Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poklidný osud manželského páru se změní po útoku na Pearl Harbor, když muž narukuje k námořnictvu. Jeho žena Goldie Hawnová je náhle nucena postavit se na vlastní nohy...  Jack a jeho žena Kay jsou šťastní. On je silný a rozhodný, ona na něj ve všem spoléhá. Žijí spolu v malém útulném domečku. Kay každý den uvaří a uklidí, aby bylo vše připraveno, až se Jack vrátí. Oba svorně pohrdají sousedkou, barovou tanečnicí Hazel, která je jejich pravým opakem. Po útoku na Pearl Harbor Jack narukuje a Kay je opuštěná. Aby pomohla své vlasti, nastoupí do továrny na výrobu letadel. Tam potká Hazel a časem se obě protikladné povahy spřátelí. Kay nesmírně obdivuje Štístko, šéf jejich odpolední směny, mladý a pohledný muzikant. Ona ale odmítá pozvání do baru, kde Štístko hraje. Jednou ji Hazel oblékne a učeše a z Kay je náhle sebevědomá a atraktivní žena, ne domácí putička. Nakonec Štístkovi podlehne a zamilují se do sebe. Když spolu slaví Štístkovy narozeniny, přijede Jack na chvíli domů... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

kyjo 

všechny recenze uživatele

Spíš než komedie je to romantický drama se špetkou válečnýho patosu. Odehrává se na pozadí druhý světový války v prostředí americký domácí fronty, kde ženy dočasně zastupujou v průmyslu chybějící muže. Samotná romantická zápletka neni zas tak zajímavá (ikdyž špatná taky ne). Hlavní je neotřelej námět, a jeho výborný provedení. Kamera, hudba, výprava, kostýmy, herecký výkony - všechno navozuje realistickou dobovou atmosféru a vtahuje do děje. Prostředí montovny bombardérů je hodně zajímavý; zvlášť s ohledem na ženskou část směny. Všudypřítomnej swingovej podkres místama doplňuje Kurt Russell, sázející parádní sóla na trubku. ()

DEXTER099 

všechny recenze uživatele

Film z jedněch mých oblíbených let a to let 40 tých,kde je perfektně vyobrazena doba války na příkladů odloučených vztahů a ukazuje,že nic není černobíle a že jak se říká ve filmu válka si bere na každém svoje.Navíc perfektně zahrané od všech herců.85 % a pět hvězd.A doplňuji,že je vidět,že režisér opravdu umí ( teď jsem zjistil ,že má za sebou Mlčení jehňátek a Philadelphii....) ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Naozaj ie je toľko filmov vo svetovej kinematografii, ktoré by s takým uznaním priznali, že vojna vždy doľahne aj na ženy a niekedy tak, že sa vyrovnajú mužom. Tento film sa o to pokúsil. A úspešne. Romantická dráma režírovaná Jonathanom Demmeom "...a po šichte swing" zobrazuje osudy obyčajných ľudí v Amerike vojnových 40tych rokov. Je príbehom mladej ženy, ktorej muž odišiel bojovať do vojny. Sama chce prispieť svojím dielom a odchádza preto pracovať do továrne ako šička. Tu sa však stretáva s príťažlivým mladým mužom a čakanie na koniec vojny je tak dlhé. .. Opäť raz spolu Goldie Hawn a Kurt Russell a opäť im to veľmi pristane. Vynikajúco vykreslená doba 40tych rokov, krásne kostým, autá a samozrejme aj super Swing hudba. ()

padina 

všechny recenze uživatele

Jedna hvězda za Goldie, jedna za Kurta, i když je to jejich snad nejhorší film. Za víc to opravdu nestálo. Kdyby to bylo natočeno v těch čtyřicátých letech, snad těsně po válce, možná bych pochopila, proč tohle dílko mělo spatřit světlo kinopromítaček. ... O tom, jak válka lidi mění, bylo natočeno mnohem víc a mnohem lepších filmů. ... V některých chvílích mi atmosféra připomínala budovatelské filmy z našich padesátých. ... Příběh je plytká, stokrát, a opět lépe, zpracovaná romance husičkoidní vdané paničky a stejně inteligentního, leč pohledného, mladíka, která očekávatelně jinak skončit nemůže, protože kdo by si troufl hrdinného Pepka námořníka.... (mimochodem, Ed Harris je tu odporně odpudivý typ amerického manžílka)... Ani druhá linie Hazel a Biscuita nepřinesla nic origináního. Nuda, klišé a klišé, nulový humor, scénář i režie tuctová facha. ()

LenkaAK 

všechny recenze uživatele

Filmy Goldie Hawn považuji za odpočinkové a příjemně natočené. Ani tady jsem se nezmýlila. Kay spolu s ostatními ženami nastoupí po útoku na Pearl Harbor na uvolněná místa do továrny a její život dostává jiný nový směr. Už to není jen hospodyňka, která se stará o blaho svého muže. Nabývá sebevědomí s podporou své sousedky Hazel a občas neví, co si se svým novým postavením počít. ()

Galerie (40)

Reklama

Reklama