Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

Utero

Úžasný film. Scarlett Johansson je jak jinak než skvělá a Javier Bardem opravdový sympaták. Film, ale jasně začne nabírat na kvalitě příchodem Penélope Cruz, která mě fakt dostala. Snad se mi při dalším skouknutí film zalíbí víc, na poprvé to ještě nebylo na plný počet. ()

Jerryy

Woody Allen to vystihnul krásně, ženský jsou pěkný mrchy a Juan Antonio, je hráč, kterej jejich slabin umí využít. :) ()

Pingu

Co na to říct. Opravdová pastva pro oči ....Za prvé Vicky (Rebecca Hall) - jednoznačně největší překvapení filmu. Nevím jak na ni Woody narazil, ale tohle obsazení se mu jednoznačně povedlo. Nejen že se vedle, řekněme nejkrásnějších tváří Hollywoodu, neztrácí ba přímo naopak !!! Vzrušující, krásná a roztomilá Rebeca tu na mně udělala neskutečný dojem. Cristina=Scarlett Johansson :o)). Jako vždy úžasná, sexy a okouzlující. A Barcelona. Jedno z mých nejoblíbenějších míst. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že je to po Plzni druhé město kde to znám nejlíp a cítím se tam jako doma. A kdo v Barceloně ještě nebyl ??? Velkááá ale velká chyba !!! Každému z Vás bych ze srdce přál, aby se tam jel alespoň jednou podívat. I když jednou..... ono je pak velmi těžké se tam pořád nevracet :o)). Jako by se tohle Woodymu pořád zdálo málo, a tak celé tohle povedené dílko vyšperkoval ještě třešničkou na dortu. Krom všech, těch již zmiňovaných lahůdek, nám ještě naservíroval svůdnou Penelope Cruz, snad nejkrásnější jakou jsem ji kdy ve filmu viděl. Jinak je tenhle Woodyho film prohřátý zlatým španělským sluncem, provoněný sexem a protkaný typickou Allenovskou konverzací. Za sebe říkám díky a stavím film na první poličku allenovských majstrštyků. ()

Kaucuk

Svěží film s vynikajícím výkonem hlavního ženského tria a ještě lepším Javierem Bardemem v roli kostkového cukru na kterej se lepí ženský jako mravenci. Příjemný zvraty, libozvučná španělština a jiný Woody Allen. ()

Yancl

Film o komplikaci mezilidských vztahů, o střetnutí odlišných osob a jejich postoj k lásce. Nevidím v tom žádný problém, navíc pod dohledem W. Allena .. jenže, i když jsou role herecky minimálně zajimavé, já se do jisté míry nudil. Nebylo to obsahem či špatným hereckým ztvárněním, ale spíše jakousi stále opakující se smyčkou .. což mě nebavilo, připadalo mi, že sleduji přízemní romantický film s jasným koncem. [50%] ()

frbulka

Podruhé film Woodyho Allena a podruhé zklamání. Herci hráli výborně, ale vlastně nedokážu říci, jaká byla podstata či smysl oněch 96 minut. Mám ráda snímky dotýkající se problematiky partnerských vztahů, ale tenhle se mi jevil odtažitě, malicherně a závěr jako by vyzněl zcela do prázdna. 50 %. ()

Gabretta

Slunce, příjemné teplo, v pozadí okouzlující Barcelona s rukopisem Gaudího, v uších zní žhavé španělské rytmy a do téhle krásy zařve Penélope Cruz.:oD V tu ránu už by si člověk 2 amerických turistek ani nevšiml. Cruzka je jako lavina! Zajímavá spleť lidských charakterů, herců a umění, která rozhodně nemůže nudit! ()

levente

Stavění klišé a běžných životních příběhů s krásnými herci a Barcelonou musí vyjít, i kdyby za tím nestál Woody Allen. Takhle je to ještě o třídu lepší. Tuším, že lidé, kteří znají filmy WA ze sedmdesátých a osmdesátých let smějí někde úplně jinde, než Ti, kteří jsou jeho tvorbou nedotčení.. ()

salamandrr

Škvár pro ženský, ale ani pro ně není dobrý. Jediné jak je možno film shlédnout je doplňovat ho vtipnmými komentáři, odhadovat děj a radit postavám co mají dělat, následně nadávat, že to nedělají ()

denisavary

Nádherná atmosféra Španělska, rytmický jihoevropský soundtrack....bohémský Bardem, smyslná Scarlett a charismatická Penélope...naprosto skvělé. ()

Chalitd

(+) klidný odpočinkový film, nic vážného (+) reklama na krásnou Barcelonu (o) klasický Allenovský milenecký twist (o) hudebně se vymyká jeho stylu (o) vypravěč (-) chybí mi nečekaný zvrat (-) kladný náhled na nevěru (-) Penélope Cruz ()

rainman93

Krasni lide, krasna zeme, krasna kamera, krasna hudba. Woody si podrzel svuj smysl pro ironii zivota a nadhled. Co je spatne? Ustredni ctverice pusobi az prilis krecovite a vykonstruovane. Jakoby se tvurci snazili vytvorit co mozna nejvystrednejsi charaktery, ktere vsak maji pusobit dojmem, ze taci v podstate jsme. Co se film snazi v divakovi zanechat? Uzivejme zivota plnymi dousky? Vsichni se milujme? Zivot umelcu kontra "normalnich" lidi? Woody umi delat hlubsi filmy, zde se placa na hladine melke kaluze. ()

joker30

čarovný oddychový film pri ktorom som si musel naliat pohar vina. Tešil som sa na Penelope a bola famózna jeden z mojich najoblubenejších Oscarov vo vedľajšej ženskej roli. Objavil som však aj Javiera Bardema a hanbím sa že som si ho skôr nevšimol. Pán herec a potvrdil mi to aj vo svojich iných snímkoch, odporúčam ( Biutiful, No country for old men, Mar adentro) 92% ()

AloeB

Velmi volná ale rozhodně ne jednoduchá bohémská romanťárna které exceluje Bardem a Cruz a kde hraje Johansson hraje konečně mně sympatickou roli která přísluší její úrovni. Z postav nejsympatičtější rozhodně Vicky a hned po ní Juan Antonio, to ale nemění nic na tom, že jsem si nepřál, aby spolu skončili, protože Vicky měla krásný vztah s Dougem. Bla, bla, bla. Ano, o ničem jiným to není, než o tom, kdo s kým je, přesto to skutečně není jen hloupá romantická pohádka, ale především oslava krásy, hispánské morálky, Gaudího umění a Barcelony. A přesto že to poněkud kazí konec, který dopadl dobře, ale obsahoval poněkud přestřelené a nežánrové scény s Penelopé Cruz, stále to byla krásná romantická oddechárna, která mě zřejmě donutí vyhledat si herečku, co hrála Vicky. ()

wirok

No, docela mě to zklamalo. Čekal jsem mnohem víc. Musím přiznat, že od poloviny jsem se dokonce několikrát díval na hodinky v očekávání brzkého konce. Zvolna se rozvíjející příběh dosáhne celkem brzo vrcholu, který tedy rozhodně není nijak uchvacující, a pak už se nic převratného neděje. Herci sice odvádí velmi dobrý výkon, ale nudný děj nepřebijí. Bardem má obrovské charisma a jeho průpovídky jsou až okouzlující. Penélope Cruz je také velmi slušná. Její pojetí hysterky je ale možná trochu moc. Možná ale taky ne. Záleží, jak to komu sedne. Další dvě hlavní hrdinky mají také něco do sebe. Jsou mladé, krásné a také hrozně nudné a klišovité. Jako poprázdninová jednohubka to sice jde, ale tím to končí. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti