Známá sexuoložka dr. Joan Allenbyová jednoho dne přistihne svého kolegu a milence Davida Kanea v posteli se sekretářkou. Davidova nevěra ji zraní, avšak nejvíc dosud sebevědomou ženou otřese, že David o ní mluví pohrdavě. Joan proto vykoná nesmírně rafinovanou pomstu: na dobročinném večírku se tajně přestrojí za sexuálně vyzývavou luxusní prostitutku, sejde se s Davidem a zastřelí jej přímo v terapeutické místnosti. Zatímco několik svědků vidělo Davida před jeho smrtí ve společnosti tajemné svůdné dámy jménem Lisa, Joan má velmi dobré alibi. Avšak ne tak dobré, aby oklamala policejního detektiva Columba… (Česká televize)

haWranka

Jeden z těch dílů, kdy je vám vlastně vraha líto. Doktora rozhodně není zlý nebo prospěchářský člověk, jen prostě nesnese výsměch od někoho, koho miluje. A i přes tohle vážné psychologické téma je moc fajn, že tvůrci nezapomínají na humor. Výraz v poručíkově tváři, když se ho doktorka ptá na jeho sexuální život, je k nezaplacení! ()

Tanmut

Nevyrovnaný díl. Před příchodem Columba na scénu by jeden pošel nudou - mátožná vražedkyně, okoukaný motiv, teatrální provedení vraždy. Vtipnou poručíkovu chvilku s tubou a barmanovy postřehy však opět zazdí nudné odhalení. Ta ženská mi byla tak protivná, že bych jí nejraději oholil hlavu, jaképak zatýkání. ()

Godhaj

,,Já jsem ženatej mužskej, madam.“ Téma sexu mi vůbec nejde dohromady s usměvavým a stydlivým poručíkem Columbem. A skutečně mi přišlo, že byl v tomto díle trochu nesvůj a stejně tak i já. Vražda i vyšetřování probíhají tak, jak jsem zvyklý, závěrečné odhalení je ale trochu krkolomné. Režie se pokoušela o nějaké novinky, hlavně při pasáži, kdy Columbo hraje na tubu, a to bylo opravdu mimo mísu. Největší problém mám s osmdesátkami. Ty prostě Columbovi nesluší, je už trochu starší, už nemá takovou jiskru jako v sedmdesátkách. Také pěkná auta, hezké ženy a krásnou módu nahradily nevzhledné kraksny, ženské s šílenými účesy a rameny jak skříň. Tento díl mi prostě nesedl, i když italsko ruská hádka o smetí měla něco do sebe! ()

Tominni

Využití převleku spolu s vhodným alibi dává Dr.Allenbyové šanci na úspěch proti poručíkovy, ale samozřejmě, ta šance má své limity. Celkem podařený díl, Columbo a Sex, Columbo a tuba......no, stojí to za vidění. ()

Riker

Drtivá většina Columbovek dokáže držet moji pozornost od začátku do konce zejména genialitou protivníka, provedením vraždy a následně ještě geniálnějšími vyšetřovacími metodami a dedukcemi Colomba. V tomto díle ne, doktorka je slabý protivník a Colombo se moc nezapotí. Díl je i proto natáhnutý docela povedeným vtipnými scénami. ()

BoKo_CzT

Pre mňa rozhodne jeden z najlepších dielov. Výborná atmosféra podfarbená vynikajúcou hudbou Patricka Williamsa a mnoho krikľavých farieb a rúžu na ženských perách. ()

PeteBuck

Pokrčený Columbo sa objavuje v sexuálnej poradni. Sila. A hlavne tá scéna, kde za ním chodia jeden za druhým jednotliví členovia ordinácie, tak to som letel z kresla. Jedna z tých naozaj slušných častí. V mnohých častiach sa človek dozvedá všeličo nové. V tomto prípade o kurtizánach. Inak takého hajzla by som aj ja zabil. ()

Moraldo

Pro mě asi nejlepší díl Columba - a to zejména díky tajuplným tónům smyslného saxofonu a záhadné Líze. Hudba, díky kterým si dám pár skleniček whisky, kterou obvykle nepiji, jen abych dokreslil tu tajuplnou a záhadnou atmosféru. Skvost ()

evangelik

Mně přijde ta zápletka nevěrohodná. Kdyby se měl každý odhalený nevěrník nebo nevěrnice střílet, lidstvo by už dávno vyhynulo... A těch vycpávek je tam opravdu hodně aby to hodilo hodinu a půl. ()

Lukke32

Ok, jsem asi jediný, kdo tomuto dílu dává pět hvězd. Není to nejlepší díl série, je ale jeden z nejlepších. Proč? Protože tolik humoru napěchovaného do jediného dílu se jen tak nevidí. Pochod s tubou, ruská uklízečka, hovory se sexuology, scéna s kufříkem u praskajícího ohně v krbu, jízda výtahem... jedna velká jízda a snad žádné hluché místo. Miluju tenhle díl a Columbo je v něm naprosto kolosální. Melancholická hudba dokresluje atmosféru a dává tomuto dílu punc vyjímečnosti. ()

vecnaAmbra

No teda, mňa to naozaj veľmi bavilo. Osud neverníka spečatila skutočná femme fatale. Postupne pribúdali celkom rozumné dôkazy. Nie je to už síce sedemdesiatkový columbo, ale ešte stále nie je rok 90. Columbo je tu so svojimi typickými "neresťami" sympatický tak akurát, prekážať to môže naozaj len niekomu, kto sa príliš presýtil sledovaním jednotlivých častí. Pekne podaný záver. Človek sa aj rozpamätá, že niekedy dávno už musel tento diel vidieť v televízii. ()