Zapomenutý ostrov

Malá Nim (Abigail Breslin) žije sama se svým otcem Jackem (Gerard Butler) na ostrově kdesi uprostřed Pacifiku. On zkoumá pobřežní plankton, ona se baví vymýšlením dobrodružných výprav po ostrově v doprovodu svých zvířecích kamarádů lachtana, ještěrky a papouška. Mezi její další záliby patří čtení knížek o Alexi Roverovi, největším dobrodruhovi všech dob, které jen podporují jejího dobrodružného ducha. Jednoho dne se Jack rozhodne odjet na pozorování na druhý ostrov a Nim si vyvzdoruje, že může doma zůstat sama. Jenže vzápětí udeří bouře a po Jackovi jakoby se slehla zem. Nim se tedy rozhodne napsat Alexovi, aby jí přijel zachránit. Jenže Alex je ve skutečnosti osamělá čtyřicátnice (Jodie Foster), která sice prodala milióny svých dobrodružných knížek, ale nikdy neopustila svůj dům. Odmítnout pomoc malé dívce a svojí oddané čtenářce se Alex ale nechce. Vypraví se tedy přes půl světa na osamělý ostrov, kde jí čeká největší dobrodružství jejího života. (oficiální text distributora)

Hitman_47

Film plný filmových chyb, naprostých nesmyslů a těch nejvíce nesympatických charakterů. Člověk by neřekl, že Jodie Foster a Gerard Butler budou kdy hrát tak příšerně. ()

Lavran

Prototyp výtečné rodinné podívané, která je zábavná, napínavá, elegantně natočená a nevinná jako spící robátko. Jestli tohle nedokáže obměkčit i toho nejzarytějšího pesimistu, tak už nevím. Smekám klobouk před FAMÓZNÍ hudbou britského rodáka Patricka Doyla, která posouvá hranice filmu zcela mimo kategorii. Není to obyčejný člověk, ale ďábel. :) ()

Rogue

že je to pitomé nevadí, ale proč je to proboha tak okatě digitální? triky z devadesátek vrací úder. ()

D.Moore

Je známá věc, že se někdy chovám jako malé dítě (který muž ne, že?), a proto se mi Zapomenutý ostrov tak neskutečně líbil. Jasně, příběh je předvídatelný od začátku, ale koho by to štvalo? Hodinu a půl jsem sledoval originálně natočenou podívanou (úžasně animovaný prolog, psaní a čtení e-mailů, scénka, kdy si Nim čte v posteli - na poušti - knihu, zatímco drsňák Rover hned vedle ní tluče bandity hlava nehlava...) se skvělou hudbou Patricka Doyla, zábavnou Jodie Foster překonávající svoji fobii, s Abigail Breslin, která když se rozpláče, člověku to trhá srdce, a s Gerardem Butlerem, jenž hraje hned dva hrdiny - opravdového i knižního. Prostě paráda. A to nízké hodnocení tady? Toho si nevšímejte, lidem chybí fantazie:-) ()

ripo

Príbeh agorafogickej spisovatelky dobrodružných románov, v ktorých vystupuje jej alter ego s presne opačnými vlastnosťami. Je chlap, je odvážný a vrhá sa do každého nebezpečenstva - Ona trpí doma za zatvorenými dverami a má hrôzu z tohu, že by sa mala stretnúť s inými ľuďmi. ..... Hlavnú dospelú postavu si zahrala moja obľúbenkyňa - Jodie Foster .... Ešteže som ju nespoznal vďaka týmto "komediálnym" hereckým výstupon, lebo by u mňa nikdy nebola v top 5 .... Jodie - prosím ..... vyhýbaj sa plytkým filmom, kde musíš stvárať kvázivtipné kreácie. Ty na to predsa nie si odkázaná! Hodnotenie filmu na 2** (len kvôli Jodie som pridal jednu hviezdičku) ()

freddy

Žít na pustém ostrově, o kterém nikdo nemá ani páru by jistě mohlo být pro mnoho z nás velice lákavé, tedy pro mě rozhodně ano. Jenže mohlo by to tak jako v tomto filmu fungovat i ve skutečnosti? Kolik takovýchto rájů na Zemi existuje, aniž by si jich kdokoliv povšiml a aniž by byly obydleny? A jak dlouho člověka může bavit žít daleko od jakékoliv civilizace a být odkázán sám na sebe? Přesně takovéto myšlenky v mé mysli rotovaly během sledování filmu a musím říci, že já osobně bych asi nedokázal na tomto ostrově vydržet déle než měsíc. Ale nyní už k filmu samotnému. Jedenáctiletá Nim to má dobře zařízené, se svým otcem žije sama na pustém ostrově, jejími nejbližšími kamarády jsou tuleň, leguán, pelikán a mořská želva, její velkou zálibou je četba románů od Alexe Rovera. Ale otec se jednoho dne ztratí při jedné ze svých mořských výprav a dívku napadne pozvat svého oblíbeného spisovatele k nim na ostrov. Film je to milý, sympatický a bude se zřejmě líbit celé rodině od mrňat až po prarodiče. Ve filmu se toho navíc po celou dobu děje docela dost na to, abych se mohl začít nudit, a kromě toho je zde i pokus o několik vtipných scének, kdy jsem se skutečně musel zasmát. Po herecké stránce je vše v nejlepším pořádku a já tak tomuto filmu rád uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy. ()

Spooner

Docela příjemná, i když místy až moc dětská, komedie. Námět je na dětské dobrodružství fajn a celé to velmi příjemně uteče, takže se u toho ani dospělý moc nudit nebudou. Abigail Breslin je navíc pořád roztomilá, Gerard Butler má charizmatu na rozdávání a tak jediná osoba, která se tu trápí je překvapivě Jodie Foster. Takovýhle komedie jí vážně nesvědčí a když tancovala na africký tance a komicky narážela do stromů, tak mi jí bylo docela líto. Je fajn, že si podobnou komedii vyzkoušela, ale příště ať si radši vybere něco serióznějšího. Na tyhle filmy, i když jsou někdy docela fajn, jí je vážně škoda. ()

Xmilden

Jodie Foster vyhublá na kost, čelí strachu z okolního světa, ale nakonec přemůže svůj panickou hrůzu a rozhodne se na jeden zapomenutý ostrov v jížním Pacifiku přijet. Příběh začíná jako pohádka nicméně s romantickým nádechem. O zábavu se snaží starat vycházející hvězdička Abigail Breslin se svými zvířecími kamarády. Gerard Butler v pro něj dost netypické roli. ()

Hunt

Velmi nezáživné, příběhově prázdné a nevyužité. Celý film by stačil jako úvodní díl třicetiminutového seriálu (člověk by se mohl těšit alespoň na nějaké dobrodružství, nějakou záplétku, napětí), který sice nelogický, ale má líbivé kulisy. ()

hippyman

no, macgyver hadr, a taky co se týče zvířátek, je to slušná vykrádačka - zlatovlásky a obvyklých posledních zpráv v televizních novinách na nově :-) ale celkově to není zas takovej propadák, jak jsem čekal... triky jsou na ten rozpočet (37 M$) celkem berný a docela rychle to i uteklo... jen jsem při sledování tý nádherný krajiny nemohl odolat doušku karibského rumu... ale o to tvůrcům asi šlo, ne? :-) s jeho podporou uzavírám na 50%. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// +Gerard Butler, Abigail Breslin, Jodie Foster, krásné prostředí, hudba, příběh, příjemný český dabing -o něco víc dětinské než je zdrávo, nejvíc mi to vadilo u záporných postav, mohlo se to klidně brát vážněji a dospěleji/// Nim´s Island je krásný rodinný film u kterého se budou všichni co mají rádi nenáročné a hravé dobrodružné filmy velice příjemně bavit. Hodně se mi líbilo propojení mezi Nim a Alexem/Alexandrou Rover. Jen to mohlo být klidně o půl hodinky delší a nebo by mi vůbec nevadilo nějaké pokračování :-)/// Celkem 86%/// ()

misterz

Dosť slabý rodinný dobrodružný príbeh, ktorý ťaží iba z komickej fóbie J. Foster (aj to len zo začiatku) a z pár vydarenejších humorných scénok z ostrova. Koniec sa mi aj na rodinný film zdal odporne sladký. 40/100 ()

InJo

Zřejmě první (a doufám, že i poslední) film, v němž mě Jodie Foster štvala (ale komedie bych jí určitě nezakazoval, třeba v MAVERICKOVI byla skvělá). Chybí tomu takřka všechno od chytlavého a svižného děje (scénář je IMHO prázdná nuda, která odrostlejšího diváka nemá čím zaujmout), přes zapamatovatelné scény, až po sympatické postavy (role Jodie je hrozně otravná a Butler je zde pouze na okrasu a nic pořádného nepředvede). Děti do 12ti let nechť si přičtou jednu nebo dvě hvězdy, jelikož jim je tento snímek bezpochyby určen (legrační a roztomilá zvířátka pochopitelně nesmí chybět). 40 % ()

pm

Pro malé děti asi nudné nebo překombinované, pro dospělého, který se dívá s ním: hloupé, ale líbilo se mi soužití spisovatelky se svou postavou, chápala jsem její výlučný vnitřní život a bavila se jejími fobiemi, přestože nebo právě proto, že s ní nemám co společného. Za Jodie Fosterovou je ta 1*navíc. ()

predators

Od dobrodružné pohádky očekávám, že ve mně zanechá pocity převážně příjemné. Ostrov Nim jich bohužel tolik nenabízí. Za to momentů, nad kterými zůstává rozum stát a které působí trochu tupě, je přehršel. Nevím, jak říkáte rodičům, ale oslovovat je jménem mi přijde trochu zvláštní. Zmínit musím i postavy, jejich herci mi taky neseděli. A jak píše AngelAngie, bylo to odbyté... Ale za to zvířátka? Jo, dobry...:-) 40% ()

Slarque

Sympatické obsazení všech tří rolí, řemeslně solidní režie a poněkud slabší scénář. Je to spíš pro děti, dospělým doporučuji moc od toho nečekat a zbytečně u toho nepřemýšlet. Pak si to můžou i celkem užít. ()

iamek

Příjemný dětský odpočikový film, který se mi moc hodil, protože jsem měl za sebou přiliš velké množství dramat. Děj a příběj je jednoduchý, ale jak říkam na odreagovaní moc příjemné. Bylo fajn vidět Butlera a Judoe Foster v trošku jiné roli. ()

marhoul

Zbytečný film. Jsem přesvědčená, že už ho nikdy neuvidím a pokud ano, budu na to hledět jako poprvé. V hlavě mi z něj nezůstalo absolutně nic, jen fóbie Fosterové. ()