Když anglický rytíř Hector podlehne zranění, které utrpěl při turnaji, oblékne si jeho panoš William Thatcher brnění a přes varování přátel, Rolanda a Wata, jde bojovat. Podaří se mu zvítězit. Prodá získanou cenu a přesvědčí kamarády, aby se s ním pustili do mnohem většího podniku. Hodlá si vydělávat na turnajích, a tak investuje všechny peníze do výzbroje, prodělá tvrdý výcvik a nakonec do svých služeb přijme výřečného spisovatele a neúspěšného hazardního hráče Geoffreyho Chaucera. Ten mu zhotoví falešné osvědčení o šlechtickém titulu a stane se jeho heroldem. Williamovi se podaří přihlásit se na rytířský turnaj, kde si vede velmi dobře. Druhý den přijme do svých služeb podkovářku Kate, protože potřebuje naučit tančit. Zamiloval se totiž do půvabné dámy Jocelyn. Kate se ukáže jako užitečná nejen pro výuku tance, ale také jako kovářka, když mu zhotoví nové, překvapivě odolné a lehké brnění. Mladík poráží jednoho rytíře za druhým. Jediným jeho vážným soupeřem se stává namyšlený, bezohledný a dosud neporažený rytíř Adhemar, který se, stejně jako William, uchází o krásnou Jocelyn. (TV Nova)

Hortenzia

na konci som mala pocit,že ečte aj ten slepec začne znova vidieť, aby bol americký happyend dokonalý...príšerne naivné a predvídateľné ()

Lukoboss

Nikdy se mně to moc nezamlouvalo. Romantické pletky sladkého rytíře pro mě nejspíš nejsou. Nemůžu si pomoct, ale tohle snad nemohl nikdo myslet vážně, aspoň já to rozhodně za vážné nepovažuju. Proto dávám 3/5 jako průměr. Brát to vážnějším pohledem, hodnocení by šlo ještě níž. ()

Merv

Milý, pohodový príbeh od ktorého som nečakal o nič viac a možno práve preto ma dostal. Takýchto filmov by malo byť viac... ()

Cejny

Příběh rytíře Heatha Ledgera, který vypráví poutavý příběh, propletený rytířskými turnaji. Film je podán takovým humorným, ale i vážným stylem, což se mi líbilo, stejně tak jako princezna. ()

kenkaku

Aby člověk dal filmu víc než průměr musí akceptovat pár drobností (které já prostě nezkousl). Shannyn Sossamon není pipka co bych se z ní posadil na zadek (natož se o ní midlil v souboji...), už protože kovářka byla lepší kost. Hudební doprovod na Queeny nebo trsajda na popík mi doslova vadila a Paul Bettany je prostě protivnej (a úchyl). Na druhou stranu jsem se bavil. Dej neurážel, dívat se bylo na co a... přeobsadit dvě postavy a změnit soundtrack by stačilo k tomu abych patřil do klubu nadprůměrných. ()

Arkanoid

Boh ťa má rád William. A ja tiež. Výborný koktejl dobrodružstva, romantiky, humoru a drámy. Ak si odmyslíte prdiacu Williamovu družinu v záverečných titulkoch, dostanete perfektný zážitok. ()

wikus

Tento film je pre mna taká príjemná a lepšia priemerná oddychovka, nebyť Heatha, Bettanyho a Shannyho by to asi ten lepší priemer nebol:).Nič extra,ale na odreagovanie sa vhodné:) ()

Herráček

Předem omluva, leč tenhle text bude obsahovat sprostá slova... V prvé řadě ulevím svému úžasu... Týýý vole... Chaucer... (proč některý věci člověku dojdou, až je starší? Když jsem tohle viděl poprvé (ano, asi v deseti letech...), tak jsem o existenci Geoffreyho Chaucera neměl ani potuchy...) Ale snad už konečně k věci... Po dlouhé době černobílý film v poněkud přenesém významu toho slova... Hrabě Adhemar jako záporák za každou cenu, William jako pověstná lilie a Jocelyn jako rudá růže... Ano... Byla to pohádka... Ale pán je prostě pořád zkurvenej romantik a doufá, že jednou potká tu svoji a všechno bude krásný... Mno... Prostě ideální film pro TV Nova a jí podobné... Kdybych měl být kritickej, tak je to tak nehorázně naivní a pitomoučký, až je to skoro hnusný... Ale subjektivita mi holt není cizí... Takže takhle akorát jedna hvězdička dolů za tu naivitu, která je fakt strašně pitomá... A ještě konfrontace s často vyslovovaným(?) názorem... Paul Bettany nehraje o nic líp než ostatní... Jeho postava je prostě jen naprosto skvěle napsaná... ()

Finskej

Ani akční, ani historický a rozhodně už ne "velkofilm" (jak jsem se kdesi dočetl). Srandistická romanticko-komediální pohádka pro čistý oddych a zábavu. Myslet není proč a ani potřeba. Výborný Paul Bettany. ()

666Carnage

Parádní oddychovka s výborným Heathem Ledgertem. Historická komedie, která pobaví plus dobrej soundtrack rovná se dobrá zábava. 75% ()

Silwer

já mám vlastně rád skoro všechny filmy ledgera..nejvíc zkrocenou horu..ale příběh rytíře je zábavná a chytrá podívaná..baví mě to.. ()

iXtr3m3

Fantastická one men show nebohého Heatha Ledgera, ktorá brutálne mixovala a experimentovala relatívne dobré stvárnenie doby s moderným hudobným podmazom. Inde by to bol megaprúser, ktorý by film pochoval. Tu to na prvý raz bolo síce tiež že WTF, ale po pár zhliadnutiach za tú dobu, čo je to na svete sa už z toho pomaly ale isto stala malá kultovka. ()

LEATHERFAC

Jeden z nejhloupějších filmů co jsem za poslední roky viděl. Středověk, rytířské turnaje a do toho rocková muzika, na první pohled nedobové kostýmy, nedobové účesy, prostě jedno velké wtf? Jak mohl tohle vytvořit scénarista L.A. přísně tajné, to fakt nechápu. Možná bych i přivřel oko, kdyby ta komediálnost a celý film byly zábavné, ale je to navíc předlouhá bezbřehá nuda o ničem. Nemá to spád, nikam se to neposouvá a od začátku víte jak to dopadne. ()

Scytale

Půlminutová prdicí scénka na konci filmu ho přesně vystihuje a já tak nemusím psát jak idiotský je tento film. Všechno podstatné už napsal Sepp. ()

wosho

Historická blbost, ale na druhou stranu si to tvůrci uvědomovali a brali to v potaz. Svým způsobem se nejedná o historický film, ale o sportovní komediální drama, se všemi pravidly žánru. A tak to vnímám i Já. Dobrá zábava, která si na nic nehraje a chce jen pobavit diváka. ()