Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

SamanthaM.M

Niežeby to bolo zlé, ale tvorcovia mali viac pritvrdiť, pridať čierneho humoru a urobiť z toho film pre dospelých. Len potom by bol potenciál tejto fantazmagorickej šialenosti využitý naplno. ()

hrudka

Poněkud nevkusnou animaci nechávám stranou. Tvůrce podezírám především z pokrytectví, kdy z nějakého důvodu kritizují konzumní společnost - proč ve filmu, který je určen především mladším divákům, kteří tomu vlastně ani nemusí rozumět, ale asi jim přijde všechno animované tak nějak cool - a přitom si pochopitelně užívají toho, že ona konzumní společnost film sleduje a prostě ho a při něm žere. Nevím, co se lidem na tom líbí. Možná se asi trefili, ale u mě ne. (Kromě toho hlavně nechápu, proč oficiální text distributora popisuje prakticky celý děj od začátku do konce, takže se divák na to ani nemusí dívat.) ()

chrispe

Tohle mě vážně nebavilo. Koukat přes hodinu na animovaný jídlo pršící z nebe... o co jiného tam jinak šlo? Klišovité vztahy i figurky. Ne, neudrželo to mou pozornost. Rozdíváno dvakrát. ()

RoneXxXD

Velmi kvalitní pohádka leč se šíleným ač dobrým příběhem. Zaujme i větší publikum. Verdikt : Krásná animace,lehký humor,fajn příběh a fajn soundtrack 8,5/10 ()

Dienzenhofer

Docela zklamání, pamatuju si to lepší a vtipnější, v některých momentech velmi ploché a je tu obrovská dávka klišé(jestli bych to měl říct o nějakém filmu, tak právě o tomhle), docela i místy stereotypní. Některé fórky ujdou. Zajímavé nápady nespasí celý film. ()

Martell47

Môj prvý 3D film na mňa urobil skutočne dojem, parádne efekty, milý príbeh, určite jedna z tých podarenejších rozprávok. Veľa nápaditých scén zaručí, že sa zasmeje ako mladší tak i starší divák. Ja osobne nemôžem zabudnúť na scénku keď počas revolty v meste chodiaca telka ukradne z obchodu predavača :)....oplatí sa to pozrieť, vrele odporúčam ;) ()

jiriks

vtipné....především šílená kuřata:) otec, který přece jen má oči....zase tak trochu jiná pohádka s jiným příběhem, který rozhodně nezklame ()

E lan

Tenhle film byl pro mě velké překvapení. Když jsem viděl nemastné neslané ukázky o totální krávovině, navíc nijak zajímavě animované, tak jsem se tomuto animáku chtěl hodně vyhnout. Hodnocení na csfd mě přesvědčilo to akceptovat jako odpočinkovou odpolední podívanou a opravdu se to vyplatilo. Nadprůměrné gagy, dobrý příběh a neotřelá animace doplněná o opici, které když si člověk začne všímat, tak je polovina scén 2x tak vtipných:-) Víc takových pozitivních překvapení!!! ()

Primavera

Film som sledovala so synom a tak bol vyhodnocovaný očami dospelého i dieťaťa. Obaja sme sa výborne pobavili a aj keď mne sa zdala myšlienka odsúdenia konzumnej spoločnosti a ľudskej nenažranosti dosť jednoducho podaná, aspoň som nemusela myšlienkové posolstvo filmu dieťaťu vysvetľovať, okamžite pochopilo a sústredili sme sa skôr na zábavné detaily animáku. No a časť filmu, kde otec nestačí s PC znalosťami na svojho syna, ale syn zas nestačí schopnosťami odhadu životných situácií na otca .... tak to bolo dokonalé! Už len pre toto 5 *! ()

Luckyman

Tak to bola veľmi vydarená rozprávka a skvelý nápad. Od Flinta, cez jeho opicu až po policajta, ktorý dáva na všetko pozor :-D Scenár nemal chybu a ani hudba. O zábavu je postarané v každom smere :-) ()

tančísvlky

Nebojím sa dať plný počet , zapasoval mi tento projekt. Z môjho pohľadu som sa ani sekundu nenudil , plné nápadov , animácia je fascinujúca , neviem čo ďalej chváliť . Nezabudnem na netradične skvelý film , zaslúži si mimoriadnu pozornosť. ()

SHA

Oddychiová blbost :-) Možná si to zaslouží i 4 *, ale viděla jsem to v ruském znění bez titulků, čili si nejsem úplně jistá, jestli mi nějaké zásadně vtipné momenty neunikly :-DDD ()

sladt

Asi nejlepší animák, co jsem kdy vyděl. Už ten nápad, jídlo padá z nebe, kéž by to byla skutečnost. Prostě tenhle film se mi strašně líbil, vidím v něm vše co mám u animovaných filmů rád: pěkný a zajímavý děj, hodně srandy a malá romantická zápletka. ()

Petulka88

Příjemná animovaná oddechovka, která sice na mě byla ze začátku až moc ztřeštěná, ale nakonec se zvrtla v naprostou smršť šílených nápadů jako vystřižených z jakéhokoliv katastrofického filmu. Jen s tím rozdílem, že tady tornáda, vlny tsunami a meteority nahradilo želé, hot dogy nebo palačinky. Je to prostě vysoce kalorická zábava. ()

Valkyria

Velice originální animovaná pohádka... Ale musím říct, že většinu filmu jsem se docela nudila :( Což mě mrzí, protože nápad, aby jídlo padalo jen tak z nebes... to je prostě NĚCO! ... Škoda! :( ()

Rudyamon

Moc povedená pohádka s originálním nápadem: vynálezce Flint už odmala vynalézá, ale ne všechno co vymyslí je k něčemu dobré. Přesto se nevzdává a hledá, čím by prospěl lidstvu, nebo alespoň ostrovu na kterém bydlí. A jednoho dne ho to napadlo - na ostrově přece všichni a vždy jedí pouze sardinky, sice na tisíc způsobů, ale pořád jen sardinky. A tak Flint vymyslí přístroj, který z vody vyrobí jakoukoli potravinu. Ale i tento jeho vynález se jaksi vymkne kontrole a když na město začnou padat steaky jako dveře, začne chápat, že někde se stala chyba ... Skvělý nápad a docela povedené zpracování této pohádky mě lákalo k ještě jednomu shlédnutí a nelituji. No řekněte, nebylo by fajn strávit na takovém ostrově dovolenou? 4 hvězdičky - 70%. ()

newer_more

Mám ráda animované filmy, ale tento patří po delší době k těm, které mne bohužel nijak zvlášť neoslovily ani zvlášť nenadchly. Nápad je to vcelku dobrý, ale možná by to mohlo být lepší. Nejzábavnějším na celém filmu mi přijde Steve, ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky