se nedivim, že dostala Oskara. Strčila mou oblíbenou Scarlett hravě do kapsy. Klobouk dolu před žárlivými výstupy co zde předvádí. Děj filmu není nutno dále rozebírat, prostě další povedený film od Woodyho Allena, 80% ()

agassi68

Povedzme si pravdu, keby namiesto troch hlavných ženskch postáv hrali nejaké škaredšie baby, tak celé vymakané Woodyho dialógy môžu ísť do kelu. A kto z nás, mužov, by nechcel byť na mieste Bardema? :) ()

bery71

Půvabné, krásné, smyslné, uvolněné, procítěné, lidské a neuvěřitelně sexy. Film Woodyho Allena Vicky Christina Barcelona. A stejně jsem ještě nevyjmenoval vše. Je krásné sledovat tenhle film. Který je nejen o lásce, ale i chtíči, životních cestách a cílech. A i když se děj občas zadrhne, pořád to můžou zachránit krásné Španělské exteriéry. V průběhu mi sice začal vadit monotónní hlas vypravěče a nejsem si jist, zda-li podobnost s Pedrem je úmyslná, ale vem to čert Woody je pořád machr. ()

Colleague

Začalo to jako nějaká road movie, ale postupně se to vygradovalo do fantastických obrátek do kterých ještě vstoupila naprosto skvělá Penélope. Po dlouhé době se mi dostalo filmu od kterého sem moc nečekal, ale neuvěřitelně překvapil. "Maria Elena used to say that only unfulfilled love can be romantic." ()

ebi

Motto: Děláme to co si myslíme,že je správné a neohlížíme se na své pocity. Krásné,milé,příjemné. ()

strikeman

Chvilku mi trvalo, než jsem se adaptoval - přecejen romantická dramata nejsou tak úplně mým šálkem kávy, ale po asi 15 minutách jsem se do příběhu ponořil a vydržel jsem přilepený k obrazovce až do konce i přesto, že většinu dějových zvratů a to, kam se příběh bude ubírat, jsem předem vytušil. Nicméně podmanivé hudbě a pohlednému triu Scarlett Johansson, Rebecca Hall, Penélope Cruz nešlo odolat. 80% ()

gogoroxy

Suchá romantická komedie a ještě sušší drama, jediné oživení přišlo s Penélope Cruz která oživila celý vlekoucí se děj. Scény kdy zuřivě s vášní křičí cosi španělsky na svého milence byly tak emoční, že jsem tomu nepotřebovala ani rozumět. Výborná a svůdná Penélope jsou dvě hvězdy. Z pohledu na celý film musím říct, že zbytečnější film jsem dlouho neviděla ale možná nejsou romantické komedie až tak podle mého gusta jak jsem si myslela. ()

Puol

Sympatický Allenovka, tentokrát bez Allena ale zato s oscarovou Penelope Cruz a prehliadka Bacelony navyše. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti