Letopisy rodu Shannara

• USA The Shannara Chronicles (více)
USA, (2016–2017), 13 h 49 min (Minutáž: 40–42 min)

Předloha:

Terry Brooks (kniha)

Hudba:

Felix Erskine

Série(2) / Epizody(20)

Zapovězení zlí démoni se začínají vracet na světlo světa mytických Čtyř zemí! Letopisy rodu Shannara je epická televizní adaptace rozsáhlé knižní fantasy ságy spisovatele Terryho Brookse. Odehrává se tisíce let v budoucnosti a popisuje dlouhé putování tří hrdinů, na jejichž bedrech spočívá osud světa. Kříženec mezi elfem a člověkem Wil (Austin Butler), elfská princezna Amberle (Poppy Drayton) a tulačka Eretria (Ivana Baquero), kterým pomáhá poslední druid Allanon (Manu Bennett), musí zachránit starověký strom Ellcrys a zastavit armádu démonů. Jinak je se vším konec. (TV Prima Cool)

Vassa91 odpad!

Jak vůbec někoho napadlo zrovna TOHLE natočit? Už jako knížka je to tragédie, tak jak asi může vypadat tohle? Totální guláš, nezvládnutá režie, postavy skáčou z místa na místo... Mám pocit, že to je pokus, nebo to možná měl být pokus o Pána prstenů pro dnešní "moderní" generaci. Ono celkově seriály oproti filmům mají výhodou v tom, že dokážu (nebo měly by) daleko lépe popsat knihu a tím jakoby nenasrat fanoušky knihy. Problém nastává, když knižní předloha nestojí za nic. A kde nic není... Ztráta času ()

Bejbina

Tak trochu všehochuť, vybrakované seriály a filmy - Harry Potter, Upíří deníky, Game of Thrones, The Vikings, Hobiti, celkově trochu odkláknutá dějová linka. Aspoň na Manu Bennetta (Druid) se dá koukat, lepší to asi nebude.... ()

Murad odpad!

Četl jsem téměř všechny knihy, nemůžu jinak než takto hodnotit. Nechápu jak mohl toto pan Brooks dopustit a ještě chválit. ()

Weriness

Druhou sérii tohoto seriálu jsem už víceméně protrpěla jenom proto, abych věděla, jak hrozný bude závěr.  Herci byli víceméně koukatelní, český dabing byl ale horší (ehm, mnohem horší, proto doporučuji původní dabing, ačkoliv netuším, jak nepřesvědčivě původní herci zní). Příběh by možná byl zajímavý jako námět pro celovečerní film nebo trilogii, ovšem v seriálovém podání byl hrozný. Dlouho jsem přemýšlela o tom, co mi na seriálu vlastně vadí. Především je to absolutně nerozdýchatelná kombinace budoucnosti (která ve skutečnosti vypadá jako doba středověku) a současnosti, která tam byla nastíněná v podstatě úplně zbytečně, pro příběh jako takový neměla žádný význam, snad jen takový, že lidé v budoucnosti se konečně opět naučili používat reproduktory a zapalovače. Také mi vadilo, že seriál jako takový je určen spíš mladší generaci, přibližně lidem od 13 do 17 let, ale zároveň se snaží v některých momentech (ano, pouze momentech) působit dospěle a drsně, trochu jako by si hrál na Hru o trůny pro náctileté (například když jeden z Karmínovců sliboval Vyvolené, že když se s ním vyspí, koupí si dalších pár hodin života) a tyto momenty byly bohužel velmi nepřesvědčivé. Dialogy byly rádoby chytré a hluboké, ale nic důležitého nám neřekly. Některé pasáže byly příliš zdlouhavé, nebo nicneříkající a nedůležité (například věčné bezcílné pobíhání po lese), jiné zase byly až moc uspěchané (třeba když se Eritreia snažila přemoci temnotu v sobě-jednou se upřeně zadívala na bytost, která ji měla ovládnout, a najednou se své temnotě dokázala postavit absolutně bez problémů), čímž bylo způsobeno, že například jinak možná i dojemné scény jako sebeobětování Amberle a Wila byly vlastně jenom další scénou, kterou jsem pomalu nestihla postřehnout. Nehledě na to, že téměř všechny postavy mohly být zabity nejmíň pětkrát během té nekonečně dlouhé doby, kdy se k nim blížil jejich vrah. A abych nezapomněla, je velice půvabné, že každá malá holka ve Čtyřzemí dokáže sama a bez nejmenšího škrábance povraždit bandu Karmínovců a ubránit se Dagda Morovi. A to nemluvím o tom, že se naše svatá trojice v první sérii v každém díle dokázala nejméně třikrát a téměř bez potíží vyvléknout z jakékoliv bryndy. Abych nebyla pouze negativní, první série byla i docela příjemnou podívanou, ačkoliv jsem občas nevěděla, jestli se smát nebo brečet. ()

9FilMMan9

Mám chuť najradšej niekomu nafackovať. Tak očividne bijúce chyby do očí... Neviem si predstaviť ako sa na toto môže niekto z produkcie na konci točenia, strihania a všetkého možného pozrieť a povedať si že to musíme vydať, je to výborné, bomba. A to som typ diváka ktorý si nevšíma chyby efektov ale ako mňa toto vytáča ...Pozeratelné vďaka pekným holkám a dvom alebo trom postavám a je mi to veľmi ľúto že je mi trápne počas sledovania aj za tých hercov. ()

pupidup

samá fajnovka tady, koukám! :o) Pro sobotní a nedělní ráno u kafíčka parádní oddechovka, která mi dokázala vyhnat z hlavy neustálý kolotoč pracovních myšlenek. A to se málokdy stává! Jo, mně to sedlo! Co na tom, že je to trochu spíš pro teenagery. PS: druhou Hvězdnou bránu mi už stejně nikdo nenatočí! ()

TaToten

No videl som z toho asi jeden alebo dva diely a absolútne nechápem načo sa to hraje na čiastočné post apo, keď to je tam obmedzené len na občasné kulisy v pozadí, prípadne nejaký ten záber pri cestovaní krajinou. ()

Basara

Z môjho pohľadu by mal takto vyzerať fantasy seriál/film a jedná sa pravdepodobne o jedno z najlepších vytvorených diel zo sveta mágie a meča zo západu. Zaujímavý príbeh elfov, druidov a ľudí proti silám temna/démonom zasadený do post apokaliptického-fantasy sveta, ktorý diváka núti pozerať stále ďalšie epizódy. Videl som, že sa to tu porovnáva s pánom prsteňov, ale pre mňa je tento seriál oveľa lepší z hľadiska dobrodružstva a príbehu (a hlavne tam nie je také psycho) aj napriek menšiemu rozpočtu. Herecké obsadenie je v celku sympatické a našťastie nezasiahnuté trendom diverzity. Jediné čo by som vytkol je trochu veľa romantiky v 1. sérii, ale dá sa to prežiť. Druhá séria bola ešte viac zaujímavá a rozšírená o ďalšie národy aj keď ukončená s cliffhangerom bez pokračovania. ()