Svět podle Mallory

• Velká Británie Welcome to the Rileys

Doug jede na služební cestu do New Orleans. Je rád, že změní prostředí a na chvíli si odpočine od své manželky Lois. Od té doby, co jim zemřela dcera, nedokážou najít společné zájmy a naopak se sami sobě více vzdalují. Doug si vyrazí večer na skleničku do klubu a při té příležitosti se seznámí s mladou prostitutkou Mallory. Prostořeká a upřímná Mallory rozdmýchá stereotypní život staršího muže. Svým osobitým kouzlem a nadhledem dokáže v Dougovi zažehnout jiskru a znovu objevit chuť do života. Pomůže Mallory nešťastnému páru opět najít ztracenou lásku?
V roli Mallory zazářila hvězda ze série Twilight sága - Kristen Stewart a na filmu se mimo režiséra Jake Scotta podílel i jeho otec Ridley Scott a strýc Tony Scott jako producenti (oficiální text distributora)

eraserhead666

Mě něco uvnitř říkalo, že to, co Stewart předváděla ve Stmívání není moc od ní, že to po ní chtěli. A jsem rád, že to dokazuje i tento film, v podstatě z období, kdy Stmívání jelo na plné bezkrevné kule. Protože tady Stewart v rámci role a její povahy hraje a vůbec ne špatně. Mám podobné filmy o lidech rád. S hodně velkou nadsázkou je to takové Pretty Woman bez přeslazeného happy endu. ()

Sofia

Moc mi to nesedělo. Přišlo mi to značně nevěrohodné - silně pochybuju, že by si manželský pár, rozhozený po traumatu jako je ztráta dítěte, dokázal najít tak silný vztah zrovna k takovému individuu, jaké tady hrála Kristen Stewart. O jejím hereckém umění jsem se už zmínila několikrát a ani tady mě nepřesvědčila, naopak mi lezla strašně na nervy. Film je v podstatě nudný, zaujalo mě jen prostředí New Orleansu a výkon Melissy Leo. ()

Johny_fork

Citlivě natočené drama s bezprostřední Kristen Stewart a charismatickým Gandolfini. Na nezávislý film je to sice až příliš velká pohádka, ale nedá se nefandit. ()

Beznoh

Není to žádný film příběhem plným utopistických věcí a činů, jak tomu tak často bývá. Prostě reálné drama ze života, které i podle toho končí. Normálně bych řekl, že by mě film s tímhle dějem nemohl vůbec ani bavit a že by mě ten konec zklamal. Ale tohle je prostě nějaká super výjimka, protože vážně dokáže upoutat a zaujmout a divák se vůbec nenudí a film si vážně užívá. Čtyři hvězdy určitě. ()

Hoyt

Jake Scott i za patřičné pomoci svých mnohem známějších bratrů natočil emočně nadprůměrné drama, které mě vůbec nenudilo a naopak mě zaujal příběh a herecké výkony všech tří protagonistů. Stewart s Gandolfinim byli výborní ale kdo zde nejvíce zářil byla Melissa Leo. Konec je velice rozumný a pochopitelný takže dojem vůbec nezkazí. Nakonec nesmím zapomenout na Streitenfeldův příjemný hudební doprovod. ()

corpsy

Indie dráma, ktorá ma nenechala chladným. A to už hlavne vďaka horúcemu sexuálnemu hereckému prejavu Kristen Stewart, ktorá si zaslúži pozornosť divákov a aj možnosť zabudnúť na jej bláznivé ´´twajlatovské´´ obdobie. Šikovne a odvážne napísaný scenár, obsahujúci množstvo realisticky vyznejúcich scén je ďalším základným kameňom kvalít tohto malého, ale silného snímku. ()

Anchi

Docela fajn drama - místy smutný, místy úsměvný, místy nudný, místy zajímavý. Určitě je tu zajímavost tragického příběhu mrtvé dcery a následného matčina uvěznění se ve vlastním domě a snad i myšlenka či popud, který 'starého pána' nabádá ke starostlivosti k nevychovaný, mladý holce, po který mu vlastně vůbec nic není, a člověk tak nějak chce, aby se dočkal šťastnýho konce. ()

Krissty

Kristen mě každým dalším filmem, který s ní vidím, přesvědčuje o tom, že je hodně kvalitní herečka. Už v Úkrytu byla perfektní a pořád míří výš. Navíc je velmi zvláštním způsobem krásná a originální, dobře se na ni kouká. Příběh je poměrně jednoduchý a hodně skutečný bez zbytečných cavyků, které by v tomto případě jen rušily skvělý dojem. Závěr byl takový, jaký možná někteří neočekávali, ale mně maximálně vyhovoval. Není to nijak zvlášť dramatické drama, ale jedná se o film, který zaujme a umí chytnout za srdce. ()

Riddick77

Precizně odvyprávěný příběh několika pošramocených životů, který čerpá sílu především z bezprostřednosti a jednoduchosti. Velmi intuitivně vyprofilované postavy, které se chovají tak, jak by člověk očekával. Výborný James Gandolfini i Melissa Leo jako zlomený pár rodičů a vynikající Kristen Stewart, která po "Cake Eaters" a The Yellow Handkerchief" opět předvádí, že hrát rozhodně umí. Prostředí New Orleans, evidentně ještě nevzpamatované z hurikánu Katrina, bylo též skvělou volbou a dodalo příběhu potřebnou atmosfétu a pocit stísněnosti a bezmoci. Čekal jsem na distribuci tohoto filmu velmi dlouho a vyplatilo se to. 10/10! ()

Pirkaf

Nevím proč, ale připomnělo mi to film Lost In Translation. Určitě velmi zajímavý film, na který bych se nikdy nepodíval, nebýt Kristen. A přišel bych o hodně. Zejména o skvělého Jamese Gandolfiniho. ()

Makky

Príbeh je síce jednoduchý, vôbec nie je plytký a štavu tomu celému dodávajú úžasné postavy, charaktery, herci. S tými dialógmi a myšlienkou by som sa radšej dve hodiny pozeral ako popri tom Gandolfini čistí záchod alebo Stewart neustále f*ckuje, než sledoval súčasné rádoby trháky s hĺbkou detského pieskoviska. Irónia je, že Kristen také filmy preslávili, no dokazuje, že má naviac každým filmom. ()

blackrain

Vítejte v realitě všedního bytí. Mělo se to jmenovat Svět podle Douga. Všechno se kolem toho to muže točí. Kristen Stewartová mě nepřestává svým výběrem rolí překvapovat, některé totiž stojí skutečně za to, hlavně tedy pokud jde o dramata. Tam dokáže pořádně rozvinout svou herecký um a je velmi příjemné ji sledovat. Ta se lehko vymaní z té upíří ságy a nemusí se přitom ani vůbec nadřít. Jen tak dál. ()

togaf

No to byla ale nuda. Předvídatelný děj a nezajímavé postavy. Melissa Leo vypadala na osmdesát, opravdu mě překvapilo, že je ročník 1960! Ani Kristen Stewartové bych její filmový věk nevěřila (prý patnáct, hahá, té bych klidně vodku nalila, dokonce i v USA!). Jak je vidět, víc mě zaujal věk hrdinek než děj, to proto, že to byla nuda. Už se začínám opakovat, takže rychle zapomenout na Svět podle Mallory, což je mimochodem strašlivý název, který nedává smysl, nechápu, proč distributor v ČR nezůstal u doslovného překladu. ()

hygienik

KS bola mojou obľúbenou herečkou. V Mluv som bol unesený jej hereckým výkonom. Už vtedy som poznamenal, že dobre hrá iba v drámach. Po každom jej filme si stále viac uvedomujem nasledovné veci: 1. Hrá stále tú istú trpiteľskú introvertku, ktorá to má v živote ťažké a mňa táto fabula už neoslovuje tak ako kedysi. 2. Nemôžem sa ubrániť pocitu, že posledné dva roky herecky stagnuje a to ma mrzí 3. Ja už ani neviem, či je pekná, lebo vždy je tak zmaľovaná, že sa nedá určiť ako vyzerá bez líčenia. ()

grogodil

Hm, niečo na tej Stewartovie Kristíne je :-) ....Zvláštny, hodne zúfalý a prinajmenšom divný pokus o terapiu a zalepenie diery v živote manželského páru skrz ochočenie si mladej prostitútky, no vďaka citlivej réžii a skvelým hereckým výkonom sa divák takmer úplne stotožní s ich psychickým rozpoložením a tejto manželskej dvojici neustále neskutočne fandí a praje šťastie a happyend, nech sa film akokoľvek nebezpečne blíži k jedinému logicky očakávanému záveru. 6/10 ()

Bonaparte.

Návod na to, jak si během jednoho večera adoptovat šestnáctiletou prostitutku, nám ukáže osudem zkoušená manželská dvojice Rileyů. Snímek plný malých životních zvratů nemá nikterak hlubokou myšlenku, narozdíl od velmi podobného Detachment, který přeci jen byl o určitou úroveň výš. Zdejší nenávist ke Kristen Stewart nepochopím, snad je neoblíbená proto, že hrála ve Stmívání a lá film pro mladé blbky? Opravdu nevím... ve Welcome to the Rileys zahrála fantasticky, stejně tak zbylá ústřední dvojice. A vlastně nikdo jiný, jako by tam nehrál... Co se týče konce, tak jsem byl mírně zklamán. Možná jsem čekal trochu více či nějakou bombu, které jsem se nakonec nedočkal ... zřejmě je to dobře. Odpočinkové drama, které netřeba vidět vícekrát. 70% - Sakra chci do New Orleans! ()