Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ředitel a spolumajitel prosperující chemické firmy David Buckner má v plánu podnik prodat, avšak proti tomu je jeho žena Doris, firemní právník Everett Logan a zejména Bucknerův synovec Roger Stanford, který má zálusk na strýcovo křeslo. David chce Rogera vydíráním donutit, aby změnil názor a aby dokonce přemluvil i Doris, avšak sebevědomý mladík má svůj vlastní plán: zavraždí strýce s pomocí výbušniny nastražené v jeho autě. Poručík Columbo zjistí, že výbušnina se do Bucknerova vozu dostala pravděpodobně v krabici s doutníky. Díky tomu začne velmi rychle podezírat tu správnou osobu... (Česká televize)

(více)

Recenze (53)

Rudyamon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Škoda, v dabingu opět Haničinec, první špatný bod. Snad i z toho důvodu je to jeden z nejslabších dílů seriálu. Začíná to ovšem už padouchem, který (byť je tak trochu psychopat) je na vraha vyžadujícího jednoho z nejlepších detektivů světa, prostě nedostatečný. Dokonale to vysvětlí závěrečná scéna. Velice nezvykle nemám k dílu už moc co dodat. Snad jen nějaké ty slabší 3 hvězdičky - 80%. ()

Yardie 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Trošku slabší díl. Hlavní záporák není moc charismatický, spíše takový šašek. Navíc udělal pár chyb. Chybí tady také více Columbovských hlášek a vtipných momentů. Celkově mě to až tak moc nebavilo. Chápeme - je to Columbo a je to dobrý, ale je mnoho lepších dílů. Navíc ani to vyšetřování nebylo tak promyšlené a promakané, jak jsme zvyklí z dílů pozdějších. Takových poctivých 60%. Howgh! ()

Reklama

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V rámci první sezóny běžný díl, obecně spíše slabší a potvrzující poměrně záhy se projevující sestupnou tendenci. Vychvalovaný závěr v lanovce má opravdu cosi do sebe, i když ani tohle není nijak moc originální komponenta příběhu. Poručík zde opět hraje falešnými kartami. Skoro se někdy zdá, že je to jeho hlavní zbraň. Pozoruhodná je mimochodem zjevná chyba při natáčení. V jednom záběru jsou dveře lanovky otevřené, v dalším už zavřené, ovšem v dalším zase otevřené a takhle ještě asi dvakrát po sobě... Nevím, zda-li si tvůrci při střihu natočené scény nevšimli, nebo všimli a řekli si, že si to lidé asi stejně nevšimnou, nebo že je to prostě jedno... Urputnost, s jakou se náš vrah v příslušných scénách dívá na hodinky, asi aby i pomaleji uvažující diváci u obrazovek pochopili, mi ovšem napovídá že spíše to druhé. Jinak je ovšem živelný Roddy McDowall v roli padoucha výborný... Celkový dojem: 70% ()

Vyrida 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Škoda, že v tak hezkých exteriérech se zrovna natočil tento ne příliš atraktivní případ. Hlavní padouch sice měl cosi pod čepicí, ale jeho místy afektované chování mi lezlo dost na nervy. Nelogický mi přišel i nástup na scénu poručíka Columba, kdy vyzpovídává manželku nezvěstného jejího muže aniž by našli jeho tělo nebo měli stopu, že jde opravdu o vraždu. Zvláštní... ()

nascendi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Niektorí ľudia veria na účinok prvého dojmu. Niektorí tvorcovia sa spoliehajú na "najlepšie na koniec". Ale ani parádny lanovkový záver nedokáže úplne prekryť nedostatky toho, čo záveru predchádzalo. Posielať poručíka losangeleskej polície ako poslíčka do domu boháčov a prideľovať ho k dopravnej nehode skôr, ako vznikne podozrenie z vraždy je dosť neobvyklé. A to nedovolené snorenie v neuzamknutých priestoroch je v protiklade s tým, čo viem o práci americkej polície. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Když chce Roger Stanford (Roddy McDowall) vyhodit krabici doutníků z lanovky, otevře při tom dveře lanovky. O několik záběrů později jsou dveře zavřené. (matar)

Reklama

Reklama