Co nás žene do světa fantazie, plné smyšlených postav, hrdinů se super schopnostmi a dobrých konců? V životě se může stát cokoli, ne vždy je to dobré a někdy se prostě přihodí tak strašné věci, že nás mozek donutí zapomenout a odebrat se do tohoto světa. Příběh našeho hrdiny začíná stejnou tragickou událostí a vede nás jeho pozdějším životem v roli supermana pomáhajícího bezbranným a chránícího pořádek. Korejská tragikomedie ze života, u které se člověk musí zamyslet, jestli opravdu není smyšlený svět plný hrdinů lepší než realita. Opravdu se člověk musí nejprve zbláznit a odebrat se do tohoto světa aby byl schopen pomáhat a projevit přirozenou lidskost nám vrozenou a přesto všemi tak úspěšně potlačovanou? (Kiyoshi)

erapo

Neuveriteľne brilantná scénická nadčasová geniálna hra mysle so skvelou brilantnou kamerou a nádherným silným príbehom plným emócií. Ešte emotívnejšie v spojení s hlbokými myšlienkami záchrany Zeme a pomáhania si. ()

Sticks

Ľudia sa pozerajú na svet rôzne a občas menej zakalený pohľad majú práve ľudia s duševnou chorobou. Rozlišujú ľahko: na dobré a zlé, nekalkulujú. Častokrát ani nevieme, čo sa môžeme od nich priučiť. Trebárs let oblakmi... Syupomaeniottdeon sanai je film silne inšpirujúci. Ak po ňom nemáte chuť, konať dobré skutky, musíte ísť do nemocnice pre super-hrdinov, lebo vaša hladina kryptonitu je príliš vysoká. Okrem samotného odkazu na supermana v podobe komických scén na začiatku, tu nájdeme aj utopickú víziu kryptonitu, ktorý nám bráni robiť dobré skutky. Odľudštenie, v podobe sedatív a iných zabijakov bolesti, ktoré hubia každého supermana v nás. Najľahšie sa prirovná tento film ku saavedrovmu Donovi Quichotovi. avšak.... tieto veterné mlyny sú v nás. Čo takto vyjsť von a nie nakladať vrecia s obilím? Nieje snáď tento superman človekom ľudskejším než ktokoľvek z nás? Po tom čo som prešiel na kórejskú vlnu, kde každy tretí film, ak máte dobrý výber, vyvolá zemetrasenie vo vašich emóciách, musím prehodnotiť svoj výber najsmutnejšieho filmu. Mary a Max mi prepáči, ak mojím favoritom sa stane práve tento superman. Okrem pár chvíľ, kde som si hovoril, ajaj chyba na kráse, len kvôli tomu aby ďalšie chvíľky vynikli, je to výborne natočený snímok. Zaujala ma hudba, kamera, dialógy, ale hlavne hlavní protagonisti! Tie výkony boli skrátka fenomenálne... Možno nadhodnotím údelom 10/10, ale tento film mi toho veľa dal. Poslal ma do kolien len preto, aby mi dal silu, kúzliť ľuďom úsmev na perách. A samozrejme poukazovať na tých plešatých, čo sa snažia supermana v nás potlačiť. Teraz (november 2012) som sa rozhodol osviežiť si pamäť a s miernym vykoľajením musím napísať, že som skončil v polke a dosť rozčarovaný, pričom by som za tú polku neváhal udeliť tri hviezdy. Každopádne čo zostáva je, že tento film výrazne ovplyvnil moju filozofiu a pohľad na svet, preto si ho musím nechať v TOPke aj keď už jeho kvality tak nedocením. ()

Kalda69

Uzasny film jaky jsem dlouho nevidel, dost me to pripomelo Clockwork orange a trochu i Prelet nad kukaccim hnizdem :o) Takovyto film muzu jedine doporucit a ani konec me nezklamal, kde je asi nejvic poznat propojeni symboliky s realismem. Jsem proste nadsenej! ()

Dharmma

Lidé jsou ovce, které velmi často než aby druhým pomohli, pouze přihlíí a nic nedělá. Honíme se prostě pouze za neexistující kariérou a strachujeme o náš život. Hloubka a satira naší společnosti tohoto filmu se mi líbila, nicméně první půlka filmu není žádný zázrak, ale koukatelná také byla. Za velmi povedenou druhou část slabší * * * * ()

kubawong

U první poloviny jsem se strašně nasmál, myslel jsem si, že to tak bude i u druhé, ale film se proměnil na emocionální drama, kde jsem se na konci rozbrečel, jak malá holka. To, že se film podílí i na skutečných událostech mě dostalo ještě více. Tohle je asi jeden z nejlepších snímků, co jsem za poslední dobu viděl. 10/10 ()