Legenda o sovích strážcích

• USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

Darckol

Legenda Za´Húľ... Neviem čo by som okrem grafického spracovania pochválil... Z ktorých mierumilovných zvieratiek ešte nespravili krvilačné potvory? Problém však tkvie najmä v nedokončených príbehoch - divák je vhodený doprostred deja, v ktorom skoro nič nie je (a ani nebude) vysvetlené a k tomu nie je prihodené žiadne osvieženie v podobe zaujímavej postavy či vtipu. 5,5/10 a ani neviem za čo - mám len pocit, že som videl aj väčšie blbovinky, pri ktorých som dal rovnaké hodnotenie :) ()

redwik

Presne ako bolo spomenuté v štyroch najvrchnejších komentároch, v skratke: od Zacka Snydera sa toho dalo očakávať viac. Je pravdou, že animácia bola skutočne okulahodiaca, tam sa nedá asi nič vytknúť. Príbeh už taký najskvelejší nie je, ale slovo priemerný alebo klasický ho vystihuje na plnej čiare. Čo však už až také dobré nebolo, je prechod medzi bitkami, vtipmi a dojemných rozhovorov. Mne sa však spomalené zábery, ktoré pripomínali 300 alebo Watchmenov, páčili. Jim Sturgess - Soren /:/ Emily Barclay - Gylfie /:/ Ryan Kwanten - Kludd /:/ Joel Edgerton - Metal Beak /:/ Anthony LaPaglia - Twilight /:/ Hellen Mirren - Nyra /:/ Sam Neill - Allomere /:/ Geoffrey Rush - Ezylryb /:/ Hugo Weaving - Noctus - Grimble /:/ Miriam Margolyes - Mts Plithiver /:/ Abbie Cornish - Otulissa ()

GodKnows

Po dlhom case v kine na rozpravke a odchadzal som spokojny. Vizual a audio na jednotku, tam nie je o com. Par scen bolo naozaj velmi dobrou ukazkou ako vyuzit 3D, skoda ze ich nebolo viac. Pribehovo je to.....rozpravka. Takze z toho moc vedu nerobim. To ze ten film su vlastne spracovane prve tri knihy je sice dost citit ale tomu komu je film urceny to ma v pazi a moze sa kochat roztomilymi nadhernymi sovickami a neustalou akciou. Zasluzene 4* ()

Slunkoo

3D=20% což je hodne málo.A dej tak ten je hodne nudný a není na nem nič vinimečného 40% čiže škoda 7 EUR na tento film. ()

Rincewind

Vizuální stránka opět skvělá, v tom Zack Snyder rozhodně nezklamal. V kině a ve 3D to musela být určitě moc hezká podívaná a ani potom tolik nevadilo, že děj je samé klišé a celkem předvídatelný. No tak si Zack vyzkoušel animák pro děti, přejme mu to. Ale teď už by se měl pořádně a naplno věnovat Xerxovi, aby z toho bylo přesně to, co všichni čekáme... film ještě lepší než 300 :-) ()

Ba-nny

Dobry pribeh, perfektna animacia, super hudba a par nadhernych scen, ktore sa fakt oplati vidiet. Lutujem, ze som na to nevidel v kine 3D :) ()

Melvej

Nemůžu říct, že bych se u tohoto snímku špatně bavil, kupodivu jsem u něj ani nezíval. Za 4, a to i přes tu hroznou písničku, co tam hrála někdy uprostřed filmu a pak i v závěrečných titulcích. ()

Incantator

Warner Bros a Zack Snyder priniesli úplne iný animovaný film, než na aký sme zvyknutí od Disney či DreamWorks. Stavili na fantazijnú a dobrodružnú zložku pred komédiou či romancou. A táto kombinácia priniesla ohromujúci, i keď nedocenený výsledok. Najsilnejšou stránkou filmu je tá vizuálna; mýtický svet sovích strážcov ožíva v tej najvernejšej podobe. Ďalej oslovuje mýtická hudba, ktorá zdôrazní hrdinské činy i kľúčové rozhodnutia hlavných hrdinov. Do nej sa votrú i dve či tri moderné skladby, ktoré sú síce melodické, avšak atmosféru filmu mierne narúšajú. A tu sa dostávame do oblasti, ktorú v recenziách najviac kritizujú. Legende o strážcoch sa vytýka, že nevie, koho má svojím príbehom osloviť. Avšak opak je pravdou. Prostredníctvom epického snímku môže teraz každá veková kategória zhliadnuť hrdinov v niektorých scénach až zarážajúco podobných spartským vojakom zo Snyderovho filmu 300. Nezabúda sa však ani na dôležitosť rodiny a, čo je hlavné, príbeh vyžaruje jasné posolstvo boja dobru proti zlu. Pre mňa sú Ga'Hoole najlepším animovaným filmom roku nasledujúcim v rebríčku tohtoročných animovaných hitov hneď po majstrovskom diele s názvom Ako vycvičiť draka. (12.12.2010) ()

Withree

Zacku Snydere ty se nikdy nepoučíš. Copak si ještě nepochytil, že efektní zpomalovačky a boží trailery nejsou vše? První film od tohoto klipaře, se kterým nejsem nijak výrazně spokojen (A myslím, že nejsem sám z pohledu na modrou barvu na ČSFD). Graficky je to až na neskutečné úrovni, z pohledu scénaře je to však opravdu zajímavé. Film začíná jako rodinný film a končí jako skoro horor (Dalo by se říct, že to jsou filmy o Harrym Potterovi, ovšem zrychleně). Animovaný film nebyl moc dobrou volbou, uvidíme jak dopadne Sucker Punch a následný Superman. ()

Shrekito

Film je to ucházející, animace výborná (chvílemi jsou ty sovy opravdu jako živé), ale ta zkratkovitost děje je strašná. Ono taky adaptovat první tři knihy série, které dají dohromady něco kolem 600 stránek a narvat to do 90 minutového film teda normální není. Postavy se téměř nestačí vykreslit, až na pár vyjímek. A jedinná postava, která mi byla alespoň trošku sympatická byl Ezylryb s hlasem Geoffreyho Rushe. Kdyby to mělo tak o 40 minut více mohl to být povedený film, takhle je to, ale jen prazvláštní patvar s pár dobrými momenty. ()

vovarano

tvorcovia jasne nevyuzili najvacsi potencial a to ze v celej rozpravke ani raz ziadna sova neotocila hlavu o 360 stupnov ... velke sklamanie...to mohli urobit rovnaku rozpravku aj s vranami... no hrozne nevyuzity potencial sov ... ()

newer_more

Pohádka, která není pro děti. Pokud teda nechcete, aby se vašim dětem zdálo o sovách, co "v přímém přenosu" podřezávají krky netopýrům. Efekty pěkné, zvuky zbraní jako z filmů kung fu. Děj průměrný. Otevřený konec hrozí dalším pokračováním. ()

Oonika

Další vizuální orgie, kvůli kterým jsem nemohla dospat, jak jsem se těšila. Ano, animace byla nádherná!! Ale příběh mě velmi zklamal... Celkově byl příběh tak hrozně uspěchaný, ve chvíli když přišla nějaká situace, která by si zasluhovala trochu pozastavení a více hloubky, tak se od ní odešlo... Jakoby celou dobu šlo jen o ten závěrečný boj a o nic jiného. Tohle bylo dost zklamání. Ale ta animace opravdu mnohé vynahradila. A ani vlastně nechápu, pro jakou věkovou skupinu to bylo natočeno. Starším příběh nestačí... a svých dětem bych rozhodně nechtěla pouštět pohádku o tom, jak se sovičky propichujou klackama, fakt ne... ()

Joski odpad!

Podobnú blbosť som už dávno nevidel!!! Ani sebe lepšie vypracovaná 3D sova nezachráni gýčovitý dej a pripisovať ľudské vlastnosti zvieratám považujem v tejto kombinácii za riadnu trápnosť! V prípade smiešneho Shreka alebo Doby ľadovej aspoň ide o silnú štylizáciu, kde dokonca parodicko-grotesktné poňatie pomáha formálnej stránke. V tejto pofidérnej "legende" režisér nedokázal prepojiť "dokonalú" formu z povrchným dejom a "posolstvom"??? Ja by som podobnú produkciu v kinách a v TV zakázal odvysielať. Pokazené deti sa podobnými americkými somarinami ešte viac "pokazia"? Americké animácie sú v poslednej dobe úplne mimo mísu:((( ()

Shaleman

Nepřekvapivý příběh v dokonalém zpracování. Je jedno, jestli je pro děti nebo ne a mohli by jsme se hádat, jaké pohádky dneska jsou nebo nejsou pro děti. Ale co je na Legendě o sovích strážcích to nejlepší... Radost se dívat, jen ta obrazovka mohla být větší - alespoň přes celou zeď. Tato legenda určitě jen tak nevymizí a jestli nedostane oscara za animaci, není pan Oscar prostě spravedlivej. ()

E lan

Já nevím, možná ty ** jsou moc přísné, rozhodně tento film je dobře zanimovaný, některé záběry jsou pak téměř dech beroucí. I hudba je dobrá. Jen ten příběh je takový sporný, agresivní a tak nějak v úplném rozporu s tématikou a stylem animace. Přesto jsem hodně přemýšlel nad ***. ()

Varney

Neskutočne fádne, nudné a predvídateľné. Jediné, čo sa filmu nedá vytknúť je grafické prevedenie, ktoré si zaslúžilo tú 1*. Inak absolútne nič. A ten mizerný had mi liezol na nervy celých 90 minút!!!! ()

jaki96

Legenda o sovích strážcích pod vedením režiséra Zacka Snydera nabízí kombinaci akčního a fantasy filmu. I když se někdy zná děj místy jednoduchý, na druhou stranu musím vyzvednout zpomalené záběry, týkající se především soubojů a sovích cvičení. Jinak si studio poradilo s celkovou animací výborně. Za zápory, které jsem zde napsal, bych musel dat filmu pouze tři hvězdičky, ale jelikož jsou tu i klady, které z části spravují animák, přídávám jednu hvězdu navíc. ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)