Reklama

Reklama

Columbo - Série 2 (1972) (série)


Dvojitý šok (S02E08)

(epizoda)

Obsahy(1)

Proslulý televizní kuchař Dexter Paris se nesnáší se svým bratrem-dvojčetem Normanem, sucharským bankéřem. Oba se shodnou snad jen v tom, že jsou proti sňatku svého strýce Clifforda s mnohem mladší dívkou Lisou Chambersovou. Oba by tím totiž přišli o možnost zdědit jeho značný majetek. Jeden z obou bratrů proto Clifforda zavraždí, a to s pomocí elektrického mixéru, vhozeného do vany. Poté tělo přenese do strýcovy soukromé tělocvičny, aby vše vypadalo jako smrt v důsledku srdečního záchvatu. Vyšetřovatel poručík Columbo správně pochopí, že došlo k vraždě. Má však před sebou dva podezřelé, kteří nejen že měli stejný motiv, ale dokonce úplně stejně vypadají... (Česká televize)

(více)

Recenze (47)

Anthony 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Martin Landau zde hraje dvojčata - rozmařilého playboye Dextera Parise a konzervativního bankéře Normana. Oběma vadí, když si jejich strýc chce vzít mladou ženu. Strýček skončí ve vaně s elektrickým mixérem, vše ovšem vypadá, že zemřel na srdeční příhodu. Který z těch dvou to byl? Myslíte, že na to Columbo nepřijde? ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Abych pravdu řekl, myslím, že jsem sem přišel zatýkat." Vandráka Columba je těžké oblafnout, když mu mokré mýdlo, vlhký ručník, infarkt na rotopedu a identičtí bratři nedávají smysl. Já se přitom tradičně pobavil, ale musím smutně konstatovat, že z této "ďábelské" smyčky by pachatele pravděpodobně vymotal i obhájce bez licence. ()

Reklama

nash. 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Columbo opět v plné síle, tentokrát s dvojitou podporou skvělého Martina Landaua. Napětí, Columbovy tradiční fígle, otázky na tělo, k tomu jako bonus skvělá kuchařská show. Servíruje se zkrátka columbovská lahůdka a srdce gurmána může být spokojeno. Zejména, když je tentokrát jednou z netradičních ingrediencí i nečekaný zvrat. Tedy prvek, který se u Columba neobjevuje zase tak často. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Postupne si uvedomujem, že jednotlivé diely Columbovskej série hodnotím podľa miery toho, ako Columbo preháňa svoju neokrôchanosť, odpornosť a správanie mentálne retardovaného bezdomovca. Chápem, že kontrapunkt medzi takýmito prejavmi a brilantným úsudkom detektíva tvorí nosný pilier celej série, len miera by nemala byť prekračovaná. Nakoniec ide o poručíka losangelskej polície. V tomto dieli bola moja tolerancia porazená hneď na začiatku a ja som dokonca sympatizoval s pani Peckovou. Aj ako dlhoročný fajčiar by som nezniesol, aby mi ktokoľvek vliezol do bytu so smradľavou cigarou. Ale to iba na okraj. V tomto dieli mi prekážala aj prekombinovanosť celého príbehu, takže som pri rozuzlení nepodľahol úžasu, skôr úľave, že to už skončilo. ()

monolog 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jako obvykle neúnavný buldog Columbo utahá zloděje. Na tomto seriálu mě vždycky rozesmívá, že i na první až pátej pohled nehoda je vždycky odhalena jako vražda a i pachatel nemá moc šancí z policejního stisku vyjít bez odsouzení. Další díl, kde kdyby se pachatel nepodřekl na konci, žádnej soudní zástupce by proti němu obžalobu nevznesl. Ovšem tento díl je oproti většině ostatních (čili všechny, co jsem viděl a nebylo jich málo ;) překvapivej svým rozuzlením. Columbo totiž na konci odhalí pachatele, o kterým neměl divák ani potuchy a tak se to detektivce přeci jen dost přiblížilo. Columbovo projevování se jako idiot podle mě nemůže být hraný, nebo s postupem času rozhodně není. Ten chlap je jak slon v porcelánu naprosto všude. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Jeden z mála případů Columba, kdy divák opravdu nezná totožnost vraha, dokud jej Columbo na závěr neodhalí. (Epistemolog)

Reklama

Reklama