Tintinova dobrodružství

• USA The Adventures of Tintin (více)

V 50. letech 20. století v Bruselu si mladý novinář Tintin koupí na trhu miniaturní model lodi známé jako Jednorožec. Obtěžují ho ale důstojník Interpolu Barnabáš a sběratel lodí Ivan Ivanovič Sacharin, kteří se od něj neúspěšně pokoušejí model získat. Tintin si jej odnese domů, ale tam se loď nešťastnou náhodou rozbije při honičce jeho psa Filuty s kočkou. Z lodi pak vypadne pergamenový svitek a zakutálí se pod komodu. Mezitím poznáváme nešikovné policejní detektivy Tkadlece a Kadlece, kteří jsou na stopě kapsáře Aristida Silka. Poté, co Tintin navštíví Námořní knihovnu, aby zjistil víc o historii Jednorožce, se vrátí domů a zjistí, že Jednorožec byl ukraden. Podezřívá Sacharina. Obviní ho z krádeže, ale když si všimne, že Sacharinův model není rozbitý, uvědomí si, že existují dva modely Jednorožce. Tintin se pak vrátí domů a zjistí, že tam byli zloději. Filuta mu ukáže svitek, ale vyruší je příchod Barnabáše, který je později zavražděn při pokusu získat Jednorožce zpět. Tintin si svitek uloží do peněženky, ale druhý den ráno ho Silk okrade. Později je Tintin unesen a uvězněn Sacharinovými komplici na lodi Karaboudjan. Dozvídá se, že Sacharin uzavřel spojenectví s lodním personálem, aby převzal kontrolu nad lodí. Na palubě se Tintin setkává s Archibaldem Haddockem, kapitánem lodi, který je permanentně opilý. Tintin, Haddock a Filuta nakonec posádce uprchnou na záchranném člunu... (TV Nova)

Wicky

Spilberg opět nezklamal.Určitě je to jeden z největších úspěchů tohoto roku.Už se těším na pokračování..80% ()

Jiriczzcek

Zklamání. Zřejmě přehnané očekavání, nebo poloha měsíce, způsobila fakt, že tento film nezařadím mezi TOP filmy mého života. Samozřejmě film drží grafické zpracování a špičková animace, ale na druhou stranu, být to hraný film, tak bychom se s hlavními postavami více spjali. Tak to jsou jen kusy neživé grafikovy fantazie. Hudba, zvuky, scénař, režie bez připomínek, tak i 3D je kvalitní, avšak nic, z čeho by jste si sedli na zadek. Z čeho si na zadek sednete, je velkolepá honička ve městě. Dal bych si 3*, ale za jistě namáhavou výrobu přidám ještě jednu. ()

Miksilak

Po vizuální stránce patří Tintin určitě k tomu nejlepšímu, co bylo tento rok natočeno. Celkově to nebylo vůbec špatný, ale něco tomu prostě chybělo. Slabší variace na Indyho. ()

Herráček

No, k Tintinovi jsem přistupoval s velkým skepticismem... Takže mohl jenom překvapit... K animaci se nehodlám vyjadřovat, neboť byla vynikající... Ale přišlo mi, že se celý Tintin zasekl někde na půl cesty mezi komixem a filmem... Neboť jasně pozorovatelné komixové prvky, ze kterých by šlo vcelku dobře těžit, vyzněly do prázdna... Oproti tomu převažovaly filmové, kde zase vyzněly do prázdna velké možnosti animace... Takže když nad tím tak přemýšlím, ty čtyři hvězdy jsou možná dost z nostalgie, objektivně si jednu až dvě uberte (řekl bych, že dle věku...) ()

Seti

Je vidět, že si Spielberg naplno uvědomil, co mu animace a 3D formát nabízí a snaží se toho využít do mrtě. Při akci tak z Tintina hravost a nápaditost tryská na všechny strany, což už se bohužel nedá říct o scénáři, který je hodně tuctový a nepříliš zajímavý. Taky se mi vůbec nezamlouvala ta hromada hozených rukavic směřující k nejmenším divákům, a proto bych např. zcela zbytečné detektivy Thompsony nebo nejujetější Haddockovy WTF momenty s klidem oželel. Z Tintina jsem popravdě trochu v rozpacích, protože na jedné straně stojí špičkové akční scény, ovšem na straně druhé lepidlo mezi nimi za moc nestojí. ()

Mistickzz

Mne to pripomínalo staré dobré časy Indiana Jonesa v kreslenej podobe. Spielberg mal do detailov premyslené akčné pasáže a naháňačky na ktoré sa výborne pozeralo a hlavne vďaka nim dávam 4*. Vizuálne taktiež na vysokej úrovni, no problém bol, že jediný koho som si za celý ten čas obľúbil bol malý Snowi a k ostatným postavám som si nevytvoril za celý ten čas žiadny vzťah. Chýbalo mi tam srdce. Ale i pres to všetko sa jedná o najlepší animák tohto roka a ja som zvedavý, čo z pokračovania vyšťaví Peter Jackson. Za tohto Tintina dávam solídnych 80%. ()

honzii

Slušný příběh, sympatičtí hrdinové, příjemný humor a skvělá akce. O kvalitě zpracování ani není nutné mluvit, je parádní. K plnému hodnocení chybí snad zajímavější a hlubší charaktery, které by si člověk zamiloval. Uvidíme, jak se toho chopí Peter. ()

dj-chrosto

Slabota. Na to, ako bol tento film ospevovany, tak ma sklamal. Tento pribeh s Tintinom mam dokonca doma ako komix a je pre mna spomienkou na moje detske casy, po kladnych ohlasoch som tak trochu dufal, ze to bude dobre, ale zmylil som sa. Ano, animacia je fakt vyborna, dobre sa na to pozera, ale to je tak vsetko. Milion nelogickosti (ano, viem, je to animak, ale bud ho robim ako "dospelacky" film s plnou vaznostou alebo ako klasicky animak), ziadny feeling, nic. Zabity cas. 2* jedine za tu animaciu, inak nemam za co. ()

Billie777

Moc milá, příjemná a napínavá podívaná, která mě bavila a rozhodně nenudila. Od začátku až do konce jsem se úžasně bavila a rozhodně jsem nebyla zklamaná, protože jako malá jsem comiksy Tintina "žrala" a byl to můj oblíbený hrdina, tak jsem byla zvědavá, jak si s tím Spielberg pohrál. A pohrál si s tím hezky. Myslím, že většině lidem, kteří Tintina nečetly, se to nebude moc zdát. Ale jde o to se bavit a u této podívané se rozhodně zabavíte a to jak menší, tak dospělí. ()

Nemik96

Na Tintina jsem byl hodně zvědavý v kině jsem ho bohužel nestihl tak jsem si pořídil BLURAY a musím konstatovat že jsem poměrně zklamán.Pokud se budeme bavit o vizuální a zvukové stránce není co vytknout postavy jsou jako živé a prostředí je překrásné.Povedený byl rovněž dubing kterým končí veškeré pozitiva, přiběh mě moc nezaujal konec mě vyloženě nas*al.Tintin sám o sobě na mě působil jako 40 letý válečný hrdina který umí naprosto všechno ale zjevem vypadal jak 12 letý skaut. Humorné scény mě nechávaly chladným a když si vspomenu na SHREKA nebo RANGO kdy jsem se smíchy válel po zemi tohle byla úplně jiná liga.Celkový dojem 3***. ()

Nassau

Takový kreslený Indiana Jones. Jak zde již bylo mnohokrát napsáno - po technické stránce úžasné, není co vytknout. Příběh sice nějakou výjimečností neoplývá, ale myslím, že ani neurazí. Takový průměr. I přesto fajn "dobrodrůžo" a poměrně pohodový filmek. (80%) ()

KoRner

Krásne. Spielberg je prosto nenapodobniteľný. Toto je dokonalý prototyp dobrodružného filmu. Po chvíli pozerania som už prestal vnímať, že postavy sú digitálne a veľmi som to s nimi prežíval. Je však vidieť, že to je iba epizóda a je škoda, že nevznikne aj seriál. ()

Han22

Kresleného Tintina dávali kdysi na Nově a pamatuju si, že mě to moc nebralo, Kačerům nebo Ninja Želvám se to nemohlo rovnat. Ale filmová verze od Spielberga je něco jiného. Jakoby si můj kdysi nejoblíbenější režisér vzpomenul na Indiana Jonese a natočil víceméně vážně pojatý dobrodružný velkofilm. Jako u Indyho se vydáváme po stopě pokladu, nechybí pořádný arcilotr a naprosto fantastické akce - honička v Maroku nemá chybu, stejně jako naprosto úžasná pirátská bitva prolínaná se současností. To vše v dechberoucí animaci, která až na tradičně "animákovité" lidi vypadá naprosto reálně s místy skvělou "kamerou" a vším co k tomu patří. Má to spád, vtip, nuda nehrozí jen mi k tomu na pět hvězdiček chybělo pár věcí - trošku zajímavější postavy, emocí a hlavně je to "jen" šestáková dobrodružná zábava. Hodně silné 4*. ()

iXtr3m3

Takto to dopadne, keď forma víťazí nad obsahom totálne na celej čiare. Dúfam že to Spielberg neprepískne pri na techniku podobne zameranom aj keď odlišnom snímku Ready Player One, lebo to mu vzhľadom k vzťahu k príbehu určite neodpustím. Toto je technicky bezchybné, dokonca aj pri opätovnom zhliadnutí v 2024, ale je to taká dospelejšia detektívka a dobrodružstvo v jednom, pozeral som to s desaťročnou dcérkou a úplne odviazaná z toho veru nebola. ()

Loki_Six

"Failed. There are plenty of others willing to call you a failure. A fool. A loser. A hopeless souse. Don't you ever say it of yourself. You send out the wrong signal, that is what people pick up. Don't you understand? You care about something, you fight for it. You hit a wall, you push through it. There's something you need to know about failure, Tintin. You can never let it defeat you." ()

Zagros

Fanoušek Tintina nejsem, jeho komiksy jsem nikdy nečetl a neviděl jsem ani kreslený televizní seriál. Díky tomu jsem nebyl zatížen při hodnocení žádným srovnávání. Zpočátku mě ohromila animace, ta je opravdu skvělá. Barevný svět je velmi působivý a postavy jsou udělány velmi dobře. Paradoxně nejslabší je animace samotného Tintina. Co se týká příběhu, je to klasicky akčně dobrodružná směska lehce okořeněná detektivkou. Na můj vkus je trochu přeplácaná. Netuším, jak to bylo v předloze, ale tady mi přišlo, že si Spielberg bere až moc inspirace z Indyho a snaží se zpracováním přiblížit americkému publiku. S tím taky souvisí má největší výtka. Přepálené honičky a neustále padání někam, kdy se hrdina na posledních chvíli zachytí a nespadne. Ne, opravdu to není napínavé, když se to stane desetkrát za minutu. Animace snese všechno a někdy mi přijde, že se s tím tvůrci trochu vytahují a pak je to zbytečně přeplácané a působí to až otravně. Když k tomu připočtu šablonovité postavy a absenci nějakého výraznějšího momentu, vychází mi z toho průměrné tři hvězdy. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (více)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije