Mučedníci

• Francie Martyrs (více)

Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch „banálních“ o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy. (oficiální text distributora)

samurraj

Tak tenhle film mě rozhodně neuchvátil. Bezbřehá nuda a totální shit s nesmyslným scénářem. 2* dávám jen za ten konec. Jinak hrozné. Ta KAnadská filmografie stojí vesměs za starou belu. ()

granatoo

ja som sa pri tomto filme rozhodne nenudil. Je to take surove pre silne obecenstvo ale takych filmov sa toci malo. Francuzke hororove filmy mosledne obdobie ukazuju to co chce divak tohto zanru urcite videiet BRAVOOOO!!!! ()

COLLY

Neodporucam pre slabsie povahy, mnohi by mohli upadnut do bezvedomia. Ked som sa pocas pozerania filmu nahodou pozrel na svoj vyraz tvare do odrazu od skla, tak som sa rovnako zhrozil ako pocas viacerych scen v tomto filme. Mam rad horory, ale tieto, ktore mozu byt aj skutocnym pribehom vo mne vyvolavaju este vacsie zdesenie. ()

sun.eagle

Jeden z nejlepších hororu co jsem viděl. Absolutně se vymykající těm sračkám které tento žanr v 90 procentech vytvářejí. zažitek na který jen tak nezapomenu. Temná Atmosféra s velkým A od začátku do konce, divák tape a absolutně netuší co přijde, tohle jsou věci v dnešním hororu nevídané a je nutno je ocenit. Abych po zhlédnutí hororu ho ještě několik dní nevypustil z hlavy to se mi strašně, strašně, strašně dlouho nestalo. Pro mě unikatní majstrštyk, na takový budu čekat zas několik let. ()

darazoda

Davam jeden bod za snahu. Pre mna absolutne nevysvetlitelny film, ako niekoho zodrat zaziva z koze, aby dosiahol stav akehosi maximalneho deliria a povznesenia. Velmi odporny, nechutny az sadisticky film. Nic pre slabsie povahy. Jediny pocit, ktory mi z toho filmu ostal, je zhnusenie. ()

Island11 odpad!

Zaprvé - čekal jsem od toho větší gore po stínu, který tento film předcházel. Zadruhé - většinu filmu jsem se vážně nudil. Nějaké drama jako by zmizelo, s hororem to má společné tak akorát pár rádoby lekacích scén a nevím, jestli debilita postav byla chtěná nebo nechtěná. Sečteno, podtrženo - Odpad. Martyrs mám za film s příběhem, co se tváří opravdu hluboce, ale realita je dál než daleko. ()

bechdrak odpad!

Nechutná, zvrácená, debilní úchylárna. Kdo touží mučit lidi a v reálu si netroufá, může se nad tímhle ukájet. Pana režiséra bych věru nechtěl potkati sám v lese. ()

saluk

Naozaj som po trišvrtehodine filmu nevedel čo sa môže ešte stať. A potom to prišlo. V niektorých momentoch mi bolo až priveľmi nepríjemne, čo sa mi pri filmoch málokedy stane. Záverečná pointa je podľa mňa dosť stupídna a poškvrnila inak super film. Celkovo to hodnotím na takých 70%. ()

BStone

Pro mně maximálně brutální a šílená záležitost. Hláška že Hostel je proti tomuhle procházka růžovým sadem v tomto případě není fráze ale fakt. Ještě šílenější mi připadá skutečnost, že žijeme ve světě, kde se takové věci točí. Bez hodnocení... ()

Kathleena

Tohle mě rozsekalo, čistý násilí bez jakýhokoli východiska. Nezbývá než se s tím smířit. Dlouho jsem neměla odvahu kouknout znova. Nechápete, co se s hlavní hrdinkou děje a když vám to dojde cítíte vztek a bezmoc. Bolest jako dokonalý nástroj a závěr nedává žádnou šanci na ukončení utrpení. Tenhle film je nechutnej, dějí se tam odporný věci a máte chuť vyzvracet večeři, ale udělaný je to dobře. Násilný scény nejsou zatížený zbytečnými dialogy a nesnaží se vás lekat, ale vyděsit. Rozhodně to nesedne každýmu, přestože si nejhorší scény musíte domyslet. Závěr je trochu přitažený za vlasy, ale stejně si to zaslouží plný počet. ()

Do_me_nick_a

První půlka filmu " o ničem" pak se jak z nějakého akčního filmu objeví žena s lejstrama v ruce a začne konečně diváka seznamovat s pointou. Když zjistíte pointu čekáte další třetinu filmu na závěr (bohužel mučení, které proběhlo v 3/3 filmu bylo odporné), který Vám vlastně ani nic neukáže je jen na divákovi jak si onu "famózní" myšlenku přebere. ()

ciapok

môj druhý adept pre zaradenie do kategórie "Impression making". Na tento kúsok sa NEDÁ zabudnúť. Má 2 nekonzistentné časti, tá prvá je celkom na nič, druhá je extrémne sadistická. Film má inak aj niečo ako myšlienku, pointu. Neviem, či bolo nevyhnutné SPOILER SPOILER SPOILER stiahnuť z holky zaživa kožu, aby prezradila šéfke sekty, že nezažila nič, okrem hrozného utrpenia END OF SPOILER, ale ako sa hovorí, účel svätí prostriedky ()

Lindsay15

Docela zvrácený film,který mě ze začátku nějak moc neoslovil,ale přecejenom má své "kouzlo". Mučení za účelem osvícení- nepředvídatelný průbeh a to se mi líbilo.Co bude po smrti-otázka nad kterou visí a bude viset otazník.První a druhá část mi přišla celkem rozdílná,daly by se rozdělit na dva samostatné filmy.Překvapil mě konec,který jsem opravdu nečekala. ()

zmirix

Ve své kategorii asi jeden z nejlepších filmů.Vynikající je zde prohazování rolí kdo je oběť a kdo bestie ,vyvrcholení filmu je sice hodně divoké ale má logiku i když částečně se už ocitá ve světě mysteriozních filmů.Dal jsem pět hvězd za syrovost filmu,atmosféru,nepředvídatelnost a originalitu. 90% ()

baronGrga

Martyrs mají skvělý rozjezd, bezvadně pokračují ve spanilé jízdě zvědavost bičujících hádanek, až nakonec dospějí do poslední třetiny, kde naprosto nepochopitelně zpomalí, jakoby tvůrcům došel dech, a pomalu, znaveně doklopýtají do konce, který - snad neočekávaně, ale rozhodně nešťastně - končí naprostým útlumem. Možná je to zhýčkanost, ale po takovém martyriu prostě chci svůj happy end. ()

Pollita

Tak dobrá idea a tak nechutně podaná. Kdybych se chtěla dívat na to, jak urostlí muži mlátí ženy, pro dobro lidstva a vědy, pustila bych si zprávy! Z hlediska psychologického je to jádro filmu prostě dobré. Né úžasné, jen dobré. Je pravda, že lidská mysl a představivost dokáže divy, tak proč si s ní trochu nepohrát. Nicméně, mé očekávání film nesplnil. Ale za ten nápad a myšlenku, se kterou se tento snímek zabírá si ty tři hvězdy zaslouží. ()

Toro8

Násilie to áno. Dej?...tak nato zabudnite. Je to čistý bitúnok sama krv, samé násilie a tie ženy nereálne znášajú to pri čom normálny človek by skonal už 3x. ()

noKOMERZIALL

Naprosto famoozní,neotřelé neokoukané,originální,výjimečné,nečekané,překvapivé.tak tomuto kousku říkám thriller!ani ne tak horor jako psychothriller,neskutečně reálná drastická brutalita,natočeno na 1s hvězdičkou,kamera pecka,zvuk pecka,režie pecka jeden z nejlepších filmů tohoto žánru jaký jsem doposud viděl a že jsem jich viděl. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

09.11.2014

Komiksové filmy už jen pro děcka

Komiksové filmy už jen pro děcka

21.03.2009

Přinejmenším ty superhrdinské. Krátce po prohlášení Marvel Studios, že filmy kategorie R (tedy mládeži nepřístupné) nejsou součástí jejich celkové strategie, rozhodlo se pro stejný krok i studio… (více)

China Miéville na filmových plátnech

China Miéville na filmových plátnech

29.11.2008

Možná nejvýznamnější současný představitel žánru „new weird“, který ukázal novou cestu zkostnatělé fantasy, zapřísáhlý marxista a vynikající vypravěč China Miéville, se konečně dočká adaptace jednoho… (více)