Columbo - Série 9 (1989) (série)

Odpočívejte v pokoji, paní Columbová (S09E04)

(epizoda)
  • USA Rest in Peace, Mrs. Columbo (více)

Zdrcený poručík Columbo pohřbívá svou milovanou manželku. Mezi účastníky pohřbu je i realitní agentka Vivian Dimitriová. Zdá se, že nikdo netuší, že za smrt detektivovy manželky je zodpovědná právě tato žena. Ve vzpomínkách Vivian a několika dalších účastníků smutečního obřadu se odvíjí příběh, který se před nedávnem odehrál: Vivian je ve skutečnosti vdovou po vrahovi, kterého Columbo před deseti lety dostal před soud. Muž však ve vězení zemřel a Vivian je od té doby posedlá mstou. Napřed zavraždí svého nadřízeného Charlieho Chamberse, který podle ní kdysi jejího manžela udal. Jako další oběť si vyhlédla Columbovu manželku a pak samotného detektiva… (Česká televize)

René

Jeden z těch lepších Colombů, i když tentokrát slavný detektiv neměl až tak těžkého soupeře. Kdo to shlédne, uvidí proč..a taky se možná konečně dozví jak vypadá paní Colombová :) ()

haWranka

Hodně zvláštní díl, který se týká osobně Columba. Hlavní záporačka je jedna z nejodpornějších vražedkyň nejen tohohle seriálu, ale snad všech ostatních kriminálek. Zahrála tu šílenou skvěle a dabing paní Zawadské vše umocnil. ()

Rudyamon

Paní Columbová má tentokrát velice špatný den, můžeme to na ní vidět, byť přes zavřenou rakev toho moc k vidění není... nebo je všechno jinak? Jeden z těch opravdu dobrých dílů. Padouchem je tentokrát jedna poměrně sympatická, ale hlavně pošahaná dáma, která se rozhodne vyrovnat účty, ve kterých má Columbo taky svou kolonku. Závěrečná scéna, kdy vražedkyně konečně dotáhne svou pomstu k dokonalému konci, a vzápětí zjistí, že se něco totálně pokazilo, je prostě geniální. Je tady totiž Columbo ve své nejlepší herecké formě formě. A svou scénku sehrál fakt skvěle. Nemůžu jinak, než 5 hvězdiček - 100%. ()

Likan7

Sice jiný, ale jinak průměrný díl, který je jiný jen tím, že obsahuje flashforwardy na pohřeb. Určitě je zajímavé, že vrah jde tentokrát nejen po poručíkovi, ale i jeho ženě a i když jsem rozuzlení tipnul o mnoho minut dříve, konec je nesmírně milý a lidský. Hlavně fakt, že kult poručíkovy ženy je stále živý je super....už jsem se bál, že na fotografii byla skutečně ona. ()

Gothard

Zcela jistě jeden z nejlepších dílů. Při prvním shlédnutí sice sledujete hrátky celkem vyšinuté vražedkyně s Columbem, ale chtě nechtě pořád musíte myslet na to, zda paní Columbová je opravdu mrtvá. Samotný příběh je od řady ostatních odlišný i v tom, že Columbo bojuje o svůj život a sám to dobře ví, takže je to i tom, kdo bude chytřejší a přelstí toho druhého. Pointa v kuchyni je bezchybná. Kdysi se vedly debaty, zda paní Columbová vůbec existuje, toto je jeden z dílů, který dává odpověď. Samozřejmě je možné namítnout, že v některých scénách je Vivian Dimitri snad až poněkud nevěrohodná, ale tento díl si tak jako tak pět hvězdiček prostě zaslouží. ()

Xpojntman

V tomto díle chybělo, málo a to opravdu málo, aby jsme se seznamili s tajemnou manželkou Franka Teda Colomba. Třeba to byla sexy kost a on ji předevšema ushovaval. ()

Tominni

Columbo pod hrozbou pomsty od ženy, které poslal před lety do vězení manžela. Celý díl začíná na pohřbu ženy poručíka Columba, kde jsou všechny klíčové osoby.......a rozplétání může začít. Parádní díl, jeden z nejlepších......nebo vůbec ten nejlepší díl? ()

SirGawain

Nevím jestli je to stěžejní díl, ale rozhodně je dost přínosný. Třeba já jsem se v tomto díle konečně ujistil, že Columbova manželka není jeho pouhým výmyslem. Dokonce je tady v tom díle vidět i její fotka. ()

waltosin

Opravdu zasloužené hodnocení, protože tento případ zasahuje do Colombova soukromí, ale on na tu mazanou děvku nalíčí takovou past až se sama přizná. Jeden z nejlepších dílů: Odpočívejte v pokoji, paní Columbová. ÚŽASNÉ!!!!!!! ()