Anne Hathawayová tentokrát nikoli v roli princezny, nýbrž coby těžkými traumaty postižená dívka, která po letech izolace přijíždí na svatbu své sestry. Za vynikající výkon v tomto snímku byla herečka nominována na Oscara. Režie se ujal Jonathan Demme (Mlčení jehňátek, Filadelfie).
Byť by název tohoto snímku mohl evokovat některé sladkobolné romantické komedie, tento film nemá s nevěstami a ženichy na útěku nic společného. Spíše naopak. Ačkoli se jeho děj točí kolem svatby, jedná se především o silné psychologické drama, dávající nahlédnout do temných zákoutí lidské duše. Hlavní hrdinkou je dívka Kym, která sice svým vzezřením připomíná princeznu, ale hluboko v sobě skrývá bolesti a vnitřní démony, jež cupují její srdce na kousky. Proto se také chová tak, jak se chová. Rodina ji nemůže vystát, poslední léta strávila v léčebně, ale nyní se vrací domů, protože se vdává její sestra Rachel. A právě napjaté prostředí, jež kolem sňatku panuje, se stává arénou velké bitvy citů a traumat, během níž možná konečně bude vyřčeno vše, o čem se tak dlouhou mlčelo. V hlavní, pro ni velmi netradiční roli exceluje hollywoodská hvězda Anne Hathawayová, jež byla za tento herecký výkon nominována na Oscara. Tvůrcem snímku pak není nikdo jiný než oscarový Jonathan Demme, režisér nezapomenutelných klenotů Mlčení jehňátek a Filadelfie. (oficiální text distributora)

Oralfabet

Každá postava působí jako skutečný člověk s vlastním příběhem a divák má doopravdy pocit, že je tam s nimi na té svatbě. Což nemusí být každému příjemné, ale stejně mě zdejší nízké hodnocení zaráží. Možná Demme trochu předběhl dobu, přece jen jsme na podobný styl natáčení asi dneska zvyklejší. I když tohle má snad víc společného s filmy Dogma 95 než s mockumentary sitcomy jako Office... Mě to každopádně skoro celou dobu bavilo, téměř neustále udržovalo ve stavu neklidu (což je dobře) a několikrát dojalo téměř k slzám. Scéna se závodem v naplňování myčky je absolutně geniální a krásná a zničující. Jo a všichni herci jsou fantastičtí, ale přece jen je to především film Anne Hathaway, a ta mi tady svým výkonem celkem vyrazila dech. Silných 8/10 ()

Janko666

Působivý snímek s opravdovou Anne Hathaway. Nejprve jsem si myslel, že tenhle film je jen další hloupá romantická komedie. Pak jsem, ale viděl trailer, a tak jsem se musel na Anne a její nominaci podívat. Opravdu si ji zaslouží. Roli bývalé feťačky, která se viní za události za které nemůže, jsem ji fakt věřil. Předvedla svůj dosavadní vrchol. S filmem mám jeden velký problém a to je jeho délka. Scény se svatby jsou strašně dlouhé a o ničem. Půl hodinky kratší a dal bych * * * * *, protože není moc snímků, které z vás dostanou tolik emocí a přitom nechtějí nic jiného, než vyprávět svůj příběh. ()

neneka

Skvělý film, taková pěkná rodinná mozaika, která, a proč ne vlastně?, se vybarvuje na svatbě, kde si každý přeje co nejmíň problémů.. a ovšem: skvělá Anne Hathaway! ()

Gore

Pro mě je ideální svatba v tričku a jeansech na pět minut, proto detailní svatební přípravy, o čemž vypráví celý film, jsou pro mě nachtmahr (jak řečeno v úvodu filmu). Jediné co bylo koukatelné byla výtečná Anne Hathaway v dramatický roli (Deníky princezny a Bride Wars zapomenuty) ()

KOZEL84 odpad!

Proč mi to Anne děláš?!!Od Úterý tě mám rád (Love and other drugs) a ty takhle?!!Jak já to chtěl vypnout.Já si musel dát v polovině půl hod'ku pauzu a svedl sem boj hodný Thermopyl.Vydržel sem to jen kvůli tobě a za to by sis mě měla minimálně vzít,protože tohle je psychická a i fyzická tyranie.Mě už chyběla jen trnová koruna na hlavě!Vemte nejnudnější chvíle svého života a nejspíš i těch minulých,vynásobte je miliardou...pak ještě jendou miliardou a stejně nebudete ani nadohled.U tohoto by se nudil i člověk v komatu,mrtví by byli ještě mrtvější a jejich duše v pekle by žebraly o minimálně ještě jedny věčná muka.Tantalos by začal držet dietu a Sisyfos by si ten šutr na vrcholu kopce sám skopával dolů.Tohle je zlo!Tohle je špatně!Já ten film normálně nenávidím a to tak,že bych ho nedoporučil ani tomu koho nenávidím.Ani tomu kdo tu napsal,že jde o romantický film (Chtělo by to nepsat žánry podle názvu filmu,ale nedívej se na to.Zapřísahám tě!).Dodneška mi svatby nevadily,kromě toho,že sou podle mě zbytečné (nebo jako manželství),ale toto!!!Anne nemá chybu,její role je skvělá a její příběh kurevsky depresivní (proto mě dost zaráželo její chování),ale bohužel tady forma totálně zmasakrovala a rozšlapala obsah.Jako sorry Anne,ale prostě odpad!A fakt nedoporučuju!!Příjde mi,že tenhle film je prostě tak jak tak,lepší nevidět. ()

goniss

líbí se mi drama, trauma které Kym prožívá, a přes některé věci se neumí přenést. Líbí se mi jak je to natočeno a jak je zde zachycený pohled na rodiné záležitosti, se kterýma se nejeden vypořádává. A jak je všechno zapletené. Pro mě nevšední, ale místama trochu nudné. Postava Anne H. je skvělá, sluší ji to tu kolikrát i mnohem víc než v Deníku princezny, aji jí to sedí víc charakterně,řekla bych. Myslím tím, že se dokázala lépe vžít do svoji roli tady, než v romantické komedii o princezně. Zaslouženě získala nominaci na Oskara za tenhle film, to jo. ()

Everyone

Anne Hathaway výborná, Rosemarie DeWitt rovněž dobrá, základní dějová linka dost silná, ale ta vata - dialogy, které vyplňují, nad rámec této linky, film, byly naprosto příšerné!!! (konkrétní být ani nechci) ()

luxuska

zbytečně dlouhé a roztahané, většina emocí se tak rozplizla do ztracena....anne hathaway ovšem velmi příjemně překvapila. ()

Ben Nevis

Zbytečně roztahané. Film označený jako drama by neměl vyvolávat nutkání dívat se, kolik ještě zbývá do konce. Celá svatba je příliš dokonalá a jediný dramatický prvek tvoří návrat problematické sestry. Příběh by se dal shrnout do věty: soupeření dvou sester o to, která má mít právo na větší pozornost. Plusové hvězdičky za herecký koncert, mínusové za stopáž. ()

Olík

Těžkými traumaty postižená dívka (Hathaway) se vrací do rodinného sídla, aby se zúčastnila svatby svojí starší setry (DeWitt). Zpočátku emociálně silné drama podpořené syrovou kamerou a právem na Oscara nominovaným herectvím Anne Hathaway se průběhem času vytrácí, přičemž některé úseky (hlavně svatba samotná) jsou naprosto zbytečné a pro celkový dojem z filmu kontraproduktivní. ()

iNKa 1104

Atmosféra filmu mi silně připomíná dánský film Rodinná oslava ... Představte si: jste účastníkem rodinné veselice, cíttíte se jako kdyby jste byli uprostřed svatebních hostí, přemýšleli co zdlábnout, jestli si dát ještě jedno šampáňo, ... a taky se ale cítíte trochu nepatřičně, protože lidi okolo vlastně neznáte ... A mezitím se na jedné cigaretové pauze seznámíte se slečnou se smutnýma velkýma očima a příběhem, při kterém vám zamrazí ... poté se vrátíte do rozjuchané společnosti, ale už se vám celé to bujaré společenské legračno zkarikaturizuje, protože cítíte lítost a chcete rozkrýt všechny ty rodinně zašmodrchané emoce, které v každém bublají po svém ... A mezitím, aniž o tom víte, jste dalším členem rodiny ... ()

Luisis

Na můj vkus trošku moc ukecané a klasická americká rodina která mele pořád to stejné, aby ve finále, vůbec ničemu nerozuměla..Jo a Anne!!! Mikádo ti fakt nesluší!! - 52% ()

haWranka

Tenhle film je silnej hlavně perfektním hereckým výkonem Anne Hathaway. Jenomže jinak je to vcelku nuda o ničem. Nic se vlastně nevyřeší, celou dobu se jenom všichni hádaj. A hlavně kamera - která asi měla divákovi všechno trochu víc přiblížit a polidštit - mi lezla hrozně krkem a po chvíli mě bolela hlava. ()

ljukyljuk

Veľmi presvedčivý minimalistický film, v ktorom som hercom veril každé slovo. Miestami sú scény trošku zdĺhavejšie, ale na druhej strane úplne vťahujú do deja a ja som mal pocit, že tam skutočne som, že vidím, ako postavy premýšľajú, že sa s nimi hádam a zároveň ich chápem, že mi je ich ľúto, že sa s nimi cítim trápne a nakoniec s nimi aj tancujem na svadbe... takže slovo presvedčivý je tu naozaj na mieste ()

Inozuka

Na první pohled radostná rodinná událost, pod povrchem klubko jedovatých hadů neurovnaných vztahů a nezahojených ran z minulosti. Svatba je pouze příležitost pro jejich rozmotání a odhalení. Nevím proč je film označován jako romantický, protože se jedná spíš o psychologické drama se zvláštním filmovým jazykem značně připomínajícím domácí videa či nějakou reality show. Tím stylem vyprávění si mě tenhle film získal. Samozřejmě na tom měly svůj vliv i hluboké oči Anne Hathaway, která byla jako Kym famózní. ()

pirulka

Prišlo mi to celé rozvláčne a nudné..miestami dokonca otravné :D v podstate je to všetko o jednej svadbe, na pozadí ktorej sa riešia rodinné "trauma", verejné tajomstvá, vzťahy, problémy...Rola KIM, (Anne Hathaway) sa ma vôbec nedotkla-problémová bývalá závisláčka, s búrlivou minulosťou..no a? takých už bolo..celkom nerozumiem tej nominácii na Oscara, ale Budiš..a to si myslím, že nie som nejaký ignorant :D ()

rumajzlik

Nejdelších 114 min v mým životě! Veliká americká svatba, plná výkřiků nadšení, potlesku a hromadného juchání. A těch projevů! Uf, Každý měl potřebu pronést nějaký patetický cint. Med tekl po litrech a slzy dojetí proudem. A do toho se "řeší" rodinná nevyřčená dramata. Pořád jsem čekala nějaký zvrat, ale žádný nepřišel. Kym byla zajímavá, ale to na stopáž filmu jaksi nestačí. Docela jsem si oddechla, když už se konečně vzali a po (jak jinak) rozjásaném tanyny nastal vytoužený konec. ()