Dr. Bart Keppel je odborníkem na výzkum lidské motivace a také na podprahovou reklamu, tedy na ovládání mysli s pomocí nenápadně podsouvaných informací, kterých si divák není vědom. Právě tímto způsobem Keppel přiměje svého nejdůležitějšího obchodního klienta Vica Norrise, aby v určitou chvíli opustil promítací sál s Keppelovou prezentací. Zatímco ostatní diváci si myslí, že Keppel živě komentuje promítaný film, muž Norrise v předsálí zastřelí. Norris s ním totiž chtěl ukončit spolupráci. Vyšetřovatel poručík Columbo rychle pochopí, kdo je vrahem. Aby však Keppela usvědčil, bude proti němu muset použít jeho vlastní metody... (Česká televize)

Colonist

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Robert Culp jako vrah potřetí a dost možná je toto jeho nejlepší vystoupení v Columbovi (ne že by ta předchozí byla špatná). Plán měl vrah dobře naplánovaný a promyšlený, ale nakonec ho Columbo dostal jeho vlastní zbraní. U starších Columbů se celkem často stává, že vraha někdo odhalí ještě před poručíkem, vydírá ho, a tak máme uprostřed epizody i druhou vraždu. Zde je to opět, ale vůbec to nevadí. P.S. Ta záležitost s Columbovým křestním jménem je jeden velký OMYL! Ted není Columbovo jméno, jedná se o chybu v českém překladu. V originále ten kolega na Columba volá jakousi zkráceninou slova "lieutenant" (poručík). To slovo zní jako "tenant" či "tent", ale Ted to opravdu není... ()

ClintEastwood

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Robert Culp potřetí. Další klasický díl ze 70. let a určitě jeden z těch úplně nejlepších, kde hlavní padouch spáchá chladnokrevně hned dva zločiny a má dobře promyšlený vražedný plán. V hlavní roli Peter Falk, Robert Culp a podprahové snímky. P.S. Když jde dokror Keppel zabít promítače, v kině právě běží Eastwoodův snímek Tulák z širých plání (1973). ()

haWranka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle díl se mi hodně líbil. Vrah uhlazený slizák (jako v Columbovi často), ale tenhle byl hooodně chytrý. V jednu chvíli jsem se ovšem hodně lekla, když jeden z policistů volala na Columba "Tede!". Úplně mi to zkazilo ten pocit ze seriálu, skoro jako by ukázali paní Columbovou. Pak jsem ovšem zjistila, že jde o chybu překladu, v originále se volalo "tend". Uf, hned mi bylo lépe! :) ()

Yardie

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Myslím, že je to jeden z nejlepších Columbů. Hlavní zloduch je jak se patří chytrý, prohnilý a slizký. Zajímavý byl i nápad z podprahovou reklamou. Navíc jsem se dozvěděli i křestní jméno Columba, nicméně pro mě trošku zklamání a ne příliš italské... Každopádně rozuzlení je vynikající a Columbo opět potvrdil svou genialitu. Skvělý díl! Howgh! ()

Pepinec

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na Columbovi je krásné, že má víc epizod než rok týdnů a stejně se v každé z nich dá najít něco, co ta předešlá neměla. Za to tady je to pořád stejné. Pod každým filmem o poručíkovi se to hemží spoilery, jako by šlo o setkání tuningářů, a já si tak předem nemůžu přečíst vůbec nic, i kdybych nakrásně chtěl, protože bych vás potom asi musel bacit po kebuli... Ale že já vůl se pořád divím, spíš bych si měl konečně začít zvykat. ()

• V tomto filmu volá technik na Columba (Peter Falk) jménem Tede. Což odpovídá jménu Theodor. V originálu však technik na Columba volá zkratkou: "tend" (poručík) a chybou překladatele bylo toto slovo přeloženo jako Tedd. (Dawe_Holi)