Oscar 1 nominace: Herečka VR - Christine Lahti(8.3.2004)

• padina

Jedna hvězda za Goldie, jedna za Kurta, i když je to jejich snad nejhorší film. Za víc to opravdu nestálo. Kdyby to bylo natočeno v těch čtyřicátých letech, snad těsně po válce, možná bych pochopila, proč tohle dílko mělo spatřit světlo kinopromítaček. ... O tom, jak válka lidi mění, bylo natočeno mnohem víc a mnohem lepších filmů. ... V některých chvílích mi atmosféra připomínala budovatelské filmy z našich padesátých. ... Příběh je plytká, stokrát, a opět lépe, zpracovaná romance husičkoidní vdané paničky a stejně inteligentního, leč pohledného, mladíka, která očekávatelně jinak skončit nemůže, protože kdo by si troufl hrdinného Pepka námořníka.... (mimochodem, Ed Harris je tu odporně odpudivý typ amerického manžílka)... Ani druhá linie Hazel a Biscuita nepřinesla nic origináního. Nuda, klišé a klišé, nulový humor, scénář i režie tuctová facha.(30.8.2017)

Jediným reálným východiskem ze Světové hospodářské krize byla Druhá světová válka. Roztočila kola ekonomik po celém světě, chlapi stříleli munici na frontě a ženy ji pro ně vyráběly po nocích ve fabrikách. Pojem "žena v domácnosti" přestal existovat, totálně nasazeni byli i Spojenci- ovšem dobrovolně. Cena byla vysoká- přes 70 milionů obětí, které nás posunuly do atomového věku, věku antibiotik, tryskových letadel a dalších vymožeností, jejichž objevení výrazně urychlila válečná vřava. Náš film je zaměřen na ženy, jejich válečné výrobní úsilí a samotu bez mužů, občas ovšem zpestřenou vojáky na dovolené. Naivní příběh blondýnky a její kamarádky barové zpěvačky je na hranici "knihovničky večerů pod lampou", ale koukat se na něj jakž takž dá. Nicméně dneska už se to točí jinak. A nadčasové to rozhodně není. 55%(27.6.2015)

Film z jedněch mých oblíbených let a to let 40 tých,kde je perfektně vyobrazena doba války na příkladů odloučených vztahů a ukazuje,že nic není černobíle a že jak se říká ve filmu válka si bere na každém svoje.Navíc perfektně zahrané od všech herců.85 % a pět hvězd.A doplňuji,že je vidět,že režisér opravdu umí ( teď jsem zjistil ,že má za sebou Mlčení jehňátek a Philadelphii....)(19.8.2014)

Zajímavý příběh z období druhé světové války, ale tentokrát očima amerických žen, jenž zůstali doma a zatímco jejich manželé se vydali na frontu bojovat, ony "narukovali" do továren vyrábět zbraně, letadla, zkrátka vše, co je ve válce potřeba. Podobně laděný film jsem zatím neviděl a musím připustit, že to pro ženy, přestože válka skončila, muselo být docela těžké, vrátit se zase do starých kolejí "ženy v domácnosti". Nejvíc mě ve filmu dostala totiž právě ta část, kdy válka končí a všechny ženy jsou po těch letech propuštěny a loučí se s touto životní etapou.(9.11.2015)