Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

Salto

Dlouho.. Vážně, už dlouho jsem neviděl film, který by mě nepřipoutal k monitoru tak jako tenhle. Konečně film, kde jsem doufal, že to bude delší a měl jsem strach, že skončí. Prostě pár herců, zastávajích svoji úlohu, v jedný místnosti, správný dialogy, zajímavý postavy a otázky, který chytnou.. Jak jednoduše a s minimálními náklady jde natočit něco nezapomenutelnýho... ()

piggee

Najlepsie investovane peniaze pruducentov.. takmer ziadne naklady, ale paradny vysledok. Mi bolo luto, ze film skoncil, vedel by som taketo debaty pocuvat este dalsiu hodinku-dve ()

Saintmalins

Man from Earth. Pozemšťan. Nízkorozpočtový film zdánlivě o ničem. Ale opak je pravdou. Celý film v podstatě jen rozhovor pár přátel v obývacím pokoji, ale člověk se nenudí. To mě dostalo. Takové téma nabízí tolik k diskusi... Materiál pomalu na seriál. Teda kdyby se to doplnilo o nějaké flashbacky. Ale jako filmu tomu nemám co vytknout. Z mého pohledu důkaz, že se za pár šupů dá udělat Film s velkým „F“. ()

Wolf28

Parádní film který ukazuje že není potřeba šílené reklamy a mediální masáže a rozpočtu jak pro náš pseudo vládní stát na ale počítačové céčkové sci-fi Avatar. Jen stačí pár herců a jedna jednoduchá zápletka super třeba pro divadlo tam by Ava avatar nefungoval ()

Dazdn1k

trosku rezonujuci scenar plny otazok, ale vynikajuci namet s (ne)cakanym koncom. asi mam slabost pre filmy odohravajuce sa v jednej miestosti ()

A.L.F

Málo známý film s velkým potenciálem. Velmi originální sci-fi, které nepotřebuje ani jeden speciální efekt. Celé sdělení filmu je velmi plíživě přesvědčivé. Otázky, které při sledování tanou na mysl diváka, film velmi chytře ihned zodpovídá pomocí dotazů kolegů hlavního hrdiny. Film je až mrazivě přesvědčivý. ()

alphatown odpad!

Po druhém zhlédnutí stále odpad. Myšlenka tohoto filmu je jen jedna. Ježíš neexistuje. Mě jako křesťana nějak neuráží myšlenka, že Ježíš neexistuje. Jen mě vadí ta primitivnost tohoto filmu. I když hlavní hrdina vlastně na toto téma jakoby nechce vůbec nejprve mluvit , nakonec se z toho vyklube hlavní a vlastně jediná myšlenka. A na to abych zjistil, že Ježíš neexistuje nepotřebuji takový film. Když se kolem sebe rozhlédnu vidím Ježíše? Když zavolám Hej Ježíši kde jsi, myslí si někdo , že se snad ozve? Přiznávám, že spousta věřících je stejně dementní jako ti profesoři v chatě. Na druhou stranu jsem potkal spoustu moudrých lidí, režisér k nim nepatří, kteří se na dějiny a život obecně dokáží podívat upřímněji. Třeba tady Verbal a jeho komentář mi mluví zcela ze srdce kromě těch tří hvězd. Prostě ten film je dementní jak leták z Kuflandu. ()

tvurce

Jako rozhlasová hra by to nemuselo být špatný, pouze bych musel do 20 minut usnout, poněvadž jinak bych si z tý děsný nudy přehryzal tepny. * ()

hotentot

Nízkorozpočtový film natočený na dve kamery. Svojou jedinečnosťou a jednoduchosťou ma tento film veľmi zaujal. Málo postáv, jedno miesto a super scenár. ()

lukas.frydry

O tomhle filmu jsem neměl ani páru, včera jsme se ptal na AF.cz na tip na film a jeden z lidí na chatu ho vzpomenul, tak jsme ho dnes sledoval a musím uznat dobře jsme udělal, je to vážně dobře udělané a postava Johna vyvolává spousty otázek, ale psotava křesťanky Edith mě vážně šíleně štvala... prudérní stará bába ... Jinak celkovej dojem z filmu u mě 83% ()

elwig

Tento film jsem musel vidět několikrát, abych dokázal plně ocenit všechny odkazy, které se v něm skrývají a můžou člověka podnítit v zamyšlení (poslední projekci jsme absolvovali dokonce s výkladem k několika důležitějším momentům). Celý příběh je rozehrán na poměrně malém prostoru, s několika herci, na přesvědčivosti jejichž výkonu celý film stojí (nutno podotknout, že někdy trochu vachrlatě). Ale pokud se člověk povznese nad místy slabší scénář a nelogické odvozování, předkládá mu film několik velmi zajímavých a originálních myšlenek, které se dotýkají lidstva jako takového. Škoda jen malinko překombinovaného konce a anabáze otec - syn, která poněkud vyšuměla do prázdna. Jinak rozhodně film, který stojí za shlédnutí více než jednou, aby člověk postřehl všechny stopy, které v příběhu nutí k zamyšlení. ()

wvwrayman

Za námět a myšlenku filmu bych dal i sedm hvězd. Téma je tak komorní, že by mu slušelo klidně i divadelní zpracování. Bohužel můj požitek zprasil odfušovaný dabing a tak hvězda dolů. ()

Killy

Žádný film ve mě nezanechal pocity jako Pozemšťan. Je těžké vydržet sledovat bavící se partu lidí ale při tomhle filmu čas ubíhal tak rychle a zbylo tolik nezodpovězených otázek...Scénář má 1*, Johnovi myšlenky mají smysl a dohromady dávají zajímavý příběh. Co kdyby....??? ()

Petreco

Komorní mystery s takřka geniálním scénářem, nicméně v takovém simply prostředí, v jakém se Pozemšťan odehrává snadno vyční jakýkoli náznak nedůvěryhodnosti hereckých výkonů, k čemuž bohužel dochází a lehce to kazí celkový dojem z filmu, nicméně i přesto palec hore a doporučuji. ()

BR23

Dosť dobrý (nepochybujem, že v roku 2007, už 100-krát omieľaný nápad) ale chýbala mi k tomu nejaká šťava, nie len prítomné rozprávanie. Klišovité postavy, (jedna usilovná študentka, jeden stále nasraný motorkár, jedna prísna kresťanka atd) ani jedna postava sa nevyvíja. Jedine čo som v tomto zaznamenal je Jon s jeho zistením že niektorým ľudom nemožno povedať pravdu, lebo by ju neuniesli.... no to nieje pre mňa nič nové, nato som prišiel aj ja. Dabing je hrozný, prostredie- len chata... no skrátka a dobre, chýbali mi v tom ako som už písal nejaké grády. Naproti tomu podobný film ktorý som videl (knihu čítal-perfektná) /Svet podľa prota/ je geniálny a super tam sa niečo aj deje- dokazovanie vesmírnych telies v observatóriu a ani filozofické myšlienky nechýbajú. U Jona však ide ani nie tak o správne fil. myšlienky (okrem kritiky cirkvi) ako skôr o príbeh, ktorý môže rozprávať hocikto... nieže by som tomu neveril. :D Ale je to skôr beletria, zatiaľ či prot je na zamyslenie. ()

0oq

Film se vyvíjel zajímavě a pokud chcete aby to tak zůstalo tak to posledních +-10 minut před koncem vypněte a nevězte. Zkažený konec filmu však není až tak tragický je to především zajímavý pohled vstupu jisté zkutečnosti se schopností rozbíjet a přetvářet takové názory a přesvědčení jež udržují mnoho lidí naživu a při zdravém rozumu. Pro některé to znamená akceptovat myšlenku vyvracející jejich zdravý rozum na němž saví všichni ve filmu účastnění. ()

mykey77

Skvely film ktory nabada k zamysleniu. Bohuzial som ho videl v ceskom dabingu (Fenix), co bola hroza a az do polovice filmu sa mi prehanal hlavou pocit ze hrajem Poldu. Bez Sobotku ale na tej istej urovni. ()

matisek19

Obrovský námet, s ktorým by sa dalo pracovať. Bohužiaľ, že je to režisérsky amatérske - mohli z toho dostať viac. Veľmi príjemná debata, ktorá človeka vtiahne do deja. Iný pohľad na históriu z pohľadu niekoho, kto to celé "prežil". A čo sa týka dabingu, bravó, ocenenie pre ten najhorší by jednoznačne získal dabing na tento film. Mier ()