Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

Rockerman

Zajímavý film, jak láska může zamotat osudy lidí.Tradicionalistka Vicky se zaplete s bohémským malířem, volnomyšlenkářka Cristina posléze taky, aby pak žila ve trojici, ještě s bývalou manželkou malíře. Cesty lásky jsou opravdu nevyzpytatelné.Nejsilnější momentem je když se Vicky rozhoduje, zda dále žít se sice dobrým a hodným, ale "obyčejným" manželem nebo zariskovat a vyhledat malíře, na kterého nemůže zapomenout. Fakt pěkná sonda do lidského nitra, která se Allenovi povedla. ()

Wolvie

V žádném případě nejde o jeden z vrcholů Allenovy tvorby.S tím na mě fakt nechoďte.Ale jako sympatická oddychovka,která diváka vezme na výlet po krásách Barcelony to funguje skvěle.Spousta krásných lidí řeší své životy a vztahy mezi sebou,je to velká sranda a tu hodinu a půl si rád ještě párkrát zopakuju. ()

Akana

Woody Allen se v uplynulé dekádě ze svých filmů jako herec trochu stáhnul a tohle je po Hře osudu další důkaz, že udělal dobře. Ne že by ta jeho neurotická figurka nebyla skvělá a zábavná, ale už jsme jí viděli mockrát a její protagonista taky přeci jen dost zestárnul. Na režisérské sesli mu to ale pořád sluší a i když ne vždycky trefí do černého, v případě letní barcelonské romance mu to vyšlo. I když vztahový propletenec o nevyzpytatelnosti a nenaplánovatelnosti citů je jeho stará vesta, v tomhle případě vyznívá velmi přirozeně a svěže, má úžasnou letně lehkomyslnou atmosféru, která nicméně v závěru zase poněkud zhořkne. Hlavní hrdinky prožijí něco, co mocně otřáslo jejich životy, ale ne dost na to aby se nakonec nevrátily do původních kolejí. Obohaceny jsou teď jenom o poznání, že nebyly schopny naplnit svoje sny a ty je zřejmě nenávratně minuly, že jsou vlastně nespokojenější než na začátku, protože tehdy zdroj své nespokojenosti jen mlhavě tušily. Herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů jsou excelentní a potvrzují nejen jejich kvality ale i Allenův čuch na výrazné osobnosti současné herecké obce. 90% ()

Olík

Woody Gaudí Barcelona. Láska má tolik podob, kolik je lidí, kteří jí prožívají, řekl zasvěceně jeden z hlavních představitelů tohoto romantického dramatu Javier Bardem. Bardemova věta stručně shrnuje i další Allenovu vztahovku, která nám na pozadí rozdílů mezi americkou a evropskou kulturou servíruje několik z tváří, které láska může mít. ()

Illioplius

Ohromne nudné a ohromne o ničom. Ten rozprávač tam bol vyslovene ako päsť na oko a herecké výkony boli podľa mňa veľmi nevierohodné. Bolo mi absolútne jedno, ako postavy dopadnú, a napokon dopadli ešte nudnejšie ako som čakal. ()

Darkslayer

Technicky aj herecky dobre zvládnuté. Celú tu atmosféru Barcelony je fakt cítiť a prenáša sa priamo do vyšej obývačky. Hercom všetku tu vzťahovú kašu veríťe. Mňe tam však už od sameho začiatku niečo nesedelo a tento pocit sa stupňoval až do samého finále, kde ma už film priam iritoval. Tematicky som sa ním nedokázal zžiť, a tak aj napriek všetkej tej atmosfére som sa cítil ako mierňe rozrušený pozorovateľ stojaci niekde úplne mimo diania na obrazovke. Akokoľvek sa na to pozerám cez 3* sa neprešvihnem.... asi som to podvedome cítil, keďže som sa k tomuto filmu dlhší čas nedokázal odhodlať. ()

Norus88

Rozhodne jeden z najlepších romantických príbehov aké som vydeľ. V obsadení troch nádherných žien a jedného španiela to bol nádherný začarovaný kruh, proste krása ktorú som si naplno užil. ()

bagetka007

Bojovala jsem mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Vícekrát bych se na tento film už asi nepodívala. Kromě uber-temperamentní Penelope si z filmu nic, co by za to stálo. nepamatuji. ()

rekkky

Podmanivé, živelné, spontánní a v každém případě stoprocentně španělské bez náznaku mainstreamu. Střet amerického myšlení se španělským neuspořádaným stylem života vystihl Allen na výbornou. ()

chrispe

Příjemné pokoukání to vskutku bylo. Ale musím se přiznat, že do doby, než na scénu vtrhla Penelope, jsem se krapet nudila a navíc mi unikl nějaký smysl toho příběhu. A jako okénko do dvou měsíců v Barceloně mě to taky nijak zvlášť neuspokojilo. Fajn byl vypravěč :D pro ty já mám slabost. A taky mě zaujalo přiznání Cristiny, že vlastně neví co chce, ale ví, co nechce. Vybavilo se mi totiž, jak jsem před pár lety říkala to samý. A vlastně to tak mám do dnes. Někdy je to dost naprd. :-) ()

bif

Teda Woody tohle se ti povedlo, tohle byl prostě nářez, Bardem potvrdil, že je frajer a že zahraje cokoli, vlastně všechny herecké výkony byly strhující a tomuhle filmu opravdu, co se týče tvůčí stránky, opravdu není co vytknout a znacka Lacoste ve filmu je moje nejoblibenější v reálu, takže mě nadchlo opravdu všechno. Jo a Cruzová doufam že tě uvidim na Oskarech! ()

guri

Takze co tu mame od newyorkseho neurotika, ktory objavil Europu (najskor Londyn, teraz Barcelonu)? Stastnu a spokojnu Vicky (aspon dovtedy, kym sa nerozdhodne ist do Ovieda) (Rebecca Hall), umelecky zalozenu Cristinu (Scarlett Johansson), ktora zisti, ze aj fotografia ma svoje kuzlo a laska je nepredvitatelna, nesputaneho a milujuceho Juana Antonia (Javier Bardem), ukricanu exmanzelku Mariu Elenu (Penelope Cruz), zamotany milostny pribeh a nadherne slnkom zaliate spanielske exteriery... Velmi zabavne, uzasne a krasne stravena hodina a pol :-) (MFF Bratislava 2008) ()

Shona

Povedená prázdninová romance s okouzlujícím obsazením. Kdo by si z trojky Johansson, Hall, Cruz nevybral? No řekněte. Javier Bardem zase zaujme herecky k tomu příjemné prostředí zdánlivě všechno OK. Nezbavím se však dojmu, že stačilo vidět jednou a z hlavy mi to nejspíš vyšumí stejně rychle, jako Cristině a Vicky jejich „milostné psaníčko “. ()

charmin

Jaj Woody Woody, preco mam tak tvoje filmy rada;)Aj napriek 3*, pretoze som sa niekedy az ku smrti nudila, sa mi film pozdava(l), a v skratke - herecke obsadenie(fuh,mat takeho bohema jak je Bardem, asi vyskocim, len teraz neviem ci od zblaznenia al. radosti;), gitara, vino, spanielsko, vasen, laska, city, emocie..no takmer jak telenovela:)Neviem, uprimne, Rebecca Hall sa mi tam akosi nehodi, teda cela ta jej postava, zbytocne narusa to šibnuté( :) )prostredie, kt. som si naprosto uzivala. Stoji to za pozretie, jednoznacne. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti