• triatlet
  ****

  Škoda, že tvůrci neměli odvahu (a víc peněz), aby s originálním nápadem vyrukovali do kin. Na druhou stranu jsme se zase během hodiny nenudil. Pohádkový příběh měl spád. Komika občas sice zbytečná (filmařovvo oskarové triko), ale většinou vystavěná na jazykových hříčkách - např. - ´nepřeháněj, přeháňko´. Výborné kostýmy. Hudba i základní motiv prolínání dvou světů působily HOOKovsky.(4.12.2011)

 • blackrain
  ***

  Mezi českými pohádkami mám radši ty klasické. Proč tedy dávám tři hvězdičky? Jednoznačně za fantazii a originalitu, se kterou tvůrci stvořili moderní pohádku. Za masky jednotlivých ročních období a živlů, za Bořivoje Navrátila a Zdenu Hadrbolcovou. Ta byla roztomile bezradná, když měla říkat zprávy o počasí. Ovšem, já na jejím místě bych dopadla ještě hůř, protože bych nevydala ani hlásku a rovnou se odporoučela k zemi. Léto mě štvalo, protože bylo nafoukané a rozmazlené, spratek jeden.(12.7.2010)

 • Candida
  ***

  Sice jsem, co se pohádek týká, tradicionalistka, ale asi není snadné natočit moderní pohádku tak, aby byla jak originální, tak i zajímavá pro diváka... buď je hezky, líbivě vypravená, ale děj je vykraden a splácán z několika jiných pohádek, anebo ji divák není schopen dokoukat do konce. Ne, že bych neměla pár výtek, ale celkově se mi zdá podařená. A hudba, jak už tady někdo poznamenal, je víc než podařená...(4.12.2011)

 • Elyssea
  *

  Nemám ráda tyhlety moderní pohádky, zvláště, když směřují odnikud nikam.(25.3.2008)

 • Crawler-D
  ***

  Moderní české pohádky se ubírají nečekanými cestami. Supermana v českém filmu jsem opravdu nečekal :-D.(30.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace