Margaret Tateová nemá žádný osobní život a je oddána svému náročnému zaměstnání. Pracuje jako výkonná šéfredaktorka knižního vydavatelství, která se s oblibou vozí po svých podřízených včetně svého asistenta Andrewa. Když se dozví, že jí nebylo obnoveno vízum a hrozí jí deportace z USA, prohlásí se před imigračním úředníkem za Andrewovou snoubenku. Zaskočený asistent svou šéfovou z duše nesnáší, nakonec s návrhem souhlasí jen pod podmínkou, že ho po svatbě udělá redaktorem a pojede s ním na rodinnou oslavu na Aljašku. Imigračnímu úředníkovi jsou od začátku podezřelí. Informuje je proto, že budou vystaveni sérii otázek o sobě navzájem a pokud se jejich odpovědi nebudou shodovat, Margaret bude deportována a Andrew půjde do vězení. Svatba se blíží, málokdo jí věří, ale pro dříve silně ponižovaného asistenta je to jedinečná možnost, jak své nadřízené oplatit všechno dosavadní příkoří. (TV Nova)

Desmi

Kariéristka Sandra, na jehlách, s drahou kabelkou a v padnoucím sáčku.. na to se dobře dívá. Díky tomu jsem to taky přežil až do konce, což bych s jinými herci těžko dokázal. A i když je tam pár vtipných momentů, nejde o nic světoborného. Průměrně průměrný film řekl bych. ()

fafejt001

Musím říci , že se to celkem povedlo .Nenáročné i vtipné a dobře se dívalo na oba herce . Krásná Aljaška a energická babička , včetně pejska také fajn . Škoda , že nebyla využita deka plodnosti , mohli jsme si trochu užít . No a samozřejmě limonádový americký závěr vyznání lásky před kolegy . Ten si mohli odpustit . Inu což . ()

jopal

Ked som film videl 1.x v 3.2010, dal som mu 4* a odlozil si ho na pripadne dalsie pozretie. Dnes ma dostal tak, ze mu davam plny pocet a prehlasujem ho za jednu z najlepsich romatickych komedii co som videl. ()

zigy

Sandra je tady docela slušná megera, ženit bych se s ní teda nechtěl....docela mě naopak okouzlila Mary Steenburgen z Návratu do budoucnosti (trojka) - 60 let bych jí nehádal ani omylem. Film jede docela v očekávaných kolejích, nějaké to překvápko by neškodilo, ale to se bohužel nekoná. Scénárista určitě viděl Zelenou kartu. Takže celkově vzato: Standardní romantika sázející na jistotu, nic víc a nic míň. ()

morepower

Odpočinková záležitost s předvídatelným dějem a romantickým koncem. Film, který po Vás nechce nic jiného, než abyste se pohodlně usadili, nalili si něco dobrého a s úsměvem na rtu spočinuli až do závěrečných titulků. Sandře to sluší, Ryan je příjemný a vtipný a celkově to funguje dobře a potěší. ()

rytir1

Skvělé, taková ta klasika těch amerických romantických komedií, kde jeden se nesnese s druhým, stráví spolu nějaký výlet a pak zjistí že už bez sebe nemůžou bejt. Těhle typů už bylo a bude, ale já je mám rád. Akorát by tam mohlo být více té chemie a jiskření v nesnášenlivosti. ()

moriero

Nepředstavitelně ploché. Nikomu jsem tam nevěřil ani stín emoce. Konečné dohrávky pobavily, ale mohly pobavit víc. Finále hrozilo klišoidním průserem....takže jsem celou dobu tajně doufal, že se z předvídatelné šablony vymaní. SPOILER. Nevymanilo. I když SPOILER to vlastně ani tak není. Ale Sandra a příroda byly nádherné. A Ryan jako vždy sympaťák. Proto ty ** ()

Kozlowski8

Ambiciózní redaktorce Margaret hrozí vyhoštění z USA, protože je kanaďanka a končí jí pracovní povolení. Jedinou její šancí je sňatek s jejím asistentem Andrewem a přesvědčení úředníků o tom, že není fingovaný... Pitomoučká komedie plná klišé a trapných scén (dravec versus pes, bába indiánka aj.), avšak i s několika světlejšími okamžiky v podobě vtipných a milých pasáží. Ani herecké výkony nelze nijak přechvalovat. Sandra Bullock je fajn a odvedla si své, což se nedá ale říct o totálně plochém a nevýrazném Ryanu Reynoldsovi. Sotva průměrná oddechovka. 55%. ()

Merenre

Vlastně to bylo v rámci žánru docela dobré, mělo to i takové téma s docela solidním zábavním potencionálem, který se víceméně i podařilo úplně nepromrhat. Reynolds je šíleně nevýrazný, tuctový ksicht, ale tady mi jako kulisa ani nevadil, bullocková si konečně zkusila zahrát něco jiného než svou obligátní bullockovou a taky ji to celkem šlo. ()

r007

Mám ráda Sandru Bullock, a líbila se mi i tady. Ale scénář mi trochu připomínal film Zatímco jsi spal,tam byla Sandra také bez rodiny a dojatá, že nějakou našla. Je tady pár hluchých míst, a trochu je to zbytečně překombinované ( bohatý otec, který chce po synovi,aby převzal firmu - zase podobnost s předchozím filmem ). Nedá se mu upřít komediálnost, některé scény jsou moc podařené- třeba klečící Sandra na ulici nebo striptýz. Bohužel celkový dojem z filmu je částečně okopírovaný scénář a tak jen 3 hvězdy. ()

LencaN

Jednohubka na zpestření dne. První půlku filmu byla Sandra Bullock na zabití, opravdová čarodějnice. Ale druhá půlka byla super. Ano, zase romkom, všechno je to pořád dokola, jen v jiném odstínu bleděmodré. Ale ta dvojka k sobě fakt pasovala a přišlo mi, že to mezi nima na plátně fungovalo. Byli dohromady srandovní, to je to hlavní. Do toho boží hafík, který by si měl dávat pozor na ptactvo, bláznivá babička, která je k zulíbání a o zábavu bylo postaráno. Nehledejte v tom nic hlubokomyslného, prostě jen výplach mozku a pobavení. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Buxholka

Asi Sandry nejhorší film. Nápad ze Zelené Karty, ale zvoraný. Má to úroveň běžné české romkom. Děj navíc přípomíná československý film Nevěsta k zulíbání (místo Aljašky je Slovensko :)) ()

allegria

Tenhle film je mi natolik milý, že se k němu čas od času vracím. Nejen kvůli nádherné přírodě Aljašky, kterou miluju od mládí, ale především pro sympatické herecké výkony, nekýčovitou romantiku, jemný humor i mimořádnou atmosféru celého příběhu. A protože se vždy znovu na film těším, nemůžu jinak, než dát plné hodnocení. ()

F2003F

Prvá polovica sa tvári nádejne zábavne a srší jedným gagom za druhým zatiaľ čo druhou začne neriadený spád do ďalšej stereotypne romantickej sprostosti. Z ústrednej dvojice napodiv viac vytŕča a hláškuje na prvý pohľad nenápadný Reynolds, z ktorého je viditeľné ako si úlohu užíva. Bullock z toho robí len obyčajnosť, ktorej nemá čo navrch ponúknuť. Film vie celkom dostatočne zabaviť bez citeľného náznaku dlhej chvíle a na druhej strane sa aspoň snaží príjemne vyhýbať otravnému klišé (vrtulník, lietadlo) aj keď v konečnlm dôsledku sa naň nevyhnutne i tak dostane. ()

dextrush

Skutočne podarené spojenie komédie a romantického filmu! Prosto, vypnúť hlavu a nechať sa unášať filmom. Film je síce postavený na pretvorení hodnôt jednotlivca, no príjemne spracovaný. Oným chodcom po spirituálnej ceste je tentokrát žena. Sme síce ukrátení o nádherné prírodne scenérie (a charizmu Russella Crowea z A Good Year), no vtipné rodinne gagy a pohoda (po chvíľke prídete na chuť aj Ryanovi Reynoldsovi) tento malý nedostatok dokonale kompenzujú. ()

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

30.12.2020

Mělo se jednat o opětovné setkání hvězd filmu Návrh Sandry Bullock a Ryana Reynoldse, nakonec se ale v nové romantické komedii The Lost City of D od studia Paramount objeví po boku známé herečky… (více)

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

Sandra a Ryan tentokrát v akci

Sandra a Ryan tentokrát v akci