Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

Bogrant

Rozmanitý animák, pri ktorom pokiaľ je človek hladný, správnym spôsobom ho navnadí, a pokiaľ je zrovna najedený, výdatne ho zasýti aspoň tými šikovnými bláznovstvami, žartovnými gagmi a všadeprítomnou veselou náladou. Takúto "prírodnú" katastrofu akou je padanie kompletného menu, vždy mile rád uvítam. ()

Bogano

Výborně sem se pobavil, vtipy o jídle, i nějaký ten odkaz na jiné filmy se tu nalezne, dokonalý opičí parťák a opravdu veliký gumídci:) ()

insanity_

Ulítlost, největší animovaná ulítlost, co jsem za poslední dobu v kině viděl. Rozhodně doporučuji ve 3D kabátku, protože s tím si autoři evidentně vyhráli. Samozřejmě jde o rodinný film a v americkém podání se dočkáme tradičních klišé, jak důvěra rodičů, důvěra v sebe samého atd., ale to se dá lehce překousnout, protože u téhle ztřeštilosti se bude náramně bavit od začátku až do konce. ()

Spacesan

WOW. Dá se to nazvat i surrealistickou animovanou parodii na katastrofické, akční, dobrodružné, sci-fi a další všemožné filmy, které nechybí "OBROVSKÁ PORCE" zábavy ! ()

engu

Čtyřikrát hurá! Skvělý smysl pro humor, povedený styl animace, originální příběh a hlavně výborná zábava celých 90 minut. Plus spousta kouzelných detailů a narážek, příjemný hudební doprovod a talíř plný dobrot ve větším než malém množství. ()

°°aPi°°

Už dlouho mi u žádnýho filmu tak hrozně nemravenčily nohy-vyloženě jsem se nudila. Jedna hvězda za originalitu a ta druhá za těch pár vtipných hlášek. ()

Alenkita

K filmu jako takovemu snad neco dodam pozdeji... Ale co ma SAKRYS zase znamenat ten preklad nazvu do cestiny?!?! Slovakum naopak blahopreju :) ()

dINsA

Nebylo to tak vtipné jako Shrek 2, tak dojemné jako Vzhůru do oblak a ani tak technicky provedené jako Avatar (ano, mí milí, Avatar je animák!), ale určité kouzlo to mělo. Hlavně z počátku. P.S. Nepříjde Vám, že měla Sam docela velký zadek? ()

dadiak22

Padajúce fašírky, palacinky, cukríky, torty a všetko možné čo Vás napadne: tak to je Zataženo, občas trakaře. Skvelý celovečerný animovaný film, jednoducho skvelá, nádherná,senzačná podívaná. Radosť si pozrieť takúto milú, vtipnú rozprávku 8/10. ()

jarod13

Líbilo se mi to, bylo to něco na styl úžasňákových a podobných filmů. Bavil jsem se při něm, jsou sice lepší animáče, ale doporučuju a líbilo se mi to. :-) ()

Mirešák

Litovat, analyzovat, přestávka na kávu, ... Krásně realisticky absurdní podivín. Film ke spoustě problémů přistupuje originálně, především tomu, jak naanimovat polibek. ()

Papida

Film to rozhodně není špatný, ale v žánru animovaná komedie se těžko prosadí. Přesto pohled na padající hamburgery a kopce zmrzliny mě nenechal chladnou:)) ()

stuj

Hlavní postava je střeštěný mladý vědec, ale ta střeštěnost naštěstí nepůsobí tolik stupidně, jak se automaticky očekává. Film si hezky utahuje z různých klišoidních scén a z ohraného chování postav. Je to povedená parodie a relativně nízké hodnocení mě zaráží. I když je fakt, že tu super akční půlhodinu na konci (americký konec asi musel být, no) si mohli tvůrci odpustit. ()

terezkys

Moje slabost pro animáky všeho druhu pověstná, takže se není čemu divit. Jediné, co bych vytkla je, že jsem po shlédnutí dostala hlad :-) ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky