Legenda o sovích strážcích

• USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

playboy_05

Ani komedie, ani dobrodružné, ani fantasy...vizuálně pěkná směsice žánrů, ale film místy zmatečný a nepřehledný, dokáže naštvat když ve 3/4 filmu nevíte která sova je která a jak se jmenuje. Například dost podobný Valiant se mi líbil daleko víc, pro svoji jednoduchost a zpracování ()

Tatianistka

Velmi dobre sa na to pozera..ma to pomerne zaujimavy pribeh, pri ktorom sa clovek nenudi, ale detom by som tuto rozpravku urcite nenechala pozerat..podla mna to je skor rozpravka pre dospelych. ()

web-dat

Další perfektně zvládnutý animák, který zaujme celou rodinu. Graficky úžasné zvládnuté .. realistické postavy zvířat, hudba která by mohla zaujmout i samotným soundtrackem a prvotřídní děj, který je nabitý emocemi, akcí ale i hlubším pojetím vztahu mezi bratry, kteří se postaví na opačnou stranu dobra a zla. Doporučuji všem, kteří chtějí s dětmi strávit 90 minut u pěkného animáku. ()

Bezmenny

Strašne veľa vecí mi vadilo (boje bez krvi, či efektu, sovy kujú?, absencia iných zvieratiek, symbolika ničoho,...). Aspoňže to bolo super nakreslené, inak by sa nebolo na čo pozerať. ()

SKreyn

Krásna animácia vyzdvihuje tento animák medzi špičku, je to vidieť hlavne na Blu-ray disku ale príbeh a jeho spracovanie je už slabšie. Páčilo sa mi to, no niečo tomu chýbalo. Nevedel som sa rozhodnúť na hodnotení, či dám 3* alebo 4*, 3 sú málo a 4 veľa. :( Keď sa prednedávnom menil vzhľad tohto webu, tak sa mohlo zmeniť aj hodnotenie aby malo väčší rozsah, takto to nie je dobré. ()

TEKAS

Sovičky se mi moc líbily, vypadaly skoro jako živé. Některé věci byly sice v průběhu příběhu tušitelné - souboj dobra se zlem končící happy endem, nebo třeba zrádce v partě klaďasů, ale krásná animace, moc pěkná hudba a zpomalené záběry byly prostě úžasné, takže já mám z filmu zcela pozitivní a příjemný zážitek. ()

Zombiepod

Typický a zároveň aj tak netypický animovaný blockbuster. A čo, že to malo plytký a dosť biedne postavený príbeh, a striedalo to žánre jeden za druhým, že som nestíhal hltať čo to vlastne je, bola to neuveriteľná zábava a audiovizuálny orgazmus. Animácia bola nádherná a tvorcovia si skutočne dali na grafickej stránke záležať, nechýba tu ani povestná Snyderova úchylka na slow-motion zábery ktoré miestami trochu lezú na nervy a lepšie by to šlo bez nich, ale s nimi je to predsa len efektnejšie. Neviem prečo každý ten film tak podceňuje, keď chcem animák pre deti vyberiem si niečo iné, keď chcem film postavený na kvalitnom príbehu, taktiež siahnem po niečom inom. Toto je taká divne zlátaná žánrovka, avšak bol to pre mňa veľmi zaujímavý, nádherný a zábavný, aj keď pravdepodobne len jednorázový filmový zážitok. ()

mObscene

Nudné,fádne žiadny poriadny príbeh..zas celé vyvrcholenie v posledných 5 min filmu...drsný boj brat proti bratovi..čo bolo jasné už z prvých 20 min. že ako sa to skončí.... Jediné pozitívum celého filmu je fuckt skvelá grafika a zlatunká malá sovička...toť vše... Už len ten začiatok ma zabil..pozerať sa 10 min. na sovu ktorá grcá a všetky ostatné sovy sú z nej happy..to de sme..:D ()

Koonix

Asi najlepší animák čo som videl. Snyder opäť nesklamal, film má fakt neskutočný vizuál a každá scéna je potešením pre oči. Sovy sú sympatické, hudba skvostná a slovenský dabing slušný. Taktiež dejová stránka bola celkom zaujímavá. Kratšia minutáž filmu vôbec neuškodila, naopak urobila ho plynulým, fantastickým zážitkom. ()

Dantte..

Jeden z nejslabších animáků který jsem za poslední roky viděl a nezachráníl to ani Snyder ani velmi povedené 3D. 50 % ()

1Lucie1

Tvůrci z tohoto animáku mohli vymáčknout víc, mnohom víc. Ale i přesto to byl skvělý zážitek mrzí mě jen to, že jsem na to nešla do kina na plátně by to zajisté vypadalo ještě lépe. A také musím pozvednout jak sovy vypadali skutku jako živé... ()

departed

Super. Tak Snyder zvládá i animáky, to jsem rád. Problém mu nedělali zombíci, ani Sparťani, ani Watchmeni a ani holčiny. Tenhle režisér se zkrátka vyzná a ví, co je to pořádná filmová zábava. ()

jadran90

Legenda o sovích strážcích rozhodně nebude žádný legendární počin. Zack Snyder očividně neví, jestli točí animák pro děti nebo fantasy pro dospělé. Výsledek balancuje někde mezí tím a oboje dělá podprůměrně. Být dítětem, asi mě to moc nebaví. Jistě, vizuální zpracování výborné. Člověk zapomíná, že jde o animaci a ne skutečné sovy. Jenže opravdu chci fandit sově? Psa, kočku, lva, to všichni známe, ale sova? Další problém je, že spousta postav je naprosto zbytečná, nedokážou se adekvátně představit a my si k nim nemůžeme vybudovat vztah. Zpomalovačky byly dobré v 300, ale tady to působí komicky. Zvlášť když neuvidíme ani kapku krve. Můžu opomenout všechna ta klišé, super rychlý přelet nekonečného moře, výcvik hlavního hrdiny mrknutím oka, typického bratrského rivala, hlavního záporáka pochopitelně největšího ze všech... Vývoj hrdiny probíhá asi tím stylem, že se naučí lítat, pak se naučí lítat ve větru a pak už i v bouři. Je to prostě pohádka o tom, jak se soví Hitler s nacisty chtěl ujmout moci a vyčistit nižší rasu. Smát se není čemu, spíš převládá temná atmoška. Silné momenty chybí. Jestli jsem Boltovi dal slabé tři hvězdy, tak tady musím jít na dvě. Hodnocení: 40% ()

dewil21

Pro děti je to hezká pohádka s úžasnou grafikou v 3D, pro dospělé jsou tam akce, kulturní a sociální odkazy...ale komu je to vlastně určeno? Děti tyhle dospělácké vsuvky nebudou bavit, protože je nepochopí a dospělé naopak odradí dětská vycpávka... Vizuální stránka je nicméně perfekní ()

terka805

Tohle potěší určitě každého milovníka sov, jako jsem já. Film na pohodu, který určitě neurazí a ukáže vám originální nápad. Sice jak píše většina o skocích ve filmu, nemůžu tak úplně nesouhlasit, ale mě to přišlo povedené. Navíc mě, jakožto snílka potěšila pointa: "Pokud věříme, nic není nemožné." . A tak tomuto akčnímu fantasy filmu dávám 4 hvězdičky, protože si to určitě zaslouží. ()

Amynka

Jak už zde bylo řečeno, nejedná se o klasický vtipný animák jako je např.Kung fu panda nebo Ratatouille,,,Je to naprosto dokonalá(aspoň pro mě ano)fantasy pohádka s naprosto GENIÁLNÍ animací!!Věřím,že kdybych na tom byla v kině,tak budu odcházet stejně vyplesklá jako jsem byla z Avatara!Jsou tam naprosto užasný scény např.let v dešti, pak následující nástup sovího strážce a když pak při záchranné akci malého sovího kluka Sorena začne hrát písnička stejná nebo sakra podobná jako zazněla na konci filmu Mlha,tak jsem byla pěkně na měkko:-)Filmy Zacka Snydera mám ráda a ani tento mě rozhodně nezklamal!! ()

Marfab

Animace je perfektni to se neda upřit ale komu je ten film určen, jake věkove kategorii? Dětem?když je jim věnované asi 15 minut snimku. Zbytek je prošpikovan temnotou a brutalitou z pana prstenů. Takže jsem z toho v rozpacich. ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)