Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

mirkath1

Ti z vás, co dali odpad jste pokrytci-herecké výkony byli excelentní a bavila jsem se. Kdejaké sračce vyprodukované v USA dáte plnou palbu a mě se chce řvát vzteky. ()

liquuid

Na to, že češi opravdu neprodukují žádné zázraky, tak je příběh od Poledňákové fajn a nechápu ten hejt. Klasická pohodová rodinná komedie, kterou si rád zkoukneš, když jde v televizi, protože proč ne. Herecké obsazení je na výbornou, příběh máme, kamera dobrá. Je to takové klasické české ze života. Nic významně špatného. ()

JosefTomas

Všiml jsem si, že jsem zapomněl ohodnotit oba díly Líbání, a protože má paměť má tendenci některé filmy vypouštět z hlavy (což je důvod, proč píší tyto komentáře, abych takzvaně sám sobě připomněl svůj názor, než ho stihnu zapomenout), stalo se to i tady a já mohl přistupovat takříkajíc bez zaujetí a s čistým štítem. Čekalo mě přitom docela milé překvapení, i když v rámci jiných filmů z jiných zemí je Líbáš jako Bůh jednoznačně horší. Ve srovnání s českou tvorbou podobného typu ale poměrně zábavným snímkem, kde po technické stránce navíc nejde ani moc remcat, protože kameře Martina Duby se jen těžko něco vytýká (dělal třeba atmosférický vizuál Kouře) a o talentu Petra Maláska také nelze pochybovat. Poledňáková vesměs drží svojí linii, občas dokáže trefit tu správnou hlášku, ale hlavně se může opřít o opravdu perfektní casting. Jen násilně vložené fóry dětí, respektive dítěte Filipa Antonia, byly debilní už tenkrát a jsou debilní i teď, protože děti v šesti letech sice hláškují, ale úplně jinak a líp (mé sestřenky by Poledňákové nadhodily daleko lepší repliky, než je věta "K Ježíškovi přišli tři králové a jeden z nich byl Karel IV."). V celku jsem se ale celkem bavil, u některých hlášek i upřímně zasmál a rozhodně jsem se nenudil. Ohánět se nízkým hodnocením v tomhle případě bylo pokrytecké, protože bych si ho ani sám před sebou neuhájil. ()

FosaCZ odpad!

To, že Poledňáková natočila dvouhodinovou reklamu na mobily, je její věc. Ale za fakt, že si přitom dovolila použít píseň od Norah Jones, si zasluhuje trest doživotního zakázu činnosti! Snaha o přiblížení k Lásce nebeské je více než očividná, ale mezi těmito dvěma filmy je naprosto propastný rozdíl. Pokud bude paní Poledňáková trhat i po tragických "krokodýlech" divácké rekordy, volím emigraci.... http://chromy.blog.idnes.cz/c/70878/S-Polednakovou-me-nebavi-svet.html ()

Předseda

Mohl bych označit odpadem i čtyřma. Hodně z toho, co se odehrávalo na plátně jsem dokázal aplikovat na sebe, rodinu a okolí. A to mne na tom bavilo. Někdo shání lásku, jiný bagr. ()

Umpa-loomp odpad!

Tak toto je snáď najväčší bullshit z českej produkcie čo som doteraz videl !!! Ešte teraz (cca rok po tom čo som pozeral tento skvost) dostávam ťažké kŕče a nutkanie zvracať keď sa v telke náhodou mihne Kamila Magálová. ()

Barahir

Nakonec to nebylo tak hrozné oproti peklu, které jsem po přečtení zdejších komentářů očekával. Čas od času se dokonce vyskytla i nějaká vtipná scéna, ve které měl prsty většinou nad všechny ostatní čnící Bartoška. První polovina filmu se ještě dala docela vydržet, občas jsem se i zasmál, jen mám asi trochu jiný smysl pro humor, porotože většinou když jsem se smál tak ve zbytku kina panovalo naprosté ticho. Hlavně když přišla scéna ve které nám své pěvěcké umění předvedl Meki Žbirka jsem myslel, že se umlátím smíchy, bohužel ale tento naprosto vrcholný okamžik celého filmu přišel opět z celého kina vtipný jenom mě. Ani tyto kýčovité momenty, které snad nikdo nemůže myslet vážně však nemůžou zachránit film, který naprosto nedrží pohromadě, nemá logický děj a vyskytují se v něm postavy, které s každodenní realitou, kterou se nám zde Poledňáková snaží servírovat nemají nic společného. Když k tomu ještě přidáme neuvěřitelně dlouhou stopáž a druhou polovinu filmu, která je vyloženě utrpení, nezbývá než poradit paní Poledňákové aby už konečně pověsila režisérské řemeslo na pomyslný hřebík a ulevila tak českému divákovi od trápení. ()

Tinaa

Líbáš jako Bůh, souložíš jako ďábel. Je jedno, jak si to nazvete. Prostě láska, vztahy... no a když si uvědomíme českou tvorbu na toto téma, tak z toho nekouká nic výborného. Sem tam se nějaké ty vtipy povedly a sem tam se povedlo diváka rozčarovat, to co včera zažil, skoro jsem očekávala i míň, ale furt to je zbytečný film. Nedovedu si představit knihu... vždyť už ten název "Líbáš jako Bůh"! ()

sendisis

Romantika po padesátce po česku. Kdyby občas nebylo klíšé a nablblý dialogy, tak by to byl celkem fajn film :-) Skvělá role pro Evu Holubovou. ()

rafix

Velmi zdařilá komedie od Marie Poledňákové. Dobré herecké obsazení hlavně výkony jako je Eva Holubová, Oldřich Kaiser a jiní . Hlavně ty hlášky, ty byli dobré a výstižné. U mě to má 4 hvězdičky. ()

Allia

Já jsem se i místy zasmála, přestože často mě napadlo, že takhle pitomá snad hlavní hrdinka být ani nemůže... nebylo to tak zlý, jak bych podle hodnocení předpokládala. tak buď mám nízké nároky na nenáročnou zábavu nebo mi měkne mozek... měla bych se mrknout na nějakou kvalitní klasiku, abych se srovnala :o) ()

rawboy odpad!

Toto je exemplární zástupce "novodobé" české kinematografie. Bez nápadu, plné vulgarismů (a to nejsem žádný moralista), toporní až trapní herci a patrně většina rozpočtu do promotion. ()

DooFooS

Už nejsem nejmladší a pominu-li PR úlety, které jsou asi nutné, tak jsem se příjemně pobavil, vypnul a nepřemýšlel a radoval se z toho, že se to zase neděje zrovna mně a navíc, přihlédnu-li ke zdejšímu hodnocení, přihodím ještě jednu hvězdu navrch. ()

Spielbergo odpad!

Dvě hodiny trvající kýbl nudy, jenž se tváří jako duchaplná komedie o životě. Bohužel ve skutečnosti jde o další z filmů, který ukazuje ženy jako tupé povrchní krávy (nebo spíš nepoučitelné pipiny bez mozku) a muže jako tupé povrchní voly (či přesněji neschopné, zamindrákované, prolhané a promiskuitní sexistické dinosaury). Vše podstatné už tu řekli přede mnou, takže jen prosím zmačkat, zapálit a do koše. Děkuji. ()

Blazis34

Líbáš jako Bůh je film, který byl popisován jako skvělá romantická komedie od Marie Poledňákové. Avšak podle mého tyto ambice nenaplnila. Děj skoro žádný, vše se točí kolem vztahu jednoho páru. Za film dávám jednu hvězdičku, ale za to, že Poledňáková zakomponovala do filmu tak pět skvělých známých songů a že alespoň konec filmu bylo to nejlepší na tomto dílu dávám o hvězdičku více. ()

Gladi

Dost nedocenena romanticka komedia. Podla komentarov som sa normalne bal pozriet si tento film. Ale musim povedat, ze mne sa velmi pacil a dobre som sa pri nom bavil, o nude sa neda vobec hovorit. Prijemny pribeh zo skutocneho zivota. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková