Street Fighter: Legenda z Hong Kongu

• Česko Street Fighter: Legenda o Chun-Li (více)

Chun‐Li ( Kristin Kreuk – Eurotrip) je ještě malé děvčátko, když obávaný místní gangster Bison (Neal McDonough – Minority Report) unese jejího otce. Když zemře i její matka, rozhodne se, že je čas pro pomstu. Mistr bojových umění ji zasvětí do tajů svého oboru a Chun‐Li se pokusí zachránit otce ze spárů místní mafie. Klasický snímek tohoto žánru sleduje tradiční linii příběhu, doplňuje ji o skvělé akční scény a efektní souboje. Film je adaptací proslávené videohry Street Fighter. (oficiální text distributora)

Leyla

Dobře se na to koukalo, zvlášť proto, že mám slabost pro Kristin, ale...takovejch nelogičností a nedomyšleností, to jsem už dlouho nikde neviděla (no možná jsem to jen nepochopila, ale stejně...) Proč se Chun-Li rozhodla změnit celý dosavadní život a odjet pryč kvůli svitku, který dostala od někoho koho ani neznala, a který jí ani nebyl dostatečně přeložen?? Od koho ho vlastně dostala? Proč se snažili Bisonovi lidé Chun-li tak moc dostat a pak ji nechali jít jen kvůli pár kouskům zeleniny??? No...asi bych toho našla víc... Ale jak říkám, dobře se na to koukalo a když člověk moc nepřemýšlel, i to pobavilo. A nic jiného od toho nesmíte čekat. ()

FEAR99

Neubráním se srovnání s letošním Tekkenem. A proti němu je Street Fighter jen slabým čajíčkem, který pořádně neví jak na to. Andrzej Bartkowiak padá ještě níž, než byl a po pro mnohé průserovém Doomu je tohle už asi poslední hřebíček do režisérské rakve :-) A to se musím přiznat, že béčkový Doom mě ještě docela bral a 3* si u mě zasloužil. Nový Street Fighter ale vůbec neví, čím chce být. A prakticky každý filmový aspekt je na něm buď průměrný, nebo z velké části podprůměrný až přímo mizerný. A navíc je to blbé a nezábavné. Rovnice blbé, ale zábavné tu prostě nejde ani v nejmenším případě dohromady. A tak se našli pouze dvě věci, které mě u filmu udrželi. Hlavní představitelka a sem tam akční stránka. Kristin Kreuk alias Lana ze Smallvillu je totiž v hlavní roli sympatická a celkem to zvládá. A akce sice není nic extra, ale aspoň se něco děje a i přes zmatený střih, jsem si ji docela užíval. Jen škoda, že se v celém filmu víc nebojuje a mnohem více se mluví. Street Fightera tudíž nedoporučuju a pokud někdo chce bojovku podle videoherní série, lepší volba než Tekken momentálně neexistuje. ()

da_silva

Tragédie a totální průser. Postavit film z bojový hry na příběhu místo bitek je kravina, a pokud je scénář exemplárně debilní, platí to dvojnásob. Bartkowiak si s ním evidentně neví rady a tak je výsledkem slepenec jednotlivých scén téměr Kameňákovského formátu. Těch pár bitek, co ve filmu je, nemá žádnou choreografii a i člověku neznalému bojových umění (já) je jasné, že Kristin Kreuk žádné bojové umění neumí, protože její bitky jsou pouze festivalem lan, počítačové korekce, či zběsilého sestřihu statických póz. Kristin (moje gymnaziální láska, kvůli který sem po škole mazal domů sledovat Smallville na Nově) byla taky jediným důvodem, proč jsem se na tohle díval. Bohužel, ani ona, ani Moon Bloodgood, neukážou vůbec nic, čím by mohli film aspoň trochu spasit (nebývá u béčkových filmů zvykem, že vědomi si svých (ne)kvalit polaskají divákovo oko aspoň obnažením svých aktérek? ). Ona Kristin totiž neumí ani hrát. Supermodrooký Neal McDonough je celkem v pohodě, zato Michael Clarke Duncan na tom musí být děsně špatně, když přijme roli zbytečnýho přicmrndávače v takovym filmu. Je mi ho i s Robinem Shou dost líto. A jetě otázku - tohle mělo rozpočet 50 mega USD? Kam se ty prachy poděly? Extrémně levný look podtrhly ty zoufale směšný firebally. P.S. : Pokud do role drsnýho poldy angažujete Chrise Kleina , dáváte světu ihned najevo, že prostě chcete natočit bídnou sračku. A já tohle varování ignoroval. Rvu si vlasy z hlavy. ()

Hookins86 odpad!

Street Fighter: Legenda o Chun-Li? Bohužel hrozná sračka, která jméno kdysi dobré gamesy, zahrabala ještě o level níž. Už bych to radši nechal mrtvé... ()

Tempest

Tak tohle je spíše sranda, i když nechtěná. Hodně přitroublý film, který si chce asi hrát na nějaké kung fu veledílo, ale nato nemá ani v nejmenším. Kung - fu podprůměrné, holky jsou hezké, herecké průměry spíše průměrné. Pobavil mě Chris Klein, ten přehrával naprosto neuvěřitelně, to snad dělá schválně.  O ději se snad ani nemá cenu bavit, je to v podstatě o ničem. Pěkné taky je, jak děj celou dobu směřuje k závěrečné scéně, k finální bitvě s hlavním zloduchem a když se tam konečně doplazíme, tak vlastně nic moc se nestane, to teda bylo zklamání. Je to film tak maximálně na jedno shlédnutí hlavně pro ty, které zajímají béčkové podivnosti. Moje hodnocení 35%. ()

skrob

Problém toho filmu je, že měl sice k dispozici slušné (béčkové) herce a solidní rozpočet, ale skutečně debilní scénář a debilního režiséra. Takže na hrdiny a některé scény se dobře dívá, ale kdykoliv otevřou pusu začnou vypouštět něco neuvěřitelného co je na hranici parodie, kromě policajta z interpolu - ten je parodie komplet. Přitom to jsou herci, kteří jinde dokázali, že hrát umí - takže nechápu, proč po přečtení scénáře neposlali režiséra do pr.... ()

Linda8

Jedna hvězda jen z principu, že je to pokus o ztvárnění mé oblíbenené videohry. Van Dammův Street fighter byl pohodové, komiksově laděné béčko, které samo sebe nebralo moc vážně (což mu dost prospělo) a jako g.Bison tam byl vynikající Raol Julia a postavami z herní předlohy se tolik nešetřilo. Tenhle nový přírustek se bere bohužel dost vážně, což při úrovni scénáře a totálních kolapsech děje je naprostá katastrofa. Doteď mi není jasné o co tomu strašlivému Bisonovi vlastně šlo (přestavět slum na rezidenční zonu a toho dosáhl prostřednictvím organizovaného zločinu a politické lobby ke které 17 let využíval otce Chun-Li ??+ samozřejmě nějké další odporné zločiny navíc). Z SF charakterů tu máme jen Chun-Li,Bisona,Vegu a Balroga, z nichž se nikdo nějak extra nepředvede, akčních scén málo a špatné, funkce policejních vyšetřovatelů mi tam také moc jasná nebyla. Přesto že se skoro celý film zdále, že i když se snaží jít po Bisonovi, tak na paty mu moc nešlapali, nicméně jim stejně zařídil zrušení celého vyšetřovacího oddělení.... ()

Jrk

Film se snazi tezit ze znamosti hry Street fighter. Bohuzel s touto hrou az na nektera jmena to nema nic spolecneho. Proste akcni film s nekolika souboji. Jinak se na to nahlizet neda. Dejova linie nema z ceho tezit takze zustava pouze u tech souboju. Ale kdo ma rad tento styl filmu a nekouka na to jako na hru jiste se potesi, bojove sceny jsou celkem dobre natocene. ()

Toro8 odpad!

Ach jaj veľmi veľký prepadák sa snaží hrať na city a do toho vám Lana robí chmaty z inej planéty. Proste odpad. ()

Monikasson

Niektoré hry by mali ostať iba hrami.Herci síce vybraný zaujímavo ,ale vo výsledku bez účinku.Boje dosť o prd a jediný kto tu niečo vedel bol ďaleký vedľajšák.Zlatý Van Damme. Street Fightera mám rád,ale iba ako hru. ()

Evelyn02

Koukat se na to dá, i když ty souboje jsou fakt debilně sestříhaný. Ale plus za Robina Shou. A na Kristin Kreuk je taky příjemnej pohled. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Chci, abys Bisonovi vyřídila vzkaz. Řekni mu, že holčička už vyrostla!" Druhý Street Fighter nedává příliš smysl, děj je neskutečně nezajímavý a bere se smrtelně vážně. Bojový film, kde jsou jsou bojové scény špatně nasnímané a bez sebemenšího nápadu. Navíc na Kristin Kreuk jde vidět, že k bojovým uměním přičichla až pár dní před natáčením. Totálně nepřesvědčivá. Verze s Van Dammem je mnohonásobně lepší. - 20%. ()

Povolání – drtič videoher

Povolání – drtič videoher

29.12.2007

Producent Jerry Bruckheimer tvrdí, že zná recept na úspěšný film podle počítačové hry. Žádná videoherní adaptace se nestala opravdovým trhákem, protože ani jediná z nich neměla opravdu prvotřídního… (více)