Victor Mancini je posedlý sexem, ale přitom se musí postarat o svou umírající matku. A to není zas tak snadný úkol, jak se zdá. V chytré černé komedii na motivy románu Chucka Palahniuka hrají Sam Rockwell, Anjelica Huston a Kelly MacDonald.
Film, který režisér Clark Gregg natočil na motivy románu světoznámého prozaika Chucka Palahniuka (Klub rváčů), vás zve na chytrou a vtipnou výpravu do hlubin sexuálního nutkání i k výšinám druhého příchodu Ježíše Krista! Victor Mancini (Sam Rockwell) je závislý na sexu. Kromě podřadné práce v podivném zábavním parku a svádění všeho, co se svést dá, ještě tahá peníze z důvěřivých lidí pomocí podvodu, který ho jednou může připravit o život. Teď nicméně stojí před těžkým úkolem. Aby zachránil svou umírající neurotickou matku (Anjelica Huston), musí přivést do jiného stavu její svůdnou lékařku. Je to úkol, který se snadno řekne, ale hůře plní. Zalknutí - to je škodolibá a zamotaná komedie o dysfunkci, spáse, lásce a libidu. (oficiální text distributora)

Mes-siah

samotný príbeh je dobrý, má to nápad... ale to ostatné ide mimo mňa..... možno by stačilo pár malých zmien , ale to už by nebolo podla predlohy. ()

rob_troy

Já myslím, že i když tam rozhodně všechno z knihy nebylo, což je už kvůli Chuckoj veliká škoda, film se celkem zdařil a slušně i pobavil. Vzhledem k délce filmu je to i příjemný, protože to uteče slušně rychle a v mém případě mohu jít klidně ve 2:18 ráno spokojeně na csfd a ihned po dočtení knihy - pár hodin zpět - se mohu podívat i na film a hezky se zabavit. ()

nula87

Jedna z mála Palahniukových knih, kterou jsem nečetl, takže nemůžu hodnotit způsob přenesení na plátno. Ale ve filmu je částečně vidět ta Palahniukova zvrácená poetika, Rockwell, McDonald a vlastně i Anjelica Houston své role zvládají s přehledem, takže je to příjemný pohodový film, který vás zanechá v dobré náladě.. 60% ()

gicous

Sem tam se dostanu k filmu, který je díky své zvláštnosti, bizarnosti a ujetosti na hony vzdálený běžné produkci. To je případ Zalknutí, při jehož sledování nezbývá než obdivovat herce, kteří to zvládli celé zahrát, aniž by byli k smíchu. Tedy ono to je místy směšné, ale tím správným způsobem, nikoli trapně. Celkově vzato, slušná ulitlá zábava. ()

Muzaffer

Celkový dojem je takový nemastný, neslaný - film se docela přesně drží knižní předlohy a knize ostudu nedělá, ale chybí tomu trochu větší šmrnc. Něco co by přesunulo film ze škatulky "slušný" do škatulky "nezapomenutelný". ()

Andik

Chlapík trpí poruchou sexuálnej závislosti / ten názov musel vymyslieť len nejaký doktorský impotent / samozrejme k ženám, to nieje nič hrozného, ale v tej jeho závislosti má problém s tým, že sa mu málokedy postaví. No má veľmi dobrého kamaráta, ktorému zas stojí a to v kuse a tak si ho musí honiť pätnásťkrát denne až má dlaňové problémy, veď aj Anča dlaňová má svoje hranice. Ten prvý chlapík má ešte duševne chorú matku, ktorú pravidlene navštevuje v cvokárni a tam by rád pretiahol tamojšiu doktorku a tak sa rozhodne, že jej poriadne zabúši na pošvu, ale skúste búšiť s flanelom a pritom ešte šukaju v kaplnke tunajšieho zariadenia a už, už by mu to, vyšlo, ale čo čert chcel, šukajú priamo pod krížom a ten úpreny pohľad krista mu zabráni vypustiť prúd semena do doktorkynej pošvy, ktorá ho potrebuje na vedecké účely. Pritom všetkom sa ešte dozvie, že je klonom Ježiša Krista, lebo pred časom jeho matka ukradla predkožku priamo z Vatikánu. No nieje to všetko také ako sa zdá, ale to už nepoviem. Ale poviem, že život za moc nestojí, keď Vám poriadne nestojí. No moment, ja bez problémov to zdvihnem na päť a to oceľových hviezdičiek, aby bolo jasno. ()

Hyperbolic

Co by Ježíš NEudělal? Jakožto fanoušek knižní předlohy jsem se na film velice těšil a musím říct, že mě nezklamal. Absurdno nadruhou, postmoderní klenot, Victor je přesně takový blbeček jako v knize, prostě postava, která se snaží abyste ji nesnášeli a to na něm zbožňuju.. Klub rváčů by se dal považovat za vlastní film, který se od knihy vcelku liší, Choke ale přesně zachytil tu atmosféru jakou jsem cítil v knize. Ve filmu se podle mě mnoho lidí najde, dnešní svět je složitý a každý se s ním vyrovnává jinak, těm, kterým se film líbil a knižní předlohu nečetli ji můžu jen doporučit. ()

Barahir

Co si o tomhle filmu myslet? První otázka, která mě napadla po jeho dodívání. Je tak krásně rozporuplný, že už to snad ani víc nejde. Na jednu stranu celkem obyčejný příběh o sebenalezení, kterých už tu byly miliony, na stranu druhou film s úžasnou nadsázkou a geniálním konceptem ježíše, který je tak trochu hajzl :-) Sam Rockwell se ve své roli rozhodně neztrácí a skoro jsem mu ten božský komplex uvěřil. Ostatní herci za ním také nepokulhávají a některé staré dámy z léčebny se do svých rolí opravdu vžily :-). Ve výsledku z toho pak máme krásně ujetý film, který si ty 4 hvězdičky rozhodně zaslouží. ()

JanHá

Předloha je výborná, film spíše slabší. Řada scén vyznívá banálně a zjednodušeně. Milovníkům Palahniuka spíše nedopororučuju. ()

Insomniac

Podľa názvu a aj debilného obsahu distribútora som čakal úplne niečo iné. Dočkal som sa veľmi príjemnej poločiernej komédie s prvkami drámy o pár ľuďoch závislých na sexe, domove plnom senilných starých ženských a rozlúštení tajomstva: Som Ježišov klon??? Veľmi príjemná záležitosť. Niečo medzi 3 a 4, kôli koncu sa prikloním k tomu vyššiemu... ()

Spielbergo

Je to ujetý, místy blázinec a místy pěkně ostrý a rozhodně ne vysílatelný před desátou... Byl jsem nicméně velmi mile překvapen. ()

kenny79

Není to žádná extra bomba, ale také snad nikoho neurazí i když hlavní hrdina Viktor klátí každou sukni a když ne, tak si některé myslí, že jim šahá na buchtičku. Docela vtipná podívaná. ()

CrazymanM

Velmi zajímavý a originální film,Rockwell je velmi uvěřitelný,celkově se mi to moc líbilo,asi to dám ještě jednou! ()

vodkasesemte

Tadle romantická komedie je uplně boží! Na konci jsem se neubránil smíchu, když mu matka na smrtelný posteli řekla, že je adoptovaný! - Sex addicts become literally dependent on rush of constant sex. - Endorphins kill pain. - Even the worst blowjob is better than sniffing greatest rose or watching the greatest sunset. - May I get a turn. When my Mayflower sails out of my ass. - Ahe was laught „at“ not „with“ - You are gonna ruin everything. - You are allways defending the hopelessy guilty. Thats not how you drown a cat. - Tour giude! Im the historical interpreter. - Kind of defeats purpose, dont you think? - Facing the possibility of a loved ones demice can be very traumatic. - Well, I puppose thats flattering, bt I think, we d better not. - And sleeping with me isnt gonna change any of that, now, is it? - Only one way to find out. - Time is a factor. - Lets just do this before I lose my nerve. - Maybe-maybe I m happy with things the way they are. - - We are moving together - If you feel anything remotely similar to me… - Because you cant muster the guts to admit … - I was so completely into her. Now its ruined! - This is nothing. I m just little trip in the dark side. - If you are trying to feel me bay, you are doing a wonderful job. - Jesus was all about idea that ppl are transformed not by being loved, but by the act of loving somebody… - (Pak jsem nejak zapomněl psát) - Then in my last week in med school I got B minus. I ve been in shower for three days. ()

veverysiak

Zaujímavé prostredie a ešte zaujímavejšia téma, nie je to žiadna divočina, ako by sa na príbeh sexuálneho závisláka v blázinci patrilo, ide to vcelku plíživým tempom okoreneným drobnými iskriacimi scénami a dialógmi, skoro každá figúrka je viac či menej vyšinutá osobnosť, škoda, že všetky sú vykreslené len povrchovo a bez možnosti nahliadnuť do ich vnútorného sveta, ale to by z toho musel byť asi seriál, takže 65%. ()

kolodej1

velmi dobrý film, s několika vskutku podařenými figurkami. Bizarnost, zvrácenost, posedlost a přitom je film poskládán tak, že nenudí a dá se při něm i dost zasmát. Originální nápady jako třeba předstírané dušení se nebo parta šílených důchodkyň. Jediné, co bych tomu vytknul, že mi přišlo, že postupem času film trochu ztrácí dech. I tak to byl stále vysoký nadprůměr. Zjevně podle hodnocení zde, to ale ne každý zkousnul ()

Paserak

Kdo zná literální dílka současného amerického autora Chuka Palahniuka musel si lebedit tak jako jsem si lebedil já. Knihy jako Klub rváčů, Program pro přeživší nebo Snuff jsou malými poklady. Poklady obsahující podivíny, zvrhlíky a vlastně...normální lidi?? Film je chytrý...inu, jaká předloha takový film. A filmaři to nezkazili. Mimo chváli na Rockwella vych chtěl pochválit Henkeho. Bavil mě a sekunduje Rockwellovi na jedničku. Originální! ()