Rekviem pro padající hvězdu (S02E05) (epizoda)

• Česko

Richard Quine

Harry L. Wolf

Dean Hargrove

Buddy Small

Celkom dobra cast, ale pri zaverecnych titulkach som si hovoril, ze mi tam cosi chybalo. Vadila mi asi vrahyna, ktora vo vysledku bola fakt riadne cislo. Celkovo casti, v ktorych ide po zene su zbytocne galantne, chcelo by to menej respektu a ist po nich ako po udenom. V tomto pripade sa mi od zaciatku nepacili jej reakcie, velmi prehravala, hranicilo to s afektom. Pri niektorych scenach som az nosom krcil. Pobavila scena s kravatou. 3* ako bic.(14.11.2018)

Výborná epizoda s poněkud nezvyklým závěrem, protože Columbo objeví a objasní i jedno velké tajemství stárnoucí filmové hvězdy Nory Chandler. Poněkud zamotané, ale celkem logické a nakonec i do sebe dobře zapadající. V roli bulvárního spisovatele a vyděrače se objevil i Mel Ferrer, manžel Audrey Hepburnové.(13.6.2015)

Myslím, že na prvý krát, niekedy pomaly pred dvadsiatimi rokmi som tento diel nepochopil a to už som mal za sebou zopár dielov. Treba nad tým trochu viac popremýšlať a domyslieť si, čo sa to všetko v minulosti stalo a ako na to vlastne poručík prišiel. Diel, ktorý sa odohráva v prostredí, ktoré majú tvorcovia seriálu obzvlášť radi, veď z neho aj pochádzajú.(27.8.2012)

,,Hele, poručíku, nechtěl byste si koupit nový auto?“ Když má Columbo za protivníka ženskou, není to ono. Jak je přirozeně galantní, tak svou sokyni tak nedusí a netrápí, a na to se já právě vždycky nejvíc těším. K tomu se v tomto díle motá jeden nezajímavý bulvární pisálek a jinak nic. Vyšetřování není nic moc, závěr jakbysmet, a tak tento díl u mě patří k těm horším.(9.3.2015)

Konečně poznáváme Columbovu životní lásku. Není to bohužel jeho manželka, ale právě vražedkyně Nora Chandlerová. Snad teď neprozradím děj, ale polovinu dílu si myslíme, že mrtvá přišla o život omylem, nakonec zjišťujeme, že to si také máme jen myslet, protože ve skutečnosti to byl úmysl a vražedkyně zabila tu, kterou chtěla. Což je trochu netypické.(2.11.2007)

• - Ve snímku má cameo roli legendární a Oscary ověnčená módní návrhařka Edith Head, celoživotní přítelkyně protagonistky Anny Baxter. (Epistemolog)