Pryč od pece

• Česko Oko za oko (více)

Film se odehrává v Pensylvánii a sleduje životy dvou bratrů. Starší z bratrů, Russell Baze (Christian Bale) pracuje jako dělník v ocelárně. Jeho bratr Rodney (Casey Affleck) je válečný veterán z Iráku a marně se snaží zapomenout na svou minulost a vést normální život. Rodney si přivydělává děláním špinavých práciček pro místního zlodějíčka Johna Pettyho (Willem Dafoe). Jednou je vyslán do boje se zločineckým gangem a následně se po něm slehne zem. Starší bratr zjišťuje, co se přihodilo a vydává se na cestu odplaty. (Bontonfilm)

Honzeek95

Miluji originální filmy s originálními scénáři a toto byl jeden z nich. Skvělá režie, zapadající hudba a hlavně - naprosto senzační Christian Bale! Ten chlap snad dokáže zahrát jakýkoliv charakter.. Na pět hvězd to sice nebylo, ale 65 % je tedy opravdu neodpovídající kvalitě tohoto filmu. Možná to někomu připadlo místy nudné, což asi první polovina filmu je, ale na druhou stranu je zde velké množství prostoru pro herce, aby ukázali, co v nich je.. Solidní drama! ()

Disease

Relativně standardní rodinné drama, které se v první půlce táhne a jen čekáte, co že se tedy stane. Když se stane, je to opět tak nějak standardní. Kdyby nebylo obsazení, dal bych o hvězdu méně. ()

Prochy38

Stylový thriller, postavený na vynikající herecké partě v čele s Ch. Balem. Osobnost vedle osobnosti a fakt jsem si to užíval. Příběh celkem do pozadí, jde o jednoduchou dějovou rovinu. Autoři se vyžili na prostředí, atmosféře a a hlavně charakterech postav. Mistrovská práce! ()

lucijelucije

Out of the Furnace na mě působil dost antiemočně. Co se týče děje, a Ch. Baleho, nechci ani nic vytýkat, ale ten náboj a msta byla mdlá, a trochu nudila. Čekala jsem více šťávy a nevraživosti. ()

Lefty86

Kde se mi schovával takovýhle kousek ze jsem ho viděl až teď? Jednohubka která vás vtáhne , ani ne tak nějakými extra zvraty v ději, jako excelentním obsazením a hereckými výkony. ()

jasse

Silný sociální podtext, ale dost tuctová, mockrát použitá zápletka. Bale a krásný soundtrack od Pearl Jam to vytáhne na tři... ()

kamigava

Jsem fanoušek Christiana Balea a Woodyho Harelsona, ale Out of the Furnace mě dostatečně nenadchlo tak, jak jsem očekával. Neustále jsem vyhlížel, kdy začne krvelačná pomsta, ale ona přichází až v posledních dvaceti minutách. Kdyby nebylo tak skvělých herců, tak bych šel asi ještě níže. Děj je moc roztahaný a místy nudí. Kouká se častěji na hodinky. Čekal jsem akční nářez, ale kromě bitek v ringu film nenabídne zhola nic. Zklamání. ()

masiko

Mozna to neni cistych 5 hvezd, ale aby tahle paradni zanrovka patrila mezi "modre"? No tak!!! Bale, Harrelson a Affleck - radost sledovat tu cestu od melancholie k pomste. ()

M1k9

Fuck the Mill. Mám pocit, že Bale se tady nehodí. Pomalé nudné a hláškami trapné dialogy. Nezajímavý příběh. A ani ten závěr nepotěšil. Milionkrát přežvýkaný plytký talíř. 2/10 ()

Erik7595

Nadpriemerne obsadená snímka, ktorá mala potenciálu na jej spracovanie, ktoré sa bohužiaľ naplno naplno nevyužilo. Príbeh je sám o sebe zaujímavý aj napriek faktu, že podobný motív pomsty sa vo filmoch objavuje nespočet krát. Bohužiaľ mi chýbalo lepšie uchopenie deja, z ktorého by tvorcovia dokázali vyťať konzistnejší výsledok, ktorý by nepôsobil tak nekompaktne - napríklad sa nedozvieme niektoré informácie (napr. bližšie objasnenie následkou nehody a následnom pobyte vo väzení, ktoré je tu zobrazené pár scénami - nič by sa nestalo, ak sa táto dejová línia vystrihla). Herecky to bez chyby ustoja skvelý herci na čele s Balom a skvelým Harrelsonom. Out of Furnace je mierne nadpriemerný revenge thriller so slušným, ale nijak prekvapujúcim dejom, vynikajúci hlavne dobrým hereckým obsadením. Slušný snímok, ktorý mi ale po dni až príliš vyfučal z hlavy. 3* (60%) ()

Illy

Děj je není zrovna originální, ale herecky, atmosférou a zpracováním se jedná nadprůměrnou záležitost. Dobré. ()

bidja

Zdegenerovaný americký venkov. Už jsem to viděl v tolika filmech, že to nemůže být režisérova fantasie. Zlatý zaprděný maloměšťáckystředotřídní Česko se svým klídkem kde tě rozhodí jenom sem tam nějaký Cikán, politik nebo soused. ()

Strike

Neuvěřitelně kvalitní herecké obsazení, které je ale bržděno neadekvátní řežií. Ne že by byla špatná, jen je zde snaha o civilnost a autenticitu, takže u někteých scén chybí potřebné ,,přitlačení na pilu" a s tím trochu toho wow efektu, aby byly trochu více vyhrocené. Několik scén si o to přímo říká. Samozřejmě celý film táhnou velmi dobří herci, nad které ční perfektní Woody Harrelson.7/10 ()

nonick1

Velikou slabinou tohoto filmu je jeho scénář, předepisující nevěrohodným postavám - bývalý voják po čtyřech(!) misích v Iráku nemá ani vindru(?) - místy až absurdní chování: proč by, propána, gangster zabíjel slepici, která v ringu právě začala snášet zlatá vejce? Jinak je ve filmu bezchybný casting, super kamera i herecké výkony. Jenže co naplat: kde nejni voda, nejni ani život ;-) a po tomto filmu se časem slehne zem stejně jako po oné dosluhující pensylvánské ocelárně. ()

petikacka

Takový "obyčejný" film o jednom z*urveném životě v drsném městě bez možnosti uniknout a jediné co jednomu zůstane je akorát POMSTA. Herecké výkony výborné, ale na mě příííliš pomalé tempo. Za mě 70% ()

no2

8/10 - Pomalá vyprávěnka z amerického industriálního vidlákova z perfektními hereckými výkony (Bale, Affleck, Dafoe, Harrelson). Chvílemi jsem si nemohl nevzpomenout na neválečné pasáže z Lovec jelenů (1978) (průmyslově deprimující prostředí města, lov). Žádný velký šok se v průběhu filmu sice nekoná, ale tím, že je vše realistické, uvěřitelné, film hodnotím lépe než jiné 'revenge' snímky. ()

KOZEL84

Co sem ten film viděl,nemůžu ho dostat z hlavy.Top obsazení s zase kralujícím Woodym (ani nominace) a už jenom to prostředí amerických vidlí,kde atmosféra musí zastřešovat celý příběh-jinak by to opravdu bylo-jak píší některé zdejší děti-o ničem.Trocha pokrytectví:taky mě bavilo,že sem za celý film neviděl nikde žádný počítač,robot,iPod a jiný iPičus.4aPůl. ()

theSaint

Jak řekl Qitek, bohužel, ten konec.. tohle si zasluhovalo mnohem silnější finále. Díky finálnímu přešlapu film padá do průměru. Eddie Vedder velmi potěšil. ()

Saur.us

Gangsterka z vidlákova, hvězdně obsazená, v které se hodinu a půl nic zvláštního neděje a Scott Cooper nám to všechno vynahrazuje v posledních pár minutách výborného, atmosférického vyvrcholení. ()

kesty

herci top, hudba super, koniec silný. ale slimačie tempo, zbytočná dĺžka a absencia emócií ťahá túto žánrovku o niečo nižšie. stále ale nadpriemer... ()

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (více)