Dvojitý šok (S02E08) (epizoda)

Double Shock

Dvojnásobný šok

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1973, 1 h 13 min

• emdvojka

Problém niektorých dielov je ten, že poručík Columbo ponúka len svoje silnejšie dojmy podčiarknuté chabými nepriamymi dôkazmi, ktoré by asi nikto v súdnej sieni neriešil. Druhá strana mince je samozrejme tá, že sa vtiera pomaly, ale isto až do hĺbky vrahových pochybnosti, ktorý na úplnom konci ma možno dojem, že pasť sklapla a ja sa potrebujem očistiť od zlého svedomia. Tak isto, ako to funguje v kostoloch a spovedniach po celom svete. Takže i tento diel sa na to spolieha a okrem určitých zvratov v deji, na ktoré v Columbkovkách nie sme zvyknutý, je to dialógovo a i vtipom podpriemerná časť, kde ma nadmieru iritovala postava pani domácej, ktorá to zo všetkou úctou hrozne preháňala, a chovala sa presne opačne, ako by mala...bola drzá, povýšenecká a majetnícka, fuj pchuj.(28.5.2019)

Příběh dvou bratrů, kteří přes vzájemnou nevraživost najdou k sobě cestu, když jde o peníze. Tenhle díl jsem vždycky dost nesnášel, hlavně pro tu ujetou hospodyni, která holdovala ještě o něco víc ujetým telenovelám („Vraťte mi stetoskop, Rocky! A hned!“). Columbo sice dostával trochu na frak („To je poručík Columbo, běžný průměrný ušlápnutý manžel, souhlasíte se mnou?“), nakonec ale přece (jak jinak!) ukázal, kdo je tady šéf. Jinak je děj filmu trochu nezvyklý tím, že o vraždě nevíme skutečně všechno, jak jsme zvyklí z většiny dalších dílů. V každém případě i přes těch několik vystoupení šílené hospodyně dávám 4 hvězdičky - 80%... :-)(5.7.2016)

No tak 90%. Martin Landau byl ideální volbou do dvojrole dvojčat, výborně zahrál jak upjatého obchodníka a zároveň televizní hvězdu, která si vlastně pozve i Columba do své show. A nejen v této scéně Peter Falk opět ukazuje, že je velmi nadaným komikem. Například jeho srážky s paní Peckovou by se trochu přehnaně mohly přirovnat k dvojici Closeau-Dreyfus. Pointa vlastně dokazuje nejen to, že nás skvěle balamutil režisér a především zmiňovaný Landau, ale že se nejedná o zas až tak typickou epizodu.(6.4.2007)

"Abych pravdu řekl, myslím, že jsem sem přišel zatýkat." Vandráka Columba je těžké oblafnout, když mu mokré mýdlo, vlhký ručník, infarkt na rotopedu a identičtí bratři nedávají smysl. Já se přitom tradičně pobavil, ale musím smutně konstatovat, že z této "ďábelské" smyčky by pachatele pravděpodobně vymotal i obhájce bez licence.(26.5.2016)

Jako obvykle neúnavný buldog Columbo utahá zloděje. Na tomto seriálu mě vždycky rozesmívá, že i na první až pátej pohled nehoda je vždycky odhalena jako vražda a i pachatel nemá moc šancí z policejního stisku vyjít bez odsouzení. Další díl, kde kdyby se pachatel nepodřekl na konci, žádnej soudní zástupce by proti němu obžalobu nevznesl. Ovšem tento díl je oproti většině ostatních (čili všechny, co jsem viděl a nebylo jich málo ;) překvapivej svým rozuzlením. Columbo totiž na konci odhalí pachatele, o kterým neměl divák ani potuchy a tak se to detektivce přeci jen dost přiblížilo. Columbovo projevování se jako idiot podle mě nemůže být hraný, nebo s postupem času rozhodně není. Ten chlap je jak slon v porcelánu naprosto všude.(19.3.2006)