Street Fighter: Legenda z Hong Kongu

• Česko Street Fighter: Legenda o Chun-Li (více)

Chun‐Li ( Kristin Kreuk – Eurotrip) je ještě malé děvčátko, když obávaný místní gangster Bison (Neal McDonough – Minority Report) unese jejího otce. Když zemře i její matka, rozhodne se, že je čas pro pomstu. Mistr bojových umění ji zasvětí do tajů svého oboru a Chun‐Li se pokusí zachránit otce ze spárů místní mafie. Klasický snímek tohoto žánru sleduje tradiční linii příběhu, doplňuje ji o skvělé akční scény a efektní souboje. Film je adaptací proslávené videohry Street Fighter. (oficiální text distributora)

bartias

Scenárista nového pokusu převést popularitu Street Fightera z herní obrazovky na filmové plátno evidentně viděl všechny staré filmy s van Dammem – kromě předchozího Street Fightera. Příběh rozumně rezignuje na snahu dostat do arény co nejvíce populárních postav ze hry tak jako to s větším (Mortal Combat) či menším (DOA: Na život a na smrt) zkoušeli ostatní. Místo toho se soustředí na Chun-Li, vypráví “legendu” o jejím vzestupu, přičemž se kolem míhají známá jména jako Bison, Balrog, Vega nebo Nash. Zápletka I její zpeacování jsou beznadějně béčkové a akční scény neodpustitelně slabé. Sice dojde na přehlídku Chun-Liných výkopů, většinou ale působí legračně, skoro parodicky. Okoatá Kristin Kreuk je aspoňroztomilá a bezvadně tančí. ()

tom88

Tekken aj Street Fighter dopadli podobne katastrofálne, no rozdiel je, že pri Tekkenovi sa mi chcelo plakať a Street Fighter mi bol viac ukradnutý. V obidvoch projektoch boli aké také peniaze, ktoré ani jeden z nich nedokázal zúročiť a zarobiť si aspoň na seba. Opäť slabý herci, debilné scény, občasná nuda, hrozné súboje, málo akcie, debilné dialógy, dlhá stopáž a tak ďalej. Proste nič, čo by stálo za zmienku. Že tam bol M.C. Duncan a McDonough, to nestačí. Bartowiak ma naštval aj s DOOMom, ale tam som ako tak prižmúril oko, no Street Fighter je už očividne úbohejší film, ktorý podľa mňa s hrou nemá takmer nič spoločné. Tie dve hviezdy je asi fakt moc a filmu veľmi lichotím, ale bol som menej naštvaný ako pri Tekken. 35% ()

Sabrewulf odpad!

Číňanku Chun-li hraje Kanaďanka, Španěla Vegu nějaký Eskymák či co a diktátora Bisona bělovlasý Američan. Může to být horší? Může. Robin Shou s příšernou parukou, hodně špatné souboje a televizní vizuál. Bere se to až nechutně vážně a se SF to nemá nic společného. Tohle bych pouštěl ve stylu Mechanického pomeranče všem odpůrcům Van Dammovy verze, aby alespoň trochu ocenili její okatou nadsázku. ()

Prometheus69 odpad!

DOJEBÁNO... co dodat. Záporák umí slušně řvát, hrdinka slušně dostávat přes dršku... navíc se naučí schopnost kterou už nikdy nikdy nikdy nepoužije (ten modrý KAME-HAME-HA musel nejspíš spolknout většinu rozpočtu jinak moc nechápu kam se ty prachy jako poděli)... ten debil by spadnul i sám, stačilo by do něj jen fouknout: trapný... To už raději tu píčovinu z 94... tam měli aspoň slušné autentické kostými a Bisona ve slušivé blakitné temné růůůžové. :) ty vole ten název... V SOBOTU VEČER A V NEDĚLI RÁNO! VŽDYŤ JE TO I NA PLAGÁTU? o_O ()

SeanLSD

No mne to jednoznačne vychádza, že STREET FIGHTER v porovnaní s TEKKEN a MORTAL KOMBAT je vo filme spracovaný o celé konské hlavy zaujímavejšie - a úspešnejšie.. - aj keď chápem, že ako nebola prijatá parodická verzia s Van Dammom, neboli priaznivci tvrdých súbojov spokojní ani v prípade LEGENDY O CHUN-LI so skutočnosťou, že z toho niekto urobil skutočný film...s dejom a postavami, ktoré majú vývoj a motiváciu - aj keď uznávam, že pokrivkávajúce. Ale mne sa to ráta. Zvlášť to sociálne pozadie si ma ako starého marxistu nemohlo nezískať. Nie že by som si to s niektorým z tých chudákov na ulici chcel vymeniť, ale som rád, že majú svojho ochrancu a že zlé korporácie na svete nevyhrávajú. Ešte aj tú štipku jemne nadávkovaného nadprirodzena som zbaštil aj s navijakom... ()

Deyw odpad!

lol to je narez.. :D zoufalstvi v televizi nezna meze..ty vole hlavni herecka nemuze hrat mlaticku vole..ta by mela bejt znasilnovana ve filmech typu i spit on your grave atd..tohle byl ulet kurva! uz nikdy vic" ()

Akira777 odpad!

Když Kristin Kreuk říkali ve filmu Chun-Li tak jsem se musel smát, nevypadá v celém filmu jako Asiatka. Což je tedy hodně blbý, Neal je však jako hlavní záporná postava dobrý, přesto že i on vzhledově Bisona moc nepřipomíná. Nevím jak to pořád hodnotit, možná bych to líp zkousl, kdyby Chun-Li hrála nějaká Asijská herečka ()

Beky odpad!

Andrzej Bartkowiak mě neuvěřitlným způsobem nasral, kde je jeho cit pro akci???...kde je jeho rozpočtová ždímárna do posledního dolaru aneb točim levně, ale vypadá to dobře!!!...Otřesná srágora, která nemá mít místo ani v regálu videopůjčoven!! Jednou větou: Mnohem horší než filmy se Seagalem nebo JCVD!! ()

Maki89

horsi film som nevidel aspon rok... toto je vazne zly vtip.. jedine co to drzalo nad vodou boli akotak pekne zeny, inak sa to ani neoplati pozerat... proste takmer ODPAD... ()

Mishqo odpad!

akože videl som už aj horšie filmy ale aj toto ma dobre ďaleko čo i len od podpriemeru...proste tragický film (nemyslím tým smútok) od castingu cez scenár až po vizuálne efekty...strašne amatérska práca...ale nech sa snažím ako sa snažím neviem prísť na nič čo by som aspoň trochu vyzdvihol...a tak predsa len ma niečo napadlo = tak seriózne sa to tvárilo že to bolo až komické =D ()

JohnSmith odpad!

Bartkowiakův nejhorší film. Street Fighter s van Dammem byla sice hrůzostrašná hrůza,ale aspoň se tam něco dělo. Tady se neděje nic, je to naprostá nuda od začátku do konce, dokonce si ani nikoho neoblíbíte, ikdyž ta thajská policajtka nebyla vůbec špatná.A akce? Nejen to, že jí je strašně málo,ale je ke v šemu příšerně natočená. Prostě film, který vzniknul úplně zbytečně a ve kterém se utopily i slušný peníze. ()

blackJag

Stejně jako STREET FIGHTER s JCVD má i LEGENDA O CHUN-LI strašně naivní naraci, zatím co je ale Van Dammův SF tak blbý, až je vtipný, tento zůstává jen blbým. Kde se v této sračce utopilo 50 USD mega nepochopím. Libovolný fan-film na youtube má větší koule, než tato kompromisní kokotina. 30% ()

Autogram

Van Damme v ženskom vydaní. Neuveriteľné, nereálne súboje, ktoré nie sú ani efektné, ako klame obsah, ale skôr nepríjemne zostrihané. Jedna hviezda len za slušné kočky, ktoré sa tam predvádzajú. ()

3 AM Code

Tenhle film asi nejvic charakterizuje slovo "nevyrovnanost". Nevyrovnane je to jak po strance tempa (zdlouhavy zacatek vs zkratkovita druha polovina), tak predevsim po strance zanrove. Jednotlive dejove linie jako by kazdou tocil jiny reziser. Ten co tocil mladou pianistku na ceste za hledanim sveho uneseneho otce mel na mysli akcni legendovku propletenou takovou tou lacinou mystikou, moudrym ucitelem, blablabla. Ten co sledoval patrani detektivu po organizaci Shandoloo mel na mysli akcni krimi jednoducheho strihu. A konecne ten co tocil Bisona a jeho bezohlednou cestu za moci mel na mysli nekompromisni chladnou drsnarnu ve stylu "Transportera" a podobne. Kdyz se pak jednotlive dejove linie protnou, pusobi to hrozne krecovite. Napriklad ta "krehka" pianistka pri rvacce v baru vykrouti padouchovi z ruky pistoli a z 10cm ho odpraskne bez jakekoli znamky starosti a bez jakehokoli pozdejsiho pozastaveni se nad tim "hej poprvy sem zabila cloveka" - coz je temer nutne klise, ktere by si ten reziser ktery tocil mladou pianistku nikdy nenechal ujit. No ale Bartowiak se proste ve chvili "fuze" jednotlivych zanrovych/dejovych linii uchyluje k tomu co mu de zdaleka nejlip: chladna a bezemocni akce. Kdyby v tomhle duchu tahnul cely film, mohlo to bejt vlastne docela dobry B-cko. Takle je to diky nevyrovnanosti podprumerny B-cko. PS: Akce je docela dobra, ale souboje sou dost kratky a hlavni hrdinka si vas tak nejak nedokaze ziskat. Nejsilnejsi charisma a "prozivani" svoji role tak asi ukazuje padouch Bison (Neal McDonough), coz je smutny. ()

ZkuKol odpad!

Všem co je přes dvacet, zakazuji! My, co jsme na SF vyrůstali na automatech a prvních PC, na to máme nostalgické vzpomínky a tohle bolí. Sračku s "belgičanem" jsme nějak strávili, ale tohle je moc! Andrzej očividně vyzval Uweho a letos vede. Jak někoho může napadnout obsadit do hlavní role Kristin? Nemám nic proti silným ženským postavám, ale Kristin? Ta, která předvedla svůj nej herecký výkon ve Smallville, když nám ve vodě naznačila všechny své přednosti? Stále také nerozumím scénaristickým ambicím budovat pro fighterské filmy příběh - sociální bouře, psychologie postav, lokace? Navíc, zde je příběh slepený jako novinová koule, se kterou hrají kluci v Africe fotbal - co jsme našli, to tam dáme - až na to, že tohle je tak špatný, že se do toho i kopnout bojíte, aby jste si něco neprovedli. Akce blbá, triky trapné, děj jalový, obsazení zoufalé - Chriss je loser, Michael hlupák, Moon začátečnice, Neal ksichtař a Robin "céčkař" (a to se nebavíme o zálibách:-). Andrzej v Holywoodu nejspíš definitivně končí, po tomhle mu nikdo nepodá ani reklamní leták natož scénář, tržby sucks a fanoušci nasraní. Přesto mě stále udivuje, že když natočíte něco takového, máte ještě koule nechat tomu otevřený konec pro pokračování, jako by měl někdo zájem!? Nejhorší akce roku 2009, která se dostala do kin a překvapivě ji nenatočil Boll... 0% ()

sedm.1

Pěkně tu tato malá bojůvka dostává na prdel, jen co je pravda. Ovšem i přes mé nízké hodnocení si nemyslím, že je to úplně zcela oprávněné. Jasně, těch negativ by se tu našlo fakt hodně, ovšem u většiny z nich by se dalo použít kontraslůvko ALE. Třeba zápletka. Ano, je primitivní, hloupá a těžce profláknutá. Kolik ALE jiných akčních trháků se může chlubit originálním, promyšleným a scénaristicky vybroušeným dějem. Minimum. Herecké výkony na úrovni divadelních ochotníků? Také ano. ALE chtějí oni sami v těchto filmech získat uznání odborníků za svůj dramatický výkon. Chce divák v těchto filmech vidět oscarové "velikány". Já jsem přesvědčen, že všichni zúčastnění chtěli předvést své bojové umění, svá vypracovaná těla, své charisma a sympatie. Bohužel, třeba takový Chris Klein už je vážně totálně v hajzlu a sledovat ho jak v akci tak i mimo ní je neskutečné utrpení, ale taková Kristin Kreuk, nebo ověření Neal McDonough či M. C. Duncen jsou v pohodě snesitelní a zábavní. Ovšem všichni by si měli především uvědomit , že Street Fighter je hlavně o soubojích a těch je tu jednak hodně, jednak jsou choreograficky na dost vysoké úrovni a jednak i veškeré souboje a akční scény jsou nasnímány velmi zábavně, plné energie a štávy a mě moc bavili. Cokoliv jiného tu divák pak sice může hledat a nutno přiznat, že bude hledat zbytečně, já jsem ale přesvědčen, že to co nabídnout tento film ve výsledku mohl, to nabídl, a to v docela solidní a zábavně koukatelné kvalitě. Každopádně, je to béčko jako byč, se vším všudy! ()

iXtr3m3

Tak toto nemá s pôvodným Street Fighterom spoločné ani len polovicu z toho, čo mal starý dobrý Van Dammov snímok. Kristin Kreuk alias Lana Lang je totálne najhorší castingový výber poslednej doby. Chris Klein bol koliečko navyše rovnako ako aj nevyužitý Robin Shou. Michael Clarke Duncan urobil asi najväčší prešľap svojho života a Neal McDonough si strihol svoju klasickú pózu hlavného záporáka, v akej ho pozná už každý niekoľko rokov. Príbeh nula bodov, choreografia slabý priemer až podpriemer, akcia priemer, výprava priemer. Už aj preklínaný Dragonball bol omnoho lepší, pretože sa aspoň netváril ako vážny film a vôbec mu nevadil komediálny podtón taký vlastný anime štýlu. Starý dobrý preklínaný Street Fighter s Van Dammom bol oproti tomuto omnoho ale naozaj omnoho omnoho lepší... ()

Povolání – drtič videoher

Povolání – drtič videoher

29.12.2007

Producent Jerry Bruckheimer tvrdí, že zná recept na úspěšný film podle počítačové hry. Žádná videoherní adaptace se nestala opravdovým trhákem, protože ani jediná z nich neměla opravdu prvotřídního… (více)