Hranice ovládání

• USA The Limits of Control (více)

Film sa odohráva v rozličnom okolí súčasného Španielska, kde mysteriózny, osamelý hrdina (Isaach De Bankolé), ktorého aktivity ostávajú úzkostlivo mimo zákona, musí dokončiť rozrobenú prácu. Neveriac nikomu, plní úlohu, ktorej cieľ nie je spočiatku prezradený. (DareDeVill)

corax8

Výborná věc, která by nikomu jinému než jarmuschovi neprošla. Ve filmu se toho zas tak moc neděje. Nájemný zabiják co pije dvě kafe pojídá papír a potkává úchylný postavy, občas zajde do muzea. Ale měl jsem pocit, že to hlavní se odehrává, kdesi za tím. Někde v divákovi. úžasnou roly hrají lokace a hudba. ()

UjoLenin

Zvláštne. Po prečítaní komentárov som nadobudol dojem, že Jarmusch urobil veľkú chybu a film som odkladal až do tej doby, keď mi už nič iné na stole nezostalo. Našťastie viem, že vkus ľudí je rôzny a zlé hodnotenie je často iba neschopnosťou porozumieť, či frustráciou z nesplnených očakávaní. A práve na základe negatívnych hodnotení som k filmu pristupoval veľmi nezaujate. Nečakal som nič. Bol som jednoducho zvedavý na posledné Jarmuschovo dielo a pripravený akceptovať čokoľvek. Hneď po prvej scéne na letisku som pochopil o čo režisérovi ide a naladil som svoje zmysly na čistý "audiovizuálny mód". Tento film totiž nie je o príbehu, ale ignorujúc všetky zažité pravidlá, snaží sa odstrániť prebytočné rušivé elementy či už ide o dej, emócie alebo zbytočne rozvetvené dialógy. Zostáva však silná atmosféra, no nie v bežnom filmovom zmysle. V tomto prípade je to atmosféra, ktorú vytvára miesto -námestie skoro ráno, španielsky vidiek, atď.- a nie samotný príbeh a postavy. Všetko to dotvára výborná kamera, úchvatná "špinavá" hudba a zvuky, ktoré vás úplne vtiahnu. Pokiaľ hľadáte príbeh, budete unudení k smrti. Dodatok: Napriek malému množstvu dialógov vo filme, nájde sa i tu pár výrokov, ktoré vám utkvejú v pamäti :) ()

IzzyH

Chápu, že pro někoho tohle moc není - naprosto minimální dějová složka, která jenom tvoří hranice pro naprosto dokonalý, především vizuální zážitek, kde každý záběr kamery a každá scéna mluví sama za sebe. ()

nauru

Nejlepší film všech dob.Žádný film mě tak neponořil do sebe jako tento Jarmusch. V životě všechno strašně utíká, tento film umí na 116 minut zastavit čas. ()

Lonelybiker

O chlapovi, co nehne ani brvou, když má ve vlastním hotelovým pokoji nahou roštěnku, sbírá krabičky od sirek a za celých 80 minut, kdy jsem se na tenhle pafilm vydržel koukat, ze sebe vysoukal asi 10 slov. Pointa byla zřejmě na konci, ale to se už já nikdy nedozvím. ()

drsny_hery

Hodně podařené dílko o tom, jak by asi tak mohla vypadat práce opravdového profesionála. Mnoho dní vyčkávání, uhrančivá rutina, sběr indicií a nečekaná setkání. Nic pro milovníky epické akce. Kamera si pečlivě hraje s kompozicí v každém záběru, osvědčení herci charismaticky plkají své životní filozofie, divák si může vykládat symboliku nebo souvislosti děje po svém a hudba přesně zapadá co celého audiovizuálu. A Bill Murray tentokrát v roli hlavního záporáka jako bonus. A scény z kaváren, na které si vzpomenu, kdykoliv si objednávám kávu... ()

Další Jarmuschův vlk samotář

Další Jarmuschův vlk samotář