poster

Dvojexpozice (S03E04) (epizoda)

 • USA

  Double Exposure

 • Slovensko

  Dvojexpozícia

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1973, 1 h 13 min

 • Rudyamon
  *****

  Opět jeden z charismatických padouchů („Jsem velmi organizovaný člověk, já nepanikařím!“), velice zajímavý námět (reklama a podprahové záběry, chtělo by to zkusit v bance, snad by to ovlivnilo inkaso nehledě na výši účtu) a několik perliček z Columbova soukromí („Má žena je pomalá, a kdyby mě chtěla zabít, našla by si něco lepšího...“ ), to je několik taháků tohoto dílu. Jinak problémy kolem Columba se v tomto dílu opět trochu zamotávají. Zcela zjevně zazní jeho jméno (Ted... ?) ale jak je to ve skutečnosti... V každém případě je to jeden z nejlepších dílů seriálu a tak 5 hvězdiček - 100% je jako hodnocení zcela na místě. Třeba i kvůli heslu Columba (a třeba i policie jako organizace): „Neprohledávám, jen se dívám!“ :-)(17.4.2016)

 • Godhaj
  ***

  ,,Vemte si pár hrozinek. Jsou zdravý a plný železa.“ Atraktivní nápad s podprahovými signály dává příběhu šmrnc a břink, ale na druhou stranu jsem se nemohl zbavit pocitu, že tentokrát tomu něco chybí. Columbo mi tentokrát přišel, že jen tak přešlapuje na místě a nemá, čeho by se chytil. Vrah si dělá celou dobu, co chce a doslova vodí poručíka za nos. I závěrečné odhalení viny přišlo tak trochu z ničeho a snad jen proto, aby mohl být konečně konec. Nicméně jako v každém dílu i v tomto je mnoho zajímavých rozhovorů poručíka s ostatními a tak i přes zápory se mi na něj dobře dívalo.(6.3.2015)

 • Anderton
  *****

  Podľa mňa jedna z vôbec najlepších častí. Prekvapí už aj nápadom na uskutočnenie vraždy, ktorý sa javí ako značné riziko a v podstate blbosť, ale nakoniec to vyjde. Samotné odhalenie vraha je potom priam lahôdkové, už len z pohľadu dolapeného vraha. Ten si musel dať vo väzení poručíkov plagát na stenu a tam do neho hádzať šípky a zároveň ho neskonale obdivovať. My už sme tak zblbnutí, že nám netreba dávať podprahové zábery do filmov, my si tie brutálne predražené pukance kúpime ešte pred vstupom do sály a dobrovoľne.(9.11.2015)

 • nascendi
  ****

  Prehliadka columbovskej série na TV Barrandov mi okrem iného prináša trpké poznanie, že pôvodné nadšenie nad každým dielom série, nahrádza po štyridsiatich rokoch pocit trápnosti nad stereotypom postavy poručíka Columba. U neho rozlišujem iba dve polohy - jednu štandardnú, na ktorú som zvyknutý a ktorá mu priniesla popularitu a druhú, v ktorej charakteristické prvky postavy preháňa ad absurdum. Poručík newyorskej polície potom vyzerá, ako posledný bezdomovec z bratislavskej hlavnej stanice s cigarou ako prejavom bezohľadnosti. Ani Schimanski z Miesta činu nebudil dojem elegána, ale udržal charakteristiku postavy v únosných medziach, čo sa Petrovi Falkovi vždy nepodarilo. V tomto diele napríklad pri nechutnom kŕmení sa kaviárom. Ale všetko ostatné bolo nadštandardné, takže som pri opakovanom sledovaní pridal hviezdičku, lebo kaviár nemôže určovať hodnotenie.(14.6.2015)

 • Pepinec
  ****

  Na Columbovi je krásné, že má víc epizod než rok týdnů a stejně se v každé z nich dá najít něco, co ta předešlá neměla. Za to tady je to pořád stejné. Pod každým filmem o poručíkovi se to hemží spoilery, jako by šlo o setkání tuningářů, a já si tak předem nemůžu přečíst vůbec nic, i kdybych nakrásně chtěl, protože bych vás potom asi musel bacit po kebuli... Ale že já vůl se pořád divím, spíš bych si měl konečně začít zvykat.(20.9.2012)

 • - V tomto filmu volá technik na Columba (Peter Falk) jménem Tede. Což odpovídá jménu Theodor. V originálu však technik na Columba volá zkratkou: "tend" (poručík) a chybou překladatele bylo toto slovo přeloženo jako Tedd. (Dawe_Holi)