Reklama

Reklama

Vzrušení začíná ve chvíli, kdy dobrodružství ožívá! Ben Stiller vévodí hvězdnému komediálnímu obsazení v roli Larryho Daleyho, bývalého nočního hlídače v Přírodovědném muzeu, ve kterém výstavní exponáty po setmění ožívají. Nyní však Larry se svými nočními přáteli čelí novým nebezpečím v Smithsonově institutu, kde poněkud rozmrzelý egyptský faraón odhaluje svůj ohavný plán převzít vládu nad muzeem… a pak i nad celým světem! (Magic Box)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (497)

Lucasion 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byla nuda. Tady jasně platí pravidlo, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Přitom to začíná docela slibně. Popasovat se s myšlenkou, že dvojka se musí odehrávat jinde, zvládli tvůrci dobře. Pak přijde fakt, že jednička byla vtipná, dvojka nikoliv. Proč si každý myslí, že dvojky musí být větší, akčnější, výbušnější... no proč? Tady ten rodinný koktejl vůbec nefunguje, a to se snažím na to koukat jako čistě na rodinný film. Nejvíce zamrzí vystřižení Robina W., který tady je spíše malé camao. Zkrátka a dobře, dvojka je čisté natahování příběhu nočního hlídače/podnikatele, který neví kam se vrtnout dřív. Jednička byla dobrá oddechovka, dvojka stojí za starou belu. A nezachrání to ani Jon Bernthal v roli Al Capona. (40 %) ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Tak tohle si u mně Shawn Levy pěkne po... První díl byl dost dobrej vodvaz, vsechno bylo takové nové a vse do sebe zapadalo. Dvojka je už jen kvůli penězům a tak to i vypada. Totalní preplacanost exponatu je fakt k placi, u celeho filmu sem se ani jednou nezasmal, spis sem jen cekal, kdy skonci, hlavne kvuli tomu hroznemu trapnemu nudnemu ukecanemu, strasne ukecanemu faraonovi. A pak finale bylo taky trapne a bez zadne dobre pointy. Clive Owen uz taky nevali, Ben Stiller skoro vubec nehraje, a tak jediny dobry chlap tam byl Darth Vader, ktery...mlcel. Takze prumerne az slabsi 3 hvezdy a 3. díl už nechci, fakt nechci. Tak doufam ze steme vsichni slyseli. Protoze to by uz byl konec sveta s max 30% update: Prave sem se na to musel znovu podivat. No jeste vetsi des nez predtim a už uplne bez štavy. Takže ted už snižuju na 2 hvězdy SRACKA SRACKA SRACKA !!!!! ()

Reklama

zipper111 

všechny recenze uživatele

Jednička byla tak na 3,5*. Dvojka na 2,5*. A není to ani tak v výkony herců, které se mi docela i líbili, ale hlavně naprostou stupidností scénáře, nedomyšleností spousty "zápletek" (například hrozící smrt pidikovboje Jada, v jedničce byl Teddy rozpůlenej ale byl nakonec stejně v cajku, ve dvojce se už může plastikovej týpek udusit?) no a pár dalších, nebudu spoilerovat. A co mě teda extra nakrklo, byly ty extra divný hovadský anděličci s patkama,to mě donutilo srazit na dvě hvezdičky, ale co to zvedlo byl konec... Samozřejmě opět ten "americkej happy end ala co by jsme vysvětlovali obrovská ztráty v muzeu číslo dvě, když muzeum číslo jedna je jak má bejt" nemyslím,myslím konečnou znělku od Coldplay...drobnost, ale potěšila.... ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

"Noc v museu" byl film, který dokázal nadchnout jedním jednoduchým nápadem. Všechny exponáty v muzeu po půlnoci ožívají. Proč se tak děje? Tak samozřejmě, že se všechno pěkně vysvětlilo. O to ale zas tak nejde. Skutečnost, že exponáty ožijí, to je samo o sobě dost zajímavá skutečnost na to, aby se z toho dal vykřesat snímek, který bude alespoň trochu zajímavý, a když už nic jiného, nabídne pěknou vizuální podívanou. K tomu vlastně došlo. Navíc k tomu Ben Stiller a další herci přispěli svým smyslem pro humor. Nebylo to žádné veledílo, ale rozhodně film, za který se nikdo z tvůrců nemusel moc stydět. Když je něco úspěšné - první film přivedl do kin dost diváků, nápad zaujal -, tak by přece byla hloupost, kdyby se nenatočilo pokračování. Příběh se může dál krásně vyvíjet, ještě je tolik směrů, kterými se může vydat. No, jak se ukázalo, zas tak moc jich není. "Noc v muzeu 2" nedělá nic jiného, než že těží z prvního filmu, opakuje zajímavé momenty a jediné, co přinese nového, jsou oživlé obrazy a jedna velká chobotnice, která není nic jiného než kostra Tyranosaura Rexe z prvního filmu, ale i kostra se tu objeví. Stejně tak prezident "Teddy" Roosevelt v podání Robina Williamse nebo malý kovboj Jedediah v podání Owena Wilsona. Hraje se zde opět na moralitky, na to, že bychom měli zachovávat staré věci, protože jsou krásné, ale stejně tak bychom neměli odmítat nové věci. Nakonec je možné vytvořit určitý kompromis, aby byly spokojeny všechny strany. Je smutné, že se musí některé scény přímo kopírovat, aby bylo možné film rozzářit vtipem. Je neskutečné vidět, jak málo inovativnosti v amerických filmech někdy je. Hlavně v komediích. Copak se neříká, že opakovaný vtip není vtipem? Tak jednoduché pravidlo, které komedie a jejich pokračování odmítají přijmout. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/milk-az-vyjde-mesic-trhak-noc-v-muzeu-2.html ()

Desperado 

všechny recenze uživatele

Je neskutočné, akým spôsobom sa Levy dokáže plaziť tak alibisticky po zemi, len aby niečo nepokazil. Všetko je tak uhladené a mnohokrát v miestach akcie nepotrebne komunikačné, a v následných komunikáciach neraz hluché a prázdne... No nič, trikovo dobre zvládnute, zopár zábavných a vtipných postavičiek úprimne rozosmeje. Dospelého neurazí, ale ani nenadchne, deti si prídu na svoje, no rovnako si tu nájdu aj nepotrebné pasáže, ktoré ich nezaujmú. Humor sa drží na hranici reálnej infantility a postpubertálneho virtuálneho ejakulátu. Nič čo by som pochválil, okrem Amy Adams a prehrávajúceho Azariu aj herecky nevýrazné. O chlp slabšie ako predchodca. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (18)

  • Ricky Gervais (Dr. McPhee) měl mít ve filmu větší roli, ale natáčení kolidovalo s natáčením jeho vlastního filmu Umění lhát (2009), proto se ve filmu objeví jen na pár minut. (don corleone)
  • Ve filmu několikrát zazní hudba z filmové série Indiana Jones (od r. 1981). (ČSFD)

Související novinky

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (více)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (více)

Reklama

Reklama