Oskar pracuje jako hlasatel počasí v jedné televizní stanici a jeho žena Zuzana nastoupila po mateřské dovolené jako moderátorka rozhlasové stanice. Aby se oba mohli věnovat své práci, mají pro svého syna Jakuba chůvu, které Oskar neodolá a začne si s ní milostný poměr. Oskar odmítá jezdit s rodinou na hory, a když je Zuzana s Jakubem v Krkonoších, užívá si Oskar a Jakubovou chůvou. Zuzaně s Jakubem se na horách nelíbí, protože není dobré počasí a chtějí se vrátit dřív, ale Oskar ohlásí v televizi, že se v Krkonoších vyjasní, i když předpověď je úplně jiná. Oskar sice oddálil návrat Zuzany s Jakubem z hor, ale ti přijeli nemocní a Zuzana přišla Oskarovi na nevěru. Oskar je Zuzanou vyhozen z domu a navíc je vyhozen i z práce kvůli tomu, že hlásil jiné počasí, než měl. Oskar přijde na návštěvu ke svým rodičům, kde zjistí, že rodiče hodlají dál brát Zuzanu jako vlastní dceru a Oskarovi vyčítají jeho nestydaté chování vůči Zuzaně. Zuzana se seznámila s příjemným Matějem a jeho dcerou Terezkou, s kterým tráví volný čas, neboť Terezka s Jakubem jsou ve stejném věku. Netrvá dlouho a Zuzana je zase šťastná, jelikož je zamilovaná i milovaná. Oskar si začal nový milostný příběh tentokrát se slavnou zpěvačkou Norou, která je o čtvrt století starší, takže jejich fotografie plní stránky bulvárních časopisů, ale Oskar se cítí být s Norou šťastný. Když zemře Nořin bývalý manžel, dojde Noře, a nakonec i Oskarovi, že věkový rozdíl je moc velký a Oskar je zase sám… (TV Prima)

Lukoboss

Je to pravda, vlastně to nemělo pořádný děj, jak to začalo, tak to taky skončilo (pár změn tam samozřejmě bylo). Jinak několik tradičně dobrých vtípků a celkově příjemná podívaná. Vašáryová už snad hraje úplně ve všem, i když tady jí ta role seděla. Byl to průměr, ale kvůli Karlu Gottovi (ano, bohužel se tam taky objevil) jdu s hodnocením ještě o něco níž. 2,5/5 ()

nightevan

Od Hřebejka už si dlouho moc neslibuji. Nestyda byl nestydatě hřebejkovský, místy trapný. Za světlou chvilku s Pavlem Landovským (a přivřenýma oběma očima) 2* ()

Soweek

Dokud si český národ neuvědomí, že Viewegh a Hřebejk jsou dávno za zenitem, budou se pořád sypat peníze do těhlech bezedných pokladnic stejně jako do kanálů. Klišé se opakuje pořád dokola. V posledních 5 - 7 letech si český film vysloužil nálepku filmu, ve kterém se odvíjí příběh obyčejného života řešící problémy jako partnerství a sex, ve kterém jsou vždy nějací rodiče hlavních hrdinů ztvárnění známými českými jmény a mohl bych pokračovat dále. Jednou je to krásné, třikrát pořád roztomilé, pětkrát je to klasické a po šesté už je to prostě ohrané a špatné Podobné módní serie si pamatuji v hollywoodských filmech, kdy před třemi roky vycházel pravidelně aspon jeden film o životě v Africe měsíčně a rok poté ho následovala série filmů s problematikou Iráku. Česká kinematografie by zasloužila kompletní reformu, jinak se podobných sraček nezbavíme. ()

DeLaMorte

Další Hřebejkovo mnou očekávaný kousek se stal pomalým takřka bezpointovým,ale zato příjemně zkouknutelným filmem.Průměr je asi to nejlepší co si filmu troufám udělit. ()

ArdathBay

Marně vzpomínám, co ve mě z Nestydy zůstalo. Nejtrapnější je "rosnička" Macháček, když uvádí počasí ( to pitvoření je ultratrapné). A cikání, to je snad obsese ( na lidi i dveře). Když se neví co by se povídalo, šoupneme špičkové songy od Paní zpěvačky a dalších. Scéna ve vykřičeném domě je jedno velké WTF. Už vidím, jak Babčáková řeší vztahy přes rádio !!! A ještě ukázat hvězdy českého šoubyznysu v seKundových scénách a štěcích ( obraz pana Kryla s Gottem mě rve srdce, když vím, že Kryl si ten duet do smrti vyčítal ). No a pak už jen chybí ukázat prsa, jak se stalo módou posledních českých filmů. Sympatická mi byla snad jen Simona "PIN" Babčáková a plakát v pokojíčku rodičů Macháčka ( ti byly také skvělí) na Osvícení. Jdu si zalézt do pelíšku, musím si pomoci sám a dám si pupendo. ()

ranp

Podle průměru zdejších hodnocení jsem nečekal žádný zázrak, ale byl jsem docela mile překvapen. Film na mě působil příjemně a laskavě, 70%. ()

sedm.1

Ikdyž ani Nestyda na mě vůbec jako český film jakoliv nezapůsobil,musím uznat,že z Hřebejkových vztahových komedie/dramat to u mě právě tento snímek vyhrává.A je to nejspíš tím,že se tentokrát autoři nesnažili ve všem tak vrtat,hrabat a dohánět vše až do extrému,ale mohu Nestydu označit za přímočarý,jednoduchý film,který nenásilně dovede diváka k tomu,k čemu filmaři chtěli.Už tu všichni nejsou jako v režisérově předchozí tvorbě takový hajzlové,nevěrníci,děvky,flákači,podrazáci a já nevím ještě jakou všechnu špínu na své hrdiny házel,setkáme se zde s lidmi slušnými,vřelými,lidskými.Až na Emílii Vášáryovou jsou tu pak i vesměs herci sympatičtí,přirozený a nepůsobící vnuceně.Nestyda je prostě obyčejným příběhem o obyčejných lidech,lidech chybujících,lidech milujících,lidech co ztratili,ale zase i našli.Zkrátka,ikdyž i Nestyda hojně oplívá klasickou (mnou nenáviděnou)Hřebejkovou depresivní náladou,kouká se na něj zároveň i docela příjemně a nechal mě tentokrát docela v pohodě. ()

Rousse

Psaní komentáře jsem si nechala na později - po shlédnutí jsem nevěděla, jak ty 2 hvězdy zdůvodnit a co bych vlastně k tomu chtěla dodat - co mi na tom nesedělo. Jenže uplynuly 2 týdny a já si musím číst obsah, abych věděla, o čem to vlastně bylo? Tolik k mému komentáři.... takže bohužel - tohle mě nezískalo. ()

Mr.Nigga

Remeslne a herecky velice prijemne prekvapeni. Dejove zajimave rozjizdi vice pribehovych linii a pote je radikalne utne koncem bez konce, bohuzel. ()

Maynard.

Hřebejku, Hřebejku, Hřebejku... To už tě vážně nic lepšího nenapadá než točit podobný šhity? Nechce se mi ani uvěřit, že tenhle rejža natočil Pelíšky nebo Pupendo. Jedna věc je scénář, který je o ničem. Sice sem nikdy nečetl ani jednu Vieweghovu knížku, ale nemyslím si, že by mě tahle knížka ohromila. Dyť je to dějově uplně o ničom. Macháčka mám rád, ten snad jedinej za nic nemůže :o). Bohužel sem neměl na výběr kouknout se na jinek film, tak sem musel prubnout a udělal sem chybu. MYslím, že jednoho krásnýho dne se dočkáme toho, že Hřebejk bude točit podobný filmy jako Troška... Chtělo by to začít přemejlšet nejen nad filmováním, ale i nad výběrem scénářů. Brr, to byla sračk. ! ()

MiaMoonlight

Tři hvězdy za humor. a první polovinu filmu, která stojí za to. Pak ale zjišťuji, že hlavní postava nějak ztrácí šťávu a to i přes to, že jí ztvárňuje báječný Macháček. Mimo jiné už se na slečnu Pauhofovou, která raději ani není uvedena v obsazení, nemůžu ani koukat, (ne)sympatie jako dělaná. Znám i lepší české filmy. ()

Firebug

Ukázkový příklad naprosto zbytečného a prázdného filmu, který není vtipný, není vážný, není dojemný, nemá pointu (tedy něco jako pointa tam je, ale je tak banální, že bych brečel), prostě nic. Možná starší ročníky si občas nostalgicky zaplesají... Mizerná hvězda za herectví a obstojné filmařské řemeslo. Nikdy více! ()

joora1

Pro mě příjemné překvapení.Přestože Hřebejk v poslední době chrlí filmy s velmi malým rozestupem a rozhodně jde spíš o kvantitu než o kvalitu, tak toto patří k tomu lepšímu.Děj není nijak složitý, hlavní hrdina je vtipný a sympatický a herci kolem něho rozhodně nezaostávají.Možná až přílišná jednoduchost příběhu je trošku na škodu a postrádám v něm něco jako rozuzlení nebo pointu.Tak jako tak jsem se u Nestydy vůbec nenudil a příjemně mě překvapil.Snad už se u Hřebejka blýská na lepší časy a začne točit třeba ještě kvalitnější filmy než je Nestyda. ()

honzii

Je to fajn, ale nevím, proč by se takováhle látka nedala více propracovat. A to pořád jako komedie. Protože tady tomu chyběl nějaký větší smysl, než jen pobavit. Postavám scházela nějaká hloubka. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková