… ale víra uzdravuje.  Asi pětatřicetiletý uzavřený muž Henry Poole (Luke Wilson) koupí domek ve čtvrti, kde kdysi vyrůstal. Nezáleží mu na ceně a nevadí mu ani poněkud zanedbané stavení. Jediné, o co mu jde, je být sám. To se mu však příliš nedaří, neboť prosakující vlhkost na jedné z jeho zdí vytvoří skvrny, které panbíčkářská sousedka Esperanza (Adriana Barrazaová) považuje za zázračné zjevení Ježíšova obličeje. Proti Henryho vůli se na jeho pozemek začnou sjíždět věřící lidé z okolí. Muž je přesvědčuje, že se žádný zázrak nekoná, avšak marně: kdo se totiž „posvátné“ zdi dotkne, je zázračně vyléčen ze svých neduhů. Týká se to i „němé“ holčičky ze sousedního dvorku Millie, s jejíž matkou Dawn (Radha Mitchellová) se Henry stačil sblížit. Muž přesto ztratil poslední zbytky víry. Přitom právě on by zázrak potřeboval ze všech nejvíc: podle lékařů totiž umírá na nevyléčitelnou nemoc… (Česká televize)

AdaMM

tak nevím, jestli jsem se zbláznil já nebo všichni ostatní - ale bylo to nudné, otravné a dodíval jsem se jen proto, abych se ujistil, zda to dopadne tak trapně sladkobolně, jak by se dalo předpokládat - nebo aspoň konec bude míň předvídatelný. prohrál jsem - všechno samozřejmě dopadlo sluníčkově. děs. ()

markuc

Tak tento film sel totalne mimo me. Vubec netusim, o cem mel byt - pro me naprosta zhovadilost. Hlavni hrdina se prestehuje do sveho rodneho mestecka (rodny dum je obsazen?) a leci si tam jakesi mindraky ze sve (dosavadniho?) zivota. Hlavne pseudokrestanske motivy nenavidim a zde mi prisly zbytecne a vykonstruovane az az. U filmu jsem se totalne nudil - nedoporucuji ani uhlavnimu nepriteli. ()

ecceHOMMO

Zaujímavé a prekvapujúco skvelé.....( ikeď niektoré scénky : obraz Ježiša Krista ala zázraky mi prišli o chlp dlhšie ako byť mali....) ()

_DAVE_

Zpočátku poněkud pomalé, pro nekoho možná i takové divné drama, které se časem vyvine ve velmi příjemný film. ()

venison

Věř a víra Tvá Tě uzdraví.. Ten kdo nemá rád zázraky vzešlé od Boha by se tomuhle filmu měl obloukem vyhnout.. Příběh o tom, jak na smrt nemocný týpek chce umřít na rodné hroudě, koupí si tam dům a na zdi se mu "zjeví" v podobě skvrny tvář Ježíše.. Světe div se, ale každý, kdo se toho fleku dotkne se uzdraví.. Náš ortodoxní neznaboh se snaží zdivo svého domu bránit před pobožnými sousedy mexického původu.. I nějaká láska se sem přimotá.. Nemůžu říct, že mě to nebavilo, ale nějak mi ušlo, co tím básník chtěl vlastně říct.. Další z naprosto zbytečných filmů.. ()

VasaX

Henry Poole. A jeho představitel Luke Wilson, který předvedl opravdu dobrý kousek hereckého umění, či talentu. Melancholická vlna linoucí se filmem podtrhovaná apatií osudu odevzdaného Henryho, kontrastující s nadějí a vírou okolí. Výborný snímek pro dlouhé podzimní a zimní večery, pokud se chcete nechat vtáhnout do atmosféry... A i když se mi zdálo, že se film neuvěřitelně táhne, mě překvapilo zjištění, že uběhl mnohem mnohem rychleji, než jsem si myslel. ()

Mishqo

nie som fanúšikom filmov s nábožensko-ideologickými témami či podtextom ale keď si obsah filmu preformulujem do mojej reči tak mi mal čo povedať...v istých pasážach na mna pôsobil trochu nudným dojmom ale ako celok sa pozerať dal...takých slušných 70% ()

blackJag

"KDYŽ VYVSTANOU OTÁZKY ROZHODNUTÍ, DŮVODU NEBO VOLBY JEDNÁNÍ, PAK JE LIDSKÁ VĚDA V KONCÍCH." Mám tento druh malých, melancholických filmů rád, ale tentokrát se nezadařilo úplně podle mých představ. K hercům asi není moc co říct, Wilson je ve své roli velmi přesný (podobné úlohy mu sedí téměř dokonale), Mitchellová příjemně civilní a krom mexické babky od vedle (Adriana Barrazová), která leze na nervy od první chvíle svého výskytu před kamerou (což není ani tak chyba herečky, jako směřování scénáře), jsou ostatní jen v epizodickém tahu zmíněné dvojice. Doslovná náboženská rétorika na mne jednoduše nikdy moc nepůsobila a nepůsobí ani tady. II Scénář: Albert Torres. 50% ()

Dreadd

Drama (komediálních momentů je tu opravdu poskrovnu) o člověku, kterému životní zkušenosti říkají, že zázraky neexistují a lidech, kteří věří v zázračnou moc skvrny na stěně. Chvíli to vypadalo, že se film zvrhne v další tuctovou romantickou komedii, k čemuž naštěstí nedošlo. Luke Wilson je sympaťák, navíc jsem se do jeho postavy docela vžil, protože stejně jako on odmítám podobné náboženské demagogie. Příběh mě hodně zaujal, akorát tam moc nepasovaly ty zázračné momenty (vyléčený zrak prodavačky), jako by autor nevěděl, ve které rovině chce svůj příběh ustálit. Nakonec byl i v tom fleku vidět Ježíš. ()

jenik71

Příběh o tom, co způsobí taková obyčejná skvrna na zdi, v níž vnímavá sousedka objeví tvář spasitele. Zní to jako hloupost, ale věřte, že jde o docela zajímavý film. Kromě Wilsona se mi líbila i role, kterou ztvárnila Radha Mitchell. Na druhou stranu, jak říká název filmu, opravdu nečekejte žádné velké zázraky. Dávám 60%. ()

Hollohlaway

Šílená limonáda pro křesťanské kabelové televize jako dělaná. Luke Wilson tyhle melancholiky umí a Radha Mitchell je nádherná, ještě snad hudba se dá pochválit, ale jinak je to děsně nudnej předvídatelnej cajdák. ()

Soweek

Velmi smíšené dojmy.... na jednu stranu skvělý příběhový základ, luke wilson, který se hodí do této role, skvěle se rozjíždějící začátek. Na stranu druhou to po svižném začátku klesá a klesá až k velmi slabému konci, drama to není zas až tak veliké a na otázku víry a naděje je tu kladen až moc velký nátlak. Prostě ve zkratce by asi bylo určitě lepší, kdyby si člověk z filmu odnesl individuální zážitek, než ten, který mu je v tomto filmu vyloženě vnucen. 3,5* ()

made1

Snad je to námětem, ale ještě nikdy jsem neviděla hrát Luke Wilsona tak čistě. Stejně tak jsem nikdy nebyla přesvědčená hned na začátku filmu, kolik dám hvězdiček na konci. ()

ArdathBay

Netradiční romantika. Navíc příjemná a s vhodně zvoleným mysteriozním hudebním podkresem v určitých scénách, připomínající Lisu Gerard. ()

The Viper

Mno říkal sem si, LUKE WILSON...to nemůže být špatné !! Opak je pravdou...Nudné drama komedie o hloupým bohu či co...dal bych odpad, ale když sem se přemohl, usnul sem až po 40ti minutách (doslova) ()