Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ředitel a spolumajitel prosperující chemické firmy David Buckner má v plánu podnik prodat, avšak proti tomu je jeho žena Doris, firemní právník Everett Logan a zejména Bucknerův synovec Roger Stanford, který má zálusk na strýcovo křeslo. David chce Rogera vydíráním donutit, aby změnil názor a aby dokonce přemluvil i Doris, avšak sebevědomý mladík má svůj vlastní plán: zavraždí strýce s pomocí výbušniny nastražené v jeho autě. Poručík Columbo zjistí, že výbušnina se do Bucknerova vozu dostala pravděpodobně v krabici s doutníky. Díky tomu začne velmi rychle podezírat tu správnou osobu... (Česká televize)

(více)

Recenze (53)

Godhaj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

,,Víte, to jsou obchodní záležitosti, a těm já nerozumím. O daně se mi stará žena.“ Tento díl je trochu jiný. Vrah zde není žádný elegán z vyšší společnosti, ale floutek a Columbo mu tentokrát nedává tak zabrat, jen se tu a tam poptá, ale nijak ho nedusí. Scény v horách jsou příjemné na podívání a dobře oživují poněkud jednotvárné vyšetřování. A závěr a usvědčení pachatele jsou tentokrát ryze ukázkově Columbovské, avšak to čekání na něj je trochu dlouhé. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tejto epizóde chýba viac humorných momentov a možno o jeden zvrat niekedy uprostred navyše. Columbov protivník nie je bohvieako charizmatický, zato sliz je to poriadny a tak uhádnuť, kto za celou vecou stojí, nie je pre poručíka žiaden problém. Je to prípad, ktorý by každé oddelenie uzavrelo hneď ako nehodu, takže slúži ku cti oddeleniu vrážd v LA a špeciálne Columbovi (rozumej scenáristom), že sa do toho pustili a s noblesou sebe vlastnou pripravili pasť, z ktorej niet ako vždy úniku. Z príťažlivého prostredia chemickej továrne sa dalo vyťažiť viac. ()

Reklama

Maidenhead 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I napriek tomu ze sa v jednom dieli stretne Roddy McDowall (Planeta opic), Ida Lupino a Eddie Quillan (Bounty s Clarkom Gablom) tak si myslim ze trochu premrhana prilezitost urobit vynikajucu epizodu. Dejovo mi to pripadalo trochu naivne, posledna scena na lanovke tak isto sa mi tazko chce uverit ze by takto naivna finta zabrala. No kedze si myslim ze serial a jednotlive diely su velmi kvalitne a hodnotenie 3 hviezdy by inde boli mozno 4. ()

Bbbulanek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedná se o jeden z nejslabších dílů poručíka Columba. Z mé strany je to hlavně díky nevýraznému hrdinovi, kterému to tzv. vůbec "nežeru". Zkrátka se nejedná o nadpozemský zážitek s antihrdinou typu Cassidy, Culp, Vaughn či Hamilton. Perfektním momentem je však závěrečná scéna. Kvůli ní stojí za to se na epizodu podívat. 65% ()

shantim 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ano, souhlasím s ostatními hodnotícími, že je tento díl trochu slabší, ale i tak stále slušný nadprůměr. Vadilo mi jen to přehrávání Juniora, to jak byl pořád až příliš viditelně nervózní a na hodinky se při poslechu telefonátu podíval asi desetkrát, aby bylo všem jasné, že počítá čas. A takových momentů je ve filmu víc. Tentokrát tedy jen 70% hvězdiček. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Když chce Roger Stanford (Roddy McDowall) vyhodit krabici doutníků z lanovky, otevře při tom dveře lanovky. O několik záběrů později jsou dveře zavřené. (matar)

Reklama

Reklama