Zapomenutý ostrov

Malá Nim (Abigail Breslin) žije sama se svým otcem Jackem (Gerard Butler) na ostrově kdesi uprostřed Pacifiku. On zkoumá pobřežní plankton, ona se baví vymýšlením dobrodružných výprav po ostrově v doprovodu svých zvířecích kamarádů lachtana, ještěrky a papouška. Mezi její další záliby patří čtení knížek o Alexi Roverovi, největším dobrodruhovi všech dob, které jen podporují jejího dobrodružného ducha. Jednoho dne se Jack rozhodne odjet na pozorování na druhý ostrov a Nim si vyvzdoruje, že může doma zůstat sama. Jenže vzápětí udeří bouře a po Jackovi jakoby se slehla zem. Nim se tedy rozhodne napsat Alexovi, aby jí přijel zachránit. Jenže Alex je ve skutečnosti osamělá čtyřicátnice (Jodie Foster), která sice prodala milióny svých dobrodružných knížek, ale nikdy neopustila svůj dům. Odmítnout pomoc malé dívce a svojí oddané čtenářce se Alex ale nechce. Vypraví se tedy přes půl světa na osamělý ostrov, kde jí čeká největší dobrodružství jejího života. (oficiální text distributora)

triatlet

Oddechový příběh, na který se pěkně dívá a u kterého se nesmí moc myslet, protože počítačově cvičená zvířátka (lachtan hrající fotbal, pelikán v roli univerzálního zachránce:-), to skoro zavání trapností. Naštěstí mírně převažuje dobrodružná linka, takže zvířata pomáhají v boji proti narušitelům - bukanýrům. Jednoznačně kladem je propojení s příběhem hrdiny Alexe Rovera a oživení obrázků v knížce (Nim čte o dobrodruhovi, ocitne se rázem na poušti a sleduje, jak její hrdina zápasí se zloduchy). Podobně vhodně je využit Alex jako zrcadlo své stvořitelky - Alexandry (výborná Jodie Foster). A zaujme i svižný střih - prolínání osudů Alexandry a Nim. ()

Ilicka

Od rodinných filmů většinou nic nečekám, alespoň nedojdu zklamání... Ani od Nim's Island jsem nic nečekala a pro změnu jsem byla příjemně překvapená. Malá Abigail Breslinová je neuvěřitelně sympatické dítko, ať už šplhá po skalách nebo rozmlouvá se svými zvířecími kamarády, mnohem víc jsem si však vychutnala přehrávající Jodie Foster. Ta své vynervované spisovatelce dodává roztržité kouzlo, takže v bojích proti její křehké psychice jí nelze nefandit. Hereckou sestavu uzavírá Gerard Buttler jakožto otec zoufale bojující s nástrahami přírody. Ačkoli je téměř od začátku jasné, jak příběh povine se dál, nelze si nedělat starosti, jestli se i nyní hraje opravdu podle pravidel. Jediné, co mě opravdu iritovalo, byla zvířátka. Nic proti prdícím lachtanům a inteligentním ptákům, ale kombinace trikových zvířat se skutečnými nevypadají jinak vábně. Celkově se mi zdálo, že triky jsou poměrně odfláknuté. Ale to děti trápit nebude. Fantazie dokáže mnohé, že? ()

N.Strauber

Předem jsem si říkal, že to bude nekoukatelná blbost, že Abigail Breslin bude nesnesitelná nebo aspoň přinejmenším otravná a že ani sebelepší výkon Jodie Foster (ve který jsem stejně nedoufal) tomu nemůže zařídit kladné hodnocení. Naštěstí se mé obavy nenaplnily, i když do jisté míry to blbost je a protože mi už dávno není 11, tak také vím, že k dokonalosti tomu hodně chybělo. Důležité je ale brát ten film takový, jaký je. A jedná se o příjemnou, zábavnou rodinnou komedii s hezkými barevnými záběry, která kvůli kratší stopáži bez problémů uběhne. Abigail Breslin hrála výborně a byla sympatická a i Jodie hrála velmi dobře, i když přece jen jí známe a představujeme si ji všichni v poněkud odlišných rolích. Ale potvrdila, že vlastní i kus komediálního talentu. I když ze začátku jsem si říkal, do jaké hovadiny to Jodie vlezla - u úvodní amatérské animované sekvence jsem totiž trpěl jak pelikán...:) Chápu samozřejmě, že Jodie chtěla zkusit i něco jiného a navíc toto je první film, který budou moci shlédnout její děti. Zato Gerard Butler mohl hrát trochu lépe - avšak jeho postavy (nedobře napsané) mu k tomu vlastně nemohly dát dostatečnou příležitost ani prostor. Ani příběh nenabízí žádné hlubokomyslné poselství, ale jelikož jsem to ani nečekal, nestěžuju si. :-) Je to dobrý film na odreagování, který rozhodně neurazí a velmi potěší. ()

jhrasko

Poloamatérske čudo, ktoré sa na nič nehrá, nič nepredstiera, ani svoju tuposť, ani svoju trápnosť (všetky tie malé počítačové zvieratká a najmä PC pavúci !!!). A i tak (možno práve preto), keď si na príbeh Nim spomeniem, usmievam sa. Jodie Foster v najprekvapujúcejšej role svojej filmografie (k mojej úľave a radosti), ako vždy šušlajúci Gerard Bu (trefne v obsahu premenovaný na GEPARD) a Abigail s prvými náznakmi Lásky Nebeskej. Titulky na záver - moje vlastné: scenár (comment - to muselo ale dať zabrať vymyslieť podobnú podivuhodnosť), réžia (comment - neuveriteľné, dvaja režiséri). Che. Dve hviezdičky sú málo, tri až až, ale keď ja som chorobný optimista a dobrodružný zaokrúhovateľ smerom nahor. Che ešte raz:-))) ()

MoiJe

Ako dobrodruzny pribeh pre mensich skvele. Pre dospelych prilis detinske a s jednoduchuckymi vseosvetlujucimi replikami, pre zmenu si ale mozme uzivat hercov... Mno, bez tych by to asi naozaj poputovalo rovno do TV... ()

Johny_fork

Dětem se tohle musí líbit a i pro dospělé je Zapomenutý ostrov hezký, klidný, nenáročný výlet do tropů. Takové bezpečné dobrodružství, rodinný film v tom nejlepším slova smyslu. ()

Terva

Zapomenutý ostrov je tradičním dobrodružným filmem z exotického prostředí pro děti i pro dospělé. Scénář: Jennifer Flackett, Mark Levin, Joseph Kwong a Paula Mazur. Kamera : Stuart Dryburgh. ()

Revanx

Jodie prečo? Absolútne nevtipná, t. j. nudná záležitosť s nevyužitým hviezdnym obsadením a wtf scénami, ktoré zaberajú približne polovicu filmu. ()

sidzej

S prižmúrením oboch očí 3*. Hlavne vďaka tomu, že mám rád rodinné filmy, Jodie Foster a ostrovné prostredie. Všadeprítomné klišé, evidentne nízky rozpočet a slabý scenár robia z Nim´s Island priemerný dobrodružný film určený na 1 pozretie. Je to škoda, Mak Levin má na viac. ()

verbst

Krásná rodiná komedie, která úžasně spestří sobotní odpoledne. Zaměřeno na děti ale já jsem si to ve svých 19ti perfektně užil. Holt musíte nechat vyplout své dětské já. To vše s vynikající hudbou Patricka Doylea. 80% ()

Paxxx.cz

Dobrodružný film určený především dětskému publiku. Z trojlístku hlavních herců mě obrovsky zklamala Jodie Foster, která se do komediálních rolí abnormálně nehodí, k Gerardu Butlerovi jsem zde výhrady neměl a mladá Abigail Breslin se tady ukázala určitě v dobrém světle. Celkově jde o film dobrý na jedno shlédnutí, poté už nikdy... 40%. ()

mysiak

Ja som si dobre oddýchol...je to milé, detské...a hrá tu tradične vtipný Gerard Butler...jednohubka pre deti a dospelých ()

blackrain

Alex konečně na vlastní kůži zažila to, co její románová postava. Je to sice dobrodružný příběh převážně pro děti, ale já se bavila také. Jodie Foster byla jako vždy skvělá a ta její spisovatelka neměla chybu. Klidně může hrát v dalších komediích, ale v dramatických rolích ji mám radši. ()

kaylin

Rodinné filmy jsou vděčné, ještě lepší je, když se jedná o filmy hodně dobré. "Zapomenutý ostrov" není hodně dobrým filmem, ale snést se dá. Jsou tu prvky, které jdou krásně k sobě, rozjitří fantazii, skvěle zapadají do dětského světa. Jen si představte malou holku, která žije se svým otcem na opuštěném ostrově. Na tom je něco krásného, romantického. Žijí si zde svůj dobrodružný život, krásný, nespoutaný, jsou zde spojeni s přírodou a nic je neruší. Jenže pak se otec vydá na moře a ztratí se. Dívka je zoufalá, ale naštěstí jí v té době kontaktuje autorka dobrodružných knížek, které Nim miluje. Jenže ona si myslí, že je to Alex Rover, hrdina knížek, neohrožený, drsný chlap s tváří Gerarda Butlera, s tváří jejího filmového otce. Jenže autorka knížek je křehká žena, která trpí strachem z otevřených prostor a nevytáhne paty ven. Teď musí pomoct jedné vyděšené dívce, která chce zpátky svého tatínka. Jako romantický film "Zapomenutý ostrov" naprosto selhává, jako rodinný funguje celkem dobře, místy je vtipný, se zajímavými scenériemi a zvířátky, která jsou přáteli lidí. Hezky se na to dívá, ale film ve vás mnoho nezanechá. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/milk-az-vyjde-mesic-trhak-noc-v-muzeu-2.html ()