Noc v muzeu 2

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Kanada, 2009, 100 min

• Pepinec

Wow, to byla jízda...! 105 minut filmového pásku opírajícího se téměř výlučně o vizuální efekty a triky. Inu, což o to, efekty samy o sobě byly skvělé. Však právě proto dávám jednu hvězdu. Víc u mě tato fantasická podívaná nemá šanci získat. Z herekého osazenstva mě zaujala pouze Amy Adams, a to ještě jen proto, poněvadž je pohledná. Ben Stiller hrál průměr. Ostatně, víc z toho vyždímat ani nešlo. Výhrady mám ke spoustě scén, kterým mnohdy chyběla pointa (ať již vtipná, moudrá či zkrátka alespoň nějaká), některé gagy se zcela minuly účinkem a logikou příběhu asi také nebyl zrovna dvakráte utrácen čas. Znovu opakuji, zaujmout mohou jen efekty. I tak se však ptám, proč jich muselo být tolik? Vždyť právě to byla největší přednost ´jedničky´, že tvůrci použili všech efektů s rozumem. Benovi patrně všichni povídali, jaká je škoda, že jich nebylo více, až vznikly tyto computerové orgie, z nichž jsem se však já osobně rozhodně neudělal... P.S: Nechci být zbytečně jedovatý, ale i kdybych koktal, měl rýmu, ruku v zadku, nohy za krkem a byl zrovna na řetízáku, nadaboval bych všechny postavy lépe než jak jsem měl možnost slyšet. To bylo vážně něco...(10.6.2009)

Pověry, že "dvojka" bývá horší než první díl filmové série, tento film spolehlivě vyvrací. Ve filmu ale přibylo nejen humoru, ale i akčních scéna a počítačových triků. Celý film opět "táhne" Ben Stiller, ale pozadu nezůstávají ani Amy Adams, Hank Azaria nebo Owen Wilson. Podle mě zřejmě nejlepší komedie tohoto roku...(23.5.2009)

• ScarPoul

Chybou dvojky je že už to nie je hravé, že už to nie je zábavné a že je to robené na silu, bez nejakej ujasnenej predstavy o čom by to malo presne byť a čo tým vlastne chceli tvorcovia povedať. Zápletka ktorá je na svoju jednoduchosť neskutočne naťahovaná, je kameňom úrazu celého filmu. Vďaka nej sa vytráca magickosť a zostáva akýsi konštrukt situácií, v ktorých postavy utekajú z miesta na miesto, kecajú a snažia sa byť vtipný a pri tom neponúkajú nič čo by sme už pred tým nevideli. Po všetkých stránkach zbytočný film, ktorý nezachraňujú ani šteky slávnych hercov a herečiek a už vôbec nie odkazy na hviezdne vojny. Ben Stiller sa celý čas tvári ako keby hlúposť toho filmu pociťoval. A Silvestri sa bohužiaľ len opakuje.(24.11.2011)

Byla jsme docela mile překvapena, protože jsem čekala, že dvojka bude horší jak jednička, jak už to tak bývá. Ala já se bavila u dvojky stejně dobře jako u jedničky...jen je pravda, že 2 už byla až trochu moc přehnaná..ožívající figuríny, sochy, letadla...ne v jednom muzeu ale hned ve 3 nebo i více.... Příběh už v podstatě neměl žádný děj...prostě jen kopa zábavy a utahování si z dějin všech zemí prostřednictvím oživlých figurín skorofaraona, generála a sposty dalších. I když těch létajících zpívajících andílků jsem měla trošku po krk a to, že se Ben Stiller zamiloval do voskové figuríny mě fakt teda dostalo, tak film je příjemná a svěží komedie pro nudný rodinný večer.(5.10.2009)

• Carol Pifková

Rozmýšľam prečo som nedala odpad..... ale tak určite sú horšie filmy, ale to nič na tom nemení, že je to sračka. Jednotka bola nudná a toto bolo ešte horšie ako tá jednotka. A ako tak pozerám, že to ako vážne chystajú trojku? Preboha a to ako na čo? To má fakt taký obdiv ten film a neskutočne dobre zarobili oba diely? To sa mi nechce veriť.... Slabá jedna hviezdička nech nie som mrcha.(1.4.2013)

• - Scénáristé Robert Ben Garant a Thomas Lennon si zahráli cameo roli bratří Wrightů. (CrypzzXD)

• - Jedná se o první film, jehož natáčení bylo umožněno v Smithsonian Institution. Filmovat zde autoři mohli pouze 1 týden. (willy1)

• - Ve filmu je několikrát slyšet hudba z filmů Indiana Jonese. (Zdroj: ČSFD.cz)