Reklama

Reklama

Columbo - Série 2 (1972) (série)


Rekviem pro padající hvězdu (S02E05)

(epizoda)
  • Česko Requiem za padající hvězdu (více)

Obsahy(1)

Uvadající filmová hvězda Nora Chandlerová zjistí, že její sekretářka Jean Davisová se chce provdat za bulvárního novináře Jerryho Parkse. Herečku to zděsí, neboť Parks ví o jistých neblahých skutečnostech z minulosti, kvůli kterým Noru vydírá. Žena proto nastraží na Jerryho výbušninu v jeho autě. Jenže místo novináře po výbuchu zemře právě nevinná Jean. Nora má od té doby co dělat se dvěma podezřívavými muži – s Jerrym a s odrbaným losangelským detektivem Columbem... (Česká televize)

(více)

Recenze (37)

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečně poznáváme Columbovu životní lásku. Není to bohužel jeho manželka, ale právě vražedkyně Nora Chandlerová. Snad teď neprozradím děj, ale polovinu dílu si myslíme, že mrtvá přišla o život omylem, nakonec zjišťujeme, že to si také máme jen myslet, protože ve skutečnosti to byl úmysl a vražedkyně zabila tu, kterou chtěla. Což je trochu netypické. ()

nash. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spíš lehce podprůměrný díl, kde se Columbo neprokousává k pravdě desítkami otravných otázek a tuctem zábavně jiskřivých dialogů, ale spíš vytáhne řešení z klobouku jako kouzelník. Nepříliš logická je i vražda a motivace vraha. A tak jediné co tentokrát pobaví, jsou Columbovy telefonáty manželce, když se chce pochlubit odkud volá. ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Columbo to s ženskými příliš neumí - jak ve svém osobném životě (existuje-li něco takového), tak jsou-li jeho ústředními soupeřkami. Anne Baxter bývala skutečně velkou hollywoodskou hvězdou, takže její role je dost příznačná. Celkově se však tenhle souboj řadí spíše k těm průměrnějším, i když na druhou stranu je tady opravdu zajímavé místo Columbova "prohlédnutí" případu. ()

Godhaj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

,,Hele, poručíku, nechtěl byste si koupit nový auto?“ Když má Columbo za protivníka ženskou, není to ono. Jak je přirozeně galantní, tak svou sokyni tak nedusí a netrápí, a na to se já právě vždycky nejvíc těším. K tomu se v tomto díle motá jeden nezajímavý bulvární pisálek a jinak nic. Vyšetřování není nic moc, závěr jakbysmet, a tak tento díl u mě patří k těm horším. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Columbo nie je vo filmovom štúdiu prvýkrát, tentoraz ho chceli s jeho obstarožným autom poslať ku kaskadérom na zošrotovanie. Napriek tomu na ňom odvezie veľkú filmovú hviezdu. Dokonca volá svojej žene, ktorá by tak mohla prestať byť len hypotetickou osobou. Najlepším momentom je to, ako chcú Columba vymódiť u štvoroscarovej kostymérky. Prípad samotný má dobrú pointu, a tie vedľajšie detaily boli super. –––– Kdybyste tu měl materiály o slečně Chandlerové. Já je od vás nechci! Bez soudniho příkazu NIKDY! –––– Co kdyby vás žena vzala na cestu po obchodech na to vaše výročí? Podívejte se na obleky, košile, kalhoty, ponožky, boty. ... Hej, podívejte se i na pláště! ()

Galerie (10)

Zajímavosti (3)

  • Ve snímku má cameo roli legendární a Oscary ověnčená módní návrhařka Edith Head, celoživotní přítelkyně protagonistky Anny Baxter. (Epistemolog)

Reklama

Reklama